زنگ آغاز ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم به صدا درآمد | ذکر چند نکته مهم در جمع یک خانواده دو هزار نفری

  • کد خبر : 274983
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۳

آیین آغاز ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) پنجشنبه شب ششم تیرماه با حضورتعداد زیادی از مخاطبان و هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزارشد.

آیین آغاز ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) پنجشنبه شب ششم تیرماه با حضورتعداد زیادی از مخاطبان و هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزارشد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آیین آغاز ششمین دوره این جشنواره پنجشنبه شب، ششم تیرماه با حضورتعداد زیادی از مخاطبان و هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان ، اجرای هنرمندان و گروه های منتخب ادوار گذشته این رویداد موسیقایی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزارشد.

رضا خرم فرزند زنده یاد همایون خرم و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی «نوای خرم» در این مراسم به نمایندگی از خانواده مرحوم همایون خرم که تعدادی از آنها نیز در برنامه حضور داشتند، ضمن قدردانی از تمامی هنرمندان و افرادی که در برگزاری جشنواره موسیقی نوای خرم همکاری داشتند، توضیح داد: طی این سال‌ها به همراه دوستانم در مؤسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» به مدیریت دوست عزیزم بردیا صدرنوری تمام تلاشمان را انجام دادیم تا با تمام سختی‌ها و مشقت‌ها بتوانیم رویدادی را مدیریت کنیم که به اعتقاد من از هر جهت رویداد سالمی است. من فکر می‌کنم ما کمتر جشنواره خصوصی در حوزه موسیقی را داریم که بتواند این چنین سلامت به فعالیت خود ادامه دهد.

فرزند زنده یاد همایون خرم ضمن اظهارات صریح درباره داوری جشنوار با اشاره به روند ارزیابی و انتخاب آثار برگزیده این رویداد موسیقایی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان ادامه داد: یکی از مهم ترین مواردی که لازم می دانم در اینجا به آن اشاره ای داشته باشم بحث رقابتی جشنواره است که برخی از استادان و مربیان گروه های شرکت کننده توقع دارند که گروه ها و هنرمندان زیر مجموعه آنها همگی رتبه اول جشنواره را کسب کنند و اگر اتفاقی غیر از این بیفتد در دوره بعد مانع حضور هنرجویان خود برای شرکت در جشنواره می شوند. من اینجا قاطعانه اعلام می کنم تمام تلاش ها از سوی ستاد جشنواره و هیات داوران در دوره های گذشته مبتنی بر این قاعده بوده که تمامی آثار شرکت کننده با بالاترین حد رعایت عدالت و انصاف مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و هیچ حقی در جریان داوری ها ضایع نشود.
عضو شورای سیاستگذاری جایزه و جشنواره موسیقی نوای خرم بیان کرد: به طورحتم حضور هنرمندان در یک جشنواره رقابتی و سلامتی جشنواره موسیقی نوای خرم دارای ویژگی هایی هست که نباید این ویژگی ها را دست کم گرفته و فقط به کسب مقام اول و دوم و سوم فکر کرد. من پیشنهاد می کنم مربیان و استادانی که هنرجویان عزیزشان رو راهی جشنواره های موسیقی می کنند قبل از اینکه به موضوع اول و دومی آنها توجه داشته باشند شرایطی را فراهم کنند که بیشتر جنبه روانشناختی داشته و می تواند آنها را برای حضور در آینده ای درخشان و ممتاز آماده سازد.

فراموش نکردن اصالت ها در کنار حق شناسی
فرزند زنده یاد همایون خرم افزود: یکی از مهم ترین خصلت های رفتاری پدرم در حوزه موسیقی این بود که همه هنرمندان را به یک چشم نگاه می کرد و تا آنجا که می توانست تلاش می کرد این ویژگی رفتاری را به اطرافیان خود تعمیم دهد. به هر حال من فکر می کنم تمامی تلاش دست اندرکاران جشنواره موسیقی نوای خرم هم این است که به این الگوی رفتاری پدرم توجه ویژه ای داشته و در داوری ها نهایت تلاششان را انجام دهند تا اولا فردی از ما مکدر نشده و دوما تمامی آثار راه یافته با یک الگوی موسیقایی درست و علمی مورد ارزیابی و داوری قرار گیرند.

خرم گفت: امروز خانواده جشنواره موسیقی نوای خرم یک خانواده دو هزار نفری است که برای رسیدن به دوره ششم آن تلاش های بسیار سختی و طاقت فرسایی انجام گرفته و من لازم است در اینجا تشکر ویژه ای از بردیا صدرنوری در قامت مدیر جشنواره داشته باشم که در کنار سایر همکاران موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» که جمعیت زیادی هم نیستند توانسته رویدادی محترم، پویا و تاثیرگذاری را در حوزه موسیقی کشور برگزار کند. ما باید حق شناس چنین رویکردی باشیم و بدانیم که برگزاری چنین رویدادهایی در بخش خصوصی که از حمایت های دولتی برخوردار نیست کار بسیار سختی است که می توانست در همان دوره های اول به فراموشی سپرده شود. من قبلا هم در گفتگوهای رسانه ای خودم به این نکته اشاره داشتم که اگر بخواهیم برای جشنواره موسیقی «نوای خرم» اسم معنایی پیدا کنیم باید نام آن را جشنواره «یادآوری» بگذاریم تا در آن به کودکان و نوجوانان هنرمند یاد بدهیم که در روزمرگی ها روزگار فارع از کار هنری که انجام می دهند، اصالت ها را فراموش نکنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: ما اعتقاد داریم موسیقی که در جشنواره نوای خرم معرفی می شود یک موسیقی با اصالت است که می تواند در یک فضای کاملا پاک، سالم و هنری نکته مهم حفظ اصالت ها را به عموم جامعه منتقل کند. اتفاقا تاریخ هم نشان داده که همین موسیقی ها بوده که توسط هنرمندانی بزرگ و شریف به یادگار باقی مانده و آنچنان با ارزش بوده اند که هیچ گاه هم از ذهن مردم پاک نمی شوند. من قطعا بر این باورم که جشنواره موسیقی نوای خرم یک رویداد سلامت و ارزشمندی است که تلاش کرده با تمام سختی ها و مشکلات مالی که بر سر راهش قرار داشته در قامت یک رویداد غیر دولتی برای حفظ اصالت ها با هنرهنرمندان کودک و نوجوان گام های ارزشمندی را بردارد. اصلا همین که امشب در کنار هنرمندان و استادان بزرگی چون فضل الله توکل، وارطان ساهاکیان، فریدون شهبازیان، میلاد کیایی، افلیا پرتو،بهناز ذاکری،حمیدرضا عاطفی، حسین مظفری، شیرین یزدان بخش، مزدا انصاری، بابک شهرکی در کنار ما حضور دارند خود نشان راه سلامتی است که این جشنواره در پیش روی خود قرار داده است.

اجرای آثار منتخب دوره پنجم
اجرای گروه آموزشگاه«هزاردستان» به سرپرستی جاوید رضایی از رشت با قطعات «بهارمن» و «چهارمضراب چهارگاه» ساخته استاد علی تجویدی، تک نوازی ویولن صدرا فلاحی از شهر بروجرد با اجرای قطعه «راز دل» اثر استاد همایون خرم، تک نوازی سنتور فرنوش اصلانی از تهران با اجرای قطعه «بازگشته» به آهنگسازی استادعلی تجویدی، اجرای گروه آموزشگاه «الف» با هنرمندی آیدا عبدالمالکی نوازنده تمبک، ایلیا علیمی نوازنده سنتور و مهدیس هاتف، اجرای گروه «شب نورد» از آموزشگاه «سپاهان سینا» شهر اصفهان با قطعات «می و میخانه» و «سنگ خارا» اثر استاد علی تجویدی،تک نوازی تار عرشیا عقیلی از کرج با اجرای قطعه «در سکوت شب» ساخته استاد پرویز یاحقی، تک نوازی پیانو عسل پاکزاد از تهران با اجرای قطعه «کعبه دلها» ساخته استاد حبیب الله بدیعی و اجرای ارکستر«باران» به سرپرستی وحید خرمی از قم با قطعات«برآسمان نوشته» و«رفته» ساخته استاد همایون خرم و پخش کلیپی از فعالیت سال های گذشته ستاد جشنواره موسیقی نوای خرم، بخش های مختلف آیین آغازین ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم را تشکیل می دادند.
بردیا صدرنوری مدیر موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش»، ناصرایزدی مدیر موسیقی، مریم فراهانی مدیر اجرایی، پرهام عرب مدیر طراحی و تبلیغات، مهرناز کرمی مشاور هنری، شاهو زندی سازنده کلیپ، کیان پایمرد شبکه های اجتماعی، زهره آبگون، مهتا کریمی، امیرحسین مقدم و یزدان صادقی هماهنگی و اداری، جواد شهبازی پشتیبانی و زهرا تقی ملا مجری، عوامل اجرایی آیین آغازین ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم را تشکیل می دادند.

شایان ذکر است فراخوان ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم ( نوای خرم) طی روزهای آینده از طریق روابط عمومی جشنواره منتشر می شود.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
لینک کوتاه : https://musiceiranian.ir/?p=274983

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.