موسیقی ایرانیان
 

«کامران رسول زاده» نماینده شایسته ایران در باکو

کامران رسول زاده
کامران رسول زاده

موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: فستیوال بین المللی شعرِ باکو در کشور آذربایجان با شرکت شاعران به نام از کشورهای مختلف برگزار و از آثار آنها تقدیر شد که در بین این شاعران، نام «کامران رسول زاده» خواننده و ترانه سرای ایرانی به عنوان نماینده ى شعر فارسى به چشم میخورد.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، این فستیوال که با مدیریت کانون نویسندگان کشور آذربایجان و با عنوان جشنواره «صد شعر» برگزار شد، به معرفى آثار شاعران کشورهاى ایران، ترکیه، روسیه، بلاروس، فنلاند، ازبکستان، آذربایجان و  چند کشور دیگر پرداخت و در پایان از آثار شاعران تقدیر بعمل آمد که «کامران رسول زاده» نیز دیپلم افتخار این جشنواره ى بین المللى را دریافت نمود.

گفتنى ست این جشنواره به مناسبت روز جهانی شعر چندی پیش برگزار شد و بهانه ای براى گردِ همایىِ شاعران از نقاط مختلف دنیا و ترویج شعر به عنوان گنجینه ى مشترک فرهنگ جهان بود، قرار است آثار برگزیده ى این جشنواره در کتابى به زبان ترکی و روسی ترجمه شده و چاپ شود.

شایان ذکر است که یکى از شاعران برجسته ى حاضر در این جشنواره، «آتااُل بهرام اغلو» شاعر سرشناس ترکیه بود که حضورش نشانگر اهمیت و اعتبار این جشنواره به حساب مى آمد.

تاکنون ۳ کتاب شعر، یک کتاب نمایش نامه و دو آلبوم موسیقی به نام های «بی سرانجام» و «دستای نامحرم» از کامران رسول زاده منتشر شده است.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=74766


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.