×
×

خیانت در امانت توسط آهنگساز مطرح

 • کد نوشته: 2023
 • موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۱۷ام تیر ۱۳۸۹
 • ۰
 • درپی انتشار آلبوم تصویری «گرفتار» به خوانندگی علیرضا افتخاری و آهنگسازی جلیل عندلیبی؛ صحبت مبنی بر خیانت در امانت توسط آهنگساز مطرح شده است. این درحالی است که عندلیبی معتقد است علیرضا افتخاری هیچ حق قانونی نسبت به آلبوم تصویری گرفتار ندارد. علیرضا افتخاری در این باره به خبرنگار ایلنا، گفت: آلبوم جاده ابریشم براساس […]

 • درپی انتشار آلبوم تصویری «گرفتار» به خوانندگی علیرضا افتخاری و آهنگسازی جلیل عندلیبی؛ صحبت مبنی بر خیانت در امانت توسط آهنگساز مطرح شده است. این درحالی است که عندلیبی معتقد است علیرضا افتخاری هیچ حق قانونی نسبت به آلبوم تصویری گرفتار ندارد.
  علیرضا افتخاری در این باره به خبرنگار ایلنا، گفت: آلبوم جاده ابریشم براساس کنسرت ژاپن که ۲۱ سال پیش اجرا شد؛ ساخته و ضبط شده است و آهنگساز آن(آقای عندلیبی) بدون اطلاع من(به‌عنوان خواننده) نسبت به انتشار این آلبوم اقدام کرده است.
  وی، انتشار این اثر را خلاف قانون دانست و افزود: به یقین انتشار بدون اجازه آلبوم تصویری گرفتار غیرشرعی است و من از طریق قانونی اقدامات لازم را برای احیای حقوق خود انجام می‌دهم.
  افتخاری، انتشار آلبوم گرفتار به سبک جدید را تنها فریب مردم دانسته و گفت: من؛ خرید این اثر را تحریم کرده‌ام و از آقای عندلیبی برای این ناهماهنگی گله‌مند هستم. ایشان سال‌های تجربه و هنر خود را فدای مسائل مالی کردند.
  این درحالی که جلیل عندلیبی به‌عنوان آهنگساز آلبوم گرفتار توضیحات دیگری ارایه داده و می‌گوید: رهبری و آهنگسازی اجرای برنامه در ژاپن و حضور در این کشور؛ توسط خود من صورت گرفته است و آقای افتخاری نسبت به آن هیچ حق قانونی ندارد.
  وی ادامه داد: این خواننده؛ چند سال پیش همین اثر را با کمک انجمن موسیقی و بدون اطلاع من انتشار داد. حال آنکه حضور رامیز قلی اف و هابیل علی اف در این کار تنها به واسطه حضور من بوده است.
  این آهنگساز با تاکید بر این موضوع که من با این اثر از علیرضا افتخاری خداحافظی کرده‌ام، خاطرنشان کرد: متاسفانه آقای افتخاری که از صدای خوب و گرمی برخوردار است؛ امروز بیشتر به‌دنبال درآمد است.
  وی با تاکید بر این موضوع که با انتشار این اثر موسیقایی به اعتبار ازدست رفته علیرضا افتخاری؛ در شرایطی که وی هم‌اکنون آثاری فاقد کیفیت لازم به بازار ارایه کرده است، کمک کرده، ادامه داد: آقای افتخاری اعتبار خود را از موسیقی سنتی و ایرانی به دست آورده است و نباید تنها به تولید انبوه آلبوم برای بازار بیندیشد.
  در آلبوم «جاده ابریشم »که برگزیده‌ای از اجرای گروه مولانا در ژاپن است؛ قطعاتی چون پیام صلح براساس اشعاری از محمدجلیل عندلیبی، ‌مرد سفر با شعری از عطار نیشابوری، سرمست و بنی‌آدم با شعری از سعدی، ‌دوبیتی با شعری از باباطاهر، ‌سرخوشان با شعری از حافظ و ایران مهد هنر با شعری از جواد آذر گنجانده شده است.
  گرفتار و جاده ابریشم؛ حاصل همکاری ۵ ساله جلیل عندلیبی و علیرضا افتخاری است که تکنوازانی چون رامیز قلی اف(نوازنده تار آذری)، محمود ترسون(نوازنده کمانچه چینی) و جمشید عندلیبی و بهزاد فروهی(نوازنده نی) درکنار دیگر اعضای گروه در آن به هنرنمایی پرداخته‌اند.

  https://musiceiranian.ir/?p=2023
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *