×
×

رونمایی از دو ساز مجیدآذری پور در فرهنگسرای سرو

 • کد نوشته: 334773
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۴ام دی ۱۳۹۸
 • ۰
 • آیین رونمایی از دو ساز تلفیقی مجید آذری پور، در ویژه‌برنامه «ساز نو» با حضور اهالی و استادان موسیقی جمعه ۶ دیماه ساعت ۱۵ در فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود.

  رونمایی از دو ساز مجیدآذری پور در فرهنگسرای سرو
 • آیین رونمایی از دو ساز تلفیقی مجید آذری پور، در ویژه‌برنامه «ساز نو» با حضور اهالی و استادان موسیقی جمعه ۶ دی‎ماه ساعت ۱۵ در فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود.

  آیین رونمایی از دو ساز تلفیقی مجید آذری پور، در ویژه برنامه «ساز نو» با حضور اهالی و استادان موسیقی جمعه ۶ دی‎ماه ساعت ۱۵ در فرهنگ‎سرای سرو برگزار خواهد شد.

  ویژه برنامه «ساز نو» از سازهای ابداعی «دف بادی» یا «دف کوکی» و ساز «کولک» که تلفیقی از ساز سنتی تنبک و ساز کلمبیایی «کاخون» ساخته‎ مجید آذری‎پور  است رونمایی می‎شود.

  از ویژگی‌های منحصر بفرد «دف بادی» یا «دف کوکی»، کوک شدن پوست دف است. این کوک شدن موجب تنظیم دف با انواع نواها و موسیقی‌ها می شود. همچنین ساز دیگری که از آن رونمایی می‎شود، «کولک» است. این ساز  نیز تلفیقی از سازهای «تنبک» و «کاخون» کلمبیایی است.

  مجید آذری‎پور سال ۱۳۳۹ در شهر اصفهان و خانواده‌ای اهل موسیقی و هنر بدنیا آمد. از کودکی با موسیقی آشنا شد و نزد اساتیدی چون پورابوطالب ، جمشید محبی و شادروان ناصر فرهنگ فر نواختن تنبک  را آموخت.

  تلاش فوق‌العاده وی برای ارتقای سطح سازهای موجود و ابداع سازهای جدید در سال ۱۳۸۴ و با ابداع دف قابل کوک آغاز شد و بهبود آن با قابلیت استفاده از هوای فشرده برای کلیه سازها رسیده و هم اکنون با راهنمایی استاد حسین علیزاده نمونه آن برای تار نیز ساخته شده است.

  علاقمندان برای حضور در این مراسم می توانند روز جمعه ۶ دی‎ماه، ساعت ۱۵ به  فرهنگ‎سرای سرو به نشانی خیابان ولیعصر(عج) ، بالاتر از پارک ساعی، کوی ساعی دوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۸۸۸۸۱۸۷۹ تماس بگیرند.

  https://musiceiranian.ir/?p=334773
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *