موسیقی ایرانیان
 

آلبوم امیر بحر آواز از آوازهای رجب علی امیری فلاح منتشر شد

آلبوم امیر بحر آواز، با صدای رجب علی امیری فلاح، به یاد این پیشکسوت آواز و توسط مؤسسه فرهنگی و هنری راوی آذر کیمیا، راهی بازار موسیقی شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، امیر بحر آواز نام مجموعه‌‌ای است از اجراهای ضبط شده یِ آواز خوانی رجب علی امیری فلاح با همراهی سنتور رضا مهدوی که در این آلبوم به صورت ۸ قطعه به عناوین «کلام استاد»، «آواز سه گاه»، «آواز مخالف سه گاه»، «آواز مثنوی سه گاه»، «آواز چهار مضراب سه گاه»، «آواز دشتی؛ گل پامچال»، «آواز اصفهان» و «آواز اصفهان۲» چیدمان یافته است.

اجرای تمامی این قطعات مربوط به سال‌های ۱۳۷۲ تا ۷۳ می‌شوند، به اضافه اجرایی از سال ۱۳۵۴ از یک برنامه رادیویی که آوازی است از امیری فلاح ۷۵ ساله و تارنوازی فریدون حافظی.

میرعلیرضا میرعلی‌نقی  درباره این آلبوم می‌گوید: «روش خوانندگی امیری فلاح آمیزه‌ای گوارا از خوانندگان قدیم، رنگ‌گرفته از احوالات لطیف درونش بود و در همصدایی با مضراب‌های جوان رضا مهدوی ترکیبی را می‌آفرید که توصیف آن آسان نیست.»

شایان ذکر است که آلبوم امیر بحر آواز با خوانندگی رجب علی امیری فلاح، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری راوی آذر کیمیا منتشر شد و علاقمندان می توانند نسخه فیزیکی و اورجینال اثر را از مراکز معتبر فروش تهیه نمایند.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=260283


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.