×
×

گزارشی از اولین نمایشگاه یلدا دوستی در پردیس ملت
«مرا بخوان» با آوای استاد شجریان افتتاح شد

 • کد نوشته: 433929
 • موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۱ام دی ۱۴۰۰
 • ۰
 • نمایشگاه مرا بخوان که توسط یلدا دوستی هنرمند نقاش برپا می شود، کوششی در باب جستار موسیقی ایرانی در عالم نقاشی و خط و نزدیک شدن به روح موسیقی اصیل ایرانی است.
  «مرا بخوان» با آوای استاد شجریان افتتاح شد
 • نمایشگاه مرا بخوان

  نمایشگاه مرا بخوان

  نمایشگاه مرا بخوان که توسط یلدا دوستی هنرمند نقاش برپا می شود، کوششی در باب جستار موسیقی ایرانی در عالم نقاشی و خط و نزدیک شدن به روح موسیقی اصیل ایرانی است.

  یلدا دوستی درباره برگزاری این نمایشگاه و سبک ارائه آثار می گوید: نمایشگاه تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی مرا بخوان شامل ۹ اثر آبستره انتزاعی است که با ۹ قطعه موسیقی اثر استاد محمدرضا شجریان تلفیق شده است و در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. این قطعات موسیقی که با تنظیم جدید مهریاد کیارسی که کمی از فضای سنتی به فضای پاپ منتقل شده است، روی تمامی آثار پخش می شود. به این صورت که هر بیننده‌ای که روبه روی هر کدام از آثار نمایشگاه قرار می گیرد، به وسیله یک هدفون که در کنار هر کدام از نقاشی ها وجود دارد، می تواند قطعه ای را که من هنگام کار کردن و به تصویر کشیدن اثر از آن الهام گرفته ام گوش کند.

  همچنین از ابراهیم الفت هنرمند خوشنویس دعوت کردم تمام اشعاری را که بر روی قطعات موسیقی خوانده می شود روی آثارم خطاطی کند. در واقع من در این نمایشگاه سعی کرده ام آثاری را خلق و در معرض دید علاقه مندان قرار دهم که فضای یگانه ای بین این سه هنرمند به وجود آورده و می توان با یک حس مشترک به یک خلق واحد رسید.

  حبیب رضایی و بیژن بیژنی در روز افتتاحیه از این نمایشگاه دیدن کردند.

  علاقه مندان برای بازدید آثار نمایشگاه می توانند در تمام ایام هفته از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

  منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
  https://musiceiranian.ir/?p=433929
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *