۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال جاری در سالن فرهنگسرای نیاورانکنسرت گروه «آبرون» برگزار می‌شود

کنسرت گروه «آبرون» به سرپرستی «مسعود عظیمی فر» با عنوان «ترانه های سرزمین مادری»، طی تاریخ ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه در سالن فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی آبرون در سال ۱۳۹۱ به سرپرستی مسعود عظیمی فر (خواننده گروه) تاسیس گردید و اولین اجرای رسمی خود را در شهر اصفهان در ۲ شب به روی صحنه برد که با استقبال فراوان تماشاگران روبرو شد. آهنگهای گروه برگرفته از ملودی های ترانه های فولکلوریک ایران است که با تنظیمی متفاوت که بیشتر به سمت موسیقی جاز تمایل دارد، اجرا می گردد.

عظیمی فر در رابطه با شکل گیری و هدف این گروه گفت: «نام آبرون برگرفته از نام فارسی گل همیشه بهار است که ماهیت ملودی ها و نغمه های فولکلوریک ایرانی را در خود جای داده است. آبرون با هدف معرفی فرهنگ و هنر ایران و پیوند آن به موسیقی جهانی پا در عرصه بین الملل نهاد تا داشته های خود را در کنار فرهنگ و هنر دیگر کشورها ارائه دهد، محک بزند و رشد کند. آرزوی «آبرون» داشتن دنیایی سرشار از صلح و دوستی برای تمام ملت های دنیا می باشد و در این راه تلاش خواهد کرد.»

شایان ذکر است که آبرون تاکنون در شهرهای تفلیس (گرجستان)، ژوهانسبورگ، کیپ تاون و بلوم فونتین (آفریقای جنوبی)، تهران و اصفهان به روی صحنه رفته است و به زودی تور اروپایی خود را از ابتدای تابستان ۱۳۹۶ آغاز خواهد کرد.

 


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

برچسب

0 دیدگاه برای این خبر “۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال جاری در سالن فرهنگسرای نیاوران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران