×
×

ثبت رکورد جدید در کتاب گینس

 • کد نوشته: 718
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۲۲ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • رئیس انجمن موسیقی هرمزگان از برگزاری سمفونی فجر انقلاب در دهه فجر سال‌جاری با هدف پاسداشت انقلاب اسلامی مردم ایران و ثبت رکورد جدید در کتاب گینس خبر داد. کیانوش جهانبخش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و بالقوه موسیقی در هرمزگان اظهار داشت: به جرأت می‌توان گفت […]

 • رئیس انجمن موسیقی هرمزگان از برگزاری سمفونی فجر انقلاب در دهه فجر سال‌جاری با هدف پاسداشت انقلاب اسلامی مردم ایران و ثبت رکورد جدید در کتاب گینس خبر داد.

  کیانوش جهانبخش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و بالقوه موسیقی در هرمزگان اظهار داشت: به جرأت می‌توان گفت که در این استان موسیقی وارد زندگی مردم شده و روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  وی با بیان اینکه اصالت و قدمت موسیقی بومی هرمزگان برای ایرانیان و منطقه شناخته شده است، اظهار داشت: انجمن موسیقی هرمزگان با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در راستای برگزاری سمفونی فجر انقلاب کار خود را از چند روز گذشته در این رابطه با قدرت تمام آغاز کرده است.
  رئیس انجمن موسیقی هرمزگان در ادامه گفت: ما معتقدیم که قطعا نمی‌توانیم به تنهایی چنین کار بزرگ هنری را رقم بزنیم و در این راستا دست تمام اصحاب فرهنگ و هنر را با ناز و نیاز می‌فشاریم و از آنها کمک می‌طلبیم.
  جهانبخش همچنین در مورد مکان برگزاری این سمفونی یادآور شد: به اعتقاد بنده برگزاری این سمفونیک تنها در یک سازه هماننده سازه‌های نمایشگاهی قابل اجرا خواهد بود.
  وی همچنین یادآور شد: جزایری همانند هرمز و یا ابوموسی و ساحل بندرعباس می‌تواند محل مناسبی برای برگزاری این سمفونیک قرار گیرد.
  رئیس انجمن موسیقی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این انجمن معتقد است در هر خانه هرمزگانی یک نوازنده وجود دارد، یادآور شد: طرحی را در دست داریم که امید است بتوانیم در پی اجرای آن و با حمایت مجلس و اداره فرهنگ و ارشاد، بندرعباس را به عنوان پایتخت موسیقی ایران در کشور مطرح کنیم.
  جهانبخش همچنین یادآور شد: نخستین سمفونی هرمزگان نیز به مناسبت روز ملی خلیج فارس با بهره‌گیری از توانمندی‌های بومی، خواننده‌های بومی استان و با حضور یک خواننده مطرح کشور در ۱۰ اردیبهشت سال‌جاری برگزار می‌شود.
  وی افزود: در این سمفونی نیز از ۶۰ نفر از هنرمندان هرمزگان کمک گرفته می‌شود.
  رئیس انجمن موسیقی هرمزگان در پایان یادآور شد: محمود راهبر، علی امینی، امیر رحمانیان و بامداد امینی به ترتیب کار خوانندگی، تنظیم و آهنگ‌سازی و شعر این سمفونی را بر عهده دارند.

  https://musiceiranian.ir/?p=718
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *