روایت «رونی کلمن دایی» و «شیرین بابا» از حضور در سریال «نون خ ۲»

  • کد خبر : 377143
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

روایت «رونی کلمن دایی» و «شیرین بابا» از حضور در سریال «نون خ ۲»

به بهانه خاتمه سریال «نون خ»، گفت و گوی کوتاه با چند بازیگر جوان آن را بخوانید.

قسمت آخر فصل دوم مجموعه «نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی شب گذشته روی آنتن رفت.

فصل اول این سریال در نوروز ۹۸ با استقبال بسیار خوب مخاطبان سیما مواجه شد و توانست به خوبی آداب و رسوم مردم عزیز کردزبان غرب کشور را به تصویر بکشد.

سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، شقایق دهقان، سیروس میمنت، پاشا جمالی، هدیه بازوند، ندا قاسمی، میرطاهر مظلومی و مجید یاسر از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند. با چهار بازیگر این سریال گفت۲گویی داشتیم که در ادامه آن را می‌خوانید:

«کیوان» به ظاهر مرد خشنی است

سیروس میمنت بازیگر سینما و تلویزیون که با حضور در نقش «کیوان» در سریال «نون خ» توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، درباره ایفای این نقش گفت: «کیوان» کاراکتر خاصی دارد و این بار نسبت به فصل قبل کامل‌تر شده بود. او به ظاهر مرد خشنی است، اما عاشق پیشه است و قلب بسیار مهربان و رئوفی دارد. کیوان برای خود خط قرمزهایی دارد که این خط قرمزها شاید برای دیگران خنده دار باشد.

وی درباره اینکه فصل دوم این سریال بیش از فصل اول آن توانست مخاطب را با خود همراه کند، گفت: سعید آقاخانی از جمله کارگردانانی است که بسیار در کار جدی و کاربلد است. این دست کارها که فصل دوم یا فصل‌های متعدد از آن ساخته می‌شود، شیوه کارگردانی اش از اهمیت خاصی برخوردار است. این سریال جذابیت بصری بسیاری داشت؛ مخاطب در آن صحنه خالی و کشدار و طولانی را نمی‌دید. ریتم کار تند بود و کادربندی‌های درست و اصولی. متاسفانه در تلویزیون شاهد ساخت سریال‌ها در فضای بسته و محدود به خانه هستیم؛ اما این سریال (نون خ) کاملاً متفاوت بود و شیوه کارگردانی سعید آقاخانی به این شکل بود که در هر صحنه تعداد بازیگران زیادی حضور داشتند و هماهنگی آن ها، کنترل و میزانسن در این نوع صحنه‌ها بسیار مهم است. اما او معتقد به جذابیت صحنه بود و بسیار با دقت و جدی کار را به انجام می‌رساند.

سریال «نون خ» پتانسل ساخت فصل‌های بعدی را  هم دارد

میمنت درباره پتانسیل موجود در قصه سریال برای ساخت فصل‌های دیگر گفت: شخصیت‌های سریال به گونه‌ای طراحی شده اند که امکان ساخت قسمت بعدی آن نیز وجود دارد. در دنیا از سریال‌های پرمخاطب فصل‌های زیادی ساخته می‌شود. ساخت و تولید این سریال‌ها سالیان سال به طول می‌انجامد و گاه بازیگران سریال بزرگ می‌شوند، زیرا خانواده‌ها از دیدن شخصیت‌ها و نوع روایت سریال لذت می‌برند. به عقیده من سریال «نون خ» پتانسیل ساخته شدن در فصل‌های بعدی را هم دارد و می‌تواند بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. زیرا مخاطب نوع روایت و نوع ساختار قصه آن را دوست دارد.

بازیگر نقش «کیوان» درباره سختی‌های کار هم اظهار کرد: کار در فصل زمستان و سرما جلوی دوربین بود. سرمای سخت کردستان هم که معروف است؛ ما هم شب کار داشتم و هم روز، اما سختی‌های کار با دیدن بازخورد خوب مردم و دیده شدن سریال فراموش شد.

تقلید صدا یا بازیگری!

یوسف کرمی دیگر بازیگر «نون خ» هم در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درباره اینکه مخاطب بیشتر با تقلید صدای او آشناست، گفت: کمدی کار من است و از بازیگری دور نیستم. من بازیگر تئاتر هستم و در شبکه‌های استانی سابقه کار بازی دارم؛ البته خیلی‌ها من را با صداسازی و استند آپ کمدی می‌شناسند، اما من تحصیل‌کرده تئاتر هستم. در دانشگاه اراک بازیگری خواندم و رشته من جدا از کارم نیست.

وی افزود: من متولد کرمانشاه هستم؛ از کودکی به هنر علاقه داشتم و اول راهنمایی به دوره های کانون رفتم و کار تئاتر را شروع کردم. این دوره‌ها ادامه داشت تا اینکه در دانشگاه هم بازیگری خواندم و به صورت حرفه‌ای در زمینه صداسازی فعالیت خود را شروع کردم.

کرمی درباره تجربه کار در سریال «نون خ» گفت: پیش از این هم پیشنهاد بازیگری داشتم؛ اما به خاطر اجراهایی که در طول سال انجام می‌دادم نتوانستم کار کنم. سعید آقاخانی از دوستان قدیمی من است و خوشحالم که افتخار بازی در سریال «نون خ» نصیب من شد. من در این سریال، نقش یک معلم را بازی کردم که با همه معلم‌ها متفاوت بود. اوایل با نقش ارتباط برقرار نمی‌کردم، اما به مرور دوستدارش شدم.

کرمی عنوان کرد: فصل اول «نون خ» را مخاطب به خاطر سادگی و به دور از هیاهو بودنش دوست داشت؛ مخاطبان از فصل دوم هم استقبال کردند؛ چون تیم خوبی را در این سریال داشتیم. برای من که مانند کلاس درس بود. امیدوارم برای همه اعضای گروه اتفاق‌های خوب رخ دهد.

بازیگر نون خ درباره ادامه فعالیت خود در عرصه بازیگری توضیح داد: دوست دارم بازیگری را ادامه بدهم؛ البته مشکلاتی هم وجود دارد که اگر آن مشکلات باشد نمی‌توانم کار کنم اما به دلیل کرونا فعلاً کار جدیدی شروع نشده است و من هم پیشنهادی نداشتم.

شیرین دختر هنرمند بابا نورالدین بود

ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در سریال «نون خ» هم درباره شروع فعالیت هنری خود گفت: من از سال ۸۷ کار تئاتر را در کرمانشاه شروع کردم. در کنار آن وارد صدا و سیمای کرمانشاه شدم و کار اجرا و بازیگری داشتم. سال ۹۴ وارد رادیو شدم و گویندگی و دوبله را تجربه کردم.

وی ادامه داد: برای سریال «نون خ» به دنبال دختر کرد بودند. به دفترشان رفتم و تست دادم و آقای سعید آقاخانی کارم را دوست داشتند. زمانی که فیلمنامه فصل اول را خواندم، شیرین دختر هنرمندی بود و نسبت به خواهرهای دیگر خود به روزتر و این برای من جذاب بود.

این بازیگر جوان اظهار کرد: امیدوارم بازی در این سریال تأثیر مثبتی در آینده کاری من داشته باشد. خوشبختانه پیام‌های مثبتی از مخاطب دریافت کردم. با توجه به نقش شیرین و شرایطی که در آن قرار گرفتم، مثلث عشقی بین شیرین، سلمان و فریبرز به وجود آمده بود و همین موضوع باعث شد بعضی‌ها سفارش کنند با سلمان ازدواج کنم و بعضی‌ها بگویند ازدواج نکنم. در کل خیلی خوشحالم که مردم سریال را دوست داشتند.

قاسمی در پایان اظهار کرد: عوامل خوبی را در سریال داشتیم؛ سعید آقاخانی به عنوان کارگردان و آقای فرجی تهیه‌کننده بسیار خوب کار را مدیریت کردند. بازیگران هم همدل و یک رنگ کنار هم حضور داشتند. البته شرایط کاری ما سخت بود، اما دوستان خوبی پیدا کردم و روزهای شیرینی با آنها داشتم.

اولین تجربه بازیگری رونی کلمن دایی سریال نون خ

صهبا شرافتی بازیگر نقش روناک در این سریال هم به ما گفت: سریال «نون خ» اولین تجربه کاری من است و من برای نقش روناک تست دادم. از روز اول نقش روناک را دوست داشتم؛ چراکه شخصیت خوبی دارد و در کنار ظاهر خشن و رفتارهایش نسبت به دیگران، باطن مهربانی دارد. او همواره دوست دارد از زنان روستا و دایی خود حمایت کند.

شرافتی عنوان کرد: من کرمانشاهی نیستم؛ اما اصالتا کرد کردستان هستم و در تهران به دنیا آمدم. البته من لهجه کرمانشاهی را از سریال شاهگوش که آقای آذرنگ بازی می‌کردند، یاد گرفتم. زمانی که فیلمنامه را خواندم مطمئن بودم که از فصل اول فوق العاده‌تر خواهد بود و مردم ارتباط خوبی با سریال برقرار می‌کنند.

این بازیگر جوان اظهار کرد: با توجه به اینکه «نون خ» کار اول من است، توجه ها به من بیشتر شده است و توانستم خودم را ثابت کنم. امیدوارم بازی در این مجموعه در آینده کاری من تاثیر خوبی داشته باشد.

بازیگر «نون خ» درباره استقبال مخاطبان بیان کرد: استقبال مخاطبان بسیار خوب بود و من مدام می ترسیدم به خاطر اینکه بازیگر نقش کژال در فصل اول به دلیل مشغله کاری حضور در این فصل نبود، مخاطب نسبت به کاراکتر روناک واکنش خوبی نداشته باشد. اما خدا را شکر مخاطب کار را دوست داشت و توانستیم لبخند به روی لب مردم بیاوریم.

شرافتی درباره برخی واکنش های جالب مخاطبان هم گفت: جالب‌ترین واکنش برایم این بود که همه من را با نام رونی کلمن صدا می‌زنند؛ اوایل بروسلی دایی (سعید آقاخانی) بودم، اما الان رونی کلمن هستم! آقای آقاخانی یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در زندگی من هستند و من شکل‌گیری کاراکتر روناک را مدیون او هستم.

لینک کوتاه : https://musiceiranian.ir/?p=377143
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.