×
×

«محمدابراهیم باقری» درگذشت

 • کد نوشته: 88938
 • موسیقی ایرانیان
 • جمعه, ۱۰ام مهر ۱۳۹۴
 • ۲ دیدگاه
 • hot-topic-logoدر پی فاجعه منا که منجر به جان باختن تعداد زیادی از زائران خانه خدا شد، با درگذشت «محمدابراهیم باقری» پیشکسوت موسیقی بخشی های شمال خراسان در این فاجعه، خانواده این استاد پیشکسوت داغدار شد.

  +سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» ضایعه درگذشت «محمدابراهیم باقری» را به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت می گوید

  «محمدابراهیم باقری» درگذشت
 • محمدابراهیم باقری

  محمدابراهیم باقری

  در پی فاجعه منا که منجر به جان باختن تعداد زیادی از زائران خانه خدا شد، با درگذشت «محمدابراهیم باقری» پیشکسوت موسیقی بخشی های شمال خراسان در این فاجعه، خانواده این استاد پیشکسوت داغدار شد.

  «هوشنگ جاوید» با اعلام این خبر گفت: «محمدابراهیم باقری حماسه سرا، شاعر، خواننده و نوازنده کرمانج بود که در منطقه خود به بخشی «خود بند» معروف بود. این هنرمند در سن ۷۰ سالگی در پی فاجعه تاسف بار منا درگذشت. همچنین پسر این بخشی خراسان نیز تاکنون جز مفقودین این حادثه است که البته متاسفانه به نظر می رسد وی نیز جان باخته باشد.»

  این هنرمند، نوازندگی دوتار را از سن ۲۰ سالگی شروع و با علاقه وافری که نسبت به این هنر داشت مراتب تکمیلی آن را فرا گرفت و از محضر اساتیدی چون مرحوم سلطان‌رضا گلیانی و مختار زنبیلباف بهره برد.

  باقری در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی با حضور در رادیو خراسان، قطعاتی حماسی درباره انقلاب اسلامی را اجرا کرد که جزو ماندگارترین آثار وی به شمار می‌رود.

  این بخشی هنرمند، علاوه بر نوازندگی از سنین نوجوانی به سرودن اشعار بومی پرداخت و اشعار بسیاری از آهنگ‌های خود را نیز می‌سرود.

  شایان ذکر است که استاد محمدابراهیم باقری در آخرین اثر خود که در آلبوم موسیقی «ایرانم» تولید حوزه هنری خراسان شمالی منتشر شده است، قطعه «کشور من ایران» را با شعر سروده خودش، اجرا کرده است.

  سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» ضایعه درگذشت «محمدابراهیم باقری» را به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت می گوید.

  https://musiceiranian.ir/?p=88938
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *