موسیقی ایرانیان
 

«امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار» را رونمایی کرد

«امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار»‌ را با حضور هنرمندان در موزه‌ی موسیقی رونمایی کرد. این اثر شامل پنج قطعه است که دو قطعه از ساخته‌های اوست و سه قطعه‌ی دیگر آن، ترکیب قطعات بزرگان موسیقی با فضایی جدید و رمیکیس شده است.

او درباره‌ی این اثر می‌گوید: «قطعه اول این آلبوم که در آن قطعات کلاسیک موسیقی با تار نواخته شده، «پتبوری» نام دارد، این اسم را «لوریس چکنوارایان» بر روی آن نهاده و قطعه‌ به این استاد بزرگ موسیقی تقدیم شده است. قطعه بعدی «خاطرات بید مجنون» نام دارد که در آن ترکیبی از تصنیف‌های خاطره انگیز قدیمی از کارهای استادانی چون تجویدی، روحانی، همایون خرم و امین الله رشیدی شنیده می شود که این قطعه نیز به فریدون شهبازیان تقدیم شده است. قطعه سوم و چهارم به ترتیب «خاطره‌های تار» و «خاطره‌های سیاه مشق» نام دارند که از آثار خودم است و به جواد علیزاده و غلامحسین امیرخانی تقدیم شده است. قطعه پنجم این آلبوم نیز خاطرات «چهارمضراب» نام دارد که ترکیب‌ِ چهارمضراب‌هایی از هوشنگ ظریف، جلیل شهناز و فرهنگ شریف است که این قطعه به استاد خودم در موسیقی یعنی هوشنگ ظریف تقدیم شده است.

در این مراسم على جهاندار، قاسم رفعتى، محمد معتمدى، شهرام صارمى، حمیدرضا نوربخش، هادى منتظرى، میلاد کیایى،حسین پرنیا، شهرام شکوهی، رضا مهدوى، کیوان پهلوان و عبدالحسین مختاباد و همچنین کامبیز درمبخش، علی اکبر صادقی، علی شیرازی، حسین محجوبی، افشین شاهرودى، خسرو سینایى، احمد نجفى، اصغر همت، مریم کاظمى، مریم معترف، هادى مرزبان، داریوش مودبیان، ستاره اسکندرى، گوهر خیر اندیش، محمد علی بهمنى، عبدالجبار کاکایى حضور داشتند.

همچنین هادى ایازى، مجید جوزانى، مجید رجبى معمار، محمود صلاحى، محمد احسانى، احسان آقایى، مجید ملانوروزى، محمد الله یارى و على مرادخانى نیز در این مراسم حضور داشتند.

 این مراسم در موزه موسیقی ایران و همزمان با عید غدیر خم برگزار شد.


منبع: موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=294282


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.