×
×

رئیس انجمن موسیقی استان یزد تصریح کرد
اختصاص بخشی از فعالیت های استان یزد به تولیدات صوتی و تصویری

 • کد نوشته: 429335
 • حمیده موسوی
 • یکشنبه, ۲۶ام اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰
 • مجتبی حبیبی رییس انجمن موسیقی استان یزد می گوید که تصمیم گرفتیم بخش عمده فعالیت های اجرایی یا صحنه ای انجمن موسیقی استان را در قالب تولیدات صوتی یا تصویری اختصاص دهیم.
  اختصاص بخشی از فعالیت های استان یزد به تولیدات صوتی و تصویری
 • مجتبی حبیبی رییس انجمن موسیقی استان یزد می گوید که تصمیم گرفتیم بخش عمده فعالیت های اجرایی یا صحنه ای انجمن موسیقی استان را در قالب تولیدات صوتی یا تصویری اختصاص دهیم.

  به گزارش موسیقی ایرانیان، حبیبی درباره آخرین فعالیت های این انجمن گفت: ما در هیات مدیره انجمن موسیقی استان یزد بعد از شرایط ویژه ای که به واسطه شیوع بیماری کرونا از سال گذشته و محدودیت های ناشی از آن به وجود آمد، تصمیم گرفتیم بخش عمده فعالیت های اجرایی یا صحنه ای انجمن موسیقی استان را در قالب تولیدات صوتی یا تصویری اختصاص دهیم.

  وی ادامه داد: از نمونه برنامه هایی که در این راستا در انجمن موسیقی استان یزد تولید شده است می توان به برنامه مناجات خوانی ایرانی ویژه ماه مبارک رمضان با عنوان “آوای دل” اشاره کرد.در این طرح ۳۰ قسمت مناجات خوانی با حضور خوانندگان مطرح کشوری در استان همچون هنرمند ارجمند بامداد فلاحتی، مصطفی محسن زاده و…. پیش بینی شده بود که به واسطه امکان مالی محدود در اختیار انجمن ، سال گذشته پنج قسمت از آن با همکاری انجمن سینمای جوان استان تولید شده است.

  حبیبی همچنین توضیح داد: در این برنامه علاوه بر بهره مندی از هنر خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی در حوزه مناجات خوانی، با توجه به قدمت تاریخی شهر یزد این تنها شهر ثبت میراث جهانی کشور، معرفی مساجد و ابنیه تاریخی در هر قسمت از برنامه آوای دل به عنوان یک ویژگی شایان ذکر است. بطور مثال مسجد امیرچخماق که در دوره تیموری و در سال ۸۴۱ هجری قمری ساخته شده است یا مسجد جامع فهرج که قدمت آن به قرن اول هجری و صدر اسلام برمی گردد نمونه هایی از اماکن جذاب و تاریخی شهر یزد است که گردشی کوتاه و تصویری به همراه نوای هنرمندانه خوانندگان حاضر در آن برای هر بیننده و شنونده ای جذاب خواهد بود.

  رییس انجمن موسیقی استان یزد تاکید کرد: امسال نیز در تولید برنامه تلویزیونی “ماه مهربانی” که از شبکه تابان و شبکه شما در زمان منتهی به اذان مغرب پخش می شود هر شب از صدای جمعی از هنرمندان استان در بخش مناجات خوانی با ستاد دیه و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد همکاری داشته ایم.

  حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با امکان جذب حمایت از دیگر سازمان ها و ادارات فرهنگی و هنری بتوانیم در ادامه تولید طرح برنامه آوای دل به سی شب سی مناجات برسیم و در قالب یک آلبوم تصویری ماندگار منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار دهیم.

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=429335
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *