موسیقی ایرانیان
 

به رهبری «مهدی قاسمی»

گروه کر شهر تهران به رهبری «مهدی قاسمی» ۲۸ آذر ماه در تالار وحدت قطعاتی از موسیقی قرن بیستم را اجرا خواهد کرد. در بخش اول این کنسرت، آگنوس دئی (آداجیو) اثر ساموئل باربر و همچنین گلوریا اثر فرانسیس پولانک برای نخستین بار در ایران اجرا می‌شود و در بخش دوم این گروه مگنیفیکات اثر جان راتر را روی صحنه می‌برد.

در این اجرا «پندار پارسی» به عنوان کنسرت مایستر ارکستری فعالیت می‌کند که۲۰ نوازنده سازهای زهی، ۵ نوازنده سازهای بادی، سازهای کوبه‌ای و دو نوازنده کیبورد در آن حضور دارند.

«آگنوس دئی»، «گلوریا» اثر پولانک، «مگنیفیکات» اثر جان راتر از جمله قطعات اجرا شده در این برنامه هستند.

 گروه کر شهر تهران در سال ۱۳۷۸ توسط مهدی قاسمی تشکیل شد. این گروه تا کنون با برگزاری بیش از ده ها کنسرت و شرکت در جشنواره های بین المللی موسیقی فجر، توانسته خود را به عنوان یک گروه پویا و فعال مطرح کند.

این گروه در کنار اجرای رپرتواری از قطعات دوران باروک تا معاصر، قطعاتی از موسیقی محلی ایران، آثار آهنگسازان معاصر ایرانی، موسیقی فیلم، و همچنین موسیقی Jazz را به اجرا گذاشته است.

گروه کر شهر تهران در طول ۱۴ سال فعالیت هنری خود، علاوه بر حضور پیگیر در حیطه اجرا و مشارکت در ضبط آثار آهنگسازان ایرانی همچون احمد پژمان، با همکاری جمعی از موسیقیدانان به آموزش صدها علاقمند خوانندگی در گروه کر پرداخته است. تعداد زیادی از این خوانندگان، در حال حاضر به فعالیت در سایر گروه های کُر حرفه ای و نیمه حرفه ای مشغولند.


منبع: موسیقی ما

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=210051


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.