موسیقی ایرانیان
 

اپرای مولوی به مادران هنرمندان تقدیم شد

سايت موسيقي ايرانيان – مهناز تفی زاده: اپراي عروسکي مولوي به کارگرداني «بهروز غريب پور» که با استقبال خوبي از سوي مخاطبان روبرو شده است، دیشب نیز در تالار فردوسي برگزار شد. به گزارش خبرنگار مجله موسیقی ایرانیان در برنامه شب گذشته، بهروز غریب پور کارگردان این اپرا به روی صحنه آمد و ضمن گرامی داشت مقام زن، برنامه آن شب را به مادران هنرمندان این اپرا تقدیم کرد.

بهروز غریب پور روی صحنه گفت: «همه ما از مادری زاده شده ایم که به دلیل سنتهایمان نامی از آنها در فامیلمان وجود ندارد. فامیلی مادر من مولانا بوده و بهتر بود نام من بهروز مولانا غریب پور می بود.»

غریب پور در ادامه افزود: «امشب مادر همایون شجریان به همراه خود همایون در سالن حضور دارد و من برنامه امشب اپرا را به او و مادران بهزاد عبدی، محمد معتمدی، سارا رضازاده، حسین علیشاپور، سجاد پورقناد و هنرمندانی که این اثر را خوانده اند تقدیم میکنم.ـ
اپرای مولوی از دو گروه خوانندگان به دو سبکهای آواز ایرانی و آواز کلاسیک غربی تقسیم شده که همایون شجریان، محمد معتمدی، حسین علیشاپور، علی خدایی ،ملیحه مرادی، مصطفی محمودی، اسحاق انور، مهدی امامی، کیوان فرزین، سارا رضازاده، علی یاری، رضا نجفی، علی نجفی، سولماز بدری در آواز ایرانی و محمدرضا صادقی، عامر شادمان،  مهدی جاور، سجاد پورقناد و احسان نصیری خوانندگان کلاسیک آن هستند.
اپرای مولوی به دلیل استقبال بسیار زیاد علاقمندان تا 24 اسفند تمدید شده است.


منبع: سايت موسيقي ايرانيان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=206


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.