پوشش ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر | اینجا کلیک کنید |

لحظه به لحظه با خبرها و گزارش ها از متن و حاشیه به همراه برنامه کامل اجراهای سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

سراج : امروزه فضا براي برگزاري كنسرت پاپ بازتر از سنتي است

اين كنسرت كه قرار بود به همت جمعيت دانشجويي خيريه امام(علي) در کرمانشاه برگزار شود، ديشب در اولين شب اجرايش لغو شد.

طبق مشاهده خبرنگار ايسنا، شب گذشته که اولين شب اجرا اين کنسرت بود، افرادي که بليت اين کنسرت را در دست داشتند به تالار «انتظار» محل برگزاري اين کنسرت مراجعه کردند اما عده‌اي با تجمع مقابل اين تالار مانع از حضور مردم شدند و بالاخره پس از گذشت مدتي از سوي مسئولين اعلام شد، برگزاري اين کنسرت در امشب و شب‌هاي آتي لغو شده و افرادي که بليت تهيه کرده‌اند از روز يک‌شنبه ـ 20 تير ماه ـ با مراجعه به مکان‌هايي که بليت کنسرت را تهيه کرده‌اند، مي‌توانند مبالغ پرداختي را پس‌ بگيرند.

حسام‌الدين سراج نيز پس لغو كنسرتش در گفت‌وگويي با خبرنگار موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاييد اين مطلب گفت: شب گذشته عده‌اي جلوي در سالن «انتظار» را زنجير بستند و به مردمي كه براي ديدن كنسرت آمده بودند، اجازه ورود به سالن ندادند و ما هم نتوانستيم براي اجرا وارد سالن شويم.

وي با ابراز تاسف از اين اتفاق توضيح داد: به‌دعوت يک جمعيت خيريه و جهت کمک به ايتام قصد برگزاري اين کنسرت را داشتيم و در واقع يک وجه اين برنامه کار انساني بود و يک وجه ديگر آن كار فرهنگي و برگزاري موسيقي سنتي ايراني بود که متاسفانه با اين عمل انساني و فرهنگي، مخالفت شد.

سراج معتقد است:عده‌اي با اين کار خود به اسم مذهب به مردم و ما توهين کردند.

وي در ادامه با بيان اينکه برگزاري کنسرت در کشور ما از گرفتن مجوز تا کرايه سالن و … خيلي سخت است، تصريح كرد: حال اينكه كنسرت‌ها اينگونه لغو شود، خيلي تاسف‌ برانگيز است.

سراج در بخش پاياني سخنانش گفت: امروزه در کشور فضا براي برگزاري کنسرت پاپ بازتر از کنسرت موسيقي سنتي است، در حاليکه بايد موسيقي سنتي را که جزيي از فرهنگ ماست اشاعه دهيم که با اين روند فکر مي‌کنم موسيقي سنتي به تعطيلي بينجامد.

اين هنرمند، اين روند را در بي‌انگيزگي دانشجويان رشته‌هاي موسيقي نيز بي‌تاثير ندانست.

در ادامه محمدحامد پورجعفري، مسئول برگزاري کنسرت در کرمانشاه نيز درگفت‌وگويي با ايسنا با بيان اينکه با سختي فراوان مجوز برگزاري اين کنسرت را از وزارت ارشاد گرفته‌اند، اظهار داشت: براي هماهنگي با گروه «بيدل» و آقاي سراج زحمات زيادي متحمل شديم، اما به راحتي يک عده قانون شکن مانع برگزاري اين کنسرت شدند و دو ماه دوندگي ما از بين رفت.

پورجعفري افزود: کار ما کاملا قانوني بود و مجوز داشتيم و سئوال ما اين است مسئولين به جاي برخورد با اين افراد، چرا با مسامحه با آنان برخورد مي‌كنند، چرا بايد حق ما به اين راحتي از بين برود.

وي عنوان کرد: مطمئنا اين حرکات بازخورد منفي نسبت به کرمانشاه ايجاد مي‌کند و باعث خواهد شد ديگر گروه هاي هنري نيز نسبت به کرمانشاه ذهنيت خوبي نداشته باشند.

وي گفت: قرار بود تمام عوايد حاصل از اين کنسرت صرف امور خيريه شود و با درآمد آن بچه‌هاي خانواده‌هاي تحت پوشش جمعيت خيريه امام علي(ع) که تاکنون به مشهد مقدس سفر نکرده اند را به اين سفر اعزام کنيم که با اين کار همه برنامه‌ها از بين رفت.

پورجعفري ادامه داد: با وجود اينکه آقاي سراج قبول کرد براي برپايي اين کنسرت هيچ مبلغي دريافت نکند، باز هم حدود 21 ميليون تومان هزينه کرده‌ايم و نمي‌دانيم چه کسي بايد پاسخگو باشد.

وي در خصوص بليت‌هاي فروخته شده نيز گفت: مسئولين ارشاد خودشان اعلام کردند، اين افراد از روز يکشنبه براي بازپس‌گيري بهاء پرداختي مراجعه کنند و هيچ هماهنگي با ما در اين رابطه نشده، ضمن اينکه تمام اين پول‌ها هزينه شده است.

پورجعفري گفت: چند روز پيش کنسرت پاپ در کرمانشاه برگزار شد و هيچ ممانعتي از اجرا آن به عمل نيامد، اما با برگزاري اين کنسرت سنتي مخالفت شد و اين موضوع جاي سئوال دارد.!


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=2037

تتلو بازداشت شد

سخنگوی نیروی انتظامی از بازداشت امیرحسین مقصودلو (تتلو) خبر داد.

وضعیت استاد شجریان از زبان مدیر بیمارستان جم

مدیر بیمارستان جم درباره دلیل بستری شدن محمدرضا شجریان در این بیمارستان توضیحاتی ارائه کرد.

استاد گلپا از برگزاری جشن زادروزش امتناع کرد

استاد گلپا امسال مراسمی برای هشتاد و ششمین سالروزِ تولدش برگزار نخواهد کرد.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی