موسیقی ایرانیان
 

با آهنگسازی هوشنگ و ارسلان کامکار

کوچه‌های چوارباخ منتشر شد

آلبوم «کوچه‌های چوارباخ» با آهنگسازی «هوشنگ کامکار» و «ارسلان کامکار» بر پایه‌ی سازهای ایرانی منتشر شد. این آلبوم دارای ۶ قطعه بی‌کلام است که توسط ارکستر اجرا شده است. سه قطعه‌ از این آلبوم برای عود و ارکستر نوشته شده و باقی قطعات برای سنتور و کمانچه به همراه ارکستر آهنگسازی شده‌اند.

کوچه های چُوارباخ ( چهارباغ ) جدیدترین اثر گروه کامکار به سرپرستی هوشنگ کامکار به همراه ارسلان کامکار است. این آلبوم با فضای چهار کنسرتو و ارکستر نوشته شده است. بخش اول این اثر، قطعه‌ای است برای «کنسرتویِ عود و ارکستر» نوشته و تنظیم ارسلان کامکار، در بخش‌های دیگر کنسرتوی «کمانچه و ارکستر » و «سنتور و ارکستر» نوشته و تنظیم هوشنگ کامکار و در پایان قطعه‌ای با نام «دستار به دستان» که در آن تکنوازهای عود، کمانچه و سنتور از سه موومان آغازین، به هم پیوسته و با همراهی ارکستر سمفونیک، اجرا شده است. این آلبوم در ایران و توسط نوازندگان داخلی اجرا و ضبط شده است.

سال گذشته آلبوم «کوچ بنفشه ها» به آهنگسازی هوشنگ کامکار و خوانندگی حمیدرضا نوربخش و با اشعاری از محمدرضا شفیعی کدکنی منتشر شد. این آلبوم شامل ده قطعه برای ارکستر سمفونیک و کر با عناوین آرایش خورشید، چه بگویم، دریا، حلاج، کوچ بنفشه‌ها، پردگیان، پاسخ، رباعی، سوگنامه و در کوچه باغ‌های نیشابور است و صبا کامکار به عنوان همخوان در این اثر حضور دارد و اعضای گروه کامکار‌ها نیز سازهای ایرانی آن را نواخته اند


منبع: موسیقی ما

یک پاسخ بنویسید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.