حسین پیرنیا: امروز دستم به نواختن نمی رود و نگران انتخابات هستم

نهمین نشست آیین آواز برگزار شد

حسین پیرنیا در نهمین نشست آیین آواز پس از نواختن چند مضراب گفت: «امروز دستم به نواختن نمی رود و نگران انتخابات هستم.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین عصر سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت نهمین نشست تخصصی آموزشی آیین آواز برگزار شد.

در ابتدای این نشست حسین پیرنیا آهنگساز و نوازنده سنتور وقتی در مقام همراهی با دو خوانندۀ فاضل جمشیدی و جمال‌الدین منبری روی صحنه رفت، درست پس از آنکه چند مضراب بر سنتورش نواخت، آنگاه دست از نواختن کشید و به حاضران گفت: «من امشب دستم به ساز نمی‌رود و نگران نتیجه انتخابات پیش رو هستم. چه خوب است همه ما هنرمندان با تقویت انگیزش افراد دور و برمان و کسانی که دوست‌مان دارند، همگان را به مشارکت در انتخابات تشویق کنیم تا به امید خدا بهترین نتیجه حاصل شود و آینده هنر این سرزمین تحت تأثیر همین نتیجه به خوبی تأمین شود.»

سپس پرنیا آواز منبری و جمشیدی را که مشترکاً در دستگاه سه‌گاه می‌خواندند همراهی کرد. آوازی که بخشی از آن توسط منبری و بقیه توسط جمشیدی اجرا شد و در پایان نیز نوعی سؤال و جواب با تحریر و کلام توسط دو خواننده شکل گرفت.

مبحث فنی و تئوریک این نشست با عنوان زیبایی شناسی آواز ایرانی هم توسط همین دو خواننده و البته با همراهی علی شیرازی خواننده و آواز پژوه برگزار شد.

در ادامه محمدفرزین ذوالقدر به همراه تار ابوالفضل گودرزی و سرانجام نیز رسول رهو در کنار شورانگیز نادر فولادی نسب روی صحنه آمدند تا خاطره هنری انتخاباتی بهار ۱۳۹۶ در ذهن همه حاضران در فرهنگسرا باقی بماند.

دهمین نشست آیین آواز ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۳۰ خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.


منبع: خبرانلاین

یک پاسخ بنویسید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.