موسیقی ایرانیان
 

از آبان‌ ماه امسال تا اردیبهشت سال آینده

«عمارت روبرو» با دعوت از علاقه‌مندان و دانشجویان عرصه موسیقی «پروژه موسیقی ۹۸» را از آبان‌ ماه امسال تا اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کند.

«پروژه موسیقی  ۹۸» با هدف ایجاد ارتباط فکری میان علاقه‌مندان جدی موسیقی و چند نفر از آهنگسازان معاصر ایران، با برپایی ۳۰ ساعت سمینار متمرکز بر تاریخ تحلیلی موسیقی، کارگاه آهنگسازی و اجرای آثار شش آهنگساز جوان توسط نوازندگان گروه «زروان» و ارکستر «یارآوا» برگزار می‌شود.

شکل‌گیری و رشد پروژه‌های موسیقایی در قالب جشنواره‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی و کنسرت گروه‌های مستقل حکایت از وجود مخاطبان کنجکاو و بستر مناسب برای رشد هنر معاصر دارد. در این میان شناخت و مرور مفاهیم و محتوای تاریخی و تکنیکی موسیقی معاصر از یکسو و کمبود فعالیت‌های میان رشته‌ای، ارتباط فکری و همکاری مشترک میان متخصصین رشته‌های مختلف هنری و علمی از سوی دیگر به شدت حس می شود. این پروژه موسیقی برای پاسخ به همین دغدغه ها با حضور ۸ آهنگساز از ۲۲ آبان ماه شروع شده است.

محتوای برنامه های این رویداد موسیقایی به شرح زیر است:

  • ۲۲ آبان ماه؛ بررسی روند پیدایش موسیقی سریل و تاثیر آن بر جریان های فکری معاصر با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی (برگزار شد)
  • ۲۴ آذر ماه بررسی و تحلیل موسیقی اسپکترال همراه با تجزیه و تحلیل آثاری از «ژرارد گریزه» و «تریستان مورای»  با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی
  • ۸ دی ماه موضوع گرایش متریال/ موسیقی الکترونیک با حضور محسن میر مهدی و علی گرجی
  • ۸ دی ماه نگاهی به تفکر موسیقایی و آثار «لوئیجی نونو» با حضور احسان خطیبی
  • ۸ دی ماه کارگاه آهنگسازی
  • ۲۳ بهمن برگزاری کارگاه  نادر مشایخی  درباره «تفکر وحشی»  اثر تفکرکلود لوی- استروس و مفهوم بریکولاژ
  • ۲۳ بهمن ماه کارگاه آهنگسازی
  • ۱۱ اسفند ماه سال جاری بررسی فن آوری های  مدرن و آهنگسازی چند رشته ای (Multidisciplinary Work)، با حضور علیرضا فرهنگ
  • ۱۱ اسفند ماه سال جاری  شناخت و بررسی موسیقی مرئی به مفهوم instrumentales Theater در ارتباط با آثار کاگل، رویکرد های آهنگسازانه او و تحولات بعدی این مفهوم در آثار دیگران با حضور ارسلان عابدیان
  • اردیبهشت  ماه  ۱۳۹۸ برگزاری کنسرت موسیقی

همزمان با شروع این پروژه، ۶ آهنگساز جوان به عنوان شرکت کننده فعال جهت نگارش آثار جدید انتخاب خواهند شد. آثار این شرکت کنندگان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ توسط گروه زروان و گروه یار آوا اجرا می شود.

علاقمندان برای شرکت در این پروژه می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از ساعت ۱۷ الی ۲۱ با شماره ۶۶۴۰۴۲۲۳ تماس حاصل کنند و یا با آدرس projet۹۸projet@ gmail.com در ارتباط باشند. ظرفیت حضور در این دوره‌ها ۴۰ نفر برآورد شده و اولویت با افرادی است که ثبت‌نام خود را زودتر انجام داده باشند.

 


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=206076


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.