×
×

از موسیقی ایرانیان آنلاین ببینید و دانلود کنید
«دستِ نیکی» اثری از امیرحسین رئوفی به یاد «توران میرهادی» منتشر شد

 • کد نوشته: 431726
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۹ام شهریور ۱۴۰۰
 • ۰
 • قطعه تصویری «دست نیکی» به نغمه‌پردازی و نوازندگی امیرحسین رئوفی منتشر شد و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.
  «دستِ نیکی» اثری از امیرحسین رئوفی به یاد «توران میرهادی» منتشر شد
 • قطعه تصویری «دست نیکی» به نغمه‌پردازی و نوازندگی امیرحسین رئوفی با شعری از حکیم ابوالقاسم فردوسی و با هم‌آواییِ جمعی از دختران مقطع دبستان، توسط نشر موسیقی «درنگ» منتشر شد و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

  «دست نیکی» یکی از آفرینش‌های اخیر امیرحسین رئوفی در حیطهٔ موسیقی کودک با محوریت موسیقی ایرانی است که در دی‌ماه ۱۳۹۷ بصورت زنده اجرا و ضبط شده‌است.

  مؤلّف اثر در این‌باره می‌نویسد: «در اهمیّت و جایگاه آموزش موسیقی ریشه‌دار و مناسب برای کودکان و نوجوانان در مدارس، همین بس که استاد علی‌نقی وزیری در میان انبوهی از کاستی‌هایِ موسیقایی آن روزگار، قریب هشتاد‌وهشت سال پیش، به این حوزه ورودی مُجدّانه‌ داشته و سرودهایی از پندهای فردوسی و سعدی برای مدارس تصنیف و منتشر کرده‌است. حال، ما آمدگانِ پس از او در این کرانهٔ زمان، خود بخوانیم حدیث مفصّل از این مُجمل…
  روزگاری کودکان این مرز و بوم در مدارس‌شان با موسیقی وزیری، شعر فردوسی و سعدی می‌خواندند امّا هَزار امروز هم‌آواز زاغ است و گل از بی‌رونقی‌ها خار باغ!
  و چه حکیمانه گفت توران میرهادی که:
  «فرهنگ این سرزمین به بچه‌ها منتقل نمی‌شود، یعنی ما گنجینه‌های بزرگ اندیشه و دانش این سرزمین را نمی‌شناسیم و چون این شناخت نیست و در کتب درسی هم آن را به بچه‌ها ارائه نمی‌دهند، خلأای بوجود می‌آید و این خلأ با چیزی پُر می‌شود که نباید…»
  باری این قطعه با اندک بضاعت مؤلفش و با شور و شوق و نگاهِ پُرامیدِ دختران آینده‌ساز این سرزمین، پیش‌کشی است به ساحت بانو توران میرهادی، مادر ادبیات کودکان و نوجوانان ایران و بنیان‌گذار فرهنگ‌نامهٔ کودکان و نوجوانان ایران، به پاس وقف عمر گران‌مایه‌اش برای رشد و بالندگی کودکان این سرزمین».

  شایان ذکر است امیرحسین رئوفی نوازندۀ سنتور، آهنگساز و مدرّس دانشکدۀ موسیقی دانشگاه هنر تهران و دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است که پیش‌تر از وی هشت اثر به نام های شور پرواز، یاد، بداهه‌نوازی ابوعطا، چشم‌هایش، هورآسای، بی تو، دشتی و نی‌نوا (کنسرت گروه سنتورنوازان تآی) منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفته است‌.

  در ادامه می‌توانید «دستِ نیکی» را با اجازهٔ صاحب اثر و با مجوّز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق رسانهٔ موسیقی ایرانیان ببینید و دانلود نمایید.

  آنلاین ببینید:

  منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
  https://musiceiranian.ir/?p=431726
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *