×
×

از ۵ اردیبهشت در سالن فردوسی

 • کد نوشته: 648
 • موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۱۹ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۱ دیدگاه
 • روابط عمومی بنیاد رودکی گزارش داد: اپرای عروسکی مولوی از تاریخ ۵ الی ۲۴ اردیبهشت آغازگر این رپروتوار خواهد بود و بعد از ۳ روز وقفه، آثار دیگر این کارگردان از جمله مکبث، رستم و سهراب و … به صورت متناوب در طول یکسال اجرا می‌شود. اپرای عروسکی مولوی از آثار بهروزغریب پور و کاری […]

 • روابط عمومی بنیاد رودکی گزارش داد: اپرای عروسکی مولوی از تاریخ ۵ الی ۲۴ اردیبهشت آغازگر این رپروتوار خواهد بود و بعد از ۳ روز وقفه، آثار دیگر این کارگردان از جمله مکبث، رستم و سهراب و … به صورت متناوب در طول یکسال اجرا می‌شود.
  اپرای عروسکی مولوی از آثار بهروزغریب پور و کاری از «گروه عروسکی آران» است که با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی، مرکز هنرهای نمایشی و موسسه توسعه هنرهای معاصر پس از شرکت درجشنواره تئاتر فجر، برای اجرای عمومی از ۱۲ بهمن سال گذشته روی صحنه رفت و در سال جدید نیز پس از اجرا در شیراز مجددا در سالن فردوسی تهران آغاز می شود.
  در این اپرا بیش از ۱۰۰ عروسک با بهره گیری از ۶۰۰۰ بیت از اشعار مولوی، زندگی نامه مولانا جلال‌الدین بلخی شاعر بزرگ قرن هفتم را روایت می‌کنند.
  موسیقی این اپرا از “بهزاد عبدی” و توسط ارکستر ملی کشور اوکراین به رهبری “ولادیمر سیرنیکو ” اجرا شده است و صدای همایون شجریان در نقش شمس تبریزی و محمد معتمدی در نقش مولانا همراه با خوانندگان دیگری چون محمدرضا صادقی، مصطفی محمودی، علی خدایی، حسین علیشاپور، کیوان فرزین، اسحاق انور، ملیحه مرادی، سارا رضازاده، مهدی جاور، عامر شادمان، فرهاد اسدی، سجاد پورقناد، احسان نصیری، محمدرضا صفی و … در جذابیت این اپرا نقش بسزایی دارد.

  https://musiceiranian.ir/?p=648
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *