×
×

سرپرست گروه موسیقی شاهو

 • کد نوشته: 863
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۳۰ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • سرپرست گروه موسیقی شاهو گفت : مشکلاتی که همچنان در زمینه تامین سالن تمرین گروههای موسیقی وجود دارد راه را برای فعالیت گروهها به خصوص گروههای بزرگ موسیقی سخت تر از همیشه می کند. حامد صغیری با بیان این مطلب گفت: همین که گروه های بزرگ از سوی هیچ نهاد و یا سازمانی تحت پوشش […]

 • سرپرست گروه موسیقی شاهو گفت : مشکلاتی که همچنان در زمینه تامین سالن تمرین گروههای موسیقی وجود دارد راه را برای فعالیت گروهها به خصوص گروههای بزرگ موسیقی سخت تر از همیشه می کند.

  حامد صغیری با بیان این مطلب گفت: همین که گروه های بزرگ از سوی هیچ نهاد و یا سازمانی تحت پوشش و یا حمایت قرار نمی گیرند در نوع خود مشکل بسیار مهمی برای آنها تلقی می شود؛ حال به این موضوع مشکل تامین سالن تمرین را که این روزها با برنامه ریزی های نا مناسب مشکل ساز شده است را نیز اضافه کنید.

  سرپرست گروه شاهوبا اشاره به مشکلات ادامه فعالیت گروه های بزرگ تاکید کرد: تامین هزینه های جاری یک ارکستر بزرگ مانند اجاره سالن تمرین و دستمزد اعضا به قدری سنگین است که امکان تشکیل چنین گروه هایی بدون حمایت نهادها و سازمان ها در ایران وجود ندارد و به همین دلیل است که گروه ۵۰ نفری شاهو تنها ارکستر بزرگ سازهای ایرانی کشور ما محسوب می شود.

  وی همچنین گفت: البته اعضاء گروه شاهو حقوقی دریافت نمی کنند و اکنون که ما با این شرایط در حال فعالیت هستیم می طلبد که دست اندرکاران موسیقی حداقل در زمینه برنامه ریزی برای تامین سالن تمرین گروه های موسیقی که اجاره آن را نیز دریافت می کنند کمی بهتر عمل کنند.

  حامد صغیری در ادامه افزود: گروه شاهو با ۵۰ نفر عضو بزرگترین ارکستر سازهای ایرانی کشورمان محسوب می شود و ما برای تمرین گروه، سالن رودکی را هفته ای یک جلسه ۴ ساعته در روزهای شنبه اجاره کرده ایم. اما متاسفانه به دلیل برنامه ریزی های نا مناسب انجمن موسیقی ما همین زمان محدود را نیز از دست می دهیم.

  وی همچنین تصریح کرد: در دو هفته جاری به دلیل برنامه های مناسبتی سالن را به ما نداده اند و انتظار می رود که این اتفاق با توجه به مناسبت هایی که در تقویم رسمی کشور وجود دارد دوباره تکرار شود. ما برای کنسرتی که آبان ماه قرار است برگزار کنیم احتمالا باید ۱۲ قطعه را آماده کنیم و برای هر کدام از این قطعات باید جلساتی صرف تمرین شود. اما با این وضعیت در اختیار قرار گرفتن سالن تمرین، چنین امکانی به وجود نخواهد آمد.

  https://musiceiranian.ir/?p=863
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *