موسیقی ایرانیان
 

نامزدهای کسب سیمرغ موسیقی جشنواره فیلم فجر اعلام شدند

دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اسامی نامزدهای این دوره از جشنواره را اعلام کرد. پیمان یزدانیان، کریستف رضاعی، امین هنرمند، افشین عزیزی و مسعود سخاوت‌دوست نامزدهای کسب سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره امسال هستند که نام آنها توسط ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

نکته مورد توجه امسال قرار نگرفتن اسامی هنرمندان نام آشنایی همچون حسین علیزاده، فردین خلعتبری، کارن همایونفر، ستار اورکی، آریا عظیمی‌نژاد و بهزاد عبدی در میان نامزدها است تا به این ترتیب بیش از نیمی از نامزدها را چهره‌های کمتر شناخته شده برای مخاطب تشکیل دهند.

پیمان یزدانیان که امسال دو فیلم «بنفشه آفریقایی» و «متری شیش و نیم» را در در جشنواره داشت، برای هر دوی آنها نامزد کسب سیمرغ شده و به این ترتیب با هشت بار نامزدی، بیشترین تعداد را در میان دیگر نامزدها دارد.

نام کریستف رضاعی با پنج فیلم در صدر جدول پرکارهای امسال قرار داشت که برای دو فیلم ناگهان درخت و سال دوم دانشکده من» نامزد کسب سیمرغ شده است. او سال ۹۵ برای فیلم نگار موفق شد اولین سیمرغش را به خانه ببرد.

افشین عزیزی با فیلم تختی که تیتراژش را محمد معتمدی خوانده و مسعود سخاوت‌دوست هم که پیش از این برای دو فیلم «شیار ۱۴۳» و «نفس» نرگس آبیار کاندید دریافت سیمرغ شده بود، امسال هم در همکاری‌اش با نرگس آبیار برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» نامزد کسب جایزه شده است.

امین هنرمند، موزیسین کلاسیکی که امسال با دو فیلم در حشنواره حضور داشت و برای فیلم «قصر شیرین» رضا میرکریمی نامزد کسب سیمرغ شده است. آخرین ساخته میرکریمی یعنی فیلم «دختر» (با موسیقی محمدرضا علیقلی) در جشنواره سی و چهارم موفق به دریافت سیمرغ موسیقی شده بود و حالا باید دید فیلم جدیدش باز هم می‌تواند این عنوان را کسب کند؟

اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر امروز (دوشنبه ۲۲ بهمن) ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در برج میلاد با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر، به مدت ۱۲۰ دقیقه و بدون اجرای موسیقی برگزار می‌شود.


منبع: موسیقی ما

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=229646


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.