موسیقی ایرانیان
 

دو آلبوم موسيقي «نوبهار» و «دل من»

دو آلبوم موسيقي «نوبهار» و «دل من» با صداي علي رستميان و با حضور استاد جليل شهناز توسط موسسه چهارباغ به تازگي وارد بازار موسيقي شد. در آلبوم «نوبهار» قطعات تصنيف نوبهار، چهارمضراب دلپذير، آواز و تار، تصنيف يا مولا، چهارمضراب، تصنيف شور جنون، تصنيف چهره زيبا، تصنيف گل‌هاي باغ، آواز و ني، تصنيف ناله ني و چهارمضراب نواخته مي‌شوند.
استاد جليل شهناز از بزرگ‌ترين تارنوازان موسيقي ايراني در اين اثر به تک‌نوازي تار مي‌پردازد. مهرداد دلنوازي تنظيم اين قطعات را برعهده دارد.
در آلبوم «دل من» نيز که به اهتمام فريدون شهبازيان منتشر شده، قطعات تصنيف علي گويم، تصنيف يوسف خوشنام، تصنيف داغ تو، تصنيف خانه سودا، چهارمضراب تار، آواز مثنوي نيستان، تصنيف جام‌جم و تصنيف دل من اجرا مي‌شوند. اين قطعات را کوروش شربتي و فرود خاموشيان ساخته‌اند و در آن اشعاري از مولانا، حافظ، مجذوب‌عليشاه، اسماعيل فرزانه، حسن عسگري و موافق خوانده شده است. در اين اثر نيز استاد جليل شهناز به تک‌نوازي تار مي‌پردازد.
علي رستميان از مدرسين و آواز خوانان برجسته کشور است که تا کنون آثار زيادي را با اساتيد موسيقي ايران به بازار عرضه کرده. استاد جليل شهناز نيز از نوازندگان صاحب سبک تار و نماينده مکتب موسيقي سازي اصفهان است.
«نوبهار» و «دل من» توسط موسسه چهار باغ در بازار موسيقي عرضه شده است.


منبع: ايرنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=1016


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.