×
×

سوسن اصلانی درگفتگو بامهر:

 • کد نوشته: 3300
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۶ام مهر ۱۳۸۹
 • ۳ دیدگاه
 • رسیدگی به مشکلات هنرمندانی که دوران سالخوردگی خود را پشت سر می گذارند از مهمترین وظایف نهادهای فرهنگی وابسته به دولت است اما متاسفانه گویی آنها فراموش شده اند و هیج حمایتی از آنها نمی شود. سوسن اصلانی نوازنده سنتور ضمن بیان این مطلب در خصوص وضعیت جسمی همسرش حسین دهلوی که در آستانه ۸۳ سالگی […]

 • رسیدگی به مشکلات هنرمندانی که دوران سالخوردگی خود را پشت سر می گذارند از مهمترین وظایف نهادهای فرهنگی وابسته به دولت است اما متاسفانه گویی آنها فراموش شده اند و هیج حمایتی از آنها نمی شود.

  سوسن اصلانی نوازنده سنتور ضمن بیان این مطلب در خصوص وضعیت جسمی همسرش حسین دهلوی که در آستانه ۸۳ سالگی قرار دارد به خبرنگار مهر گفت : استاد دهلوی از لحاظ روحی و جسمی در وضعیت خوبی نیست و حالت های افسردگی و فراموشی او بیش از گذشته شده است و متاسفانه هیچ مسئول و نهادی سراغی از این استاد پیر موسیقی نمی گیرد.

  وی در ادامه با اظهار تاسف از کم توجهی مسئولان به اساتید هنرمند گفت : پشتوانه های اصلی هنرمندان در سالهایی که در عرصه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند مردم و استقبال گرم آنها است و همین علاقه نوعی دلگرمی و آرامش خاطر نزد هنرمند را به وجود می آورد و به طور معنوی حمایت می شوند اما آنچه مسلم است حمایت و رسیدگی از هنرمندان بیمار به عهده مسئولان و نهادهای فرهنگی است .

  این نوازنده سنتور در ادامه صحبت های خود به مجموع فعالیت های خود اشاره کرد و گفت : به تازگی مجموعه ای از تصنیف ها و قطعات را در دستگاه نوا و راست پنجگاه برای ساز سنتور و تمامی سازهای موسیقی ایرانی و همچنین گروه نوازی در کتابی جامع منتشر شده است؛ یکی از دلایل انتشار این کتاب کمبود قطعات و تصنیف های موجود در این دو دستگاه بوده است این کتاب حاوی ۱۱ قطعه است که توسط انتشار چنگ منتشر شده است.

  اصلانی در پایان افزود : آلبومی به نام ” نگاه گمشده” با آواز گلبانگ محمدی که شامل هفت تصنیف در هفت دستگاه موسیقی است آماده انتشار دارم که قرار است منتشر شود .

  لازم به ذکر است حسین دهلوی آهنگساز و رهبر ارکستر مضرابی در تاریخ هفتم مهر سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد و هم اکنون درآستانه سالروز هشتاد و سومین بهار زندگی خود است؛ خبرگزاری مهر سالروز تولد این هنرمند موسیقی را تبریک گفته و برای ایشان آرزوی سلامتی دارد.

  https://musiceiranian.ir/?p=3300
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *