×
×

آنلاین بشنوید
قطعه «نامه‌ای برای حوا» با موسیقی احسان بیرقدار و آواز کیانوش روحی منتشر شد

 • کد نوشته: 437110
 • حمیده موسوی
 • سه شنبه, ۱۵ام شهریور ۱۴۰۱
 • ۰
 • «نامه ای برای حوا» به آهنگسازی احسان بیرقدار و آواز کیانوش روحی، مقدمه‌ای بر آلبوم «آتش و حوا» است که قرار است به زودی در قالب یک آلبوم با ۱۲ قطعه که روایتی مشترک دارند، منتشر شود.

  قطعه «نامه‌ای برای حوا» با موسیقی احسان بیرقدار و آواز کیانوش روحی منتشر شد
 • قطعه‌ «نامه‌ای برای حوا» به آهنگسازی احسان بیرق‌دار با شعر علیرضا کلیایی و آواز و تهیه‌کنندگی کیانوش روحی منتشر شد.

  «نامه ای برای حوا»، مقدمه‌ای بر آلبوم «آتش و حوا» است که قرار است به زودی در قالب یک آلبوم با ۱۲ قطعه که روایتی مشترک دارند، منتشر شود.

  این قطعه فضایی سورئال اما مدرن دارد که بیانگر احساس کلی آلبوم است؛ آلبومی که فضایی کاملاً ازلی دارد و بیانگر تجسمِ رنج عاشقانه‌ای که آدمی در زمینی شدن متحمل می‌شود.

  در «نامه‌ای برای حوا» اگرچه ساختار اشعار کلاسیک است، اما مفهومی مدرن و امروزی دارد و آهنگساز آن سعی کرده متناسب با این فضا، از سازبندی و رنگ‌آمیزی صوتی متفاوتی استفاده کند. در این قطعه استفاده از سازهایی مثل ابوا و ویولا در راستای تصویرسازی بیشتر به مثابه دو قطب روحانی انسان و یا همان یین و یانگ استفاده شده و از سوی دیگر آواهای سوپرانو ردپایی از حضور حوا را در یک بستر الکتروآکوستیک برای مخاطب تداعی می‌کنند. در این قطعه فرم موسیقی به کلام وابسته است.

  شایان ذکر است که این اثر، در استودیو شهر صدای پارسیان توسط حامی حقیقی ضبط شده است و علی جعفری پویان (ویولا)، آرین قیطاسی (ابوا) و مهگل صفدری (آواز) نوازندگان آن هستند.

  دانلود قطعه «نامه ای برای حوا»

  آنلاین بشنوید:

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=437110
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *