موسیقی ایرانیان
 

گزارش تصویری سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» از این اجرا

کنسرت موسیقی کلاسیک ایرانی به خوانندگی «مهدی امامی» و آهنگسازی «سعید کردمافی» در دانشگاه لندن به روی صحنه رفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»؛ این کنسرت طی تاریخ ١٧فروردین ماه سال جاری در مدرسهٔ مطالعات شرقی و افریقایی دانشگاه لندن (soas) با استقبال قابل توجه موسیقی‌شناسان و شرق شناسانی چون جان بیلی (استاد بازنشسته­ دانشگاه گُلد اسمیت لندن)، ائن رایت (استاد بازنشسته ­ی موسیقی خاورمیانه­ ی دانشگاه­ سواس)، آنا کُنتادینی (رئیس دپارتمان تاریخ هنر و معماری سواس)، جین لویسُن (پژوهشگر موسیقی ایران) و علاقه مندان موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار شد.

بخش اول کنسرت تکنوازی سنتور در دستگاه نوا، با تمرکز بر زیبایی‌شناسی موسیقی کلاسیک ایرانی (سبک قاجار) بود و بخش دوم نیز ساز و آواز در دستگاه همایون -مقام حجاز، که در آن تلاش شد برخی از روابط میان ساختارهای موسیقایی در فرهنگ‌های صوتی حوزه «مقام»، با محوریت موسیقی دستگاهی ایران، نشان داده شود.

در این اجرا، مهدی امامی (خواننده)، سعید کردمافی (نوازنده سنتور و آهنگساز) و فریبرز کیانی (نوازنده سازهای کوبه‌ای) بر روی صحنه رفتند. ناگفته نماند این کنسرت آخرین برنامه از سری کنسرت‌های سالانهٔ سواس، به عنوان یکی از مهم‌ترین رخدادهای موسیقایی شهر لندن در باب فرهنگ‌های موسیقی غیر غربی، است.

شایان ذکر است که این کنسرت در تاریخ‌های ١۵و ١٩ فروردین در شهرهای ساوتمپتون و لمپ‌تر (کشور ولز) نیز اجرا شد.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=140863


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.