موسیقی ایرانیان
 

با همراهی «پیام عزیزی» خواننده ایرانی

آلبوم برکت
آلبوم برکت

«سامی یوسف» خواننده ایرانی الاصل و بین المللی جهان اسلام، هفتمین آلبومش را با عنوان «برکت» منتشر و راهی بازار بین المللی موسیقی کرد.

این اثر ۱۴ قطعه دارد که «سامی یوسف» در آن به زبان های عربی، انگلیسی، فارسی، کردی و ترکی می‌خواند، ناگفته نماند که «پیام عزیزی» خواننده ایرانی نیز در این اثر با سامی همکاری داشته و دو قطعه را با همراهی یکدیگر به فارسی خوانده اند. یکی به نام «عاشقان» که غزلی از مولوی است و دیگری آهنگ به نام «یا رسول الله» که به ۴ زبان عربی، فارسی، ترکی و کردی اجرا شده است.

تمام قطعات آلبوم «برکت» برگرفته از آواهای قدیمی اسلامی که در قرون میانی در دنیای اسلام رایج بوده است و نواهایی سنتی از اندلس تا چین و مراکش و خراسان و بلخ و… را شامل می شود. پیش از این، قطعه «ان فی الجنه» که در وصف اهل بیت علیهم السلام بود بعنوان پیش نمایش این آلبوم منتشر شده بود که با واکنش های گسترده و مثبت جهانی روبرو شده بود.

ستاره جوان موسیقی جهان اسلام «برکت» را نماد ایستادن در برابر افراطی گرایی و خشونت می داند و درباره آلبوم جدید خود می گوید: «من در جدیدترین آلبومم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت آفرین پاسخی به رشد خشونت و افراط گرایی در دنیایمان بدهم. با این حال در این آلبوم مجبور شدم دیدار دوباره ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده اند. من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست. در پاسخ، این آلبوم به عنوان تجلیل بیش از ۱۰۰۰ سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره گیری از این میراث ارزشمند ساخته شده است.

امیدوارم این آلبوم به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کند و دعا می کنم که تمام شنوندگان با هر زمینه ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کند.»

علاقه مندان برای تهیه این آلبوم به صورت نسخه اصلی می توانند از اینجا به سایت رسمی سامی یوسف مراجعه و آن را خریداری کنند.

شایان ذکر است که «سامی یوسف» در سالهای اخیر با انتخاب موسیقی های سنتی و ملودی های منحصر به فرد توانسته به محبوب ترین خواننده جهان اسلام تبدیل شود. پیش از «برکت» نیز آلبوم های «المعلم»، «امت من»، «هر جا که هستی»، «سلام»، «مرکز»، « ترانه های راه» از سامی یوسف منتشر شده بود.

در ادامه می توانید قطعه «عاشقان» از این آلبوم که به زبان فارسی اجرا شده است را برای معرفی بیشتر آلبوم «برکت» دانلود نمایید و در صورت تمایل آنلاین بشنوید.

+دانلود قطعه فارسی «عاشقان»

«عاشقان» را آنلاین بشنوید:

در ادامه می توانید کلیپ های ساخته شده برای آلبوم «برکت» را با کلیک کردن بروی هر یک از آثار، دانلود نمایید و ببینید:

inna-fil-jannati taha benyururumyaneyane fiyyashiyya hamziyya

 

 


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=98932


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.