کناره گیری محمدعلی خبری از دفتر موسیقی وزارت ارشاد

موسیقی ایرانیان – مهناز تقی زاده: دكتر محمدعلي خبري كه در كنار فعاليت‌هايش در جهاد دانشگاهي، مديركل دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بود از چند روز پيش از سمتش در دفتر موسيقي وزارت ارشاد كناره‌گيري كرد و دوباره به جهاد دانشگاهي بازگشته است.
به گزارش ایسنا، خبري با تاييد اين موضوع گفت: اكنون به عنوان عضو هيات علمي پژوهشكده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهي در جهاد حضور دارم.
وي درباره‌ي شعار امسال «همت مضاعف و كار مضاعف» بيان كرد: اگر تلاش كنيم كه هيچ سالني در هيچ روزي خالي نباشد و از همه‌ي نيرو و سرمايه‌ي مادي و معنوي كشور در عرصه‌ي موسيقي بهره بگيريم كار مضاعف خودبه‌خود توليد مي‌شود.
محمدعلي خبري بيان كرد: بحث پيرامون همت و كار مضاعف دو بعد دارد كه شامل «پيش از اجرا» و «اجرا» مي‌شود؛ پيش از اجرا بايد مشخص كنيم كه نگاهمان به هنر و اجراي آثار هنري چيست و در اجرا نيز بايد برنامه‌ريزي كنيم كه كجا هستيم و به كجا مي‌خواهيم برويم.
وي بيان كرد: بايد نگاهمان به حوزه هنر كشور مشخص شود و بررسي كنيم كه آيا در اين بخش «سند چشم‌انداز» داريم يا نه؟! و اگر داريم، برنامه‌هاي آن را براي مسوولين و هنرمندان تبيين كنيم و به مسايل و امور آن را در همه‌ي گونه‌هاي هنري، آموزشي-پژوهشي بپردازيم.
خبري تصريح كرد: كشور ما به لحاظ فرهنگي و هنري بسيار غني است و جوانان ما به هنر گرايش بسيار دارند و خلاقيت سرشار آن‌ها كه در جاي‌جاي كشور هستند مي‌تواند نقش موثري در افزايش كار هنري در كشور داشته باشد.
عضو هيأت علمي پژوهشكده‌ي فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهي افزود: بايد بررسي كنيم كه در زمان حاضر و عصر كنوني عرصه هنري كشور چه نيازهاي دارد و بايد به چشم‌انداز و سند توسعه كشور بپردازيم و براساس نيازهاي انسان‌ها در داخل و خارج از كشور براي آن برنامه‌ريزي كنيم چون هنر ارتباط حياتي با انسان دارد و ازابتدايي‌ترين مقولاتي است كه با انسان بوده است.
او پيشنهاد كرد: در بخش موسيقي يك شوراي هماهنگي موسيقي در كشور ايجاد كنيم تا با كمك آن بسترها، امكانات، نيروها و نهادهاي مرتبط با موسيقي يك وحدت رويه داشته باشد تا بتوانيم به صورت صحيح از امكانات استفاده كنيم و اگر شعار امسال «همت مضاعف كار مضاعف» است هيچ سالني در هيچ روزي نبايد خالي باشد و هنرمندان بايد فعال كار كند و از امكاناتي كه در اختيار دارند به صورت مضاعف بهره بگيرند و در راستاي برنامه‌ريزي‌ها و سند توسعه هنر كشور پيش روند و اين‌گونه كار مضاعف خود به‌ خود توليد خواهد شد.

قابل ذکر است، حميد شاه آبادي؛ معاون هنري وزارت ارشاد با اهداي لوح به محمدعلي خبري از خدمات وي قدرداني كرد.
با رفتن خبري تا تعيين مديركل جديد، علي ترابي كه معاون دفتر موسيقي است، سرپرستي اين دفتر را به عهده دارد و امور اين حوزه را اداره مي كند.


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=611


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − ده =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی