در برج میلاد تهران برگزار می شود

 • کد خبر : 42435
 • ۰۲ مهر ۱۳۹۲ - ۸:۲۸

 هفته‌ی فرهنگی اندونزی با نوای سازهای سنتی و اجرای رقص‌های عرفانی از شب گذشته در برج میلاد تهران آغاز شد. به گزارش خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اندونزی به بهانه‌ی داشتن هزار سال رابطه‌ی فرهنگی با ایران، هفته‌ی فرهنگی‌اش را برای معرفی بیشتر این کشور در ایران برگزار کرد که برنامه‌های آن بیشتر […]

 هفته‌ی فرهنگی اندونزی با نوای سازهای سنتی و اجرای رقص‌های عرفانی از شب گذشته در برج میلاد تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اندونزی به بهانه‌ی داشتن هزار سال رابطه‌ی فرهنگی با ایران، هفته‌ی فرهنگی‌اش را برای معرفی بیشتر این کشور در ایران برگزار کرد که برنامه‌های آن بیشتر شامل نمایش رقص،‌ موسیقی‌، صنایع دستی و فیلم‌های این کشور است. آغاز این مراسم با سرود ملی ایران و اندونزی همراه بود که برخلاف رسم همیشگی در مراسم ایرانی، این سرود با سازهای سنتی و دست‌ساز اندونزی اجرا شد که نوای متفاوتی را از سرود ایران به گوش می‌رساند. سپس قاری اندونزیایی، آیاتی قرآن را تلاوت کرد.

پیش از آغاز رسمی مراسم نیز دیان وینجوریت – سفیر اندونزی در ایران – پس از آن‌که به زبان فارسی سلام کرد، گفت: همیشه از دیدن دوستان ایرانی خوشحال می‌شوم. یک‌سال و هفت‌ماه است که در ایران هستم و در این مدت، به جاهای مختلفی سفر کرده‌ام و موضوع تعجب‌برانگیز در این سفرها این بود که بیشتر ایرانی‌ها من را با مردم تایلند‌، مالزی‌، چین و حتی ژاپن اشتباه می‌گرفتند و این، باعث غمگینی من می‌شد.

او همچنین ادامه داد: باعث تأثر است که وقتی خودم را اهل اندونزی معرفی می‌کنم، ایرانی‌ها به «بالی» اشاره می‌کنند. به‌نظر می‌رسد این جزیره را بهتر از اندونزی می‌شناسند، این واقعا عادلانه نیست.

سفیر اندونزی در ایران در سخنانش به جاذبه‌های کشور ایران اشاره کرد و افزود: شما باید به این مملکت افتخار کنید، من هرچه بیشتر در این کشور سفر می‌کنم، به آن و مردمش بیشتر علاقه‌مند می‌شوم و البته به غذاهای‌تان. ممکن است عجیب باشد، ولی من عاشق کله‌پاچه‌ی ایرانی هستم و همچنین سیرابی خوش‌مزه. البته ماهیچه را هم دوست دارم و عاشق قلیان هستم. همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد، من با فرهنگ ایران آشنا شدم؛ ولی ظاهرا ایرانی‌ها با فرهنگ اندونزی آشنا نشده‌اند. برای همین، این هفته‌ی فرهنگی را برگزار کردیم تا شما با فیلم‌ها، صنایع دستی‌، فرهنگ‌، غذا‌، موسیقی و رقص ما آشنا شوید.

در ادامه، محمدباقر خرمشاد – رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات – در سخنانی به روابط و اثرگذاری ایران و اندونزی اشاره و اظهار کرد: مشی اندونزی مانند ایران، مبتنی بر عقل‌گرایی و عتدال‌گرایی است و جهان اسلام به این دو بیش از هر چیزی نیاز دارد.

او افزود: سال گذشته، نخستین کمیسیون فرهنگی بین دو کشور برگزار شد و امیدوارم دومین کمیسیون نیز با هدف توسعه‌ی بیشتر روابط فرهنگی بین دو کشور برگزار شود.

محمد نوح – وزیر فرهنگ و آموزش جمهوری اندونزی – که برای شرکت در این هفته‌ی فرهنگی به ایران سفر کرده است نیز در این

منبع: ایسنا
لینک کوتاه : https://musiceiranian.ir/?p=42435

  برچسب ها

  مطالب مرتبط با این خبر

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

  دیدگاهها بسته است.