موسیقی ایرانیان
 

شهردار تبریز:‌ آقای شهبازیان یکی از افتخارات موسیقی ایران به شمار می‌روند

ارکستر ملی به رهبری «فریدون شهبازیان» و خوانندگی «سالار عقیلی» در ادامه سفرهای استانی در تبریز روی صحنه رفت. این اجرا در دو سانس و با استقبال ۳ هزار نفری مخاطبان تبریزی رو به رو بود؛ در این اجرا قطعات اوورتور آوار، تبریز در مه، ساغر، سبکبال، از تنهایی گریه مکن، از خون جوانان وطن، پرلود جام تهی، مرا رها مکن، سپید و سیاه، به یاد صبا نغمه ترک، گلرخ، خوشه چین، سرود گل ، ایران و قطعه آذربایجانی آیریلیق توسط هنرمندان ارکستر نواخته شد.

«ایرج شهین باهر» -شهردار تبریز- در حاشیه این اجرا  در مورد حضور ارکستر ملی ایران در این شهر گفت: «تبریز یکی از مراکز فرهنگ و هنراست و شرایط به نحو مطلوب فراهم شد که ارکستر ملی در اینجا حضور داشته باشد. استقبال خوبی که از این ارکستر شد نشان می‌دهد که مردم با فرهنگ تبریز دوست دارند از این دست اجراهای فاخر و سنتی استفاده کنند و پذیرای برنامه هایی این‌چنینی باشند. ما اجرای بسیار خوبی از ارکستر شاهد بودیم به نحوی که از تشویق‌های مدام تماشاگران می‌شد تشخیص داد که تا چه حد از این اجرا رضایت داشته اند. همچنین آقای شهبازیان از چهره‌های مطرح و یکی از افتخارات موسیقی ایران به شمار می روند.»

وی درباره خواننده این ارکستر هم گفت: «سالار عقیلی هم از هنرمندان خوب و توانمند در عرصه موسیقی سنتی است و با توجه به نوع موسیقی که اجرا می کند همواره در خطه آذربایجان از محبوبیت بالایی برخوردار است. امیدواریم در برنامه های بعدی نیز بتوانیم در خدمت این عزیزان باشیم و شهرداری تبریز این آمادگی را دارد که در خصوص حضور هنرمندان و گروههای شاخص موسیقی همکاری و مشارکت لازم را داشته باشد. سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز هم در حوزه فرهنگ و هنر برنامه‌های متنوعی دارد و آماده دعوت از گروه های ملی در سالن همایش‌های بین المللی تبریز هستیم.»

ایرج شهین باهر شهردار تبریز و سید هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار میهمانان ویژه این برنامه بودند.


منبع: موسیقی ما

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=220662


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.