موسیقی ایرانیان
 

اجرای قطعه “تالشی هوا” اثر سید مهدی حسینی

سایت  موسیقی ایرانیان – آرش برهانی: اجرای قطعه «تالشی هوا» به آهنگسازی «سید مهدی حسینی» در تاریخ ۱۲مارس مصادف با ۲1 اسفندماه در سالن کنسرت خانه انجمن آهنگسازان سن پترزبورگ به اجرا در خواهد آمد. «تالشی هوا» اثر جدید حسینی بر اساس  آوازهای تالشی ساخته شده است و برای ویولن و فاگوت تنظیم گردیده است.

تالشی یکی از شاخص ترین آوازهای  منطقه ی تالش ایران است که تالش ها برای تمایز آنها از یکدیگر از واژه های هَوا (havâ)، هَنگ (hang)، لَجَه (laja)، و صوت (sut) استفاده می کنند.
همچنین به گزارش خبرنگار مجله موسیقی ایرانیان پارتیتورکوارتت زهی نمرۀ ۲ اثر آهنگساز توسط  یکی از قدیمی ترین مراکز انتشار نت موسیقی در اروپای شرقی بنام انتشارات کامپازیتار سن پترزبورگ منتشر شد. کوارتت زهی نمرۀ ۲ بر اساس موسیقی محلی بختیاری می باشد که در سال ۲۰۰۷ میلادی در اتریش برای فستیوال سامر آکادمی توسط حسینی ساخته شده است.
سید مهدی حسینی، آهنگساز و موزیکولوگ، از فارغ التحصیلان کنسرواتوار دولتی سن پترزبورگ بنام ریمسکی کورساکوف می باشد. وی از معدود آهنگسازان نسل جدید ایرانی می باشد که با بکارگیری از موسیقی نواحی ایران، عرضه کنندۀ نوای موسیقی ایرانی با یک ارکستراسیون نوین می باشد.


منبع: سایت موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=219


   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.