×
×

پیمان خازنی در گفت و گو با مجله موسیقی ایرانیان

 • کد نوشته: 142
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۶ام دی ۱۳۸۸
 • ۰
 • مجله موسیقی ایرانیان – مهناز تقی زاده: تا چندی دیگر اولین آلبوم از مجموعه «چکاوک» به بازار موسیقی عرضه می شود . «پیمان خازنی» آهنگساز این اثر معتقد است این آلبوم فضای کاملا متفاوتی با آلبوم شوخی دارد . خبرنگار مجله موسیقی ایرانیان به سراغ وی رفته است تا صحبت هایش را در باره مجموعه چکاوک بشنود .

 • سایت موسیقی ایرانیان – مهناز تقی زاده: تا چندی دیگر اولین آلبوم از مجموعه «چکاوک» به بازار موسیقی عرضه می شود . «پیمان خازنی» آهنگساز این اثر معتقد است این آلبوم فضای کاملا متفاوتی با آلبوم شوخی دارد  . خبرنگار مجله موسیقی ایرانیان به سراغ وی رفته است تا صحبت هایش  را در باره مجموعه چکاوک بشنود .

  پیمان خازنی مجموعه چکاوک را اینگونه معرفی می کند : «نگرش امروزی شرط موفقیت گونه ای از موسیقی است که در زمانی به اجتماع ارائه می شود.  مجموعه های چکاوک نیز که با تاثیر از دوران همیشه درخشان گلها پایه گذاری شده است بر این دیدگاه منطبق است . اولین آلبوم از این مجموعه یعنی آلبوم شماره یک چکاوک با صدای محسن شاهرودی و دکلمه محمد صالح علاء با همکاری ارکستر با چیدمان های مختلفی  تولید و نشر می شود که شامل برنامه های یک الی چهار است . این اثر فضایی کاملا متفاوت با آلبوم شوخی که اثر قبلی ام بود دارد  و کاملا بر پایه اصالت های موسیقی ایرانی بنا شده است . تصنیف های شعر و موسیقی در این آلبوم و همچنین فضای تنظیمی با هدف اصلی این موسیقی یعنی ارتباط عاطقی با عاشقان موسیقی ایرانی صورت گرفته است و کاملا در خدمت ملودی می باشد . استفاده از خوانندگان، ترانه سرایان، نوزاندگان، تک نوازان، تنظیم کنندگان و آهنگ سازان نسل جوان از اهداف اصلی این مجموعه به شمار می آید و همگی تلاش می کنند تا با همدلی، موج نو در هنر معاصر ایران را رقم بزنند. رسالت مجموعه های چکاوک احیای موسیقی ایرانی است . منظورم از موسیقی ایرانی گونه ای  گرانبها و نجیب از موسیقی ایران زمین است که به دلایل مختلفی در اجتماع کنونی  روبه انزوا رفته است .»
  وی در ادامه درباره همکاریش با رستمیان گفت : «آلبوم بعدی من با عنوان عشق دیرین با صدای آفای علی رستمیان در مراحل اخذ مجوز است که در ابتدای سال ۸۹ به جامعه هنری ارائه خواهد شد.»
  گفتنیست ، پیمان خازنی تا کنون با ارکسترهای متعددی چون ارکستر ملی جوانان، ارکستر وزیری و ارکستر رادیو همکاری داشته است، وی که از شاگردان کیوان ساکت بود اولین آلبومش را با نام «شوخی» که تلفیقی از تار و پیانو است ، بعد از انتخابات منتشر کرد و استایل نوازدگی و هنر او در این آلبوم شبیه بعضی آثار کیوان ساکت است که مانند استادش کارهای تلفیقی سنتی/کلاسیک را با تار و پیانو می کند.

  https://musiceiranian.ir/?p=142
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *