درددل‌ها و گلايه‌هاي بهزاد رئيسي تنظيم‌كننده‌ و آهنگساز موسيقي پاپ از همكارانشاغلب آثار من به اسم بهروز صفاریان و مهدی یراحی تموم شده!

موسيقي ايرانيان- امين موسوي: نوشته‌ي زير كه در ادامه خواهيد خواند درددل‌ها، شكايات و گلايه‌هاي يك تنظيم‌كننده و آهنگساز نه چندان مشهور موسيقي پاپ يعني بهزاد رئيسي از همكاران خود همچون بهروز صفاريان و مهدي يراحي است، بديهي‌ست كه سايت موسيقي ايرانيان بي‌طرف بوده و صرفا بر اساس رسالت رسانه‌اي خود موظف‌ست گفته‌هاي هنرمندان را بدون هيچ‌گونه سانسوري به مخاطبان منتقل كند، البته پرواضح‌ست كه سايت موسيقي ايرانيان به هيچ وجه تاييدكننده و تكذيب‌كننده ادعاهاي زير نمي‌باشد و آمادگي انتشار هر جوابيه‌اي از سوي هنرمندان مورد اشاره شده در متن را دارد.

اميدواريم پايه‌ي صحبت‌هاي زير بر اساس سوتفاهم باشد كه نباشد كه حركت در مدار دروغ، نيرنگ و زشتي براي هنرمندان مطرح كشورمان عادتي هميشگي باشد و سيرتشان بر خلاف صورت آثارشان پر از سياهي و دروغ باشد، اميدي كه صرفا يك اميدست نه حقيقتي حتمي…

توجه شما را در ادامه به نوشته‌ي بهزاد رئيسي كه بدون هيچ‌گونه دخل و تصرف و ويراستاري در سايت موسيقي ايرانيان منتشر مي‌شود جلب مي‌كنيم.

«

شاید بدشانس بودم…!

یه دوره ای “غریبه”ی فریدون آسرائی آشنای همه شده بود و “خوشگل عاشق” دل همه رو برده بود. به حدّی جو موسیقی پاپ رو تحت تاثیر قرار داده بود که تا چند سال هر کاری “می گرفت”، می گفتن: “حتما کار بهروز صفاریانه دیگه..!”.

این شد که سال 84 وقتی ملودی “وسوسه“ی مهدی یراحی رو برای اجرای مشترک حسین استیری و خود مهدی تنظیم کردم، که بخصوص بخاطر “کادانس”ای که به انتهای قطعه اضافه کرده بودم (و همه فکر میکردن بداهه خوانیه..!) خیلی خیلی مورد توجه جامعه موسیقی پاپ (و کمتر مردم) قرار گرفته بود، باز همه گفتن: “لابد اینم تنظیم بهروزه..!”. تا حدّی که مهدی یراحی همین چند وقته پیش تعریف میکرد که:

“بهمراه بهروز توی جمعی بودیم و از یکی از دوستان موزیسین به بهروز اصرار بود که:”بابا عجب کاری تنظیم کردی خدا وکیلی..!” و از بهروز به او انکار، که: “بخدا این تنظیم بهزاده”..!”.

این اولیش..!

صدا و سیما هم با این قانوناش…!

بعد نوت به تیتراژ پایانی “شب شیشه ای” رسید و قطعه “منو رها کن” که تنظیم مشترک من و مهدی یراحیه. باز همون اتفاق افتاد..! که خیلی بامزست، حتی الان که آلبوم “منو رها کن” منتشر شده، خیلی ها می پرسن: “پس چرا اسم بهروز پای این قطعه نیست؟! از یراحی بعیده این کارا..!”

این دومیش..!

قطعه “هوای تو” رو رمضان سال 88 برای تیتراژ برنامه “ماه عسل“، سه بار و به سه شیوه مختلف و به سه منظور متفاوت تنظیم کردم. اولی(ورژن اصلی) همونه که الان توی آلبوم “منو رها کن” هست. دومی، یک واریاسیون خیلی ساده است برای “پیانوی تنها”، که برای موسیقی متن برنامه ساختم.و سومی رو به این منظور که در شب های قدر، به جای تیتراژ اصلی، آهنگ “از کرخه تا راین” روپخش نکنن، برای “پیانو و خواننده” نوشتم. بعد میبینم اینور و اونور همه میگن: “طی اون شش شب، مهدی یراحی قطعه “هوای تو” رو فقط با یه پیانو اجرا کرد!”. (احسان علیخانی در مصاحبه با مجله “اتفاق نو”) در صورتی که در زمان تنظیم “ورژن پیانو و خواننده”، مهدی یراحی اصلا مسافرت بود و من هم از همون خوانندگی نسخه اصلی استفاده کردم.

این سومیش…!

که البته اینجا باید به صداوسیما گله کرد که چرا (به گفته رضا رشیدپور و احسان علیخانی) اجازه نمی دن در تیتراژ برنامه هایی مثه “شب شیشه ای” و “ماه عسل” و… اسامی عوامل موسیقی نوشته بشه!

ما ایرانی ها جنبه کار گروهی نداریم. این حالا صدبار…!

بهمن سال 85 به پیشنهاد بهروز صفاریان تصمیم گرفتیم که ازین به بعد بصورت گروهی کار کنیم. (من و بهروز صفاریان و مهدی یراحی) ترانه ها رو هم به “روزبه بمانی” بسپریم. و شاید بعدا دیگرانی هم به گروه اضافه بشن. گروهی که هنوز اسمی هم نداشت. هدف ما، تولید با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتر بود. و به عنوان شروع؛ آلبوم “بی خوابی” سعید شهروز.

تقسیم کار به این شکل بود که:

اغلب ملودی ها رو مهدی بسازه، که ساخت. (به جزء قطعات “نفس” ساخته افشین سیاهپوش، “لری”، “ریمیکس”).

اغلب کارها رو من و مهدی تنظیم کنیم، که کردیم. (غیر از قطعات “تبعیدی”، “لری” و “ریمیکس” که تنظیم بهروزن).

و بهروز هم اونها رو “بزک” کنه، که کرد. در واقع نقش بهروز صفاریان در آلبوم “بی خوابی”، بیشتر نظارت ضبط، میکس و مستر بود.

نهایتا من قطعات “نفس”، “ما عاشق هم بودیم”، “زخمه” و “میبخشمت” رو تنظیم کردم. البته (چون کار گروهی بود) ما همه در کارهای یکدیگر نظر میدادیم. گاهی کم (مثه نظرات من در “چند سال از امشب بگذره” که تنظیم مهدی بود)، و گاهی هم زیاد (مثه نظرات مهدی در “زخمه” که تنظیم من بود).

قرار بود (بدون اینکه مشخص کنیم دقیقا چه کسی چه کاری رو انجام داده) یک عنوان کلی روی جلد آلبوم بنویسم:

“موسیقی: گروه (مثلا) پی.ام.پی”

و توی کاور هم اسم اعضای گروه نوشته بشه:

“اعضای گروه پی.ام.پی: بهروز صفاریان، مهدی یراحی، بهزاد رئیسی”

زمان انتشار آلبوم که رسید، بهروز گفت: “شرکت (آقای اکبر سلطانی) تهیه کننده ی آلبوم، اصرار داره که روی جلد آلبوم بنویسه “موسیقی: بهروز صفاریان، مهدی یراحی”! تا از معروفیت ما دو نفر، برای فروش آلبوم استفاده کنه!! و البته از تو هم تشکر میشه!!!” (نقل به مضمون) یعنی نه از گروه اسمی باشه و نه از من (به عنوان تنظیم کننده 4 قطعه).

منم که حسابی بهم برخورده بود، گفتم:“به…، به درک!” (نقل به مضمون) اصلا به هیچ عنوانی نمی خوام اسمم توی آلبوم باشه.” (نقل قول) که البته در نهایت از من صرفا تشکر شد!. (اون هم از نوع ویژه اش!!) گوئی زمانی که بچه ها مشغول به کار بودن، چای سرو میکردم یا مثلا برای بچه های بچه ها، پفک خریده بودم..!!!

قطعا یادتونه که آلبوم خیلی “گرفت” و سعید شهروز بعد از سالها رکود، احیاء شد. در ویژه نامه های نوروزی به عنوان “برترین آلبوم سال” انتخاب شد و در بعضی دیگر جزء دو سه آلبوم برتر بود. حتما می تونید حدس بزنید چه حالی شدم وقتی که توی یکی از همین مجلات (خط آزاد)، در توضیح اینکه چرا تنظیم کننده های “بی خوابی” بهترین های سال هستند، نوشته بود: “بهروز صفاریان با تنظیم قطعه ی “ما عاشق هم بودیم”، بار دیگر ثابت کرد که هیچگاه به تکرار نمی افتد!!!” یعنی با تنظیمی که من انجام داده بودم…!!!

این هم چهارمی و پنجمی و ششمی و هفتمیش…!

اما سکوت کردم. پیش خودم می گفتم: “خدایا… دوست تر می دارم که بزرگواری گول خور باشم، تا کوچکواری گول زن!” غافل ازینکه اصلا معنای بزرگواری این نبود، چون دوباره و سه باره و چندباره همین قصه تکرار شد..

آدم دانشمند از یه سوراخ خیلی نیش میخوره!

نوبت به انتشار آلبوم “قسمت” رسید. که چهار قطعه ی ” سحر”، “قاصدک”، “بی چشم و رو” و “یلدا” رو  پنج سال قبل ترش تنظیم کرده بودم. این بار وقتی دیدم توی کاور نوشته:

“تنظیم کلیه قطعات: مهدی یراحی، بهزاد رئیسی”(یعنی بدون تفکیک این که چه کسی چه کاری رو تنظیم کرده)

واقعا کف کردم!!!

چون این یعنی؛ 5 تنظیم از مهدی یراحی، نصفه و نیمه به اسم من خورده بود و 4 تنظیم از من، نصفه و نیمه به اسم مهدی یراحی…!! (و این، هر دو، برای من مثل فاجعه بود)

اینم هشتمی و نهمی و دهمی و یازدهمی…!!!

“دستم به مغزم نمی رسید.” رعشه گرفته بودم. خلاصه چند روزی تو کما بودم و به این فکر می کردم که: “بهزادیا! شاید تو باید هندونه فروش میشدی نه آهنگساز! برو دنبال شغل اصلیت بابا…!!” (ناگفته نماند که چند هفته ای هم دنبال شغل اصلیم گشتم!) تو همین فکرا بودم که یهو متوجه شدم؛

“اِاِاِ… 6 تا کاری که خودت میکس کرده بودی هم به اسم یکی دیگه خورده!!!”

“اِ… 2 تا رو هم اگه یادت باشه مستر کرده بودیا…!!”

“اِ… تو آهنگ “لج تو” (که تنظیم من و مهدی بود و از آلبوم حذف شده بود و بعدا پخش اینترنتی شد) هم که اسمی از تو نیست..!”

“اِ…میکس قطعه “کوه” در آلبوم “14” علی لهراسبی هم که به اسم دیگران اومده….!!” “آخی! اسمشونم که آشناست..!! کارلوس کیروش و قاسم سعیدی..!!”

ببخشید! مثل اینکه قاطی کردم..! آره، خیلی هم قاطی کردم.

راستی چندمی بودیم..؟!

آها.. سیزدهمی و چاردهمی و.. آَآَآَآَآَه… حسابش از دستم در رفت..!!

میوه ممنوعه یا قهوه تلخ؟

کدوم یکی از شکایت های این چنینی به نتیجه رسیده بود که مال من برسه؟ فکر کنم ما، تو بهشت که بودیم به جای “میوه ممنوعه”، “قهوه تلخ” خوردیم که افتادیم تو این زمونه ی بی های و هوی لال پرست…!

به خودم گفتم: “تقصیر خودته! این همه ژورنالیست حرفه ای تو این مملکت هست که صبح تا غروب فقط به رسالت روزنامه نگاری فکر می کنن. خب نمی تونستی همون اول با یکیشون در میون بزاری ابله؟ که به این حال و روز نیفتی که مثه دیوونه ها داری با خودت حرف میزنی..!”

دیدم؛ راست میگما..! چرا به فکر خودم نرسیده بود…؟؟!

با یه عشقی شروع کردم به تماس گرفتن با اصحاب مطبوعات، اما…

دردسرتون ندم، رسالت-مسالت تو کارشون نبود. جدی تر ازین صحبتا بودن که با این حرفا جوگیر بشن. محض نمونه فقط بگم؛ آخریه که بیچاره لحنش هم خیلی فرهنگی و دانشجوئی بود، تو لفافه و مودبانه بهم رسوند: “داشّم!300 چوب بده، هرچی خواستی بگی بوگو..!”

بهرحال اگه این نوشته رو توی یه مجله دارین میخونین، معنیش اینه که هنوزم ژورنالیست متعهد پیدا میشه!

این اتفاق ها برای همه اهالی موسیقی پاپ می افته، و به وفور هم می افته.! ولی هیچکس تا تریبون بدست نیاره (معروف نشه)، نمی تونه از حق خودش دفاع کنه. چون “تاریخ رو قوم پیروز (معروف) می نویسه” و “وقتی که پیروز (معروف) شدی، هیچ کس نمی پرسه که چرا..؟” و نمی پرسه که چطور؟؟! چون در ایران همه کس حق رو به زورمندتر (معروف تر) میده..

اینجا ایران است.!

صداقت و انصاف من رو در حرفایی که زدم، می تونید از همه کسایی که توی این آثار (که اسم بردم) با من همکاری کردن بپرسید. و البته بدونید که اگه بخاطر یه سری مصلحت ها سکوت هم بکنن، باز هم معنیش تائید حرفای من خواهد بود.

از حوصله ای که به خرج دادید تا درد دل های آهنگسازی که هنوز تریبونی بدست نیاورده رو بخونید، متشکرم.

»


منبع: موسیقی ایرانیان - musiceiranian.ir

برچسب

195 دیدگاه برای این خبر “درددل‌ها و گلايه‌هاي بهزاد رئيسي تنظيم‌كننده‌ و آهنگساز موسيقي پاپ از همكارانش”

 1. mazyar گفت:

  بنده خدا حق داره انصاف نمونده همه دوست دارن کارای خوبه دیگران رو به پای خودشون بنویسن…راست میگه من تو البوم قسمت دیدم نوشته موسیقی:ب.رئیسی و م.یراحی…. از بدشانسی چه بلایایی سرش اومده…ولی خداوکیلی کارای تر و تمیزی درست میکنه که با کیفیت هستن…خوشبختانه آقای رئیسی جوان هستند و میتونن با پافشاری به حقشون برسن…ممنون از اطلاع رسانیتون موسیقی ایرانیان

 2. رهام گفت:

  واقعا به حال موسیقی پاپ بایدتاسف خورد واسه بهروز صفاریان متاسفم . همچین بلایی سر اهنگ دلنوازان محسن یگانه که همه رو به نام خودش زد و همچنین اچن تا اهنگ شادمهر عقیلی اورد

 3. مهدی گفت:

  طبیعیه اینا تو ایران
  ماشالله دزد زیاده تو موسیقی ایران

 4. mahsa.A.a گفت:

  دیدم نسبت به بهروز صفاریان و مهدی یراحی عوض شد !!!!!!!!!!

  اگه این دو نفر هم پاسخی داشتند ، خوشحال می شیم در سایت بذارید . ممنون .

 5. mahsa.A.a گفت:

  البته همونطور که اول این مطلب نوشته شده بود ، خدا کنه سوء تفاهم شده باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. مهران گفت:

  این که چیزی نیست پس امثال یگانه اگه دستش رو بشه که با چه دوز و کلک هایی به اینجا رسیده که همه دهانشان از تعجب وا میمونه … !

 7. Hamed گفت:

  بريد يكم از استاد شادمهر ياد بگيريد .ديديد چجورى پشت پا زد به چيزاى غير هنرى .اگرم حرفى ميزنه با كاراشه .مثل آدم فروش.تا موقعى كه هنرمندان ما عشق معروفيت باشن و عاشق شال انداختن به گردنشون و عكس آمپر جنسيس بذارن تو فيس بوك بيشتر از اينا نميشه انتظار داشت .

 8. Hamed گفت:

  وقتى طرف 3 تا آلبوم رسمى داده بيرون هنوز معلوم نيست صداى خودشه يا كار افكت اين چيزا كه پيش افتادس …..٢ تا آلبوم ميده صورتش معلوم نيست يا پشت كرده به ملت .بعدش كه دماغش عمل ميكنه همچين از جلو عكس ميگيره كه نگو .

 9. وانی گفت:

  این جوون اگه چیزی تو چنته داشت نشون می داد.با این مضلوم نماییها کسی به جایی نرسیده.تا الانم به واسطه یراحی 4 تا کار کرده…من که تا امروز نشنیدم یراحی حق کسی رو خورده باشه.اقا بهزاد شما که اینقدر هنرمند بزرگی هستی چرا همش از شونه های یراحی بالا میری!!!چرا حتی یه کار مستقل از این هنرمند نداری؟!بهتره اگه واقعا این کاره ای به جای تهمت زدن به مردم همت کنی.البته اگه استعدادشو داشته باشی!پیروز باشی

 10. جواب آقای Hamed گفت:

  سلام آقای Hamed عزیز:اون آقایی که شما گفتی که دماغ عمل می کجنه و بعد میاد از جلوی صورتش عکس می گیره…باید خدمتت عرض کنم این خواننده تقریبا سال 84 یا 85 بینی اش رو عمل کرده و 3 آلبوم رسمی اش رو هم به ترتیب در سال های 87،88 و 89 منتشر کرده و اصلا مثه خیلی از خواننده ها دغدغه و کمبود دیده شدن نداره چون در حد بسیار زیادی معروف است البته

  معروف به همراه محبوب که هر کسی

  نیست
  (از این تنگ نظری ها خسته شدم)

 11. Hamed گفت:

  اگه اشتباه گفتم عذرخواهى ميكنم ولى من شنيده بودم جديدا عمل كردن .چون قضيه تغيير صداشون مطرح شده بود كه ميگفتند بخاطر جراحى بينيه .شايدم بخاطر تغيير افكت .البته من اصلا نميگم صداى خودشونه يا افكت .چيزيه كه بقيه ميگن .براى من هم هيچ تفاوتى نميكنه .

 12. کامران گفت:

  خیلی جالبه که یه نفر با این نوع سطح پایین کلام که اصلا بعیدهست که متعلق به یک هنرمند باشه اومده و هنرمندایی رو زیر سوال میبره که بدون هیچ گونه روابط و پارتی بازی و فقط با تکیه به استعدادهاشون خودشون رو به اینجا رسوندن و همیشه ‌ثابت کردن که جزو بهترین ها هستن (به خصوص اقای صفاریان)

 13. بهنام گفت:

  حامد اون شادمهر کاور که اخر هر چی دزد و کش رفتنه
  چقدر اهنگای بقیه رو کاور کرده اکثر اهنگاش کاوره اهنگ س.ق هم بدون اجازش خوند قمیشی رنگیش و ضایعش کرد

 14. ...... گفت:

  استاد پادزهر شادمهر هاها
  فقط کم مونده بود به این بگن استاد استاد کامران و هومن و استاد قیصر استاد شادی خانوم استاد کاور کردن و دزدیدن اهنگای یونانی البته
  بسی خندیدیم حامد جان اون شادی که اخر هر چی عقده ای و تازه به دوران رسیدس تو ایران دید به جایی نرسید رفت خارج … بود…. شد هزار تا کلیپ داد که توش انواع دختر های جورواجور رژه میرن و هزار تا عکس ناجور و … داد بیرون که اسمش رو بورس باشه ولی هر روز چرت تر از دیروز

 15. اتوسا گفت:

  به نظر من مهدی یراحی هنوز این حرفا براش زوده چون تازه سر از تخم دراورده و خیلی جوجس واسه این صحبتها..در ضمن محسن چاووشی رو همه میدونن که کل صداش کامپیوتریه خیلی باید کند ذهن باشیم که فکر کنیم صدای خودشه… و حالا مگه کسی که میاد تقلید سیاوش قمیشی رو میکنه اونم به این فجیعی ارزش دعوا داره؟؟

 16. ناصر گفت:

  سلام … اگه واقعا این تنظیمایی که بهزادرئیسی میگه کار خودش باشه و به نام کسای دیگه خورده پس معلومه این بهزاد رئیسی خیلی دست و پا چلفتیه … این همه تنظیم کننده درپیت و مضخرف که سالی صد تا آهنگ میدن بیرون و همه ضعیف اومدن شدن سلطان تنظیم و پدیده ( البته به قول بعضی ها) و آقای بهزاد رئیسی با اینهمه استعداد هنوز داره دنبال راهی میگرده که چطوری اسمشو تو البوما یا آهنگا بزاره…. خداییش تنظیم کننده خوبیه… هم آقای بهزاد رئیسی و هم آقای فرزاد فتاحی حقشون خورده شده … ولی مقصر کسی نیست به جز خودش ، آخه مگه بهروز صفاریان قبل از البوم مسافر شادمهر عقیلی معروف بود؟؟ یا همچنین آقای یراحی…ولی زرنگ بودن و خودشونو گنده (معروف) کردن … توام زرنگ باش … تو ایران که همه الان گرگ شدن که به کسی مفتی چیزی نمیدن..حالا فرضا اون مجله یا روزنامه هم پول میخواست ..خوب باید پول میدادی ، آدم برای رسیدن به هدفش باید از مسیرهای دشوار زندگی بگذره … با خونه نشستن و فکر کردن که به جایی نمیشه رسید .. هنرمند فوق العاده با استعدادی هستی اما تلاشت کمه… آقای بابک زرین از تنظیم کننده های خوب داخل ایران رو که قبل از آهنگ طلوع معین کسی نمیشناخت … اونم تازه کار بود و معین باید میگفت چون معروف نیستی باید اسم اقای چشم آذر بخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلا برای هنرمندا متاسفم

 17. جواب وانی گفت:

  ایشان کارهای مستقلی هم دارندآقای وانی.شاید شما نشنیدی.درضمن این بنده خدا اصلا به کسی تهمت نزده! خود آقای یراحی هم در سایتشون، اسم بهزاد رئیسی رو هم جلوی آهنگ های سعید شهروز ذکر کرده اند.

 18. h گفت:

  نظرسنجی انتخاب 20 خواننده برتر تاریخ موسیقی ایران و همچنین بازگویی خاطرات شما از هنرمندان موسیقی

  http://www.music82.persianblog.ir

 19. احمد گفت:

  میبینم که بعضی ها سوزش گرفتن از محبوبیت سلطان شادمهر
  ها ها ها ها ها ها ها
  ****
  بهنام جان تو حرف نزنی نمیگن زیون نداری ها؟؟ سیاوش شادمهر رو رنگی کرد پس کو سند و مدرکش
  از رو هوا که نمیشه حرف زد. مدرک بیا رکه سیاوش با سلطان عقیلی مشکلی داره. اگر چیزی تو چنته نداری پس لطف کن پهنای باند اینترنت کشور رو حروم نکن

 20. Hamed گفت:

  بهنام جان استاد شادمهر (آخ ببخشيد استاد كه محسن چاووشيه .اين مجله تايم و ويكى پديا هم الكى اسم ميذارنا .آخه شادمهر و به چه استادى !).عرض ميكردم .شادمهر از سياوش قميشى همون زمان تلفنى اجازه گرفته بوده .اگرم شك دارى شادمهر و سياوش قميشى ٢٣ جولاى توى Greek Theatre كنسرت دارن .برو اونجا پيش جفتشون رودررو كن !.

 21. اتوسا گفت:

  تورو خدا اینقدر کلمه سلطانو بی حرمت نکنید..سلطان موسیقی پاپ ایران داریوش اقبالی وسلطان موسیقی سنتی هم محمدرضا شجریانه پس لطف کنید این لقب رو به هر کسی نسبت ندید..مثل این میمونه که به یه ستوان بگید سرتیپ!!!!!

 22. Hamed گفت:

  در مورد كاور هم كه آخه شادمهر اينقدر آهنگ داره كه كاوراش اصلا ديده نميشن .آهنگاى كاورشم هيچ كدوم آهنگاى اصلى نبودن و شادمهر چون آهنگ اصلى رو دوست داشته كاور كرده.مثل بي تو و مشكوك و … البته اگه همه ى آهنگاشم كاور بود بازم به دل مى نشست .چون روح بزرگى داره كاورشم قشنگ در مياد.

 23. mahsa.A.a گفت:

  دوستان خوب موسیقی ایرانیان می شه لطفا با مهدی یراحی ( بهروز صفاریان که مطمعنم نمی شه ) مصاحبه کنید و نظرشون رو راجب این گفته ها بپرسین ؟؟؟ اینطوری ما هم زود قضاوت نمی کنیم . از دیشب که این خبر رو خوندم ، واقعا ناراحت شدم . آخه بهروز و صفاریان و یراحی و این کارها !؟!؟!؟!؟!؟ ولی اگه راست باشه ……. امیدوارم سوء تفاهم شده باشه . ( راستی آلبوم خاص که قرار بود فردا منتشر بشه ، متاسفانه ، متاسفانه ، متاسفانه 13تیر منتشر می شه !!!!!!!!!!! )

 24. چاوشی پرست گفت:

  متاسفم که تو هر بحثی اسمی از جناب چاوشی میبرین…فقط همین!

 25. Hamed گفت:

  منظورم از استاد سلطان بود .لطفا تصحيح كنيد .
  دوست عزيز توى كارايى كه فرمودي هرروز چرت تر از ديروز .احتمالن با دقت گوش ندادى .حتى حالا بيا اينجاشم تو سبك خودش خيلى خوبه .اينى كه ميگى دخترا رژه ميرن تا شادمهر معروف شه هم حرفى ندارم .تا جايى كه من ميدونم توى يه روستاى دور افتاده از يك مادر ٧٠ ساله هم بپرسى شادمهر رو بخاطر بوى ياس ميشناسن.اينى هم كه ميگى اينجا معروف نبود رفت اونور احتمالا سنت قد نميده .بعدشم اون زمان مگه به جز شادمهر كس ديگه اى هم بود كه ميگى معروف نبود ؟!

 26. ناشناس گفت:

  جدآ متآسفم
  … باور کنید تا وقتی ادمایی امثال حامد ، اتوسا ، بهنام و … توی جامعمون داریم هیچ وقت نباید انتظار پیشرفت داشته باشیم . من موندم به خدا ! اقا به کسی چه ربطی داره فلان شخص فلان خواننده رو دوست داره ؟؟؟ چه ایرادی داره یاد بگیریم به سلیقه ی دیگران احترام بذاریم ؟؟؟ چه عیبی داره ادما رو بدون مدرک زیر سوال نبریم ؟؟؟ کاشکی جوابمو میدادید

 27. کوروش گفت:

  طرفدارای عزیز محسن چاووشی،این که بهروز صفاریان دو سال پیش از خجالت پیشواتون چاووشی دراومده ،دلیلی نمیشه که اینجا انتقام بگیرید،بهروز صفاریان یکی از بهترین های پاپ ایرانه

 28. س_ج گفت:

  یکی به آقای رئیسی بگه این که چیزی نیست تو ایران طرف صداش هم کاور میکنه.
  از سیاوش قمیشی بعد کلی افکت هم روش میذاره. یه سری هم پیدا میشن بهش میگن خواننده.!!!!!!!!!

  صدا افکتی یا بهتره بگیم صدا کاوری با 3تا آلبوم مجاز هنوز نتونسته یه کار زنده بکنه.
  اینجا ایرانه یعنی همین…..

 29. Hamed گفت:

  موزيك ايرانيان لطفا كلمه شهيد را حذف كنيد .اشتباه شد .با تشكر .

 30. Hamed گفت:

  داريوش اقبالى !!؟ آتوسا جان اگه وقت دارى يه سرچ توى گوگل بكن .اگرم خواستى لينك ميدم ببينى .چون قبلا هم اين كار رو كردم بازم شما دارى ميگى داريوش اقبالى ديگه انگيزه اي ندارم لينك بذارم .

 31. فرامرز گفت:

  تا از بقیه پرسیده نشه معلوم نمیشه حقیقتمسئله.من هم میگم خدا کنه سوء تفاهم باشه……!! ولی مهدی یراحی هم تو مصحبه ترانه ماه(شماره 45) تقریبا همین ها رو گفته الان.در مورد بهروز صفاریان از این حرف ها زیاد گفته میشه. به نظرمن تا نباشد چیزکی مردم نگویند….

 32. mahsa.A.a گفت:

  ما هر هفته برنامه ی خوشا شیراز و زنده رود ( اصفهان ) رو از طریق ماهواره می بینبم . امروز هم آقای یراحی یکی از مهمان های برنامه ی خوشا شیراز بودند . این فرد انقدر با شخصیت و متواضع هستند که اصلا این حرف و حدیث ها شایستشون نیست . حتی تو صحبتاشون از آقای بهزاد رییسی قدردانی هم کردند ( و البته سایر دوستانی که اسامی شون تو آلبوم هم هست ) تو این چند سالی که من ایشون رو میشناسم و کاراشون رو گوش دادم خبری از این حرف و حدیث ها نبود . ایشون کاملا بدون حاشیه بودن . ولی به قول آقا فرامرز در مورد بهروز صفاریان بیشتر از این حرف ها زدن ، که به نظر من به آقای صفاریان هم این کارها نمی یاد ! فقط خدا می دونه چی راسته چی دروغ .

 33. پرهان گفت:

  باز دوباره بعضی ها خواستن جلب توجه کنن توی یک مطلبی که ربطی به شادمهر نداره اسم شادمهر رو آوردن

  آقا اگر میخواین جلب توجه کنید یا خوانندتون رو بزرگ کنید که حتما” نباید با شادمهر که سلطان پاپه مقایسه اش کنید. راه های دیگه ای هم هست.

  گناه شادمهر اینه که فقط نامبر وانه؟؟

  اون دوستمون که میگه شادمهر و سیاوش مشکل دارن خیلی … تشریف داره. چون همه میدونن شادمهر اجازه ی بازخونی “پاییز” رو از سیاوش گرفته و باهم هیچ مشکلی هم ندارن.

  در کل ما دیگه عادت کردیم هرکی میخواد جلب توجه کنه تو کامنتش از شادمهر بد میگه

 34. حامد (یه حامد دیگه) گفت:

  بله اینجا ایرانه و کلا همه عادت دارن کسایی رو که دارن پیشرفت میکنن یا پیشرفت کردن بخوان بکشن پایین. که خوب میدونم این آقا موفق نمیشه

 35. حسین گفت:

  منم بهش حق میدمالبته ای حق رو به اونهایی که ازشون اسم برده شده باید داد که پاسخ بدن فک کنم اگه مسئولین سایت یه مصاحبه با اونا انجام بدن خیلی خوب باشه

 36. reza Bahram گفت:

  ba salam , be ghole ye bade khoda ke migoft harki maruf shode bargardi aghab mibini ye jaee haghe yeki ru khorde o tarafo pele karde …bayad bebinin dalile inke ye honarmandi biad injori gele o shekayat kone unam az nazdiktarin dost o hamkarash chi mitone bashe ,

 37. reza Bahram گفت:

  honar o honarmand yani ehsaso letafat o zibaee , vali vaghti adam in masaelo mibine khili chiza mire zire soal , khob bod ag yeki be ye jae mirese hadeghal az kasaee ke komakesh kardan jori tashakor kon ke taraf injori pashimun nashe o majbur she biad gele o shekayat kone

 38. reza Bahram گفت:

  ba ehteram be aghaye vani va kamran , bayad begam in sohbataee ke mibinin ye ruye dastane injori be ghazi narid , shaki nist ke dash mehdi pesare besiyar mohtaram va honarmand ba zoghe honariye balaeye va samimitarin doste aghaye raisiye ,” shayad” tanha jori ke beshe ye rafigh be rafighe khodesh gele kone injori bashe shak nakonin ke ye “dost” az movafaghiyate dostesh az tahe delesh khoshhal mishe,va be pishraftesh komak mikone mese kari ke behzad mikone,ba shenakhti ke man az in do honarmand daram arezu mikonam ke in masael soe tafahomi bish nabashe va inshala in delkhoriya hal bese va hagh be hagh dar berese , ta ma dobare shahede hamkariye in do aziz bashin va az shenidane karashun mese hamishe lezat bebarim

 39. مهرزاد گفت:

  خانو آتوسا با نظرتون کاملا موافقم در مورد سلاطین موسیقی پاپ و سنتی اما همین مهدی یراحی که میگین تازه سر از تخم در آورده برای داریوش اقبالی آهنگ تصویر رویا در آلبوم شطرنج رو به زیبایی ساخته که بدون شک بهترین آهنگ اون آلبومه!چقد خوبه چشمامونو باز کنیم و ببینینم و نظر بدیم.امیدوارم هرکسی همونجایی که حقشه بایسته

 40. ارغوااااااااان گفت:

  واااااااای وااااااااااای وااااااااااای خواهش میکنم حرفهای صفاریان و یراحی رو هم بنویسید در مود این موضوع 
  من خیلی صفاریان و یراحی رو دوست دارم ولی خب اینارو خوندم یک جوریم شد
  اگه اونا هم تایید کنن راحت تر میتونم باهاشون کنار بیام آخه در زمینه ملودی و تنظیم من خیــــــــــــــــــلی صفاریان رو دوست دارم 

 41. mahsa.A.a گفت:

  دوستان عزیز لطفا نظر من رو بخونید . ممنون .

  آقا فرامرز تو نظرشون نوشته بودند که مهدی یراحی تو مصاحبه با مجله ی ترانه ماه شماره 45 در مورد این موضوع صحبت کردند . من سراغ مجله هام رفتم و مصاحبه ی آقای یراحی تو این شماره رو خوندم . ایشون تو این مصاحبه در مورد آلبوم بی خوابی و اینسرت و شناسنامه ی این کار گفتند : ( آلبوم بی خوابی قرار بود تیمی کار شود و تا بخشی هم به همان شکل انجام شده . قرار بود من و بهروز صفاریان و بهزاد رییسی موسیقی کارها را انجام دهیم . ملودی های ( ما عاشق هم بودیم ) ، (چند سال از امشب بگذره ) ، ( تو هر کاری کنی خوبی ) ، ( تبعیدی ) و ( زخمه ) را من ساختم . تنظیم ها هم به شکل مشترک بود . یکسری ها رو خود بهروز تنظیم کرد . یکسری را من و بهروز با هم زدیم . یکسری را هم من و بهزاد رییسی . قرار بود اسامی به شکل دیگری در اینسرت کار بخورد که بنا به دلایلی نشد . زیاد نمی خواهم در مورد این مسئله صحبت کنم . فقط این را بگویم که این مسئله تقصیر هیچکدام از ما نبود . ) ایشون در قسمت دیگه ای از این مصاحبه و همکاریشون با بهروز صفاریان و اینکه چرا در تیمشان بیشتر نام بهروز صفاریان مطرح بوده می گویند : ( این یک قاعده است . در یک کار تیمی طبیعتا افراد با سابقه تر بیشتر مطرح هستند و نام کسی که تازه وارد تر است ، زیر سایه ی شخص با سابقه تر قرار می گیرد . این طبیعی است و نه تقصیر من است و نه تقصیر هیچ شخص دیگری . کار گروهی کردند یعنی موفقیت گروه و من هم به چیزی جز این فکر نمی کردم . ما کمی برای مطرح شدن عجله داریم اما خود من اعتقاد دارم که هنرمندی می ماند که پله پله مراحل را طی کند . بنابراین این که نامم کی مطرح می شود برایم مهم نبود . همیشه سعی کردم از حواشی دور باشم و دلیل این مسئله این بود که همیشه می دانستم چه کار کنم . ) حالا قضاوت با شما دوستان ….

 42. ناصر گفت:

  اینجا بحث چیزاری دیگه است ولی….. اگه چند تا خواننده خوب و ماندگار داشته باشیم و بخوایم بهشون لقب سلطان بدیم هم شادمهرعقیلی و هم داریوش اقبالی تو این لیست قرار میگیرن و من نمیتونم بین این دو تا یکی رو انتخاب کنم فقط فرقشون اینه که داریوش تجربش بیشتره ولی شادمهر تازه کارتره ولی داریوش با آهنگسازی دیگر اساتید موسیقی گنده شد ولی شادمهر با هنر آهنگسازی خودش گنده شد و شادمهر پونزده تا ساز میزنه و تنظیم کننده هم هست ولی داریوش خیر… ولی با اینحال داریوش اهنگهای خاطره انگیز بیشتری نسبت به شادمهر داره …در مورد چاووشی هم بگم که ایشون هم پدیده جدید موسیقی ایرانه ( منظورم اینه که از داریوش و شادمهر جدیدتره) و شکی توش نیست که از بهترین های موسیقیه ایرانه …لطفا بحث نکنید ، چون هر کسی یه توانایی داره که اون یکی نداره… و هر کدوم به نوبه خودشون کارشون درسته… و من هموشون رو دوست دارم

 43. ناصر گفت:

  راستی مشخصه آقای رئیسی دارند سبک بهروزصفاریان رو دنبال میکنن و دنباله روئه راه بهروزصفاریان هستند و این از تنظیم هاشون مشخصه … و از این بایت باعث خوشنودیه چون بهروز تنظیم کننده باهوشیه و آقای رئیسی هم فهمیدن که چه کسی رو الگو کنند آخه تنظیم فقط ریتم و بیس نیست و باید نت به نت به کاری که میکنی فکر کنی که تو ایران هرکسی این کارو نمیکنه… به آقای رئیسی به خاطر تنظیمهای خوبش تبریک میگم

 44. ali گفت:

  اصلا فرض می کنیم گفته های اقا بهزاد درست باشه!چرا بعد از گذشت سه سال از انتشار البوم بی خوابی و البوم قسمت به فکر گله گذاری افتادن!!!!و اونم درست یک ماه بعد از انتشار البوم پر مخاطب منو رها!مظلوم نمایی توی این متن که مشخصه خیلی هم روش وقت گذاشته!موج میزنه ولی باید بگم به هدفش نرسیده با نوشتنش و هر چه سعی کردم باور کنم حرفاشو نتونستم با واقعییات جورش کنم.رییسی کل فعالیتش در موسیقی محدود میشه به تنظیم چند ملودی از انبوه کارهای یراحی!یعنی اگه یراحی (اونم به خاطر همشهریگری احتمالا)این ملودیا رو نمی داد بهش تنظیم کنه الان همین بهانه رو برای مطرح کردن خودش نداشت!

 45. ali گفت:

  و شما خانم اتوسا
  بهتره در مورد چیزی که ازش سر در نمیارید نظر ندید!
  مهدی یراحی حدود ده ساله به طور حرفه ای اهنگسازی و تنظیم می کنه.خود صفاریان از یراحی اهنگ گرفت واسه خوانندگی…داریوش اقبالی.سعید شهروز.علی لهراسبی.نیما مسیحاو…….اخرین کارشم تیتراژ پایانییه ساختمان پزشکانه با صدای سیروان خسروی…بعد شما بدون اطلاع میفرمایید تازه سر از تخم در اورده.براتون متاسفم!!!!!!

 46. اتوسا گفت:

  و شما اقای علی
  …………..بهتره بدونید مهدی یراحی وروزبه بمانی به لطف وعنایت بهروز صفاریان در جایگاه امروزشون قرار دارن..وگرنه جنابعالی بفرمائید که این اقایون قبل از وصل شدن به بهروز صفاریان چه کاره شاخصی انجام دادن؟؟؟در مورد استعداد صحبت نفرمائید که از این دوستامون خیلی بهتر وجود دارن که متاسفانه نتونستن یکی مثله بهروز صفاریان و پیدا کنن و در زیر مجموعه اون مطرح بشن..ادم بهتره گذشتشو فراموش نکنه و کسی رو که بهش لطف میکنه رو فراموش نکنه…همون علی لهراسبی که اسمشو اوردید زندگیه هنریشو مدیون بهروز صفاریانه وهمیشه اینو همه جا با افتخار عنوان میکنه چون قبل از حمید عسگری علی لهراسبی مقلد شادمهر بود که اقای صفاریان با اهنگ اونیکه مدعی بود عاشقته…شخصیته هنریشو عوض کرد..همینطور فریدون اسرائی با اون البومه سخیفه لس انجلسیش که اقای صفارین تبدیلش کرد به البومه غریبه..

 47. ...... گفت:

  خود این شادمهر کاور مقلد سیاوش شمسه
  این حامد رفته دو سه تا طرفدار شادی کاور گفته بیان نظر بدن دفاع کنن ازش ولی شادی کاورسوژه همس
  فردا طرفدار جواد یساری میاد

 48. ناصر گفت:

  من نمیدونم که کدوم از اهنگای شادمهر شبیه سیاوش شمسه؟ من تا حالا آهنگایی مثل یاس یا ستاره یا تقدیر از سیاوش شمس نشنیدم … اصلا بلد نیست مثل شادمهر آهنگ بسازه… شادمهر تو آهنگسازی صاحب سبکه …

 49. Hamed گفت:

  شادمهر مقلد سياوش شمسه !!:-S .عين اين ميمونه كه بگى رامين بى باك مقلد شادمهره .در حالى كه ذاتا صداش مقدارى شبيه شادمهره و زحمت كشيده و با خلاقيت يك صداى جديد ساخته ( البته سبك شادمهريه و عاشق شادمهره و گفته بخاطر شادمهر به موسيقى علاقمند شده ). ولى مثلا حميد عسكرى رو ميتونى بگى كلى زحمت كشيده تا اداى شادمهرو در بياره و آخرشم گفته اسم شادمهر براش آشناس ولى دقيقا نميدونه كدوم آهنگ رو خونده !! بعدشم شادمهر تو هر آهنگش حتى با صداشم فضا سازى ميكنه و با يه لحن و صداى خاص ميخونه .

 50. ali گفت:

  خانم اتوسا شما یه جوری کور کورانه از صفاریان دفاع می کنید که ادم شک میکنه خودش باشید…صفاریان کمک اهنگساز شادمهر بود تو مسافر شادمهر!بعدم تا شادمهر رفت اونور گفت شادمهر اهنگامو دزدید!!همیشه هم با تمام همکاراش حاشیه داشته…البته منکر چند تا اثر خوبش هم نیستم ولی صفاریان تو دوره خودش کاراش خوب بود.الان دیگه دور دور سیروان و یراحی و افکاری و امروزیهاست.اتفاقا صفاریان با رفاقت کردن با یراحی و بمانی باعث شد تاریخ مصرفش طولانی تر شه.بدون عقده و تعصب نگاه کن دوست عزیز.با انکار حقیقت چیزی درست نمی شه.حاشیه دست اویز ادمهای تنبل و از خود راضیه.حالا شما نگاه کن یراحی و بمانی تو حاشین یا صفاریان و این تنظیم کننده نه چندان مشهور!!

 51. Hamed گفت:

  على جان اصطلاح كمك آهنگساز براى دوتا آهنگ توى آلبوم مسافر زياد نيستش ! بهروز صفاريان فقط آهنگ پل عاطفه ( آهنگ / تنظيم ) و مشق سكوت (آهنگ / تنظيم شادمهر و صفاريان ) و تنظيم روح سبز رو به عهده داشته .در واقع شادمهر با اعتبار و برند خودش باعث شد تا بهروز صفاريان به جامعه موسيقى معرفى بشه .چون همونطور كه ميدونى تا قبل از آلبوم ماندگار مسافر، بهروز صفاريان تو آلبوم نغمه هاى مشرقى كيبورد زده بود .

 52. اتوسا گفت:

  اقای علی…کمک اهنگساز!!!!!!!!!!!!مگه کمک اهنگساز هم داریم؟؟پس کمک نوازنده و..داریم!!!نه اقای محترم من 40 سالمه و از اول خیلی دقیق موسیقی پاپو دنبال میکردم..واصلا اینطور که جنابعالی میفرمائید نیست..اتفاقا شما جوری دارید از شادمهر طرفداریه مغرضانه میکنید که من فکر میکنم خود شادمهری!!شک نکن که اگه اعتبار وحمایت های صفاریان نبود هیچکدوم از این اقایونی که اسم بردی جز سیروان اصلا وجود خارجی در دنیای موسیقی در این ابعاد نداشتند…اگه کانکشن داری میتونی از فواد حجازی یا بهنام ابطحی حکایتو بپرسی که برات رفع ابهام بشه%

 53. Hamed گفت:

  على جان رو چه حسابى ميگى دوران صفاريان تموم شده !؟بعدش شما چجورى وقتى داريم در مورد بهزاد رئيسى و مهدى يراحى و بهروز صفاريان صحبت ميكنيم اسم سيروان رو ميبرى !؟يعنى دوران صفاريان تموم شده و دوران سيروان شروع شده !؟حالا درسته مهدى يراحى تنظيم دو ترك رو داده به سيروان ( اى كاش ترك يك رو نميداد )ولى ديگه نبايد …

 54. ناصر گفت:

  خدمت آتوسا عرض کنم.. بهروز صفاریان جزو بهترین و باهوشترین تنظیم کننده های ایرانه که برای تنظیم هاش نت به نت فکر میکنه و خیلی زحمت میکشه که یک کار بی نقص ارائه بده ولی جدیدا تو میکس و مستر ضعیف کار میکنه که این خودش یه بحث طولانیه… اما شادمهر برای موفقیتش مدیون بهروز صفاریان نیست و نخواهد بود،درسته که این دوتا زوج هنری خوبی در کنار هم بودن و اگه الان هم باشن کاراشون به مراتب بهتر هم میشه ولی آهنگهایی مثل محال یا سبب یا تقدیر یا ماندگار یا ….یا آهنگ جدیدی که برای ابی ساخته که هیچکدوم نام بهروزصفاریان رو یدک نمیکشن هم جزو بهترین آثار شادمهر هستند و موفقیت شادمهر به بهروز ارتباطی نداره…تازه از وقتی که از ایران رفته کاراش مدرن تر هم شده و بهروز صفاریان رو به خاطر شادمهر میشناسن… و اگه اینطور که شما میگید بود شادمهر پس از جدایی از صفاریان محبوبیتش رو از دست میداد که نداده و هر روز به طرفداراش اضافه میشه… درسته اوایلش با سبک جدید شادمهر غریبه بودیم اما به مرور زمان فهمیدیم که این سبک جدیدش بهتره…اما منکر این نمیشم که این دوتا اگه بازم با هم باشن به خاطر اینکه هردو دارای توانایی منحصر به فردی هستند یک آلبوم فوق استثنایی تولید میکنن که حیف و افسوس که دیگه با هم همکاری نمیکنن …

 55. ali گفت:

  اینطور که اتوسا خانم از صفاریان حرف می زنه یاد هوادارای (دکتر محمود ا ) میفتم.بابا مگه راجع به موتسارت حرف می زنی دوست عزیز!!!!!!!!!هر کدوم از این ادما جایگاه خودشونو دارن.سیروان.یراحی.حجازی.شادمهر و…..
  یه طوری حر ف میزنی انگار صفاریان پدر موسیقی ایرانه.بی خیال…به اندازه یه تنظیم کننده خوب قابل قبوله همین .با این حر فا باعث میشین توهم بزنه بنده خدا!!!

 56. اتوسا گفت:

  بنده عرض کردم که اگه کانکشن دارید میتونید در رابطه با ارتباطهای کاری بین صفاریان وعقیلی از فواد حجازی یا بهنام ابطحی سئوال کنید…بهروز صفاریان و شادمهر عقیلی زوج هنری بسیار موفقی بودن ولی چون شادمهر میخواست در اخر همه چیز رو به اسمه خودش تمام کند این دو نفر به مشکل خوردند و از هم فاصله گرفتند ولی امیدواریم که باز هم این دو هنرمندو در کنار هم ببینیم..پیروز باشید

 57. ساسان گفت:

  باوجوداین گونه خواننده ها/این گونه تنظیم کننده هاواینگونه مخاطبان/فاتحه ی موسیقی کشورخوندس (حالا هی بزنید توسرکلیه هم بگیداین خواننده خوبه اون خواننده بده سلطان اونه وزیر اینه

  ببنیدبه کجامیرسید)

 58. فرامرز (جواب Mahsa.A.a) گفت:

  خانم Mahsa.A.a
  من ميخوام يک قضاوت بکنم.
  چرا فکر نکنيم بهزاد رئيسي راست ميگه و مهدي يراحي دروغ…؟ هر کسي حق رو به طرف خودش ميگيره. اصلن شايد هر دوتاشون دروغ ميگن.

  يه چيزي ولي مسلمه. اونم اينکه يکي اين وسط داره يه چيزي رو پنهان مي کنه!!!! يا يراحي يا رئيسي يا صفاريان که تا حالا هيچي نگفته کلا..بنظر من بايد از سعيد شهروز سوال کنن. من خودم از همه اينها مهدي يراحي رو بيشتر قبول دارم.ولي خوب به قول خود رئيسي نبايد ندونسته حق رو به آدم معروف تر بديم..يا
  ميتونيم اينطور فکر کنيم که بهروز صفاريان بعد ازينکه شادمهر حقش رو تو آلبوم مسافر خورده(اگه راست باشه)حالا عقده اي شده و داره عقده هاشو خالي ميکنه!!! احتمالا يکي دو سال ديگه بايد منتظر باشيم بهزاد رئيسي حق يکي ديگه رو بالا بکشه…((((((: بالاخره همه جور احتمالي ميشه داد. ولي باز هم اميدواريم که سوءتفاهم باشه..

 59. Hamed گفت:

  تمام حرف آتوسا خانوم اينه كه ميخواد بگه با ابطحى و حجازى كانكشن داره .اصلا آلبوم مسافر و كامل صفاريان ساخته !خوبه ؟اگه صفاريان فقط با شادمهر مشكل داشت ميگفتيم تقصير شادمهر بوده .ولى زمان ثابت كرد صفاريان بيشتر از يك آلبوم نميتونه با كسى دوام بياره .
  همچين ميگيد زوج هنرى خوبى بودن كه خندم ميگيره .انگارى شهاب اكبرى و محسن يگانه بودن .منظورتون از اين كه اميدواريد دوباره با هم همكارى كنند چى بود !؟يعنى شادمهر براى صفاريان آهنگسازى كنه كه شبيه لطيفه است يا صفاريان براى شادمهر آهنگسازى كنه كه شبيه جوكه .آخه مگه بعد از اون دو تا ترك تو مسافر كسى با شادمهر كار كرده ؟!

 60. Hamed گفت:

  بزودى سلطان موزيك پاپ فارسى (the king of persian pop ) استاد شادمهر عقيلى با سوپر آلبوم متفاوتش و بويژه دو ويديوى پرخرج به نامهاى “حالم عوض ميشه ” و “خيليا”نبض موسيقى ايران را به دست خواهد گرفت (ترانه سرا :مونا برزويى -كارگردان :الك كارتيو )
  تا حالا دقت كرديد بعد از اثر جاودان تقدير چقدر استفاده از كلمه تقدير توى ترانه ها زياد شده !!!؟؟

 61. اتوسا گفت:

  حامد جان کلا شادمهرو خیلییییییی دوستش داری..ولی این دلیل نمیشه که بهش لقب سلطان پاپ ایرانو بدی!!!!!!!!!!!!هرچیزی که از دسترس ما خارج میشه و دور میشه به صورت مجازی دست نیافتنی و با ارزش میشه..شما اگه یکی از کنسرتهای شادمهرو رفته باشید واجرای زنده ضعیف این خوانندرو دیده باشی دیگه به خودت اجازه نمیدی که این لقبو بهش بدی ..اگه دوستش داری کاراشو گوش کن و لذتشو ببر…

 62. شادی کاور گفت:

  این حامد کرکره خندس فکر کنم خود شادی کاور باشه در حالی که ربطی نداشت بحث اسم شادی کاور اورد تبلیغش کنه
  دفعه بعد طرفدارسلطان موزیک پاپ فارسی افشین یا کامران یا عباس قادری میاد مثه این حامد بساط خنده راه میندازه

 63. هانیک گفت:

  !!! 
  موفقیت البوم مهدی یراحی ” منو رها کن ”  واسه اطرافیان چقد زد حال بوده که اینقدر دوست دارن خراب کنن چهره دوست داشتنی موسیقی ایران رو !!!

  فکر نمیکنم مهدی یراحی بخواد جواب این  نت!!! رو بده چون خیلی بزرگه که بخواد … و همنطوری که  Mahsa.A.a ‘ گفتن توی برنامه  خوشا شیراز و چند مصاحبه دیگه من دیدم مهدی اسم ( بهزاد رییسی) رو اوورد! حالا این صحبتهایی که اقایی رییسی میکنن من نمیدونم! 
  در رابطه با افرادی که اینجا کامنت گذاشتن و احانت کردن به مهدی یراحی مثل خانم اتوسا … باید بگم جواب شما سکوت همین چون حرفاتون ارزش فکر کردن هم نداره چه برسه جواب!!!  
  مهدی یراحی نیازی به معرفی نداره 
  ( تصویر رویا ) ( داریوش) رو همه شنیدن! 
  نمیدونم چرا همکاری روزبه مهدی و بهروز با داریوش اینقدر بعضی هنرمندانه داخل کشور رو اذیت کرد ( اسم نمیبرم)!!! 

  شاهد البوم دوم مهدی یراحی با حضور بهروز صفاریان خواهیم بود!!!! 

 64. Hamed گفت:

  آتوسا خانوم درسته .من شادمهر رو خيليييييى دوست دارم .اتفاقا بهروز صفاريان رو هم خيلى دوست دارم .ولى اگه تو صحبتهاى قبليم دقت ميكردى متوجه ميشدى كه متعصبانه صحبت نكردم و حقيقت رو گفتم درحالى كه شما اين كار رو كردى و درمورد شادمهرم مغرضانه صحبت كردى .آره ،كنسرتش رفتم .متوسطه .منم نگفتم همه چيش تو عالى ترين سطحه .بعدشم يعنى هركسى به قول شما كنسرتش ضعيف باشه كه نيست (جلوتر توضيح ميدم) نميتونه سلطان باشه .در ضمن لقب سلطان رو من بهش ندادم .يه لينك از ويكى پديا اون بالا گذاشتم .مطالعه كن .اگرم ميگى معتبر نيست يدونه معتبرش رو بيار كه نامى از سلطان موزيك پاپ ايران يا فارسى توش باشه (گفتيد داريوش اقبالى ديگه ). در مورد كنسرت هم خدمتتون عرض كنم كه اصلا فلسفه كنسرت همينه كه يك اجراى متفاوت ببينى و بشنوى .وگرنه چه كاريه پاشى برى كنسرت .همون كار استوديويى رو گوش ميدى ديگه .شما احتمالا كنسرتاى مسخره داخلى مثل اصفهانى و حامى رو رفتى ديدى بعد دارى با كنسرت شادمهر مقايسه ميكنى .توى كنسرت بايد اكتيو باشى و بخونى .فيگور بياى .راه برى .حركت بزنى .بدويى به شنونده ها دست بدى .دولا بشى از روى زمين ويالن بردارى و بزنى .گيتار … تازه همه ى اينها در حين خوندن باشه . و الا شادمهرم ميتونه مثل چوب لباسى قورت داده ها وايسته و مثل استوديو كارش رو انجام بده ولى همونطور كه گفتم به اين حالت كنسرت نميگن .

 65. حامد گفت:

  با ساسان موافقم به شدت

 66. فرامرز گفت:

  آقا چرا اینجا هیچ کس با دلیل حرف نمیزنه؟؟؟؟صرفا هر کسی هرهنرمندی رو دوست داره از اون دفاع میکنه. مثلا آتوسا از بهروز صفاریان خوشش میاد، فکر میکنه دیگه هیچ ایرادی بهش وارد نیست.همینطور
  علی راجبه مهدی یراحی…یا شما هانیک عزیز! تنها دلیلت برای اینکه بهزاد رئیسی درست نمیگه، اینه که مهدی یراحی تو برنامه خوشا شیراز اسم بهزاد رئیسی رو آورده؟!!!؟
  باید منتظر بشینیم ببینیم دیگران چی میگن. یه وقت دیدی همشون حرفای این آقا رو تائید کردن!!!!

 67. فرهاد گفت:

  آخ که چقدر خنده ام میگیره از رفتار بعضی ها. خودشون با توهین به سلطان بلامنازع موزیک پاپ شادمهر توهین کردن حالا هم دارن میسوزن.

  اگر تو جرات داری اسم خودت رو بنویس پای کامنتت. هر چند تو یه نفری با 1000 تا اسم.

  به قول اون دوستمون باید از این به بعد اسم هر کس و ناکسی رو که میخوان کنار سلطان پاپ بیارن مقداری پول به عنوان استفاده از نام بزرگ شادمهر بدن.

  چون فقط وقتی اسم کسی مثل سادمهر باشه نظرات به کامنت بی خودی اون طرف جمع میشه

 68. هانیک گفت:

  فقط میتونم بگم موسیقی تو |ایران| دیگه خیلی مسخره شده واقا دیگه شورشو در اوردن من هیچ جا از این بحت های مسخره ندیدم امیدوارم یه روز ی تموم بشه.همین. 

 69. اتوسا گفت:

  مایکل جکسون king of pop)هیچوقت روی استیج ساز نزد واز رو زمین ویلن رو بر نداشت ولی کوک میخوند و همزمان میرقصید یا جورج مایکل که 7تا سازو در حد استادی مینوازه از جمله سکسفون ولی اینجور خواننده ها ضعفی تو خوندنشون ندارن که با ساز زدن این خلا رو پر کنن مثل شادمهر عقیلی..خواننده باید وظیفه اصلیش که صحیح خوندن رو استیجه رو درست انجام بده تو استودیو که با تکنولوژی امروز تقریبا میتونه بخونه!!شما فکر کردید با دسته کورا طرفین که اسرار دارید بگید که خواننده مورد نظرتون یه دونست!!؟؟شما اصلا میدونید که اهنگ پائیز رو که سیاوش قمیشی برای بتی ساخته بود قبل از انقلاب بی اجازه خوند !!!نوار کاست ماکت این کار رو از سعید شهروز گرفت که تو ماشینش گوش کنه ولی در کمال تعجب اونو اجرا کرد!!!که باعث ناراحتیه خانم بتی وسیاوش قمیشی شد!!میتونید از سعید شهروز این واقعیتو جویا بشید..شما این هنرمندو دوست داری کاراشو گوش کن لذتشو ببر…

 70. اتوسا گفت:

  ببخشید اصرار که به اشتباه اسرار تایپ شده..

 71. maryam گفت:

  با گفته ایشون موافقم فقط تو ایرانه که ما با این مسایل سرو کله میزنیم … 
  بعید میدونم تمام بشه اقا یا خوانم هانیک.

 72. علی گفت:

  خیلی جالبه این به ظاهر هنرمندا از قبیل مهدی یراحی و این اقا جدیده(بهزاد خان) کی میخوان دست از این آویزون شدن به اسم بزرگ بهروز صفاریان وردارن…آخه یه نگاه به رزومه کاری خودتون بکنید بعد به رزومه کاری آقای صفاریان یه نیم نگاه بندازین بعد خجالت بکشین….وقتی شما فسقل بچه بودین ….ایشون داشت موسیقی پاپ بعد انقلاب و متحول میکرد(مسافر شادمهر…فاصله اصفهانی…دورنگی.بهنام..اسکناس شاهکار…شبح.بهنام..مثلث لهراسبی…غریبه فریدون…. 14 لهراسبی… باید به تو برگردم اعتمادی وووووووو…..خجالت بکشید هنرمند نما ها دست از این شیوه های کثیف برای معروف شدن بردارید

 73. ali گفت:

  شک ندارم صفاریان خودش میاد نظر می نویسه به اسم اتوسا.!هم از سواد خوندن و نوشتنش معلومه (اسرار!!!) هم از نا پرهیزیش تو ارائه اطلاعاتش از گذشته ها!!!
  و همینطور ارادت ویژشون به مایکل جکسون و جورج مایکل که توی تنظیماشم این ارادت آشکاره!
  و البته اقای (علی)که بی خود صفاریان رو می چسبونه به یراحی!جالبه که یراحی تو منو رها کن به صفاریان کار نداد که تنظیم کنه…
  اینم دیگه یه حقیقته که تا وقتی شادمهر ایران بود صفاریان غلام حلقه به گوشش بود وقتی هم که شادی رفت اونور گفت شادمهر دزده!!!
  شما قضاوت کنین:
  صفاریان تعداد حاشیه هاش بیشتر بوده یا تنظیماش؟؟؟!!!!!
  رییسی هم که تکلیفش معلومه.مشکلش با موفقییت رفیق قدیمیش که همون خواننده منو رها کنه

 74. ali گفت:

  شک ندارم صفاریان خودش میاد نظر می نویسه به اسم اتوسا.!هم از سواد خوندن و نوشتنش معلومه (اسرار!!!) هم از نا پرهیزیش تو ارائه اطلاعاتش از گذشته ها!!!
  و همینطور ارادت ویژشون به مایکل جکسون و جورج مایکل که توی تنظیماشم این ارادت آشکاره!
  و البته اقای (علی)که بی خود صفاریان رو می چسبونه به یراحی!جالبه که یراحی تو منو رها کن به صفاریان کار نداد که تنظیم کنه…
  اینم دیگه یه حقیقته که تا وقتی شادمهر ایران بود صفاریان غلام حلقه به گوشش بود وقتی هم که شادی رفت اونور گفت شادمهر دزده!!!
  شما قضاوت کنین:
  صفاریان تعداد حاشیه هاش بیشتر بوده یا تنظیماش؟؟؟!!!!!

 75. اتوسا گفت:

  اقای محترم جوابی واسه گفتن نداری از این ترفند استفاده میکنی!!!!فلانی خودشه!!!!!؟؟؟؟نخیر اقای محترم من دنبال حقیقتها هستم وشما دنباله چیزایه دیگه..اون اشتباه تایپیو که پائین تصحیح کردم..خوشبختانه اطلاعات من در مورد جامعه موسیقی پاپ خیلی وسیعه بیشتر از اونی که شاید خودشون بدونن..یه دنیا به مایکل جکسون وجورج مایکل ارادت دارن این مختصه اقای صفاریان نیست..در ضمن برو با کارای سلطانه خودت حال کن..متاسفانه حقیقت تلخه نه؟؟

 76. ebrahim shirali گفت:

  @ali shoma ye joori sohbat mikoni engar behet gofte man ba movafaghiate felani moshkel daram

 77. mahsa.A.a ( با نظر فرامرز موافقم ) گفت:

  آقا فرامرز منم با شما موافقم فکر می کنم باید در مورد این موضوع از سعید شهروز سوال کرد . کلا همیشه تو موسیقی ما ، یک سری افراد پشت پرده هستند ، که ما اونها رو نمی بینیم و نمی شناسیم و متاسفانه با کارهاشون به موسیقی ما لطمه می زنند . مهدی یراحی هم تو مصاحبشون گفته بودند که : این مسئله تقصیر هیچکدام از ما نیست . ( یعنی افراد پشت پرده ، شایدم روی پرده !!!!!!!!!!! که ما بی اطلاعیم ) به هر حال باید صبر کنیم ببنیم آیا بهروز صفاریان ( بعید میدونم ایشون وقت این کارها رو داشته باشند و یا بخوان جوابی بدن ! ) مهدی یراحی و یا سعید شهروز به این گفته ها عکس العمل نشون می دند یا نه !؟!؟!؟ با این گفتتونم موافقم نباید حقو همیشه به معروفتره داد .

 78. maryam گفت:

        ( یراحی)     (بمانی)     (صفاریان) 

         همینو بُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُسسسسسسسس!!!!

 79. علی گفت:

  aliجان چرا به در و دیوار میزنی1 من خودم هم از طرفدارای شادمهرم و هم بهروز…و اغتقاد دارم ایندو نفر خدمت بزرگی به موسیقی پاپ معاصر ایران کردن و میدونم هنوز هم با هم رابطه خیلی نزدیک و دوستانه ای دارن

 80. علی گفت:

  2.اگه بهروز صفاریان به مایکل جکسون و جورج مایکل اعتقاد داره که بد نیست…تنظیم کننده ای نمیبینم تو ایران که به ایندو علاقه نداشته باشن و از همه بهتر بهروز تونسته از این کلاس درس رایگان بهره بگیره (البته تنها علتش اینه که بهروز بهترین تنظیم کننده ایران با استناد به رزومه کاری که بالا بهش اشاره کردم)

 81. علی گفت:

  3.تا اون جا که من به عنوان یه عضو کوچیک تو جامعه موسیقی میدونم بهروز صفاریان قبول نکرد با مهدی کار بکنه با توجه به رفتار زشتی که در مورد آلبوم بی خوابی سعیید شهروز کرد و فکر کنم این آقا بهزاد هم میخواد همون راه و پیش بگیره تا شاید با استفاده از اسم بهروز مثل یراحی به یه معروفیت کاذب و موقتی دست پیدا کنه

 82. علی گفت:

  و در آخر هم از مسولین سایت خواهش میکنم یه بار با خود سعیید شهروز مصاحبه کنن تا یکی دیگه نیومده بگه من اصلامن خود بهروز صفاریانم:))))
  و از همه موزیسین ها هم میخوام کارایی که این آقا بهزاد کرده رو با آلبوم بی خوابی سعیید شهروز مقایسه کنین اگه شباهتی دیدین منو هم خبر کنین (من که فکر کنم ایشون در نهایتش همون چایی میریخته)

 83. علی گفت:

  مهدی هم هم هنگام جمع کردن آلبوم بی خوابی داشته چرت میزده تا بتونه یه اهنگ بسازه(البته مسلما میدونین منظورم چیه) و در رشته موذی گری و سو استفاده از اسم استاد خودش داشته ثبت نام میکرده….

 84. فرامرز (مهسا رو میگن آدم منطقی) گفت:

  متشکرم که لااقل تو منطقی هستی مهسا جون و از روی “شیفتگی یه یه نفر” حرف نمیزنی.
  الان یه چیز دیگه ای که نظرمو جلب کرد، اینه که اگه این آقا میخواست دروغ بگه، میتونست خیلی دروغ های دیگه ای هم بگه در مورد آلبوم های موفق تر.
  مثلا اسم بردن از آلبوم “قسمت”(که اصلا اسم خوانندش رو هم نبرده!!!) چه نفعی واسش داشته؟ با اسم بردن از یه کار ناموفق یعنی خواسته خودش رو گنده کنه؟؟!!
  ضمن اینکه شاید اون اشخاص دیگه(سعید شهروز وصفاریان و مهدی یراحی و لهراسبی وسلطانی و ..‍!) واقعا از روی “مصلحت” چیزی نمیگن و معنی سکوتشون تائید حرف های این آقاست..!!!(به قول خودش) شاید از پشت پرده ها میترسن به قول شما! ضمن اینکه اگه همه اینها بیان بگن رئیسی دروغ میگه، بازم معلوم نیست که خودشون راست بگن!!!

 85. فرامرز گفت:

  به دوستای دیگه هم بگم که، چرا بعضی ها بی خودی فکر میکنن بهروز دروغ میگه،شادمهر راست و برعکس..؟؟(چون ما یکیشون رو بیشتر دوست داریم یا چون یکیشون معروف تره؟؟)
  بنظر من باید از افراد متخصص راجبع به این مسئله پرسید. چون بلاخره ظاهرا هیچ کدوم از دو طرف نمی خوان کوتاه بیان..!

 86. mahsa.A.a گفت:

  آقا فرامرز به نظر من این افراد پشت پرده ، همون تهیه کننده های موسیقی هستند . اونها هستند که به خواننده می گن اسم چه فردی تو آلبوم باشه یا نه ، با چه آهنگساز و تنظیم کننده و ترانه سرا ای کار کنند با چه کسی نه !!!!! هزار تا شرط برای خواننده ی بنده خدا می زارن تا آلبومشون رو بخرند . و یک سری شرطهای غیر حرفه ای و غیر منطقی واسه خواننده می زارند تا اگه یک وقت خواننده ، حرفی زد قرار داد رو کنسل کنند و پول خواننده رو بخورند !!!!!!!! این شرکت ها تبدیل شدند به مافیا ( مصاحبه ی سیروان و علی پهلوان رو که تو آرشیو سایت موسیقی ما و تو اکثر سایت ها هست ، بخونید ) اگه خواننده ها شرط این شرکت ها رو قبول نکنند ، شرکت باهاشون قرار داد نمی بنده . البته بعضی از شرکت ها و تهیه کننده ها منصف ترند . به هر حال امیدوارم مشکل این دوستان خوب هنرمند هم با خوبی وخوشی حل بشه .

 87. ایمان گفت:

  سلام
  من همه ی نظر ها رو نخوندم
  فقط یه چیزی بگم به اتوسا خانم که ادعا داره با دوستان شادمهر کانتکت داره!!!
  خانم اتوسا اهنگ پاییز با اجازه رسمی از سیاوش قمیشی خونده شد و خوده سیاوش هم از شادمهر تقدیر کرد
  خواهشا چیزی نمیدونید الکی صحبت نکنید

 88. ایمان گفت:

  دوستانی که ادعا میکنن شادمهر رفت اون ورو عقده هاشو خالی کرد اول اینکه از چیزی که نمیدوینی خواهشا خواهشا صحبت نکیند….. مثلا تو ایران که بود از این کارا بلد نبود؟؟؟؟؟
  بود اقا خوبشم بلد بود و مطمئن باشید انجامم میداده
  اینش دیگه به زندگی شخصیش بر میگرده و به هیچ احدی ربط نداره
  من نمیگم انتقادهایی که ازش شده درست نیست
  نه!بعضیاشم درسته
  ولی اینی که میاین به شادمهر میگین دزد خیلی حرفه زشتیه
  دوستانه من
  شادمهر عقیلی کسی بود که واسه یه دونه عکس روی جلد البوم دهاتی ماهها دنباله مجوز بود….اونوقت میاین با سیروان مقایسش میکنید؟؟؟؟؟؟
  سیروان خسروی الان میاد با یه ابروئه تیغ انداخته عکس میگره میذاره روی جلد البموش(ساعت9) با کمترین محدودیت ممکن داره کاراشو انجام میده ….. اما شادمهر چی؟؟؟
  زمانی که تو ایران بود خیلی زحمت کشید نمیشه به نا حق ازش بگذریم….
  اگه کسی خواست توجیهش کنم ای دیه منو اد کنه: iman_kingofpop2010

 89. علی گفت:

  فرامرز عزیز به ظاهر آدم منطقی میای …از کی تا حالا سکوت نشونه تاییده؟؟؟؟؟من میگم هر کسی هر ادعایی میکنه باید یه مدرکی داشته باشه.. این آقا بهزاد یه ادعایی کرده که مثلا آهنگ (ما عاشق هم بودیم) مال منه؟؟اگه راست میگه لینک یه اهنگ دیگشو بذاره که 10% شبیه اون کار باشه…فکر کنم اگه راستم گفته باشه اول یه تنظیم زده که انقدر افتضاح بوده که آقای صفاریان مجبور شده دوباره از اول کارو مجددا تنظیم کنه….بازم میگم این آقا اومد از شیوه کثیف مهدی یراحی استفاده کنه تا 2 نفر بشناسنش…ولی اینو میگم افرادی مثل یراحی و رییسی میان و میرن ولی این افراد صاحب هنر از قبیل بهروز ها هستن که میمونن

 90. ساشا گفت:

  خودمم موندم!!! 
  یکی طرفداری مهدی یراحی رو میکنه 
  یکی طرفداری بهروز و شادمهر عقیلی رو میکنه یکی میگه حق با بهزاد ریسسیه 
  اقا حرف من اینه که شما حتی ( من) پشت کامپیوتر از کجا میتونیم بفهمیم حق با کیه ؟ 
  حرفم دوروست نیست ؟ 
  من خودم از طرفدارای مهدی یراحیم ولی از پشت پی سی نمیتونم تشخیص بدم که …. موفق باشین.

 91. رامین گفت:

  برای صفاریان متاسفم که یک پروژه رو بدون حاشیه تموم نکرده!!!!!!!ولی این وصله ها به یراحی نمی چسبه!چون من دقت کردم همیشه همه جا اول می گه من یه عضو کو چک از یک تیمم.حتی یه جا هایی شکسته نفسیش به حدی میرسه که انگار هیچ نقشی نداشته.مثلا تو جلسه نقد البومش تو خانه ترانه…همکاراشم همه عاشقشن مثل روزبه بمانی.زهرا عاملی.فرزاد فتاحی.سیروان و…… اولین باره میبنم کسی همچین تهمتی به یراحی میزنه!!!!!!!!به همین دلیل فکر می کنم رییسی بی انصافی کرده.حتی یراحی تو جلسه خانه ترانه از زییسی و زانیار به عنوان 2 نفر از اعضاء غایب در جلسه یاد کرد!

 92. amir گفت:

  این حرفایی که آقای رئیسی زدن درسته در مورد کار دلنوازان هم وبلاگ رسمی یگانه جدیدا توی پرسش و پاسخ هاش گفت از یگانس نه صفاریان

 93. amir گفت:

  agha raesi kar havaye to az album yarahi ro tanzim karde ke fogholadas

 94. فرامرز (منم حرف ساشا رو میزنم) گفت:

  منم نگفتم “چون بقیه سکوت کردن پس رئیسی درست میگه” علی جون. گفتم همه این احتمالات هست.. ضمن اینکه یراحی همین پریشب تو برنامه تلویزیونی از بهزاد رئیسی به خوبی یاد کرده.خوب این به معنی این نیست که با حرفاش مشکلی نداره؟؟؟ (همون سکوت مصلحتی تائیدآمیز که احتمال داده رئیسی) دقیقا درست میگی.باید مدرک نشون بده. تنها مدرکی که آورده اینه که میگه از بقیه بپرسین. یعنی انگار مطمئنه که حرفاش رو همه تائید خواهند کرد.(یا با سکوت یا با صحبت) من سعی میکنم منطقی باشم.درست میگی باید لااقل یه جای دیگه نشون داده باشه توانائیشو. ولی کارائی که اسم برده رو من گوش کردم.”وسوسه” و “هوای تو” و “منو رها کن”. اینا هیچکدوم شبیه هم نیست. ولی انصافا سطح همشون بالاست. یعنی من میتونم تصور کنم “ما عاشق هم بودیم” رو هم تنظیم کرده باشه. بعدشم بنده خدا گفته که “بهروز بزکشون کرده”و “کار گروهی بوده” و “یراحی هم نظر داده”.نگفته همش کار منه و منکر همکاری بقیه نشده که تو داری اینجوری میگی…
  فقط این حرفی که زدی “اومده از شیوه کثیف یراحی استفاده کنه”. شاید من در جریان نیستم. چیزی یادم نمیاد. مگه یراحی چکار کرده بوده..؟
  یه چیز دیگه هم خواستم بهت بگم قبلا الان دوستانه میگم. تو مدرکت چیه که به یراحی انگ “اعتیاد” میزنی؟(مگه نمیگی رئیسی باید مدرک نشون بده واسه حرفاش؟) اگه معتاد هم بوده(الان که بنظر نمیاد باشه) و تو مطمئنی، درست نیست که بیای تو این سایت ها آبروش رو ببری. اینو امیدوارم (لااقل دومی رو)قبول کنی.
  من به شخصه فکر نمیکنم رئیسی بواقع خواسته باشه از اسم کسی سواستفاده کنه.چون اصلا از کسی بد نگفته.از صفاریان که همون اول کار کلی تعریف تمجید کرده.هیچ جا هم نگفته که بهروز یا یراحی یا شهروز یا لهراسبی..مقصرند!! اگه میخواست “گنده لات بزنه تا اسم در کنه” هم یه حرفی میزد (مثلا انگی،تهمتی، چیزی..) که باهاشون درگیر بشه صددرصد. نه اینکه مثلا بگه”فلان کارای من هم به اسم یراحی خورده”.مثلا میتونست بگه “بهروز همونطوری که قبلا زیاد ازش شنیدیم، حق من رو هم خورده”.(کاری به این ندارم که بهروز واقعا حق کسی رو خورده یا نخورده)منظورم اینه که اگه می خواست “اسم در کنه” میتونست از حرفائی که در مورد صفاریان زیاد میزنن(راست یا دروغ) استفاده(یا سوءاستفاده) کنه خیلی راحت. اینا نشون میده که نمیخواسته با کسی “درگیر بشه و اسم درکنه” و شایدم راست بگه!!!.
  منم یراحی و بهروز صفاریان رو بیشتر قبول دارم، ولی به قول ساشا از پشت کامپیوتر نمیشه گفت کی راست میگه…
  حتی اگه همه بیان بگن رئیسی دروغ میگه.

 95. اتوسا گفت:

  هقای ایمان کلا از صحبتهات معلومه که چیزی نمیدونی از هنرمندایه پاپ اینا یه فرهنگ فاطمی میخوان که خیلی چیزارو واسه امثال شماها روشن کنه…

 96. k1 گفت:

  ba ramin kamelan movafeghm

 97. رامین گفت:

  منم با ali موافقم.
  این کسایی که به اسم آتوسا و (علی) از صفازیان دفاع می کنن یا خودشن یا از طرف خودش!!!!
  صفاریان ثابت کرده (از اول تا الان) اهل حاشیس.با شادمهر.شاهکار.فریدون…
  من خودم ترانه میگم و با اکثر بچه های موسیقی دوستم
  هیچکدوم از همکارای صفاریان دوسش ندارن و همه بعد از مدت کوتاهی رابطشونو باش قطع کردن!دلیلشونم زیاده خواهی های این آدمه!!! به قول روزبه بمانی
  نمی دونم خیلی از ما نقشمون تو قصه چی بود اگه رو می شد دلامون اگه این شب شیشه ای بود
  امیدوارم خدا هدایتش کنه

 98. اتوسا گفت:

  جناب رامین ترانه سرا…در مورد اهنگه پائیز بتی حتما از سعید دبیری شرح واقعه رو بپرس بعد واسه دوستامون تعریف کن..در تمام دنیا چه در موسیقی چه در سینما هنرمندایه درجه یک دچار حاشیه هستند یا گرفتار حاشیشون میکنن زیاد عجیب نیست…چرا با حقیقت مواجه میشید بی درنگ شروع به برچسب زدن میکنید!!!!من یکی از همکارایه فرهنگ فاطمی بودم ودر حال حاضر هم در مطبوعات مشغولم و به خاطر اینکه اتفاقات بین هنرمندارو از نزدیک پیگیری میکنم خیلی حقیقتهارو میدونم که کمتر کسی میدونه.. از قدیما گفتن که ماه زیر ابر نمیمونه داستانه صفاریانو یراحیو رئیسی هم مشخصش میکنیم %%

 99. فرامرز (با امیر و مهسا و رامین(تاحدی) و ناصر و ساسان و هانیک(نظر آخرش) موافقم) گفت:

  هرچند که به عنوان یه آهنگساز معتقدم نقش بهروز صفاریان در آلبوم مسافر خیلی بیشتر بوده(کاملا از فرم تنظیم ها مشخصه.ضمنا همچین تنظیمائی بعدا از خود شادمهر ندیدیم)،اما با کلیت حرف ناصر موافقم.
  با مهسا هم موافقم در مورد دست های پنهان..!
  اینکه مهدی یراحی خیلی آدم افتاده ایه رو قبول دارم رامین جان. ولی ضمنا معتقدم رئیسی نه به ایشون(و نه به دیگران)هیچ تهمتی نزده.(من که همچین چیزی تو حرفاشون ندیدم)صرفا گفته اون کارا رو انجام داده،همین(بدون اینکه به کسی تهمت بزنه) نظر امیر هم در مورد “هوای تو” کاملا درسته(بنظر من حتی از “ماعاشق هم بودیم” هم بهتره،ضمن اینکه عرض یکی دو روز تنظیمش کرده، بنا به گفته مهدی یراحی)

  در مورد اینکه این چیزا فقط در موسیقی مملکت ما دیده میشه(بخاطر نبود کپی رایت) و باید فاتحه موسیقی رو (چه پاپ چه سنتی) خوند، کاملا کاملا با ساسان و نظر آخر هانیک موافقم.
  واقعا چرا اینجوریه..؟؟؟؟
  باز گلی به جمال “موسیقی ایرانیان” که این مسائل رو طرح میکنه. وگرنه این بیچاره هم باید صبر میکرد تا هر موقع معروف شد حقشو بگیره(مثه بهروز در مورد آلبوم مسافر که تا سال ها هیچکس حتی خبر نداشت از چیزی)(البته بازم اگه درست باشه.. به شادی دوست ها برنخوره)

 100. رامین گفت:

  با هاتون موافقم …خانم آتوسا!!!!!!!!!
  تو دنیا آدمای بزرگ رو دچار حاشیه می کنن ولی آدمای بزرگ از این مسئله استقبال نمی کنن!!مثل یراحی که هیچوقت تا امروز نگذاشته مسائلش با همکاراش رسانه ای بشه و در جواب سئوال خبرنگار روزنامه تماشا در خصوص سئوالی در همین مورد جواب میده:(اعتقاد دارم اگر مشکلی با کسی دارم باید بین من و او حل شود. به رسانه‌ها نباید کشیده شود. کار درستی نیست.) به این میگن آدمی که از حاشیه ای و زرد شدن فضای کارش در رسانه ها فرارییه.درست؟
  خوب..حالا دوست عزیز هر کی هستی! شما که مدعی هستی از پشت پرده های موسیقی اطلاع داری!!
  یه سئوال ازتون می پرسم که واسه جوابش حتی نیازی به اطلاعات ناب و بکرتون نیست!!!.همه کسایی که در جریان خبرهای این چند ساله بودن می تونن به راحتی جواب این سئوال رو بدن!
  آیا صفاریان آدم بی حاشیه ای بوده؟
  یک نفر از همکاراش رو نام ببرید که با هاش دچار مشکل جدی نشده باشه؟
  به قول آقای فردوسی پور:
  آفتاب آمد دلیل آفتاب!

 101. mahsa.A.a گفت:

  آقا رامین اگه تو این نظر آخریتون ، منظورتون من بودم ( خوب..حالا دوست عزیز هر کی هستی! شما که مدعی هستی از پشت پرده های موسیقی اطلاع داری!! ) من میگم بهروز صفاریان بدون حاشیه نبوده ، که هیچ ، اتفاقا یکی از پر حاشیه ترین افراد موسیقی بودن و البته هستند . با این نظرتونم کاملا موافقم با اکثر همکاراشون مشکل دارند و متاسفانه بعد از یک سری همکاری های موفق ، این همکاری ها ادامه پیدا نمی کنه ! مثلا علت عدم همکاری ایشون با فریدون ، تا اونجایی که من یادمه به خاطر به توافق نرسیدن ایشون با تهیه کننده ی آلبوم فریدون بوده . و با سایر هنرمندان به دلایل دیگه ای همکاری نکردند . ولی این که من گفتم این افراد پشت پرده تهیه کننده های موسیقی هستند ، نظر کاملا شخصی منه و شما می تونید با این نظر موافق نباشید . من تو این 5 سالی که مطالب و اخبار موسیقی رو از طریق بعضی از سایتها و نشریه ترانه ماه دنبال می کنم ، نظرم این هست که تهیه کننده های آلبوم ها بیش از حد تو کار خواننده دخالت می کنند ( که البته تا ( حدودی ) هم حق دارن ، به هرحال برای تولید این البوم ها هزینه می کنند ) ولی این که مثلا به خواننده بگن چه اهنگی بخون ، هیت تر می شه ، با چه تنظیم کننده و آهنگسازی کار کنی آلبومت پر فروش تر می شه ، اسم چه کسی تو آلبومت باشه بهتره ، و حتی تو چینش آهنگ ها و نحوه ی برگزاری کنسرت و این که خواننده چه آهنگی بخونه یا نخونه و ….. دخالت می کنند ، به نظر من خیلی درست نیست . البته همینطور که تو نظر قبلیم گفتم همه ی تهیه کننده ها به این شکل برخورد نمی کنند . ولی شاید شاید شاید یکی از دلایلی که بعضا تو موسیقی ما اتفاق می افته ، که آهنگساز و تنظیم کننده و … بابت اینکه توی اینسرت البوم ای اسمشون نبوده و یا اهنگشون با نام دیگه ای و به نام هنرمند دیگه ای نوشته شده ، احتمال داره تقصیر تهیه کننده ها باشه ! یا مسایل دیگه ای که ما بی اطلاعیم !!! تو نظر قبلیم به مصاحبه ی سیروان و علی پهلوان اشاره کرده بودم ، بد نیست اگه این مصاحبه رو بخونید . در ضمن این هم بگم که من خودم جزو هواداران بهروز صفاریان و مهدی یراحی هستم و واقعا دوست دارم اگه بحث و اختلافی بین این عزیزان هست بر طرف بشه . همین .

 102. رامین گفت:

  از مسئولین محترم سایت وزین موسیقی ایرانیان خواهش دارم نظرات رو بدون سانسور منعکس نمایند
  سپاسگذارم

 103. رامین گفت:

  مهسا جان
  منظور من با آتوسا بود و مشخصا هم توضیح داده بودم که منظورم با ایشونه!!!
  ولی متاسفانه چیزی که منعکس شد (از طرف سایت محترم)فرق داشت با متنی که من نوشته بودم و می بینید که به مسئولین محترم سایت هم گوشزد کردم.

 104. حامد گفت:

  بابا پس چرا سایت یه مصاحبه با اون دو نفر ترتیب نمیده.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 105. mahsa.A.a گفت:

  ببخشید آقا رامین ، من دچار سوء تفاهم شدم !!!!!!!!!:‏(‏ نظر آتوسا رو نخونده بودم ، منظورتون با ایشون بوده‏?‏‏?‏‏?‏!!! بازم شرمنده ، من اشتباه برداشت کردم :‏(‏ !!!!!!

 106. Ali A2 گفت:

  Faghat Dar Javabe Hamatoon Ino Begam Ke Ma Too Iran Ye KING OF VOICE Darim Oonam EBI e Va Ye KING OF POP Darim Ke SHADMEHR e …

  Aslan Zeshte Esme Shadmehr Siavash Ebi Dariush o Inja Bebarid …Bahs Sare Se Bafare Ke Karnamashoon Kamelan Taro Tazas Ella Agha Behrooz Saffarian Ke Oonam Ba Navazandegi Vase Shadmehr Be Inja Resid Va Faghat Dota Kar Tanzim Kard Vase Shadmehr Hamino Bas….

  Kaash Mitoonestan Ye Ahang Shabihe Ya Dar Sathe TAGHDIR ADAT TARS Besazan Inaaaa…Hanooz Zooode

 107. Ali A2 گفت:

  Dar Zemn >>>>
  Oon Doste Azizemon Ke Hey Tond o Tond Mige COVER…Khabar Nadari Ya Nemikhay Havaseto Jam Koni Ke To Kaare Hamin Asatidi Ke Injas Esmeshon ,,,Yarahi Saffarian …Va Adamaee Messe SIRVAN SHAHAB RAMEZAN keshtkar va va va va …COVER Hast…mohem ine oona chetori be oon ahang pardakhte bashan o chetori ba sher o adab o farhange ma hamahangesh konan …haminam kare sadei nis age bod khode shoma alan ba cover khanande shode boodi :))

 108. Ali A2 گفت:

  Ghashangie In Bahsa Midooni Chie…Hameye Hamin Ahangsaza o Tanzim Konandeha o KHanandehaye NO PAA khodeshoon Kheyli Vaghte Montazeran bebinan Shadmehr Chi Mikhaad Bekhoone Ta Bazam beran SKIIIIII Konan

 109. اتوسا گفت:

  اقای رامین ///جدا شما مهدیه یراحیه تازه واردو از لحاظ حاشیه و این داستانا با بهروز صفاریان مقایسه میکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!قیاس مع الفارغ میکنید!!!!!!!!!!!پس سابقه کاری؟؟سن؟؟این چه مقایسه عجیبیه که جنابعای میکنید!!!!!؟؟؟؟

 110. یالا.... یالا.... جوابیه میخوایم یالا.. گفت:

  یالا…. یالا…. جوابیه میخوایم یالا..

 111. عرفان گفت:

  اين بهزاد رئيسي چه بايد ميكرد كه نكرده ،البته ما ديگه به اين حق خوريها عادت داريم همين كارا رو ميكنن كه بهزاد و امثال بهزاد از كشور ميزارن ميرن.در ضمن فكر كنم واني يكي از خودشونه كه حق بهزاد رو خوردن چون هميشه مظلوم رو مضلوم مينوشته با سواد

 112. محمد گفت:

  آتوسا خانوم شما بی کارین دم و دیقه میاین اینجا نظر میدین؟؟

 113. رامین گفت:

  خانم آتوسا عزیز!.چرا اسرار دارید ثابت کنید که یراحی توی موسیقی تازه وارده؟!!!!!!
  اصلا چرااینقدر با کینه در موردشون نظر میدین؟واسه همینه که می گم از طرف کسی که با ایشون دشمنه خط می گیرید!
  فاصله سنییه صفاریان و یراحی هم بیشتر از سه چهار سال نیست.
  ضمنا
  ما کاری با میزان و تعداد حاشیه ها نداریم بلکه بحث ما نوع برخورد وعکس و العمل این دو موزیسین با حاشیه ها یی بوده که براشون باهاش برخورد داشتن!!!!اکه البته آقای صفاریان در طول دوران کاری پر حاشیشون ثابت کردن ید طولایی در بهره برداری از این حواشی داشتن…بازم بگم!!؟لطفا خودتون رو به اون راه نزنید دوست عزیز..
  چون خیلی شیفته اقای صفاریانم هستید باید بهتون بگم که خود ایشون در مصاحبه با مجله ترانه ماه 1387 در مورد یراحی اینطور گفتن:(مهدی یراحی یکی از بهترین خواننده هایی است که من تا امروز از نزدیک دیدم.در ضمن یراحی آهنگساز بسیار قابلیست و…….) البته آقای یراحی نیازی به این تعریف و تمجید ها ندارن و امیدوارم مثل همیشه بدون حاشیه و توجه به این حسادتها به راهشون ادامه بدن.دیگه هم جوابتون رو نمیدم آتوسای عزیز.!
  بازم به قول آقای فردوسی پور:
  نرود میخ آهنی در سنگ!!

 114. رامین گفت:

  اصرار

 115. ali گفت:

  این کلمه اصرار هم مشکل ساز شده واسه دوستان (:

 116. اتوسا گفت:

  اااااااای وااااای..حلا من چیکار کنم که شما جوابمو نمیدین اقای رامین!!!!!!!!حیف که نمیتونم خیلی از داستانهای پشت پردرو بگم ولی مطمئا باش که اینطور که فکر میکنی نیست..

 117. زینب گفت:

  این بهزاد رئیسی خییییییییییییییییلی تو توهم هستا!!!!!!!!

 118. علی گفت:

  من همه نظرات رو خوندم و متاسفانه میبینم 90% نظرات کاملا احساسیه…مهدی یراحی رو قبل از اینکه کنار بهروز صفاریان قرار بگیره کی میشناخت؟؟؟؟؟چه کسی از موزیسین ها رو میشناسین که به یه نفر که تازه از شهرستان پا شده اومده تهران اونقدر تحت حمایت خودش قرار بده که بهروز برای مهدی کرد ….کی باعث شد یراحی بتونه برای 2 نفر آهنگ بسازه …برین از سعیید شهروز بپرسین تو اصلا یراحی و …میشناختی یا آرزوت این بود که با بهروز کار کنی؟؟؟….حالا برین از یراحی درباره صفاریان بپرسین احتمالا میگه :بله بهروز جان زندگی هنری شو مدیون منه و ….(که البته 2 سال پیش همین کارا رو کرد )و من این میگم نمک خوردن و نمکدون شکستن ….

 119. علی گفت:

  فرامرز جان من فکر کنم مخاطب این قبیل سایتها هنرمندان و هنردوست ها هستن و این حق و دارن که با واقعیت روبرو بشن…حتی اگه این باشه که خواننده مورد علاقشون معتاد و کاملا تحت تاثیر مواد بعضی اوقات حرفایی میزنه که نباید…(البته ارزو میکنم که یه روز یراحی عزیز هم ترک کنه …..)

 120. ... گفت:

  دارم به این فکر میکنم که اگه حرفای بهزاد رئیسی درست نبود تا الان حتما بهروز صفاریان و مهدی یراحی جواب داده بودن. شاید این حرفا درست باشن … این سکوت علامت تائیده. نظر شما چیه؟؟

 121. علی گفت:

  ….نمیدونم شما دیگه چی میگید…هیچ سکوتی نشانه تایید نیست…الکی یه جمله ننویس تا بازار گرمی کنی برای اقا بهزادت که تازه زیر مجموعه آقا مهدیه…چه برسه به بهروز صفاریان

 122. علی گفت:

  آقا رامین شما هم لازم نکرده برای بهروز متاسف باشی خودتو اگه واقعا ترانه سرا باشی …حاضری خودتو بکشی تا بهروز رو یکی از کارات کار کنه تا شاید 2 نفر هم تورو بشناسن….واقعا من نمیدونم اوضاع موسیقی ما به کجا کشیده که همه کارشناس شدن….

 123. رامین گفت:

  آقای صفاریان با اسمهای مختلف میان از خودشون دفاع کنن و دوست قدیمیشونو معتاد معرفی می کنن(البته بسیار تابلو)بازم براتون متاسفم.کسی که به یراحی این تهمت رو میزنه(که یعنی معتاده)حتی اگه واقعا طرفدار صفاریان هم باشه.باید به حا ل صفاریان بابت داشتن همچین هوادارای بی ادب و بی اخلاقی تاسف خورد!!!!و لازمه اینو بهشون یاد اور بشم که تا وقتی آهنگسازایی مثل شادمهر و یراحی در موسیقی پاپ ایران هستن هیچ انگیزه ای واسه کار کردن با صفاریانی که خودش هم از یراحی آهنگ می گیره نیست…چه برسه به آرزو!!!!!!!!!!!!!!!!
  یراحی ملودی ساز محبوب ترانه سراهاست..این که دیگه حرف من تنها نیست دوست عزیز
  ادب مرد به ز دولت اوست!!!

 124. نازنین گفت:

  ما اخرش نفهمیدیم کی حق کیو خورده!!!!!صفاریان شادمهر یراحی رئیسی شهروز قمیشی بمانی داریوش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 125. علی گفت:

  آخه آقا رامین چرا مثل بچه ها جواب میدی …اینم شد حرف که بهروز با اسمای مختلف میاد جواب میده….پس اگه اینطوره توام حتما یراحی هستی!!!! کجا من بی ادبی کردم…به من چه که ملودی ساز محبوبت معتاده…از کی تا حالا اطلاع رسانی شده بی ادبی(داریوش هم یه روزی معتادبود احتمالا اقا مهدی هم داره راه اونو دنبال میکنه)
  یه جوری حرف میزنی انگار همه کارای بهروز رو مهدی ساخته…اقای محترم بهروز به مهدی بها داد گفت بنده خدا تازه اومده تهران بذار دستشو بگیرم یه چند تا کار بدم بسازه از گشنگی نمیره تو شهر غریب…ولی خبر نداشت 2 روز دیگه اقا توهم ورش میداره…..اگه خیلی ادم منصفی هستین برین از بالا همه جوابای منو بخونین اگه جوابی منطقی داشتین در خدمتم….راستی من خودم عاشق شادمهرم هستم ولی لطفا اسم بهروز و شادمهرو کنار این اقای یراحی نیار ایشون هنوز خیلی راه داره و امیدوارم بتونه خودشو تو زمان نشون بده …ببینیم 2 سال دیگه هم اسمی ازش میمونه یا….

 126. شهرام گفت:

  اینم جواب مدیر برنامه های بهروز:

  http://persiamag.com/irmusic/naghd/1039-begrooz-saffarian.html

 127. علی گفت:

  من تا زمانی که این مطلب رو سایت باشه پاسخگوی همه دوستان هستم …و از کسانی که برای موسیقی پاپ این مملکت زحمت کشیدند….با تمام وجود و بی پرده دفاع میکنم…فقط لطفا همه جوابای منو بخونین و از اخر قصه وارد نشید…با سپاس فراوان

 128. علی گفت:

  همین الان دیدم جوابیه از طرف اقای صفاریان تو سایتpersiamag.com
  اومده پس مسولین این سایت چی کار میکنید
  فقط خبر یک طرفه منتشر میکنید…..

 129. رامین گفت:

  یادمه زمانی که عقیلی رفت اونور آب همین شماها(به ظاهر رفیقای شادمهر) که الان پشت اسمایی مثل علی و آتوسا و…نظرتون رو میگین.شایعه کردین دزده و معتاد شده.تاریخ داره در مورد یه اسطوره دیگه هم رقم میخوره و شماها با این تنگ نظریها و تهمت های بی اساس فقط می تونید به بزرگ تر شدن این اتفاق کمک کنید!!!
  عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد!

 130. ... گفت:

  خیلی تابلوووووووووووووووووووووو

  .
  آقای رامین با شما موافقم. و متاسفم که همچین افراد بی ادبی اجازه نوشتن کامنت دارن!!!! ترجیح میدم با بعضی ها چونه نزنم. هر کسی که کامنت ها رو بخونه میتونه متوجه بشه که این حرفا (که شاید حق باشن) به بعضی ها خیلی فشار آوردن. با بی ادبی هم نمیتونن خلافشو ثابت کنن.

 131. علی گفت:

  بسیار لذت بردم از جواب بسیار منطقیتون…..اصلا اقا مهدی از همین امروز پاکه پاکه ….منو هم ببخشید که واقعیت و گفتم یادم نبود ما ایرانیها جنبه شنیدن حقیقت و نداریم….اگه خیلی منطقی هستین برین از بالا همه حرفای منو بخونین در مورد تک تک حرفام حاضرم باهاتون منطقی بحث کنم…اینقدر هم الکی بحث شادمهر و وسط نکشین …چرا هی میخواین موضوع بحث و عوض کنین شما از همون اقا مهدی و بهزادتون حمایت کنین که دو روزه اومدن تو مارکت موسیقی اونم از صدقه سر بهروز نه شادمهر عزیز….

 132. هانیک گفت:

  اقای علی .’ واست متاسفم.
  شما اول برو ادبیات خودت رو درست کن 
  بعد بیا اینجا راجب موسیقی |کنفرانس| بده
   
  و ای کاش بهزاد رییسی اینقدر خودشو مضلوم جلوه نمیداد ( …)

 133. ... گفت:

   علی شما خودت از همه فقیر تری!!!
  کاسه کوزتو جم کن=

 134. رضا بهرام گفت:

  از یه چیزی که خیلی حرصم گرفته اینه که پیشه خودت چی فکر کردی که اینجوری میگی راجبه صفاریان؟
  و بد یراحی رو میگی؟ آخه مگه کی هستی ؟ (علی آقا) ما ایرانیا خوشبختانه اینقدر موسیقیدانانه بسیار معروف و هنرمند داریم که فکر کنم اگه یک دهمشو فعالیت هنری یکیشونو صفاریان کرده بود میگفتی جای آقای صفاریان روی زمین نیست ؟
  منکر خلاقیت صفاریانم نمیشم ولی چشماتو باز کن اینجا سایت هنری خبریه و به شما حق اینو دادن که راجبه موضوع بالا نظر بدین . نه اینکه کور کورانه سنگه کسی رو که میخوای به سینه بزنی .

 135. رضا بهرام گفت:

  هانیک با نهایت احترام با نظر شما مخالفم … کسی که در حقش ظلم شده دسته خودش نیست که مظلوم واقع شده …

 136. ... گفت:

  کامنت قبلی من نبودمااااا

 137. رضا بهرام گفت:

  اصلا کار درستی نیست خواهش میکنم همه نظراته من رو بذارید اینجا اینجوری که نمیشه اول صحبته منو نذاشتین اخرشو گذاشتین ؟ لطفا سانسور نکنید.

 138. میر حسین گفت:

  من به حرف آقا علی گوش کردم از بالا کامنتا رو خوندم کامنت های آقای علی و خانم آتوسا در هواداریه شدید از آقای صفاریان شبیه همه… اصلا دلیلی وجود نداره که یکی شب تا صبح بشینه کامنت ها رو از طرف یکی که وکیلش هم نیست جواب بده تازه خوش اعلام کنه تا زمانی که مطلب باشه من میام جواب میدم به کامنتا اینکاراز نظره من کاره نماینده تام الاختیاره یه آدمه نه هوادار

 139. رامین گفت:

  من واقعا آقای رییسی رو نمی فهمم!!این متنی که نوشته رو 3 بار خوندم!این متن یک نقص بزرگ داره به نظر من…!!تیترش با محتواش متناقضه!توی تیتر با کنایه به صفاریان و یراحی گفته شده بیشتر آثار رییسی! به اسم این دو نفر تمام شده…اما توی متن هیچ اشاره ای نشده که نقش این دو نفر و یا عکس و العملشون نسبت به ظلمی که رییسی مدعییه بهش شده چی بوده!!!انگار نویسنده هم میخواد گلایه کنه هم روش نمیشه و یا مصلحت می کنه…البته نمی شه منکر این احتمال شد که ممکنه این ادعا ها درست باشن ولی خوب این تناقضات رو هم نمی شه نادیده گرفت.من تا امروز ندیدم صفاریان از رییسی به (هر عنوانی) اسم آورده باشه ولی اسم رییسی رو تا امروز فقط به واسطه یراحی شنیده بودم!!!ای کاش شفاف تر نوشته شده بود که بشه درست تر قضاوت کرد…

 140. ...2 گفت:

  …2 من یکی دیگمممممممممممم هه

 141. علی گفت:

  دوستان عزیز من نمیدونم 1. من کجا بی ادبی کردم؟2.آقای رضا بهرام من کجا کور کورانه طرفداری صفاریان و کردم …اخه رزومه کاری بهروز و نگاه کن بعد برو به تمام کاراییکه اقا مهدی و بهزاد کردن یه نگاه بنداز…اخه اصلا قابل قیاسن …بهزاد که هیچی…مهدی هم که تحت حمایت بهروز تونست برای 2 نفر اهنگ بسازه …3.اقای میر حسین من نمیدونم چرا تا شما یه نفرو میبینین که مطلع جواب میده سریع میگین حتما خود اون ادم یا نماینده…تورو خدا یکم بزرگ شین…من بازم میگم از همه کسانی که برای موسیقی این مملکت زحمت کشیدن دفاع میکنم اونم نه کور کورانه بلکه با دلیل

 142. علی گفت:

  اگه بهروزها ..شادمهرها و…..نبودن الان شما موسیقی پاپ نداشتین چه برسه سایت در مورد موسیقی پاپ که بیاین اینجا به دروغ به این افراد تهمت بزنید…البته خوشبختانه دیدم سایت جوابیه اقای صفاریان و منتشر کرده و فکر کنم خودتون برید بخونید فکر کنم جواب این اقا بهزاد هم به خوبی داده شده…

 143. رامین گفت:

  من جوابییه صفاریان رو خوندم که از دهن شخصی به اسم کریمی حرفاشو زده بود!
  البته بیشتر تعریف و تمجید از صفاریان بود
  ولی گذشته از این تعریف ها!..!انگار متن این جوابیه رو از روی کامنت های آتوسا و علی (که زیر همین گلایه های رییسی نوشتن) تنظیم کردن!!!!واقعا که جای تاسف داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 144. هانیک گفت:

  جناب علی من هیچ مشکلی با بهروز صفاریان ندارم چون هم به خودش و هم به کاراش ایمان دارم و همچنین شادمهر که دیگه توصیف نمیخواد ولی منظورم توهین به مهدی یراحی بود! اینجا یه سایت فرهنگی هنریه و جای یه همچین حرفایی نیست…
  در ضمن همه چی به قول شما ‘ رزومه کاری ‘ نمیشه چیزهای دیگه ای هم هست.. 
  امیدوارم منظورمو گرفته باشی.,’

 145. رضا بهرام گفت:

  بازم سلام و آقا (علی)همونجوری که گفتم حرفای منو کامل نذاشتن وگرنه کامل متوجه میشدی من چی رو خواسنم بگم اول به شما بعد به همه …اینجای حرفات کور کورانست که همه با حرف من و من با حرف بقیه موافقم که با احانت به یه کسی دیگه(یراحی) داری جایگاه یه کسه دیگه (صفاریان)رو بالا میاری من اصلا کاری به روزمه کاری ندارم خوب یه کی دیروز اومده سرکار یکی فردا میاد عرضش بیشتر خودشو کاراش ویترین میشه آدم باید جنبه داشته باشه نه اینکه به شخصیتش توهین کنه…این یه حقیقته که جز صفاریان آدمای زیادی هستن که حرف واسه گفتن تو موزیک دارن ولی سیاهیه سایه آدمای بزرگی مثه … باعث میشه مردم اونا و نبینن و این نا حقیه علی آقا…

 146. هانیک گفت:

  مگه صفاریان کیه همه صفاریان صفاریان میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   وقتی امثال کوشان حداد ایران هستن 
  صفاریانی ها باید غاز بچرونن *کوشان* ok ?

 147. رضا بهرام گفت:

  آقا علی اینجا باید بگم فقط توی یه موضوع باهات موافقم و اونم دفاع از کسیه که واسه موزیک زحمت کشیده . من به عنوانه یه شنونده تقریبا همه کارای صفاریانو گوش دادم و لذت بردم ولی دلیل نمیشه که کارای بقیه رو باهاش مقایسه نکنم ؟ الان خیلی ها هستن که سطح کارشون خیلی بالا تره شاید خود ایشونم تائیید کنه.

 148. رضا بهرام گفت:

  بیانیه یا جوابیه آقای صفاریان توی پرشیا مگ هم خوندم و با نظر (رامین”) موافقم و معتقدم که اون متن با زیرکی بسیار بالا در جهت مسیر دادن به همین کامنتهاییه که راجب ایشون گذاشته میشه. امیدوارم که مردمو دسته کم نگرفته باشن ایشئن و آقای کریمی…

 149. علی گفت:

  والا من خودم اهنگسازم و هیچ کسی رو تو ایران از لحاظ فنی بهتر از صفاریان نمیبینم …اقای رامین (اگه درست بگم ترانه سرا بودید)اگه من حرفی زدم و از دید شما شبیه جوابیه اقای صفاریان بوده … همش باعث افتخارم که نشون میده حرفام واقعیت داشته…و اینو بدون بهروز صفاریان تعریف کردنیه….و شما هم اگه 2 تا ترانه بگید که رو مارکت موسیقی ایران از لحاظ فنی تاثیر بزاره حتما هر جا بشینم از شما هم تعریف میکنم…و مهدی و بهزاد هنوز خیلی راه دارن تا صاحب یه جایگاه تو موسیقی ایران بشن و این شیوهای که پیش رو گرفتن خیلی نخ نما و غیر حرفه ایه….بله هانیک عزیز شما راست میگید من نمیبایست در مورد مهدی اون مطلب رو میگفتم و از همه کسانی که مهدی رو دوست دارن معذرت میخوام…

 150. علی گفت:

  اقای رضا بهرام من نگفتم هیچ کسه دیگه ای تو ایران نتونسته خودشو نشون بده…ولی مسلما مهدی نبوده …کدوم کاره مهدی به اندازه خوشگل عاشق ترکونده…تنها کسی که تو یه فرم کاری دیگه تونسته برای خودش جایگاهی به دست بیاره سیروان بوده….ادم اگه واقعا بزرگ باشه زیر هیچ سایه ای نمیمونه همون طور که بهروز از زیر سایه اساتید بزرگی همچون فریدون شهبازیان ..بابک بیات و…در اون زمان تونست خودشو بکشه بیرون و خودشو تبدیل کرد به یه سایه خیلی بزرگ برای بقیه هم نسلیای خودش…

 151. علی گفت:

  اقای هانیک توام که حزب بادی….کوشان فقط و فقط یه فرم تنظیم و خوب میزنه…و اگه بهش یه فول البوم بدی برای تنظیم …کل البوم شبیه هم میشه….تنظیم کننده باید به موسیقی خیلی اشراف داشته باشه نه اینکه همه کاراش شبیه هم باشه

 152. فرامرز گفت:

  علی جان! چریا انقد عصبانی هستی؟ کم کم منم دارم فکر میکنم خود بهروزیا!!! 😉 فوقش اینه که حرفای شما درسته و رئیسی راست نمیگه یا یراحی فلان…نیاز به اینهمه هیجان نداره! اصلا مگه کی کامنت های ما رو میخونه..؟؟؟:)))) آخه داری یه جوری به همه حمله میکنی که انگار خدائی(نعوذبااله)یه لحظه فکر کن که شاید اشتباه کنی بابا!!! همونطور که شاید من اشتباه کنم!!
  درسته واقعیت ها رو همه باید بدونن،ولی نه واقعیت های خصوصی رو. مثلا به من چه که (معذرت میخام از صفاریان) لباس زیر بهروز چه رنگیه….!!!!! راجبه بهروز هم همه موزیسین ها میگن که…
  آیا باید بیام اینجا با اطمینان بهش تهمت بزنم؟؟و بگم حتما شایعات درسته؟؟؟ همه واقعیات زندگی هنرمندا به همه زبط نداره.باید به عنوان مخاطباشون یه حریم خصوصی واسشون قائل بشیم. ضمن اینکه چیزی که شما میگی رو من هیچوقت نشنیدم.(در ضمن من روی مهدی تعصب دارم.درست صحبت کن) از مسئولین سایت هم تقاضا دارم که اینجور کامنت ها رو تائید نکنن.
  بعد هم زیاد متعجب نشو از حرفای بهزاد رئیسی! میخای صد تا مثال از خورده شدن حق قمیشی،سیروان،شهروز،امیرعلیزاده،همین بهروز شما،یراحی،آرزومانیان،ویسانلو،ناصر چشم آذر،شادمهر،پدرام کشتکار،یگانه،چاوشی،رضا تاجبخش،شهاب اکبری،میلاد ترابی،اوووووو……. بزنم؟ اینا تو موسیقی بی درو پیکر ما اصلا عجیب نیست بخدا!!!
  از کسی تو ذهن خودت بت نسازهیچوقت. اومدیم و یراحی و شهروز و….حرفای بهزاد رئیسی رو تائید کردن. اونوقت از کوچیک بودن این آدم شرمنده میشیا…!(بلانسبت صفاریان البته) شاید اصلا ایشون درست میگه ولی به قول یراحی”تقصیر هیچ کدوم ما نبود”!!!
  ضمن اینکه چرا با تحقیر از “شهرستانی”بودن یراحی اسم میبری؟ مگه بقیه کجائین؟ من بچه تهرونم، ولی این حرفا زشته بخدا.. البته درک میکنم علاقه شما به ایشون رو ولی….
  بیائید یکم فکر کنیم به حرفئی که از دهنمون بیرون میاد..

 153. يغما كوهي گفت:

  اين آقاي بهزاد عزيز كه خود را آهنگساز و تنظيم كننده معرفي كرده ظاهرا همانگونه كه از بياناتش هم مشهود است دچار افسردگي روحي است و بنده به عنوان يك انسان بي طرف توصيه مي كنم خو د را به يك روانشناس معرفي نمايند كه انشاءلله معالجه شوند . ولي اينجانب چون از اهالي موسيقي هستم و دستي به آتش دارم و پيگير مسائل بويژه موسيقي پاپ هستم اصولا پس از اعلام مطالب ايشاندر سايت وزين موسيقي ايرانيان در پي تحقيق بر آمدم و تقريبا اكثر مصاحبه هاي آقاي مهدي يراحي اين پديده موسيقي پاپ ايران بعد از انقلاب را مطالعه نمودم و كمي قبل از انتشار آلبوم منو رها كن هم شنيدم هر جا كه آقاي مهدي يراحي مصاحبه نمود نام آقاي بهزاد رئيسي را آورد . پس من متوجه نشدم چرا آقا بهزاد اين گونه به قضاوت نشسته اند ؟؟ در نهايت مسئله افسردگي ايشان توجه منو جلب نموده است و خدا كند هرچه سريعتر شفا يابند . و البته ايشان ضاهرا تنها يك تنظيم كننده هستند و جائي از ايشان به عنوان آهنگ ساز مطلبي درج نشده است. اما در مورد آقاي بهروز صفاريان كه سوابق ارزشمندي هم در موسيقي ايران داشتند و البته همه مي دانند كه ايشان هنرمن كم كاري مي باشند : من يك نوشته اي از قول مدير برنامه ايشان ديدم كه به كلي آقاي رئيسي را هاشا كرده بودند وتا حدي نيز نوك پيكان حمله ايشان با آقاي روزبه بماني ترانه سراي نامي پاپ ايران و آقاي مهدي يراحي بود كه باعث تعجب من شد . من فكر مي كنم اينگونه نگارشها دور از انصاف است . اكثر علاقه مندان به بهروز صفاريان مي دانند كه ايشان با هركسي رابطه دوستي ايجاد مي كند بهد از مدتي حاشيه سازي مي كنند و اتهاماتي به دوستان خود وارد مي كنند از قبيل اينكه طرف دزد است و يا معتاد است … مثل اتهاماتي كه به آقاي شادمهر وارد كردند كه البته اين هم نوعي رفتار بد است . بجا است آقاي صفاريان به خود جرعت داده و يكبا هم كه شده به نام خود و شخصا به ميدان حقيقت بيايند و واقع بينانه پاسخ گو رفتار خود باشند و حق كسي را ضايع نكنند مثل آقاي مهدي يراحي و. البته بنده چون از لحاظ سني آقايان بماني و يراحي و رئيسي هستم به خودم اجازه دادم با درك وضعيت موجود اين توصيه را به آقاي صفاريان داشته باشم تا به واسطه عمل ايشان موسيقي پاپ را اينگونه ناپاك نكنند

 154. میر حسین گفت:

  سند و مدرک….؟!!! شما بر اساس کدوم سند و مدرک به مهدی یراحی اتهام میزنید؟ (بعید میدونم مدرکی داشته باشید)
  اتهام بدون پایه و اساس مجازاتش اینه آقای محترم به دقت بخون
  “در مادۀ 697 قانون مجازات اسلامی؛ قانونگذار دو نحوه اِعمال مجازات پیش‌بینی کرده است و دادرس دادگاه را صاحب صلاحیت نموده است که مرتکب را به یک ماه تا یک‌سال حبس و تا 74 ضربه شلاق محکوم کند. یا این‌که اگر شخصیت مرتکب به نحوی بود که می‌بایست دربارۀ او مجازات مناسبی تعیین شود بر حسب مورد حبس تعزیری و یا شلاق تا 74 ضربه را مورد حکم قرار دهد.” اینم یه ماده ی دیگه آقای مطلع…
  در افترا به وسیله نشر اکاذیب، اعم از این که از این طریق به نحوی از انحاء، ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شده باشد یا نه، قانونگذار علاوه بر این‌که اعاده حیثیت شخص مورد افترا را در صورت امکان لازم دانسته، بلکه مرتکب را مستحق حبس تغزیری از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه شناخته است (ماده 698 قانون مجازات اسلامی)”
  منم مطلع هستم و با قانون حرف میزنم….

 155. رامین گفت:

  مهم نیست آقای علی
  شما کاری که میخواستی کردی(تهمت زدن)
  و اینو بدون که امثال شما نمی تونن با این شایعه های بی اساس چهره کسی رو که تا امروز بدون هیچ حاشییه ای کار کرده خراب کنیم!
  ولی شباهت حرفهای شما و جوابییه صفاریان در بحث فنون موسیقی نبود که بخوای بهش افتخار کنی!!!!(خودتو به اون راه نزن دوست عزیز!)
  سلیقه و نظرت هم به عنوان یه مخاطب موسیقی قابل احترامه اما حق نداری تحمیلش کنی…وای به روزی که یراحی بخواد در این مورد چیزی بگه..به این خاطر اینو می گم چون صفاریان با جوابییش کاملا منکر رییسی شده در حالی که یراحی تو مصاحبه( با مجله ترانه ماه) گفته بود رییسی در آلبوم بی خوابی به عنوان تنظیم کننده حظور داشته!
  هیچوقت ماه پشت ابر نمی مونه

 156. "هانیک " گفت:

  دوستان خوشبختانه اون هانیک بالایی من نبودم! متاسفم همین. 
  دیگه اینجا کامنت نمیذارم این اخرین کامنتم بود.

 157. فرامرز گفت:

  به نظر من هم جوابیه صفاریان، به بهانه جواب به رئیسی، مستقیما روزبه بمانی و یراحی رو نشونه رفته…..
  ضمن اینکه خیلی زشته آدم از دهن یکی دیگه حرفاشو بزنه واقعا!!!! اونم کلی تعریف و تمجید کنه..!!!!! واقعا جوابیه بیخودی بود کلا

 158. رامین گفت:

  بله هانیک جان معلوم بود اون هانیک قلابی بود..ادبیاتش شبیه طرفدارای صفاریان بود نه یراحی !!!اومدن با اینکار مثلا وجه هوادارای مهدی رو خراب کنن!!!

 159. علی گفت:

  به به میبینم که همه طرفدارای یراحی ریختن اینجا چه حالی میده:))))1.اقای فرامرز الکی جو مسموم نکن من به شهرستانی بودن مهدی چی کار دارم؟؟؟؟…من گفتم چه کسی از موزیسین ها رو میشناسین که به یه نفر که تازه از شهرستان پا شده اومده تهران اونقدر تحت حمایت خودش قرار بده که بهروز برای مهدی کرد ؟؟؟؟؟…..

 160. علی گفت:

  اقا فرامرز اگه شما دستور میدید من دیگه هیچی ننویسم:)))))(چرا برای سایت تعیین تکلیف میکنی؟؟؟؟) البته منم خیلی دوست دارم سعیید شهروز هم در این مورد چیزی بگه…2.اقای میر حسین عزیز من هم بر اساس شنیده هام این حرفو زدم و از اطلاعات حقوقی تون بسیار ممنونم البته این حرف و حدیثها اطراف هنرمندا زیاده..منم از همه طرفدارای مهدی بازم معذرت میخوام امیدوارم که حرف من واقعیت نداشته باشه (اگر در زمینه موسیقی هم اطلاعاتی دارید خوشحال میشم بشنوم)…

 161. علی گفت:

  رامین جان خواستم به تو هم جواب بدم دیدم چیز مهمی نگفتی:)))))فقط اینو بگم من به هیچ کس نظرمو تحمیل نکردم …فقط از بهروز صفاریان دفاع کردم …..یغما کوهی عزیز اومدی ولی چه دیرخبرت کردن که بیای:))) راستشو بخواین دیگه به نظزم خیلی زیاد با هم بحث کردیم ….زمان همه چیو نشون میده کی میمونه کی میره همون طور که در 12 13 سال گذشته خیلیا اومدن و رفتن و این بهروز بود که موند….میدونم خیلی دلتون برام تنگ میشه …همتون موفق باشین.خدا حافظ

 162. فرامرز گفت:

  از مهدی یراحی مصرانه میخواهیم که با پیگیری قضائی حرف های آقای موسوم به “علی” (از طریق IP کامپیوترشان که به راحتی با اندکی حوصله بدست می آید) درس عبرتی بدهند به همه کسانی که فکر می کنند میتوانند بدون مدرک تهمت بزنند و با یک معذرت خواهی خشک و خالی مسئله رو تمام شده فرض کنند

 163. يغماكوهي گفت:

  آقاي علي ظاهراشمادچارتوهم زيراآقاي بهروزصفاريان سالهاست ازحيظ انتفاع ساقط است آخرين كارايشان براي اخوي محترمشان آقابهنام بودكه اكثرشو هم سايرين انجام دادندوبه نام ايشان پبت شدميمونه كارهاي جناب سعيدشهروزكه ماوقع راآقاي بهزادرييسي دردرددلهاش گفت ومديربرنامههاشازده بهروزهمه چيزروهاشاكرد.راستيآقاي علي شمادرواقع همان بهروزبيجاري!ببخشيدصفاريان نيستيد؟…

 164. ali گفت:

  شما گفتی و ما هم باور کردیم آقا علی!!!
  صفاریانی که ….. نمی ده بدون هیچ چشم داشتی اومده از یراحی همایت کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بی خیال
  ضمنا راست میگی معلومه الان جایگاه شادمهر کجاست و بهروز!
  کاش فکرت هم به اندازه دهنت کار می کرد آقا علی!البته اگه اسمت واقعا علی باشه!

 165. ali گفت:

  مشخصات آلبوم بی خوابی سعید شهروز روی سایت مهدی یراحی ثبت شده می تونید ببینید
  http://www.mehdiyarrahi.com
  اینطوری بهتر میشه قضاوت کرد

 166. Arya گفت:

  علی ؟ 
  وقتی میری تو سایت قسمت Discography  رو انتخاب میکنی . گفتم بهت بگم نری یه جایی دیگه/

 167. مانی گفت:

  واقعا متاسفم.. این وسط بهروز صفاریان و مهدی یراحی چه گناهی دارن که انقدر مخصوصا بهروز صفاریان مورد بی احترامی قرار گرفته !!! یکی دیگه بهت بد کرده و یکی دیگه اسمت رو حذف کرده اونوقت بد و بیراش باید به اسم این 2 نفر برسه ؟!! نمیدونم واقعا.. خوبه خودتم گفتی بهروز صفاریان گفته آقا به خدا این قطعه رو بهزاد تنظیم کرده.. متاسفم واقعا.. کاملا واضحه که منظورت از بزرگواری گول خور کیه.. متاسفم برات جناب..

 168. نازنین گفت:

  اقای ali تا اونجایی که سواد من قد میده حمایتو با این ح مینویسن البته جسارت نباشه @@@

 169. Arya گفت:

  اصلا هرچی میکشیم از این بهزاد ریسیه 
  هم یراحی و صفاریان رو انداخت به جون هم که اسمش …  
  نه دادا با این کارا معروف نمیشی ! 
  بد بخت مهدی یراحی تو هر برنامه ای عوامل کار رو میگفت / واقعا یراحی اشتباه کرد اسم تو رو هم نباید پشت کاور البومش میزاشت. 
  موفق نمیشی تو موسیقی بهزاد بای بده.

 170. ali گفت:

  ببخشید نازنین جان ،،،درسته!
  این اشتباهات املایی به من سرایت کرد (:

 171. زهرا گفت:

  آخه بی سوادی تا به کجا؟
  مظلوم، نه مضلوم
  حمایت، نه همایت
  -حاشا، نه هاشا
  -اصرار، نه اسرار
  -از حیث انتفاع، نه از حیظ انتفاع (باز خوب شد نگفت از حیض انتفاع:)) -جرات، نه جرعت
  -مزخرف، نه مضخرف

 172. ماريا گفت:

  آقاي كوهي لطفا به كسي برچسب افسردگي نزنيد واقعا كه شما اومديد نظر بديد يا توهين كنيد خوبه يكي به خودتون بگه افسرده !
  آقاي بهزاد خان
  تو مملكت ما اگه حق كسي رو نخوري كه پولدار نميشي هميشه آدم بدترين ضربه هاشو از دوستاي صميميش مي خوره وقتي تو كارشريك ميشي بايد قرارداد ببندي اينقدر بعضي از مردم بي چشم و رو هستن كه بيا و ببين

  بهزاد خان هرچيزي براي آدم تجربه است تلاش خودتو بكن توكه كارت عاليه دوباره شروع كن با آرزوي موفقيت براي شما هنرمند عزيز

 173. reza گفت:

  واقعا که چی بگم…….!!!!

  وای به حال مائی که اینا رو هم نمی شناسیم و عشقمون موسیقی
  اقا بهزاد خسته نشو عزیز دل تو شدی مستشار وسط درباره قهوه تلخ….امیدوارم یه ناز خاتون گیرت نیاد از همین قماش

 174. مانی گفت:

  اگه صفاریان دست این جوونای شهرستانی رو نگرفته بود هنوز فارسی بلد نبودن حرف بزنن چه برسه که بخونن..

 175. ali گفت:

  مانی
  چرا یه مقدار مطالعه نمی کنی که سوادت بتونه بی فرهنگی تو بپوشونه.ادب یه چیزیه که در هر حالی باید رعایت شه.مگه شهرستانی ها شاخ دارن که اگه دارن از نظر شما!باید عرض کنم صفاریان اهل بی جاره.و فراریه از گفتنش چون خجالت می کشه!!!!!!که البته اشتباه می کنه چون کردها انسانهای بزرگین و بسیار با هوش!منتهی خب هر کس یه جوری فکر می کنه

 176. ali گفت:

  مانی
  چرا یه مقدار مطالعه نمی کنی که سوادت بتونه بی فرهنگی تو بپوشونه.ادب یه چیزیه که در هر حالی باید رعایت شه.مگه شهرستانی ها شاخ دارن که اگه دارن از نظر شما!باید عرض کنم صفاریان اهل بیجاره.و فراریه از گفتنش چون خجالت می کشه!!!!!!که البته اشتباه می کنه چون کردها انسانهای بزرگین و بسیار با هوش!منتهی خب هر کس یه جوری فکر می کنه

 177. ali گفت:

  کسی که حسابش پاکه از محاسبه چه باکه..به جای تعریف دلیل بیارید جناب صفاریان،دوست عزیز.این کلاس گذاشتن ها هم تو مملکت ما جواب نمی ده،خودت مثل یه مرد موضعتو اعلام کن برادر وخدا رو در نظر بگیر یه کوچولو.

 178. زهره گفت:

  آقاي بهزاد شما هنوز اول راهين واينا همه براي شما تجربه است

  ، پس ميدون ترك نكن وبا قدم استوارتر پيش برو
  …خيلي مونده تا ما ايرانياكار گروهي انجام دادن ويادبگيريم…Bests

 179. barad گفت:

  مانی واست متاسفم بی ادب … 
  خیلی بی فرهنگی همین . 
  خواهش میکنم سانسور نکنین.

 180. مانی گفت:

  دوستان من فقط نظری رو که تو تاریخ 9 تیر ارسال شده رو دادم و مابقی رو نمیدونم چه کسی با نام من ارسال کرده . . !

 181. قباد گفت:

  به نظر من رئیسی از بابته اینکه دوستش معروف شده داره از حسادت میمیره. چرا اون موقعه که یراحی اینی نبود که الان هست این حرفارو نزد واقعا” برای ادمای ضعیف و حسود، کسی که نمک میخوره نمکدونو میشکونه چشم نداره موفقیت دوستشو ببینه متاسفم.رئیسی آینده ای نداری.همونطور که تو قرآن اومده ( حسود لا یسود)

 182. پوریا گفت:

  نظر من برمیگرده به شادمهر تو مملکت ما تقلید خونی یه چیز عادیه که خیلی ها باهاش کنار اومدن، حالا دلیل نمیشه که شادمهر یه کار تقلیدی خونده بیایم در برابرش جبهه بگیریم راجع حرف آقای رئیسی هم میتونم بگم حق گرفتنی نه دادنی.

 183. شیدا ع گفت:

  الان سال 92 شده و من این مطالب و کامنتهارو تازه دیدم در حالی که قبلا جوابیه آقای صفاریانو دیده بودم…
  چقدر متاسفم برای کسانی مثل رامین و میر حسین و امثال اینا که تا کم آوردن به بهروز توهین کردن و حتتتتتتتتی وقتی فکر کردن حتما خود بهروزه که این کامنتهارو گذاشته بازم شدیدتر به نویسنده کامنت توهین و بی ادبی میکردن. اتفاقا شماها فکر کردید خدایید !!!!
  من اگر جای آقای صفاریان بودم حتی از طرف مدیر برنامه هاشون هیچ دفاعی نمیکردم . چون اینکار اتفاقا آدمهای کوچیکو بزرگ میکنه ! یعنی حرفهای ناچیز و بی پایه خیلیا ارزش فکر کردن هم نداره چه برسه جواب هم بدی..
  متاسفم که احترام کسی که موند توی ایران و با وجود فشارها و سختیهاش موسیقی پاپو به اینجایی رسوند که سیروان و کوشان حداد و چمیدونم هر کی که میپرستیدش و فکر میکنید دوره اونیکی تموم شده حالا دوره اینا شروع شده رو نگه نمیدارید . انسان ماندگار همیشه ماندگار میمونه و دورش تموم نمیشه . همینا هم حرفی برای گفتن داشته باشن میمونن . نه اینکه سبک و سیاق و شکل تنظیمهاشون رو از بهروز یاد بگیرن و شماها تحسینشون کنید و.. کاری که خیلیا الان دارن میکنن سالها پیییییییییش بهروز میکرد .واقعا دلم شکست . اینکه اولینها و پایه گذاران یک سبک و روال رو که کلی تلاش کردن و بالا اومدن به این راحتی زیر سوال میبرید نامردیه محضه . تنظیم لری بیخوابی رو چند سالپیش شنیدید الان شبیه اون تو هزارتا آلبوم دیگه هم هست و این کپی کردن از کار دیگران اسمش هنر نیست .من توی کامنتهای آتوسا یا علی هیچ حرف غیر منطقی یا بی ادبانه ندیدم و نه بخاطر طرفداری از بهروز . چون منم میگم بهروزم یه چیزایی میخوره حالا گیرم اهل دود نباشه .اینکه یکی به بدن خودش آسیب میزنه یا به مغز خودش به ما ربطی نداره . به خودشو خدا ربط داره. که بابت همون حرفشم عذر خواهی کرد “حالا به هردلیلی که بود” .

  بحث از جایی به جای دیگه کشیده شد و باید بگم درواقع هرچیه از گور گوربگور تهیه کنندها بلند میشه . وگرنه بهروز صفاریان هنرمندی بارزومه کاری و موفقیتهای بزرگ و محبوبو مشهور نیازی نداره کار یه بچه که زیر مجموعشه “بخاطر شباهت اندکی در ساخت موسیقی” رو به اسم خودش کنه !!! که نکرده . ضمنا ثابت کردنم این حرفم سخته اما خوب خاطرم هست که وقتی تو ماشسین اولین بار بیخوابیرو گذاشتم باورم نشد کار بهروز باشه . فقط تنظیم لری “حتی نمیگم ریمیکس”حرف نداشت و تبعیدی پر احساس بود و بقیه کارها از نظر تنظیم فقط یکسری ضرب آهنگ توند شنیده میشد همچین موسیقی و تنظیمی نداشت و ابدا به پای شبح نمیرسید و نمیرسههههههههه…..تو آلبوم یراحی هم آهنگها خیلی شبیه کاراش توی بیخوابی هستن خصوصا ترک اول.
  خیلیا خیلی فکرا کردن اگر که کارای رئیسی شبیه بهروزه اشتباه از خودشون بوده چون من که یه عمر کاراشو با جون دل گوش میکردم وقتی همین حرفارو میشنیدم تو دلم شک میکردم که مگه میشه!؟؟؟؟؟؟ که دیدم بله نمیشده . اونا کار کس دیگه ای بوده….. بعضیا هوا برشون میداره بعضیا هم توهم زایی میکنن وگرنه یذره دقت نشون میده کار یه هنرمند استاد رو از کار یه تازه کار آماتور……..این تازه کار های آماتورهم اگر پشتکار داشته باشنو خودشونو پیدا کنن قطعا یه روزی “عجله نکنن” میتونن آدم بزرگی بشن.

 184. لیلا گفت:

  نمی دونم زدن این حرفا از جانب این اقا چه معنی می ده، خودش داره میگه صفاریان گفت اسمت نیاد منم قبول کردم گفتم به درک. پس یعنی به هزار و یک دلیل اون روز قبول کرده. حلا دیگه جای گله و شکایت نیست. اگه اینقدر توانا بود خوب جلوی صفاریان می ایستاد و می گفت نه اسمم باید بیاد. دیگه گله نداره چیزی بوده که خودش قبول کرده تقصیر صفاریان نبوده.

 185. حسین گفت:

  دوستان امیدوارم این حرف من بحث رو پایان بده

  ارزیابی کردن کار هنرمندا فقط کار همون هنرمنداست نه کسایی که هیچی از موسیقی نمیدون

  ما موفقیت شادمهر و بهروز رو در البوم مسافر دیدیم و موفقیت شادمهر بدون بهروز و موفقیت بهروز رو بدون شادمهر هم دیدیم و شنیدیم

  در نتیجه هر دو از هنرمندان بسیار عالیه کشور ما هستن

  اگه شما یه کم از تنظیم موسیقی سر در بیارین میتونین اهنگ هایی که بهروز تنظیم کرده رو جمع اوری کنید از همه خواننده ها میتونید متوجه بشید که اهنگ به چه صورت تنظیم شده و ادم رو به هیجان میاره البته بیشتر به ریتم ها و پانچ هاش توجه کنید نه جاهایی که خواننده میخونه

  و اهنگ های شادمهر رو هم جمع اوری کنید به جاهایی که میخونه و ویلن و گیتار و پیانو میزنه رو دقت کنید ببینید چقدر آهنگساز و نوازنده ی حرفه ای هستش

  این دو هنرمند بزرگ رو همه ی موزیستین ها تایید میکنند

 186. حسام گفت:

  اونایی که از شادمهر بد میگن تابلو حسودن ، آخه اگه کار شادمهر خوب نبود که انقدر معروف نمی شد ، کجا دیدین یه شخص انقدر با استعداد باشه؟شادمهر الان دیگه استادی برای خودش ، چون برای کسایی آهنگ سازی کرده مثل مهستی ، لیلا فروهر ، ابی ، معین (هنوز آهنگ منتشر نشده) ، و حتی حرفایی هست که با خود آقای قمیشی هم همکاری کرده.این یعنی انقدری استاد هست که چنین اشخاصی ازش درخواست آهنگ دارن.قبل از همکاری ابی با شادمهر ، ابی خیلی افت کرده بود (زمانی که با کامران و هومن و امید و نوید کار میکرد) تا اینکه آهنگی پخش شد به اسم نوازش ساخته ی شادمهر.پس انقدر حسودی نکنید.شادمهر عقیلی چه بخوایم چه نخوایم بتبدیل شده به اسطوره ی موسیقی ایران و میبینیم که خیلیااااااااااااا ( علی لهراسبی ، محسن یگانه ، حمید عسکری ، رامین بیباک ، سامان جلیلی ، مهدی احمدوند و…) دنباله روی سبک شادمهر هستند و دارن از این راه نون در میارن.

 187. طلال گفت:

  با سلام دعوا برای چی کدوم آهنگ و تنظیم هر وقت آقایان تو نستند بک آهنگ مثل فریاد زیر آب یا گالایه های داریوش یا عروسک ستار یا گهواره گوگوش یا برج آبی آهنگ بسازند یا مثل واروژان تنظیم کنند اونوقت بیاییند دم از آهنگ و تنظیم بزنند من نمیدونم چقدر از موسیقی و کارای پشت با خبر هستند چندتا سمپل آماده روی هم گذاشتن شد تنظیم هیچ کدوم ازین تنظیمها اکوستیک نیستند هروقت تنظیم کننده برا ویلن و بیس و پیانو و گیتار الکتریک و فلوت و ساکسیفون و دیگر سازها پارت نوشت و دور هم جمع کرد و هدایت کرد بعد بگه تنظیم از عربها یاد بگیرید تا همین الان اصلا سمپل استفاده نمیکنند کنسرت ها و برنامه هاشون رو ببینید 20 نفر نوازنده پشت خواننده نشسته و با سازی و نوازندگی حرفه ای کار میکند و هیچ ادعایی ندارد بس کنید بقول اون دوستمون فقط عشق معروفیت که دوتا ادم و مخصوصا چند تا دختر بگن به به چه چه موسیقی وقتی واروژان و بیات مردن مرد تو این مملکت بنده 20 ساله کار موسقی میکنم از 13 سالگی تو ارکستر ساکسیفون و ترمبون میزدم کجا رسیدم چرا چون موسیقی برای موسیقی نبود فقط یا پول و دور زدن و یا معروفیت والسلام.

 188. مریم گفت:

  من فقط میتونم بگم هیچکس به انازه ی من و هم نسلان من نمیتونه اطلاعات داشته باشه درمرد موسیقی پاپ ایران..من 12 ساله بودم که موسیقی پاپ اومد و کاملا بصورت حرفه ای تا الان دنبالش کردم…اما خیلی متاسف شد وقتی این صفحه رو بعد ذوسه سال خوندم.قبلا این مطلبو خونده بودم توی همون سال 90 اما چون کارداشتمو نمیتونستم بخازر چشمام ک ادیت میشئ تایپ کنم نیومدم چیزی بنویسم..من اگه بخوام رزومه شادمهر و بهروز رو بنویسم حتی یه واو رو جا نمیندازم..اما فقط اینو بدونید که هر هنرمندی وقتی با دوست هنرمندش کارمیکنه و هرروز با هم زندگی میکنند در واقع..توی تمام کاراشون از هم الهام میگیرن و نظر میدن..جنس تنطیمای مسافر این نشون میده..درضمن بهروز قبل از مسافر هم واسه شادمهر و عصار یه کار به نام “باغ زندگی”تنظیم کرده ب.همچنین آهنگ “وقف پرنده ها”برای قاسم افشار و البته با فریدون فروغی هم در کنسرتهای کیش همکاری کرد..درست وقتیکه 18 سالش بود..حتی شادمهر بواسطه بهروز با فریدون فروغی ملاقات کرد به گفته ی عاصفه مادر شادمهر

 189. مریم گفت:

  ببخشید الان ساعت 5 صبحه.منم با کلی خستگی غلط غولوط تایپ کردم…بهرحال بهروز از 3 4 سالگی کارشو شروع کرد..مثل شادمهر..بااین تفاوت که بهروز دقیقا 5 سال و 17 روز از شادمهر کوچیکتره.اما وقتی مسیقی پاپ توی ایران شکل گرفت همه ی اینا با سنین مختلف درکنارهم فعالیتشونو شروع کردن..اتفاقا دوتا کتاب از فرهنگ فاگمی هم درمرد هنرمندای پاپ سال 81 چاپ شد..خانوم “آتوسا”هم در مورد این آقای فاطمی خیلی خوب اشاره کردن..بهرحال بد نیست یادمون بیاد روزایی رو که اگه کسی ساز دستش میگرفت جرم بو..اما اشخاصی مثل شادمهر و بهروز با کلی مشکلات وسختی به زور از بین درای بسته صداوسیما وارد اونجا شدن و با کلی توجیه و البته سختی و…مسذولین وقت رو راضی کردن ک بعععله..موسیقی پاپ هم میتونه سالم باشه سازنده باشه

 190. مریم گفت:

  تا اینجا رو داشته باشین..بعد کم کم خشایار و اصفهانی و عصار و …اومدن قاسم افشار حسین زمان..البته به جمع شادمهذو بهروز باید فواد حجازی رو هم اضافه کنم..برادران خواجه نوری هم ک ازقبل کنسرت موسیقی بدون کلام اجرا میکردن و بهرحال توی اون روزهای سکوت موسیقی در نوع خودش کار بی نظیر و ستودنیه..بیشتر تنظیمای مسافر ک از فرم وسبکش مشخصه ردپای بهروز توش هست..من خودم کارهنری میکنم و میدونم وقتی با دوست صمیمی کار میکنی یه جورایی رفاقت باعث خیلی از اتفاقات بعدی میشه.بگذریم چون خودشون گذشتن.الانم کلی با هم رفاقت دارن..درسته بهروز بقول بعضی دوستان حاشیه داره اما بخدا همش بخازاینه که این آدم بهترین سالهای عمرشو واسه موسیقی گذاشته

 191. مریم گفت:

  همش بخاطر اینه که بهترین سالهای عمرش یعنی از 18 سالگی تا الان ک 36 سال و اندی دارن رو واسه موسیقی این مملکت خون دل خوردن…پس خیلی بی انصافیه اگه بخوایم اینهمه دلسوزی و تلاش رو نادیده بگیریم..بهروز توی ایران موند تا برای چیزی ک زحمتشو کشیده بود نهال نوپای موسیقی ک بهش میرسید و غصه شو میخورد رو به یه درخت پرثمر تبدیل کنه..که الان خیلیا مثل بچه های دهه 60 یا حتی هفتادیا بتونن براحتی آلبوم بدن..بهروزصفاریان با تمام سختیها و گوشه نشینی ها . دلخوریها و ممنوعیتها و …توی ایران موند..نمیگم شادمهر چرا رفت؟چون شادمهرم با رفتنش راهو واسه خیلی خواننده ها و مشهورشدنشون باز کرد..انگار فقط حضور اون سنگین بود!!!!!!!

 192. مریم گفت:

  در ضمن بهروز و برادرش همیشه از اینکه اهل بیجار هستن صحبت کردن..حتی من با پدرشون هم که صحبت میکردم متوجه شدم که چقدرافتخار میکنن که کرد هستن..هنرمندای کرد توی موسیقی زما زیادن وفکر نمیکنم کسی از گفتنش فراری باشه..خیلی از نظرات اون آقایی ک نوشته بود بهروز نمیگه بیجاریه چون خجالت میکشه!!خنده م گرفت..بهرحال درسته بهروز مکنه رفتاراش خاص بنظر بیاد وبفول بعضیا مغرور و حاشیه سازه..اما من فکر نمیکنم اینطور باشه..اتفاقا خیلی هنرمند متاضعیه اینو زمانی فهمیدم ک استادش فریدون فروغی از دنیارفت .وقتی خبرشو به بهروز دادن اونمقع رهبرارکستر اصفهانی بود وسط کنسرت شنیده بود..خیلی حالش گرفته شد اما هیچوقت حاضر نشد همش در این مورد مصاحبه کنه و مثل خیلیای دیگه از نرذبان شهرت فریدون فروغی استفاده کنه و بالا بره..توی سکوت همون پیرهن راره راه قهوه ای معروف رو به تن کرد و غریبانه به سوگ استاد نشست ..بهرحال حرف زیاد دارم واسه گفتن..اما نمیشه زیاد گفت..فقط میخواستم بگم بهروز انقدر رزومه درخشانی داره انقدر نامبروانه و به روزترین و بین المللی ترین تنظیم کننده و موزیسین ایران بوده و هست..که با گفتن این چیزا کسی نمیتونه ذره ای از هنرشو زیر سوال ببره..

 193. مریم گفت:

  بازم بخاطر این غلط تایپ کردنم عذرخواهی میکنم..جمله آخر اینه: کاری که بهروز برای موسیقی پاپ ایران انجام داد کمتر از رنسانسی یا تولد دوباره ای که توی فرهنگ و هنر اروپای قرن 14 اتفاق افتاد نبود..ایشالا همه ی هنرمندانی که مثل بهروز انقدر راهگشا و دلسوز هنر و مخاطبین هنری هستن عمری باعزت داشته باشن..آمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه