همه مطالب: دستگاهی ایران، مقامی و کلاسیک

اجرای موسیقی لُری و لکیفرج علیپور «عاشقانه‌های تال» را می‌خواند

کنسرت «عاشقانه‌های تال» به خوانندگی فرج علیپور اواخر مرداد سال جاری در تالار وحدت برگزار می‌شود. گروه «تال» به خوانندگی فرج علیپور، ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود. این کنسرت با عنوان «عاشقانه‌های تال» برگزار می‌شود. مسلم علیپور سرپرست گروه «تال» درباره اجرای پیش رو می‌گوید: مردم با آهنگ‌های قدیمی خاطره دارند و ما در همه کارهایمان این آثار را اجرا می‌کنیم و معمولا هم قطعه‌هایی را اجرا می‌کنیم که در دیگر کنسرت‌های موسیقی لری اجرا نمی‌شوند. در این کنسرت آهنگ‌هایی که مردم دوست دارند مانند «شبانه»، «خوش اومای» و برخی آثار قدیمی را با تنظیمی … ادامه مطلب»

گروه موسیقی «گهر» روی صحنه می رودبرگزاری شب خاطرات بختیاری ها در تالار وحدت

گروه موسیقی «گهر» به سرپرستی محسن کیهان نژاد نوازنده توانمند سرنا ۱۴ مردادماه ۹۶ در تالار وحدت روی صحنه می رود. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن کیهان نژاد ۱۴ مردادماه در تالار وحدت با گروه «گهر» قطعاتی شاد و پر خاطره از موسیقی بختیاری را اجرا می کنند. کوروش اسدپور صدای ماندگار موسیقی بختیاری و رضا صالحی از برجسته ترین خوانندگان بختیاری هنرمندانی هستندکه در کنار هم شب خاطرات بختیاری را رقم می زنند. این کنسرت به تهیه کنندگی زهرا همتی مدیر عامل مؤسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق» برگزار می شود.

با همراهی گروه موسیقی «آن» و آهنگسازی «سپیده مشکى»کنسرت «مجتبی عسگری» برگزار می‌شود

کنسرت گروه موسیقی «آن» به خوانندگی «مجتبی عسگری» و آهنگسازی «سپیده مشکى»، اولین هفته از مرداد ماه سال جاری، در «فرهنگسرای نیاوران» بروی صحنه می رود. این در حالیست که همزمان با این کنسرت، آلبوم تازه گروه «آن» تحت عنوان «با فراقت چند سازم»، به انتشار می رسد.
+آلبوم «با فراقت چند سازم»، اثر تازه این گروه با صدای عسگری است که توسط موسسه «پردهء هنر موسیقى» پخش خواهد شد

به سرپرستی مهدی وجدانیآنسامبل «نوای صلح» در نیاوران کنسرت می‌دهد

آنسامبل «نوای صلح» به سرپرستی «مهدی وجدانی» دوازدهم مردادماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.
+وجدانی: در کنسرت امسال سعی کردیم در انتخاب قطعات و سازبندی متفاوت باشیم اما ساختار طراحی شده را حفظ کنیم و البته موسیقی را به سمت موسیقی ترک نزدیک کنیم

سه‎شنبه سوم مرداد ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران«دو‎نوازی ویلن و پیانو» توسط دو نوازنده ایرانی و لهستانی

قطعاتی از شوبرت و برامس در کنسرت موسیقی کلاسیک «دو‎نوازی ویلن و پیانو» سه‎شنبه سوم مرداد ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود. در این کنسرت سروش زالی نوازنده پیانو از ایران و کاتاژینا فینر نوازنده ویولن از کشور لهستان سه سونات برای ویولن و پیانو op.137 اثر فرانتس شوبرت ، سونات برای ویولن و پیانو شماره ۳، op.108 اثر یوهانس برامس را اجرا می کنند. کاتاژینا فینر لیسانس خود را در رشته‌ی نوازندگی ویلون از “آکادمی موسیقی ملی چایکوفسکی” اوکراین دریافت کرده و تحصیلات تکمیلی اش را تحت نظر پروفسور بوگادار کاتارویچ (B.Kotorovich) ازهمین آکادمی با موفقت به … ادامه مطلب»

تالار سوره حوزه هنری میزبان تازه ترین شب‌ آواز ایرانیجزئیات بیستمین شب آواز ایرانی اعلام شد

بیستمین شب‌ آواز ایرانی روز شنبه ۳۱ تیرماه با حضور استادان و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت ۱۸ در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

نیمه دوم تیر ماه ۱۳۹۶ در «تالار کوثر» شهر اصفهان«اركستر مهر» با آواز «مجتبی عسگری» به روی صحنه می‌رود

کنسرت موسیقی ایرانی «ارکستر مهر» به رهبری «مسعود هادی زاده» و آواز «مجتبی عسگری»، نیمه دوم تیر ماه ۱۳۹۶ در «تالار کوثر» شهر اصفهان، بروی صحنه می رود.
+جزئیات کامل به همراه اطلاعات بلیت فروشی این کنسرت

پنجم مردادماه سال جاریارکستر ملی با خوانندگی محمد اصفهانی در مازنداران می‌نوازد

دبیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: «برای نخستین‌بار در تاریخ این استان، ارکستر ملی ایران پنجم مردادماه در شهرستان ساری اجرا خواهد داشت.»

۲۲ تیرماه سال جاریکنسرت رونمایی آلبوم «مولانا جان» برگزار می شود

کنسرت رونمایی آلبوم «مولانا جان» روز ۲۲ تیرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این برنامه قطعات آلبوم مولاناجان ساخته «سیاوش عبدی» با صدای «صادق شیخ‌زاده» برای اولین‌بار اجرا خواهد شد.
+جزئیات کامل به همراه پوستر این کنسرت

عاشقانه خسرو و شیرین در کاخ نیاوران«تار و پود» اثر تازه حمید متبسم با صدای وحید تاج اجرا می‌شود

«تار و پود» اثر تازه «حمید متبسم» با صدای «وحید تاج» که بر اساس داستان عاشقانه خسرو و شیرین نظامی گنجوی ساخته شده، نیمه اول مردادماه امسال در تهران اجرا می‌شود.+یادداشت فرشاد توکلی موسیقیدان و محقق موسیقی درباره این اثر

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه