موسیقی ایرانیان
 

گفتگوی اختصاصی موسیقی ایرانیان با مهران احراری

سایت موسیقی ایرانیان – محمد جلوانی: ششمین آلبوم «مهران احراری» خواننده جوان موسیقی پاپ 27 بهمن با نام «هاج و واج» منتشر می شود. به همین بهانه سراغ  احراری رفته ایم تا گفتگویی در این زمینه با او داشته باشیم. در ادامه می توانید مصاحبه ما با احراری را بخوانید .

ابتدا درباره آلبوم «هاج و واج» توضیح دهید ؟
«هاج و واج» با آهنگ سازي نيما نور محمدی، ميلاد ترابی، ايمان ذاكری، امیر اويسی، عماد لاريجانی و علی صمدی و با ترانه هایی از فرامرز جعفری، لیا شيرازی، داود بصیری و بهاره رسول زادگان از حدود 2 سال پیش کلید خورد که اکنون بعد از دو سال مجوز انتشار گرفته و در تاریخ 27 بهمن منتشر خواهد شد.
این آلبوم نسبت به آلبوم های  قبلی چه تفاوتی دارد؟
فضای آلبوم الکتریکی تر شده است.
آلبوم توسط چه شرکتی به بازار ارائه می شود؟
ابتدا قرار بود آلبوم توسط شرکت نوای رامشه ارائه شود که پس از ممنوع الکار شدن شرکت نوای رامشه و شرکت آوای آیین، آلبومم مجوز پخش گرفت و توسط شرکت آوا نما سپهر منتشر خواهد شد، این شرکت کار تصویری هم می کند و به زودی فیلم لج و لجبازی از این شرکت اکران می شود و قطعاتی از من هم در فیلم هست.
دلیل این سکوت طولانی و ندادن آلبوم چیست؟
به دلیل پخش کلیپ ها از ماهواره یکسال و نیم ممنوع الکار شدم و یکسال و نیم هم می شود که مشغول جمع آوری و مجوز های آلبوم هستم، برای گرفتن مجوز دردسرها و مشکلات زیادی داشتم، تا جایی که کم بود از انتشار آلبوم صرف نظر کنم که لطف خدا شامل حال من شد و در لحظات آخر آلبوم مجوز گرفت.
پس تا آلبوم بعدی 2 سال طول می کشد؟
آلبوم بعدی؟! شاید این آخرین آلبوم من باشد و شاید هم برای مدت طولانی کار موسیقی نکنم تا ببینم شرایط موسیقی چگونه می شود، الان خیلی از بچه ها که کار می کردند همین وضعیت را دارند.
وضعیت موسیقی پاپ را در حال حاضر چگونه می بینید؟
وضعیت موسیقی پاپ الان افتضاح نیست، زیر افتضاح است، موسیقی پاپ ما یتیم است.
نظرتان در مورد موسیقی زیر زمینی چیست؟
یکی از چیزهایی که به شدت به موسیقی ما ضربه زده است همین موسیقی زیر زمینی است، متاسفانه کلمات و حرف هایی را استفاده می کنند که در لس آنجلس هم استفاده نمی شود.
به نظرتان در این آلبوم کدام قطعه مورد توجه مخاطب قرار خواهد گرفت ؟
همه قطعات مورد توجه قرار خواهند گرفت چون همه سلیقه ها را آلبوم پوشش می دهد.
کدام قطعه را خودتان بیشتر دوست دارید؟
همه کارهایم را دوست دارم مخصوصا قطعه ناز عکسات.
اینکه آلبوم شما با آلبوم محسن چاوشی همزمان به بازار ارئه می شود دلیل خاصی دارد؟
نه هیچ دلیل خاصی ندارد چون سبک کار ما متفاوت از هم است. چاوشی یک استثنا در موسیقی ما است و کارهایش را بسیار دوست دارم شاید  هم آلبوم من یک هفته دیر تر به بازار ارائه شود.
برنامه های آینده تان چه هست؟
پیشنهاد کنسرت و برنامه هایی برای اجرای کنسرت دارم.
عده ای عقیده دارند یکی از مشکلات موسیقی ما نداشتن ترانه سرا، آهنگساز و تنظیم کننده خوب است نظر شما چیست ؟
ما در زمینه ترانه هیچ مشکلی نداریم حتی از لحاط تنظیم هم تقریبا مشکلی نداریم، مشکل اصلی ما ملودی سازی است، ما ملودی ساز نداریم، ملودی ها اکثرا تاثیر گرفته از هم هستند و حداکثر 3 تا 4تا آکورد را عوض می کنند و همان را به عنوان ملودی جدید به خورد مردم می دهند، به نظر من اگر ما ملودی ساز خوب داشته باشیم مشکلی در تنظیم نداریم.


منبع: سایت موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=244


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.