×
×

به رهبری بردیا کیارس

 • کد نوشته: 6837
 • شادروان موسوي
 • چهارشنبه, ۶ام بهمن ۱۳۸۹
 • ۱ دیدگاه
 • ارکستر ملی به رهبری بردیا کیارس ۵و ۶ اسفندماه در تالار وحدت به صحنه می‌رود. بابک رضایی، مدیر اجرایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، با اعلام این خبر به خبرنگارایلنا گفت: برنامه‌ریزی اولیه ما بدین صورت است که ارکستر ملی بعداز دوسال سکوت در تاریخ‌های ۵ و ۶ اسفندماه و همزمان با […]

 • ارکستر ملی به رهبری بردیا کیارس ۵و ۶ اسفندماه در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
  بابک رضایی، مدیر اجرایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، با اعلام این خبر به خبرنگارایلنا گفت: برنامه‌ریزی اولیه ما بدین صورت است که ارکستر ملی بعداز دوسال سکوت در تاریخ‌های ۵ و ۶ اسفندماه و همزمان با جشنواره موسیقی فجر به صحنه رود. البته ممکن است این تاریخ به‌دلیل حضور گروه‌های بین‌اللمل و محدود بودن زمان برنامه‌ریزی تغییر کند.
  همچنین بردیا کیارس(رهبر جوان ارکسترملی) از اضافه شدن سازهای سنتی به ارکستر ملی خبر داد و گفت: در این برنامه پنج ساز تار، دو ساز عود، سنتور، قانون و نی اضافه شده‌اند.
  وی با اشاره به اینکه همه‌ی این نوازنده‌ها جوان هستند، درباره‌ی چگونگی انتخاب این نوازنده‌ها خاطرنشان کرد: شورای فنی ارکستر ملی از این نوازنده‌ها دعوت به همکاری کرده است.
  کیارس درباره قطعات این اجرا نیز گفت: این قطعات شامل نینوا و سلام از حسین علیزاده، بیژن و منیژه از حسین دهلوی، نغمه‌ی خراسانی از کامکار و هفت قطعه کوتاه برای ارکستر اثر احمد پژمان است.

  https://musiceiranian.ir/?p=6837
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *