توسط موسسه فرهنگي‌هنري راوي آذركيميا

http://www.musicassociation.ir/Data/news/9cc1ce18-72bd-49df-bfc4-526a66ac06ea.jpgآلبوم موسيقي «به طرف شرق» اثر تازه علي‌رضا مشايخي آهنگ‌ساز مدرن موسيقي ايراني توسط موسسه فرهنگي‌هنري راوي آذركيميا وارد بازار موسيقي شد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني موسيقي ايران، در اين اثر چهار قطعه «به طرف شرق»، «سوناتا الكترونيكا»، «بداهه 2007» و «ماهور شماره 3» در فضاي موسيقي الكترونيك با همراهي ويلن‌سل صنم قراچه‌داغي نواخته مي‌شوند.
درباره هر قطعه اين آلبوم توضيحات مفيدي نوشته شده و بسته‌بندي آن نيز به گونه‌اي قابل‌توجه و براي نخستين بار در ايران طراحي شده است.
«به طريق شرق»: تقريبا از 1967 مشايخي به طراحي قطعه‌اي به شيوه «خاطرات» علاقه‌مند شد و در سال 2007 تصميم گرفت آن را به پايان برساند. در اجراي اين قطعه صدها نوازنده مستقيم و غيرمستقيم نقش داشته‌اند و تركيبات كامپيوتري و در نهايت تلفيق‌هاي الكترونيكي قطعه را شكل داده‌اند…
«سوناتا الكترونيكا»: اين قطعه نيز مانند قطعه بداهه 2007 نوعي نگاه دوباره به يك اثر قديمي است. در اين‌جا سونات شماره 2 براي ويلن‌سل (اپوس 44 شماره 2) مصالح اصلي ساختماني قطعه را عرضه مي‌كند كه مورد تغييرات كامپيوتري قرار مي‌گيرد. سوناتا الكترونيكا توسط صنم قراچه‌داغي اجرا شده است.
«بداهه 2007»: گاهي مشايخي تز «نگاهي به گذشته» را در ارتباط با آثار خود اعمال مي‌كند، به اين ترتيب كه دوباره با نگاهي تازه يا استفاده از امكانات جديدتر تنظيم‌هاي تازه از آثار قديمي به وجود مي‌آورد.
«ماهور شماره 3»: اين قطعه، گفت‌وگويي است بين يك يا چند ساز و نوار كامپيوتر. ماهور شماره 2 را مي‌توان با تعداد دل‌خواه نوازنده به اجرا درآورد. در اجراي حاضر يك نوازنده فلوت عهده‌دار اجرا است. ماهور شماره 3 جزو اولين آثار كامپيوتري است كه آهنگ‌ساز به نوعي تكامل در اتوماسيون دست يافته است مانند اكثر قطعاتي كه در دهه هفتاد از مشايخي در آمريكا منتشر شد.
«به طرف شرق» هم‌اكنون در فروشگاه‌هاي عرضه محصولات فرهنگي‌هنري در دسترس علاقه‌مندان است.


منبع: پايگاه اطلاع‌رساني موسيقي ايران

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=1808


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 4 =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی