×
×

ارکستر ملی به کودکان موسیقی یاد داد/ خاطره بازی با جاودانه‌ها

 • کد نوشته: 298989
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱۰ام شهریور ۱۳۹۸
 • ۰
 • ارکستر ملی ایران در یکی از متفاوت‌ترین کنسرت‌های خود که با رهبری سهراب کاشف برگزار شد تعدادی از آثار منتخب حوزه موسیقی کودکان را در تالار وحدت تهران اجرا کرد.

  ارکستر ملی به کودکان موسیقی یاد داد/ خاطره بازی با جاودانه‌ها
 • ارکستر ملی ایران در یکی از متفاوت‌ترین کنسرت‌های خود که با رهبری سهراب کاشف برگزار شد تعدادی از آثار منتخب حوزه موسیقی کودکان را در تالار وحدت تهران اجرا کرد.

  ارکستر ملی ایران در یکی از متفاوت‌ترین کنسرت‌های خود که روزهای ششم و هفتم شهریور به رهبری سهراب کاشف با عنوان «شب خاطره‌ها؛ ارکستر ملی برای بچه‌های ایران‌» برگزار شد تعدادی از آثار منتخب حوزه موسیقی کودکان به آهنگسازی محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار را در تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار داد.

  در این اجرا آثاری از محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار ۲ آهنگساز مطرح موسیقی کشورمان در قالبی متفاوت برای مخاطبان اجرا شد؛ این آثار تم‌ها و موتیف‌هایی الهام گرفته از موسیقی فیلم‌ها و مجموعه‌های کودک خاطره‌انگیز دهه‌های ۶۰ و ۷۰ بود.

  ارکستر ملی در بخش اول قطعات محمدرضا علیقلی را در سه سوییت ارکستری با عنوان «سفری به گذشته» اجرا کرد. این قطعات بر اساس تم‌ها و موتیف‌هایی الهام گرفته از برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی «پاتال و آرزوهای کوچک»، «گلنار»، «دزد عروسک‌ها»، «کلاه قرمزی» و «شهر موش‌ها» بود که پس از سال‌ها توسط این آهنگساز بازنویسی شد. بخش دوم این کنسرت نیز به آثار بهرام دهقانیار اختصاص داشت و قطعات «فانتزی برای دخترم»، «خونه مادربزرگه»، «والس غنچه‌ها»، «زیر گنبد کبود» و «قصه‌های تابه‌تا» اجرا شد.

  سهراب کاشف، رهبر ارکستر در میان اجرای قطعات مخاطبان این رویداد را با سازهای مختلف ارکستر آشنا می‌کرد؛ مخاطبان ارکستر، از جمله کودکان و نوجوانان با سازهای زهی، بادی چوبی، سازهای ایرانی و همچنین سازهای کوبه‌ای آشنا شدند و هر کدام از نوازندگان این سازها لحظاتی به تک‌نوازی پرداختند.

  مازیار ظهیرالدینی (کنسرت مایستر)، آرمین قضاتی، رائین نورانی، علیرضا خلج اسماعیلی، بهراد سوخکیان، آذین نصرتی، رمیصا نفیسی، هلیا محمدولی، سبا علیمحمدی و بردیا طراحی (ویولن یک)، آرش جامع، مونا لواسانی، بهنام آقاجانیان، نگین سمایی، محمدرضا نامجو، بهروز گلکار، فاطمه اسدی و نوشین معتمدی (ویولن دو)، هومن اتابکی جم، همایون هاشم زاده، پیمان ابوالحسنی، اشکان نظر، آریان زمانی و جاوید پناهی (آلتو)، محمدحسین غریبی، ارسلان علیزاده، علی آقاجانی، پروشات زند آیین، سینا آذرآباد، مسعود فیروزی نژاد، غزاله شیرازی و منا ایقانی (ویولنسل)، سروش کاکاوند، انوشا مصطفایی، محمدهادی اسماعیلی و محمد علیزاده (کنترباس)، شایان حاصلی و روشنک نوشی (فلوت)، غزاله میرزازاده (فلوت پیکولو)، حسام صدیقی نژاد و کیمیا شعربافیان (ابوا)، سایوری شفیعی و محمد ملک لی (کلارینت)، امیرحسین محمدیان و امیر ملکی زاده (فاگوت)، آرش رضویان و نرگس تقی پور (هورن)، کامیاب بهرودی (پیانو)، محمود منتظم صدیق (تیمپانی)، عرفان فرشی زاده، ماهان ببری، زهرا صبری، مژگان محمدحسینی و پوریا شیوا فرد (سازهای کوبه‌ای)، مسیح تحویلداری، صبا طبخی، مهسا لواسانی و مسعود آزین (تار) و علی عابدین (سنتور) اعضای ارکستر ملی را در این کنسرت تشکیل دادند.

   

  https://musiceiranian.ir/?p=298989
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *