مصاحبه اختصاصی سایت موسیقی ایرانیان با مدیر عامل ایران گام

 • کد خبر : 248
 • ۲۵ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۳:۲۵

سایت موسیقی ایرانیان – امین موسوی ریزباف: به بهانه انتشار آلبوم ژاکت تصمیم گرفتیم مصاحبه ی کوتاهی با حسین خانی مدیرعامل شرکت ایران گام انجام دهیم که می توانید در این مصاحبه نام قطعات آلبوم ژاکت و توضیحات حسین خانی را پیرامون آلبوم های چاووشی، علیزاده، اصحابی، سیروان و آلبوم منتشر نشده هشت بخوانید. چرا […]

سایت موسیقی ایرانیان – امین موسوی ریزباف: به بهانه انتشار آلبوم ژاکت تصمیم گرفتیم مصاحبه ی کوتاهی با حسین خانی مدیرعامل شرکت ایران گام انجام دهیم که می توانید در این مصاحبه نام قطعات آلبوم ژاکت و توضیحات حسین خانی را پیرامون آلبوم های چاووشی، علیزاده، اصحابی، سیروان و آلبوم منتشر نشده هشت بخوانید.

چرا آلبوم هایی که قرار بود توسط ایران گام منتشر شود خیلی هایشان به بعد از محرم و صفر موکول شد؟
تعدادی از آلبوم ها آماده بود که به خاطر ایام سوگواری که داشتیم و ایام محرم و صفر که در پیش بود و فضایی که وجود داشت تصمیم گرفتیم آلبوم را با تاخیر پخش کنیم، البته قلبا هم دوست نداشتیم و راضی نبودیم در این ایام سوگواری، آلبوم شادی منتشر کنیم، به همین دلیل دست نگه داشتیم انشالله بعد از آخرین وفات که شهادت امام هشتم و رحلت پیغمیر است این کارها را منتشر کنیم و الان هم می توانم این مژده را بدهم که قطعا ۲۷ بهمن آلبوم بسیار خوب و متفاوت محسن چاووشی با نام آلبوم «ژاکت» به بازار عرضه خواهد شد که به نظر من آهنگ های این کار قطعه های بسیار شاد و متفاوتی از کارهای قبلی چاووشی است.

ممکن است نام و تعداد قطعات را نام ببرید؟
این کار یازده قطعه دارد که نامشان به ترتیب بازار خرمشهر، چار دیواری، اسیری، دور آخر، حراج، خنده، کی بهت خندیده، لولای شکسته، بخوان امشب، دلشوره، دریاچه مرده و آخرین قطعه ژاکت است.
از مردم عزیز خواهشی که داشتم، برای حمایت از شرکت های موسیقی لطف کنند کپی اینها را نخرند و سعی کنند آلبوم را به صورت اورجینال خریداری کنند. ما هم نیز تا جایی که مقدور بودیم سعی کردیم قیمت ها را بسیار پاین بیاوریم . قبلا به صورت قیمت های بالا به فروش می رسید ولی ما سعی کردیم به بهترین و زیباترین شکل با قیمت ۱۵۰۰ تومان به مردم عزیز و هنردوست عرضه کنیم.

ژاکت در چند شکل منتشر خواهد شد؟
آلبوم در ۴ شکل بسیار زیبا و شیک وارد بازار خواهد شد، یکی «ولت»، دیگری به شکل «دیجی پک» که هزینه اش زیاد هست و دیگری به صورت «کاست» و چهارمی هم به شکل «شیشه ای نرمال» منتشر خواهد شد، دیگر بقیه را هم می سپاریم به دست مردم، امیدوارم گوش کنند و لذت ببرند، ما ببینیم مردم راضی هستند مطمئنا خستگیمان هم رفع خواهد شد!

اگر ممکن است در مورد بقیه ی آلبوم ها مثل علی اصحابی و محمد علیزاده هم توضیحاتی بدهید.
کارهایی دیگه ای هم هست که تمام کارهایشان تمام شده و مراحل آخر اخذ مجوز هم طی شده و امیدوارم همین هفته مجوزنهایی را از ارشاد دریافت کنیم. مثل آلبوم اول آقای علی اصحابی  با نام «ولنتاین»، دیگری آلبوم آقای محمد علیزاده به نام «سورپرایز» است که کارهای خیلی نو و جدیدی هستند که زحمات بسیاری کشیده شده، در آلبوم اصحابی آقای الیاس شیرزاد به عنوان آهنگساز وتنظیم کننده هستند و کارهای آلبوم علیزاده را زحماتش را آقای ترابی کشیدند که به نظر خودم در نوع خودش یک نوآوری و یک سری کارهای جدید انجام شده که البته یک قطعه هم بیرون آمده و مردم شنیدند ولی در کل آلبوم متفاوتی بوده و در این آلبوم ها سعی شده کار مطابق علاقه و سلیقه ی مردم انجام شود و آلبومی بوجود بیاید که مردم دوست داشته باشند.

آلبوم آقای علیزاده هنوز مجوز نگرفته؟
آلبوم علیزاده چرا مجوز گرفته ولی یکسری مشکلات اداری داشته که در حال رفع کردن آن مشکلات است.

این آلبوم قبل از عید منتشر می شود؟

صد در صد، قولی که دوستانمان در ارشاد دادند قرار هست که تا آخر بهمن کارهای مجوز نهایی شود و ما هم قول میدهیم که به محضی که مجوز نهایی را گرفتیم آلبوم را حداکثر تا ۲۰ روز دیگر منتشر کنیم.

در رابطه با آلبوم هشت اگر ممکن است توضیحی دهید که دقیقا چه شد که انتشارش به تعویق افتاد و اینکه بلاخره کی منتشر خواهد شد.
آلبوم هشت را ما تهیه نکردیم و به صورت آماده از یک شرکتی خریدیم که طبق قراردادی که ما با اینها بستیم قرار بود آن شرکت کار را ۶ آبان به ما تحویل بدهند که تا دو روزی که به ۸ /۸ /۸۸ مانده بود ما هم دقیقا آلبوم را در آن روز منتشر کنیم ولی قولی که این شرکت به ما داده بود عملی نشد و نتوانستند کار را به زمان مشخص شده برسانند، حتی بعد از آن زمان هم ما راضی بودیم که کار را مجدد منتشر کنیم که متاسفانه این کار را نکردند یعنی نتوانستند مشکلاتشان را حل کنند؛ حتی این شرکت قبلا به ما گفته بودند مجوز آلبوم را گرفته اند ولی خب آلبوم مجوز نداشت و تازه بعد از گذشت دو ماه از ۸ آبان مجوز گرفتند و همه این مسائل باعث شد مخاطبین موسیقی از شرکت ایران گام دلخور شوند و فکر کنند که این کار آماده بوده و ما منتشر نکردیم در صورتی که اصلا اینطور نیست عشق ما این است که یک کاری را برای مردم بکنیم و بتوانیم آن چیزهایی که مردم می خواهند برایشان اماده کنیم ولی خب یه موقع یک مسائل و مشکلاتی پیش می آید که مردم باید مطمئن باشند که ما تقصیر کار نیستیم. مردم این را هم بدانند ما تمام زحمتی که می کشیم، تمام لذتی که میبریم این است که بتوانیم یک کاری را سریع به دستشان برسانیم و آنها بتوانند استفاده کنند که اصلا این نیست که حالا صحبت هایی که میشود و یا شایعه هایی که درست می کنند می گویند ایران گام کارها را نگه می دارد و منتشر نمی کند، اصلا اینطور نیست باور کنید ما برای اینکه بتوانیم حتی یک ساعت زودترکار را منتشر کنیم، برنامه ریزی می کنیم که ولی یک موقع مشکلات و مسائلی است که خب همه ی آنها را هم نمی شود بازگو کرد، ولی این را من به عنوان کسی که مدیر عامل شرکت است قول به مردم می دهم که ما زندگیمان را صرف موسیقی کردیم یعنی زندگی و سرمایه و تمام داشته هایمان را در این راه گذاشتیم، راهی که انتخاب کردیم خدمت به مردم، راهی است که خودمان دوست داریم، وقتی می بینیم که یک کاری توانستیم برای مردم انجام بدهیم، برای ما خیلی لذت دارد و اصلا همچین چیزی نیست که ما بخواهیم جلوی کاری را نگه داریم و این هم چون فرصتی پیش آمد خواستم توضیح کوچکی بدهم که سوئ تفاهمات رفع شود.

اگر امکانش هست کمی هم در مورد اختلافتان با سیروان هم توضیحی بدهید؟ علت وجود اختلاف چه بود و چه شد که اختلاف حل شد؟

ما با سیروان اختلافی نداشتیم ، آقای سیروان و حتی فرزاد فرزین جزو خانواده ایران گام هستند، ولی خب یک زمانی اختلاف سلیقه هایی پیش می آید، در خانواده هم می بینی در مقطعی بین اعضای خانواده اختلافات جزئی بوجود میاد و حالا یک مقدار دیگران به این مشکلات پر و بال دادند که اصلا همچنین چیزهایی نبوده، حتی آقای سیروان آلبوم جدیدشان را به شرکت ایران گام سپردند و ما هم برنامه ریزی کردیم تا اگر مشکلات خاصی پیش نیاد اردیبهشت منتشرش کنیم. آن زمان هم ما یک اختلاف سلیقه هایی برای اجرای برنامه و کنسرتشان داشتیم که باعث شده بود که ایشان هم جوانند و یک مقدار عصبانی شوند و از ما دلخور شوند، ولی مشکل خاصی نبود ما سعیمان را کردیم و حتی چند بار اقدام کردیم برای برگزاری کنسرت که متاسفانه یا از شانس ایشان بوده یا بنابر مسائلی که در کشور بود چند بار کنسرت ایشان لغو شد که خود ایشان هم می دانند که ما در این زمینه هیچ کوتاهی نکردیم  و اینکه می گفتند در ارشاد هیچ اقدامی نشده، نه اینطور نبوده و ما اقدام کرده بودیم که حتی مدارکش هم موجود هست و ما سر همین لغو شدن ها حتی ۱۰ میلیون ضرر و زیان به مسولین سالن هایی که اجاره کرده بودیم دادیم و مدارکش هم تماما اینجا هست که ما تمام کارهایشان را انجام داده بودیم و هیچ کوتاهی از طرف ما نشده بود ولی یک سری مشکلات وجود داشت داشت که کنسرت ایشان برگزار نشد.

حالا در آینده ممکن است کنسرت ایشان برگزار شود؟
بلی حتما، چرا که نه، افاقا برنامه ریزی هم شده و در آینده تصمیم گرفته ایم در اولین زمان که مجوز ها گرفته شد و تمام مشکلات حل شد کنسرت را برگزار کنیم.

صحبت پایانی؟
آخرین صحبت این که مردم یک لطفی بکنند و بزرگواری کنند اگر واقعا فرهنگ کشورشان را دوست دارند، اگر هنرمندانشان را دوست دارند از ما حمایت کنند و یک طوری شود که از سی دی های کپی استفاده نکنند و آلبوم ارجینال را بخرند تا ما هم بلاخره بتوانیم این راه را ادامه بدهیم و خدای ناکرده مثل خیلی شرکت های موسیقی دیگر این کار را رها نکنیم.

منبع: سایت موسیقی ایرانیان
لینک کوتاه : https://musiceiranian.ir/?p=248

  برچسب ها

  مطالب مرتبط با این خبر

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.