×
×

مجموعه آهنگ‌های بی‌کلام
تازه ترین اثر جواد بطحایی با نام «نغمه های شیرین» منتشر شد

 • کد نوشته: 428962
 • حمیده موسوی
 • دوشنبه, ۱۳ام اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰
 • آلبوم «نغمه های شیرین» از مجموعه آهنگ‌های بی‌کلام جواد بطحایی آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی، توسط  مؤسسه فرهنگی و هنری نوای شبدیز منتشر شد.
  تازه ترین اثر جواد بطحایی با نام «نغمه های شیرین» منتشر شد
 • آلبوم «نغمه های شیرین» از مجموعه آهنگ‌های بی‌کلام جواد بطحایی آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی، توسط  مؤسسه فرهنگی و هنری نوای شبدیز منتشر شد.

  به گزارش موسیقی ایرانیان، آلبوم «نغمه‌های شیرین» اثری است تازه از جواد بطحایی، آهنگساز و نوازنده سنتور که در قالب  ۱۴ قطعه به عناوین «ناله دل»، «چهارمضراب سروش»، «رنگ قهر و ناز»، «موج»، «گفتگو»، «پیوند»، «پالیز»، «رنگ لیلی»، «دل شکسته»، «شهابی»، «چهارمضراب خروش»، «مزه نگاه»، «چهار مضراب پریش» و «نغمه‌های شیرین» ساخته و پرداخته شده است.

  درباره «نغمه های شیرین» به قلم جواد بطحایی می‌خوانیم: «این آلبوم مجموعه قطعات بی‌کلام شامل مقدمه، پیش‌درآمد، چهارمضراب، رنگ و فرم‌های آزاد می‌باشد که در طول زندگی‌ام در بیات ترک و ماهور ساخته‌ام. در این آلبوم قبل از اجرای هر آهنگ دو بیت از اشعار نوذر پرنگ دکلمه شده و نام آهنگ در آن درج می‌باشد.»

  غلامرضا علی‌زاده (شباب) مدرس دانشگاه و پژوهشگر نیز طی یادداشتی درباره این آلبوم نوشته است:

  «جواد بطحایی موسیقی دان و آهنگسازی پراحساس با عاطفه انسانی سرشار، آنگاه که مضراب به دست می‌گیرد و به روی سیم‌های سنتور ضرباهنگ خویش را فرود می‌آورد. گویی که از این جهان به جهانی دیگر شود. او خنیاگر خوش نوا و چیره دست است که با نوای ساز خویش آنچه را که زبان از بیان آن در می‌ماند، چون جاری زلال با زبان موسیقی بازگو می‌کند او چون بسیاری از هنرمندان سرفراز و اوج پرواز، جاذبه هنر را با قانون عرضه و تقاضا مورد سنجش و اندازه‌گیری قرار نمی‌دهد بلکه هنر فاخر، ناب و تابناک را از خاک به افلاک و از فرش به عرش می‌رساند.

  بارها مشاهده کرده‌ام که جواد بطحایی نغمه‌های شیرین خویش را در سکوت وهم آلود شب ترنم می‌سازد به گونه‌ای که گویا موجی از ذهنش عبور می‌کند و بر اندیشه‌اش خطور می‌نماید پس آنگاه الهام بخش آفرینش‌های جاودانه هنری می‌شود.

  جواد بطحایی عاشق است. او عاشق ایران است. عشق او به میهن و وطن، ستودنی و آموختنی است بارها وقتی ترانه ملی و میهنی ساخته و پرداخته خود را گوش می‌کند. هاله‌ای از نم فضای چشمانش را می‌پوشاند. او  آهنگسازی به غایت پر کار است و با زخمه‌های دیرین، نغمه‌های شیرین را در این آلبوم با مقدمه و پیش درآمد و چهارمضراب و رنگ و فرم آزاد به کار گرفته است. آلبومی که قطعات آن را آهنگساز در طول زندگی هنری خویش در بیات ترک و ماهور ساخته است. این هنرمند برای حفظ وحدت اجرا در جاهایی با ساز تنها ملودی آوازی کوتاه نواخته است تا آهنگ را به قطعه بعدی پیوند زند.»

  شایان ذکر است که آلبوم موسیقی ایرانی «نغمه های شرین» ساخته جواد بطحایی، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری نوای شبدیز راهی بازار موسیقی شده و نسخه های فیزیکی و دیجیتال آن در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=428962
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *