×
×

نباید مانع برگزاری برنامه‌های مناسب در حوزه موسیقی شد

 • کد نوشته: 2221
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱۰ام مرداد ۱۳۸۹
 • ۱ دیدگاه
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید در کشور برنامه هایی که سالم و مورد تایید است را ترویج کنیم. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت رهبری ارکستر ملی گفت: برای این که کار […]

 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید در کشور برنامه هایی که سالم و مورد تایید است را ترویج کنیم.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت رهبری ارکستر ملی گفت: برای این که کار ارکستر ملی ایران تعطیل نشود، رهبری موقتی را انتخاب کردیم تا کار به تعطیلی نکشد و اجراهای متعددی هم تاکنون داشته اند.

  وی تاکید کرد: ما در وزارت ارشاد می خواهیم به یک همگرایی و وفاقی در این موضوع برسیم که رهبری کار بر عهده چه کسی گذاشته شود.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: برخی افراد به صورت داوطلبانه و افرادی هم به انتخاب ما معرفی شدند تا در این زمینه به جمع بندی برسیم البته تصمیم در این باره نیاز به زمانی داشت که به تدریج انجام شود و نتایج آن در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

  وی در ادامه عدم ساماندهی وضعیت موسیقی در کشور را موجب پیدایش و رشد موسیقی زیرزمینی و غیر مجاز عنوان کرد و افزود: ما معتقدیم اگر ما به مباحث موسیقی نپردازیم، موسیقی زیرزمینی و غیرمجاز در کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

  حسینی افزود: همان طور که اکنون نیز مشاهده می شود در کشورهای همسایه ما هم توسط برخی از گروه های موسیقی زیرزمینی به طور مرتب برنامه هایی اجرا می شود که معیارهای مورد نظر ارشاد را در نظر نمی‌گیرند.

  وی تصریح کرد: بنابراین ما باید در کشور برنامه هایی که سالم و مورد تایید است را ترویج کنیم تا کسانی که علاقه‌مند هستند، بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند؛ البته به این هم اعتقاد داریم که موازین اسلامی و شرعی هم به طور یقین باید در این گونه برنامه ها رعایت شود.

  حسینی در ادامه همکاری مردم در اجرای خوب کنسرت های موسیقی دارای مجوز را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: اگر برنامه‌های مناسب و خوبی در حوزه موسیقی برگزار می شود، نباید عده ای در صدد این باشند که مانع برگزاری برنامه شوند.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این جا دیگر بحث سلیقه مطرح نیست چراکه صدور مجوز کنسرت ها و برنامه های موسیقی حاصل کار کارشناسی و تخصصی است که روال خود را طی کرده اند تا مجوز اجرای کنسرت ها از سوی وزارت ارشاد صادر شده است.

  وی ادامه داد: زمانی که مجوزی برای اجرای برنامه و کنسرت از سوی وزارت ارشاد صادر می شود، انتظار داریم که همه برای برگزاری بهتر برنامه همکاری کنند.

  حسینی همچنین اظهار داشت: به طور یقین تمام افرادی که در معاونت هنری وزارت ارشاد متصدی کار هستند، دغدغه های لازم را برای رعایت موازین اسلامی و ایرانی دارند و این طور نیست که مروج بی بندو باری و این گونه مسائل باشند. آنها با در نظر گرفتن تمام نکات شرعی و اسلامی مجوزها را صادر و مسائل را رعایت می کنند از این جهت ما فکر می کنیم که باید همه کمک کنند تا کارها به خوبی انجام شود.

  https://musiceiranian.ir/?p=2221
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *