موسیقی ایرانیان
 

خواننده گروه اديب عنوان كرد

khabarدر سال هاي اخير اجراهاي موسيقي ايراني در اكثر مواقع فاقد ظرافت ها و ويژگي هاي مهم اين گونه از موسيقي بوده و گروه«اديب» قصد دارد در جشنواره بيست و هشتم موسيقي فجر زيبايي هاي فراموش شده موسيقي ايراني را به شنوندگان عرضه كند.

محمد معتمدي خواننده گروه«اديب» در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: گروه اديب در اين دوره از جشنواره موسيقي فجر قصد دارد به اجراي موسيقي اصيل ايراني بپردازد و طعم واقعي موسيقي ايراني را به مخاطبان عرضه كند.

اين خواننده جوان در ادامه افزود: آنچه در سال هاي اخير از سوي بسياري با عنوان موسيقي ايراني اجرا شده در اكثر مواقع فاقد ظرافت ها و ويژگي هاي مهم موسيقي اصيل ايراني بوده و شنوندگان از لذت شنيدن اين گونه موسيقي به معناي واقعي محروم مانده اند.

وي همچنين تصريح كرد: نام «اديب» نيز كه براي اين گروه انتخاب شده گوياي نگرشي خاص در عرصه آواز ايراني است؛ زنده ياد اديب از پرچم داران آواز ايراني در مكتب اصفهان بود و ما با انتخاب اين نام هم خواسته ايم اداي احترام به اين خواننده بزرگ داشته باشيم و هم مشخص كرده باشيم چه گونه اي از موسيقي را قرار است اجرا كنيم.

محمد معتمدي گفت: گروه«اديب» در جشنواره امسال برنامه اي را در بيات ترك و شور آماده كرده است كه پيش از اين در كنسرت تبريز آن را به روي صحنه برده است. قطعات اين اجرا از ساخته هاي هادي آذرپيرا و بر اساس اشعار شعرايي چون مولانا و هوشنگ ابتهاج است و برنامه ما مبتني بر ساز و آواز و بداهه نوازي و بداهه خواني طراحي شده است.

اين عضو گروه«اديب» ادامه داد: اعضاي اين گروه به غير از يك نفر، بقيه از دوستاني هستند كه در گروه شيدا همراه با استاد محمدرضا لطفي به فعاليت پرداخته اند و از نظر انديشه هاي هنري تا حدود بسياري به يكديگر نزديك هستند.

وي تصريح كرد: در اين اجرا احمد مستنبط(تنبك)، هادي آذرپيرا(تار و سه تار)، هوشنگ عبادي(ني)، محمدباقر زينالي(عود) و خود من به عنوان خواننده گروه«اديب» را همراهي خواهيم كرد. برنامه ما نيز قرار است 26 بهمن در تالار وحدت به روي صحنه برود كه اميدوارم مورد قبول مخاطبان قرار گيرد.

اين خواننده جوان افزود: معمولا جشنواره هايي كه با حمايت هاي دولتي در دنيا برگزار مي شود مخصوص گونه هايي از موسيقي است كه از حمايت هاي بخش خصوصي برخوردار نيست. ما نيز انتظار داريم تنها جشنواره مهم موسيقي كشورمان با حمايت موسيقي اصيل ايراني كه مورد حمايت بخش خصوصي نيست، برگزار شود.

معتمدي ادامه داد: در بين جامعه موسيقي كشورمان نيز متاسفانه فرديت ها بر منافع اين قشر هنري غلبه پيدا كرده است؛ اميدوارم جامعه موسيقي نيز به خاطر موسيقي و به خاطر اعتلاي اين هنر با نگرشي جدي تر به جشنواره موسيقي فجر نگاه كند تا خون تازه اي در رگ هاي جريان موسيقايي كشورمان تزريق شود.

گروه موسيقي اديب به خوانندگي محمد معتمدي 26 بهمن ماه ساعت 21 در بخش جنبي بيست و هشتمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر در تالار وحدت به روي صحنه مي رود.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=29121


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.