×
×

تا فردا یکشنبه

 • کد نوشته: 822
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۸ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • اجرای اپرای عروسکی مولوی در شیراز تا فردا یکشنبه تمدید شد. به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، اپرای عروسکی مولوی به کارگردانی بهروز غریب پور قرار بود از ۲۵ تا ۲۸ فروردین ماه در تالار حافظ شیراز به روی صحنه برود که در پی استقبال مردم شیراز و استان فارس اجرای آن تا روز یکشنبه […]

 • اجرای اپرای عروسکی مولوی در شیراز تا فردا یکشنبه تمدید شد.

  به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، اپرای عروسکی مولوی به کارگردانی بهروز غریب پور قرار بود از ۲۵ تا ۲۸ فروردین ماه در تالار حافظ شیراز به روی صحنه برود که در پی استقبال مردم شیراز و استان فارس اجرای آن تا روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه تمدید شد.

  برای این برنامه ۴۳۰ صندلی از مجموع صندلیهای سالن تالار حافظ به دلیل نوع اجرای برنامه اختصاص داده شده بود که در هر شب اجرا، کل ظرفیتهای اختصاصی به برنامه تکمیل می شد.

  اجرای اپرای مولوی در شیراز را می توان سرآغازی برای پیگیری و برگزاری برنامه های فاخر هنری و موسیقی در شیراز و استان فارس دانست که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را پیگیری می کند.

  اپرای عروسکی مولوی جدیدترین اثر گروه تئاتر “آران” به کارگردانی بهروز غریب پور بوده و این اثر را می‌توان یکی از نقاط عطف تجربیات وی در حوزه اپرای عروسکی به شمار آورد و یکی از گام‌های بلند غریب پور در راستای هنری دانست که در ساحت جهانی به طور تقریبی متعلق به وی و با نام او گره خورده است.

  غریب‌پور با کنکاش و پژوهش در ۳۰ هزار بیت از مثنوی معنوی و دیوان شمس تمامی دیالوگ‌ها و گفت و گوهای شخصیت‌های مختلف نمایشنامه را از دل اشعار مولانا بیرون آروده و تمامی شخصیت‌های متضاد نمایشنامه در عین حفظ شخصیت‌ پردازی با زبان مولانا سخن می‌گویند.

  اجرای اپرای عروسکی مولوی در شیراز تمدید شد
  https://musiceiranian.ir/?p=822
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *