همه مطالب: دستگاهی ایران، مقامی و کلاسیک

پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماهکنسرت «آوای رسام» برگزار می‌شود

گروه موسیقی «آوای رسام» به سرپرستی و آهنگسازی میثم ملکی پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «آوای رسام» در نظر دارد در جدیدترین کنسرت خود قطعاتی از آلبوم اخیر خود با نام «برف نو» را اجرا کند. قطعات این آلبوم همچون هم آوای برف، برف، شهره شهر، رها، رانده در دستگاه شور و اشاره به آواز دشتی و دستگاه نوا بر روی اشعاری از حافظ، فریدون مشیری و احمد شاملو ساخته شده است. میثم ملکی سرپرست و آهنگساز، مهساد امرودی و … ادامه مطلب»

در خانه هنرمندان ایرانکنسرت ۸۳/ ۱۹ برگزار می‌شود

کنسرت ۸۳/ ۱۹ توسط دانشجویان رشته موسیقی دانشگاه هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. به گزارش سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان، ۸۳/ ۱۹ نام اجرایی‌ است از دانشجویان ورودی ۱۳۹۵ رشته موسیقی دانشگاه هنر تهران که برای نخستین‌بار در راستای حمایت و همراهی خانه هنرمندان با دانشجویان موسیقی برگزار می‌شود. در این برنامه که نوازندگان آن از دانشجویان رشته موسیقی هستند، قطعاتی از راخمانینف، موتزارت، ساراسات، سور، تارگا، کاردوسو و … اجرا خواهد شد. در این اجرا، کیمیا امین‌زاده پیانو، نگین باقری ویولن، آریا طاری گیتار، علی ربی گیتار، سینا زندی ویولن، آناهیتا صمصامی پیانو و مبینا ولی‌پور … ادامه مطلب»

در فرهنگسرای نیاورانکنسرت گروه «ترنم مهربانی» برگزار می شود

گروه موسیقی «ترنم مهربانی» به سرپرستی و آهنگسازی ساسان بازگیر و خوانندگی بهروز افشار روز ۲۶ اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران تازه ترین کنسرت خود را برگزار می کند. به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «ترنم مهربانی» به سرپرستی و آهنگسازی ساسان بازگیر و خوانندگی بهروز افشار روز ۲۶ اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران تازه ترین کنسرت خود را برگزار می کند. در این برنامه که در دو بخش اجرا می شود قطعات بخش اول در دستگاه ماهور و آواز دشتی و قطعات بخش دوم در مایه آواز اصفهان و دستگاه همایون خواهد بود. اشعار آواز نیز از … ادامه مطلب»

به رهبری شهرداد روحانیارکستر سمفونیک تهران «نوای ملل» را می‌نوازد

تازه ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با اجرای برنامه «سمفونی ملل» در تالار وحدت تهران برگزار می شود.
+ارکستر سمفونیک تهران ماهانه دو اجرا در تهران خواهد داشت

برای یک شب دیگرکنسرت «کلهر و قربانی» در ونکوور کانادا تمدید شد

کنسرت «کیهان کلهر»، موسیقیدان برجسته ایرانی و بین المللی و «علیرضا قربانی»، خواننده مطرح موسیقی ایرانی، در شهر ونکوور کانادا برای یک شب دیگر تمدید شد.
+کنسرت‌های کلهر و قربانی از ۱۶ اردیبهشت در دالاسِ تگزاس آغاز شده است

۲۲ اردیبهشت ماه جاریآوای موج در آزادی طنین انداز می شود

کنسرت گروه موسیقی آوای موج به سرپرستی محسن آقایی و خوانندگی علی اکبر عباسی ۲۲ اردیبهشت ماه جاری در برج آزادی برگزار می شود. گروه موسیقی آوای موج از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون اجراهای بسیاری را در تهران و شهرهای دیگر روی صحنه برده و در رویدادهای بین المللی متعددی در کشورهای عمان، تاجیکستان، قبرس، ارمنستان و اسپانیا شرکت کرده است. محسن آقایی (نوازنده نی انبان و سرپرست گروه)، علی اکبر عباسی (خواننده)، سیدعلیرضا فرحی بزرگ (نوازنده ضرب و تمپو)، سیدسیاوش مهیمنیان آزاد (نوازنده تمپو)، سیدسهند امامزاده (نوازنده ادوات)، فرهاد گلگون (نوازنده دم دم)، مهدی … ادامه مطلب»

با اجرای آثاری از موسیقی فولکلور، سنتی، پاپ و موسیقی بین‌الملل«روناک» در تالار وحدت می‌نوازد

گروه موسیقی «روناک» با اجرای آثاری از موسیقی فولکلور، سنتی، پاپ و موسیقی بین‌الملل تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.
+قرار است مخاطبان این کنسرت آثاری از چهار ژانر متفاوتِ موسیقی را بشنوند!

برای ۲۲ اردیبهشتاجرای ارکستر سمفونیک تمدید شد

اجرای پیش روی ارکستر سمفونیک تهران، یک شب دیگر تمدید شد. این اجرا با قطعات دریاچه قو اثر چایکوفسکی، دستیار شعبده‌باز اثر پائول دوکا و سمفونی شماره ۳ برامس به استقبال مخاطبان می‌رود. به گفته شهرداد روحانی – رهبر ارکستر سمفونیک تهران – به‌جز قطعه دریاچه قو، دو قطعه دیگر برای اولین‌بار است که در ایران اجرا می‌شوند. پیش از این قرار بود ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی، ۲۱ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه در تالار وحدت اجرا داشته باشد. با تمدید این اجرا، ارکستر سمفونیک ۲۲ اردیبهشت نیز در همین ساعت و در تالار وحدت … ادامه مطلب»

کنسرت خیریه گروه «وزیری» برگزار می شودحمایت «وحید تاج» و «کیوان ساکت» از زنان سرپرست خانوار

«وحید تاج» با همراهی گروه موسیقی وزیری به سرپرستی و آهنگسازی «کیوان ساکت» برای حمایت از زنان سرپرست خانوار ۱۰ خردادماه روی صحنه می‌رود.
+در این کنسرت تصانیف جدیدی از ساخته‌های کیوان ساکت به همراه قطعات کلاسیک اجرا خواهد شد

بلیت‌فروشی کنسرت بین المللی گروه موسیقی «آلتونِ» آغاز شدبزرگان موسیقی کشور آذربایجان در راه ایران

کنسرت بین المللی گروه موسیقی «آلتونِ» کشور آذربایجان به سرپرستی «محمد مطلق» و خوانندگی «آبگول میرزا علی اف»، هفته سوم از اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در «تالار وحدت» تهران برگزار می‌شود.

+محمد مطلق: با دیدن شرایط نابسامان و نسبتاَ از دست رفته، با صرف هزینه زیاد و مشقات فراوان، تلاش در بیدار کردن ذائقه آذریهای عزیز داریم که به جد، نتیجه این تلاش در اجرای پیش رو، به نمایش گذاشته خواهد شد تا وجه تمایز اجرا کنندگان نه چندان قوی در اشاعه و معرفی موسیقی آذری، با محتوای حقیقی آن مشخص شود

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه