همه مطالب: خبر اول سایت موسیقی ایرانیان

گزارش های مفصل از متن و حاشیه اجراهای پنجمین روز جشنواره موسیقی فجربسته خبری ویژه «موسیقی ایرانیان» از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۵

ششمین روز از برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای ده گروه در تالار های مختلف پایتخت همراه خواهد بود. دیروز (بیست و هشتم دی ماه) نیز اجراهای پنجمین شب به روی صحنه رفت.
+برنامه کامل ششمین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر
+گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت های«محمد علیزاده»، «حامد همایون»، «اشکان خطیبی»، «گیوم پره»، «دکوئنده دل مورائو»، «آنسامبل پرکاشن تهران» و «برگزیدگان جشنواره‌ی موسیقی جوان»

گزارش های مفصل از متن و حاشیه اجراهای چهارمین روز جشنواره موسیقی فجربسته خبری ویژه «موسیقی ایرانیان» از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۴

پنجمین روز از برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای ۹ گروه در تالار های وحدت، رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد و برج میلاد همراه خواهد بود. دیروز (بیست و هفتم دی ماه) نیز اجراهای چهارمین شب به روی صحنه رفت.

+برنامه کامل پنجمین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر
+گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت های ارکستر ملی ایران با صدای «علیرضا افتخاری»، «مجتبی عسگری» با همراهی شاگردان «محمدرضا لطفی»، «میثم ابراهیمی»، «اشوان»، وحید تاج با همراهی «خنیاگران مهر»، «اشکان کمانگری» با همراهی گروه موسیقی «لوتوس»، ارکستر فیلارمونیک کردستان، ارکستر نیلپر (نوید گوهری)، گروه موسیقی «آزار» از ارمنستان، «داماهی» و «کماکان»»

گزارش های مفصل از متن و حاشیه اجراهای سومین روز جشنواره موسیقی فجربسته خبری ویژه «موسیقی ایرانیان» از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۳

امروز بیست و هفتم دی ماه، جشنواره موسیقی فجر در حالی طی چهارمین شب خود میزبان علاقه مندان است که ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری اولین کنسرت رسمی خود را برگزار می کند. دیروز (بیست و ششم دی ماه) نیز اجراهای سومین شب جشنواره در تالار وحدت، تالار رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و برج میلاد به روی صحنه رفت.
+برنامه کامل چهارمین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر
+گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت های «سالار عقیلی»، «امید حاجیلی»، «شهرام شکوهی»، «ارکستر مهر»، «کُر نامیرا و فیلارمونیک»، «ترانه های ماندگار»، «ارکستر بادی کارا»، «کیان پورتراب» و «بمرانی»

گزارش های مفصل از متن و حاشیه اجراهای دومین روز جشنواره موسیقی فجربسته خبری ویژه «موسیقی ایرانیان» از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۲

امروز بیست و ششم دی ماه، جشنواره موسیقی فجر با ۱۱ اجرا سومین شب خود را برگزار خواهد کرد و در بخش های مختلف میزبان دوستداران موسیقی است. دیروز (۲۵ دی ماه) نیز اجراهای دومین شب جشنواره در تالار وحدت، تالار رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و برج میلاد به روی صحنه رفت.
+برنامه کامل سومین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر
+گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت های «فرزاد فرزین»، «فریدون آسرایی»، گروه موسیقی «رستاک»، «ارکستر سمفونیک تهران»، گروه موسیقی گیلکی «دیلمون»، «میلاد درخشانی»، گروه موسیقی قشقایی «حاوا»، «ارکستر خانه هنرمندان ایران» و «گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران»

گزارش های مفصل از متن و حاشیه اجراهای اولین روز جشنواره موسیقی فجربسته خبری ویژه «موسیقی ایرانیان» از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۱

دومین روز از برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر شنبه ۲۵ دی ماه با اجرای ۱۱ کنسرت در بخش های مختلف میزبان دوستداران موسیقی است. دیروز (۲۴ دی ماه) نیز اجراهای اولین روز جشنواره در تالار وحدت، تالار رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و برج میلاد به روی صحنه رفت.
+برنامه کامل دومین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر
+گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت «رضا صادقی»، «کاوه آفاق»، «ژیوان گاسپاریان»، «پرواز همای»، «پرویز شهید خان»، «سیامک عباسی»، گروه موسیقی «آوای موج» و «کاکو بند»

گفتگوی مفصل با دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجرحمیدرضا نوربخش: رسانه ملی قدمی برای موسیقی ایرانی برنمی‌دارد

hot-topic-logo«حمیدرضا نوربخش» دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از جزئیات این رویداد موسیقایی، نسبت میان مدیرعامل خانه موسیقی بودن و دبیر جشنواره شدن و برنامه‌هایش برای آینده گفت.
+جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر باید در همین مدار جلو برود تا بتواند به جشنواره‌ای جدی تبدیل و با استقبال اهالی موسیقی مواجه شود
+من برخلاف این که می‌گویند با نگاهی حذفی مانع از حضور جوانان در جشنواره شده‌ام همواره به این گروه به عنوان آینده‌سازان موسیقی توجه ویژه داشته‌ام
+معتقدم مهمترین بخش موسیقی ما، جوانان این عرصه‌اند اما جایشان در حاشیه نیست و باید اصل ماجرا باشند
+هر شخصی در صورت انفعال ناچار به پذیرش چیزی است که دیگران انتخاب می‌کنند
+من در طول سه سال اخیر اجازه نداده‌ام سقف بلیت‌های جشنواره هیچ تغییری داشته باشد
+در عرصه موسیقی ایرانی کسانی که بتوانند در مقیاس موسیقی پاپ مخاطب داشته باشند اندک‌اند. برای این که ارتباط جامعه با موسیقی سنتی ایرانی کم‌رنگ است.

قدردانی بزرگان موسیقی از بچه های هنرمند ایرانسومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) به پایان رسید | گزارش مفصل متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان»


مراسم اختتامیه سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) جمعه ۱۷ دی ماه با معرفی و قدردانی از هنرمندان و گروه های برگزیده شرکت کننده این رویداد در تالار وحدت تهران برگزار شد.

+اسامی برگزیدگان مرحله رقابتی جشنواره نوای خرم
+متن کامل بیانیه هیات داوران

صالح عظیمی: از خواننده های امروزی بعضی از صداها ذاتاً فالش و خارج استگفتگوی مفصل «موسیقی ایرانیان» با «کریم صالح عظیمی» به بهانهٔ هفتادمین سال تولد این استاد موسیقی ایرانی

hot-topic-logo

موسیقی ایرانیان: شانزدهم دیماه، زادروز استاد «صالح عظیمی»، پیشکسوتِ ردیف دان و خواننده ی موسیقی سنتی کشورمان است. استاد عظیمی، زاده ی ۱۳۲۵ در تبریز است که آواز زنده یاد استاد «ابوالحسن خان اقبال آذر»، انگیزه بخش ایشان در پرداختن جدی به آواز خوانی بوده است. تاکنون دو اثر (آوای همایون و آواز شور) به صورت رسمی از استاد عظیمی منتشر شده‌ است. همچنین او کنسرت‌هایی را با اساتید «مجید کیانی»، «داریوش طلایی»، «محسن نفر» و «داود آزاد» اجرا کرده است که عمده ی آنها با تاکید بر اجرای ردیف موسیقی کلاسیک‌آوازی ایران تدوین شده بودند. این هنرمند، به همراه «داود آزاد» اجراهایی را در داخل و خارج از ایران به صحنه برده و مدتی نیز با «حمید سکوتی» کنسرت‌هایی برگزار کرده اند. چندی پیش «سبحان مهدی پور» خواننده موسیقی ایرانی و یکی از شاگردان استاد عظیمی به دیدار وی رفته و گفتگویی دوستانه در این دیدار صورت گرفته که می توان آن را گفتگویی میان دو نسل در آواز ایرانی تلقی کرد. به بهانه ی هفتادمین سال تولد استاد «صالح عظیمی»، سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، این گفتگو را منتشر می کند که در ادامه می خوانید.

+استاد اقبال اصلا کلاس نداشت و درس نمی داد، اغلب برای یادگیری از آثارش استفاده می کردند
+وقتی استاد اقبال آذر درگذشت، فهمیدیم چه ضایعه بزرگی است برای آواز ایران
+در روش قدیمی آموزش که سینه به سینه بود، دیگر احتیاجی به صداسازی نبود
+همیشه طرفداران موسیقی پاپ بیشتر بوده اند
+موسیقی دستگاهی علم هست ولی موسیقی های دیگر برای پرکردن وقت و خوش گذرانی و تفریح هست
+الان هر کسی مدرس شده و ساز و آواز یاد میدهد
+خواننده تا خاطر جمع نشده که خوب میتواند بخواند یا تا زمانی که مدرس تائید نکند، نباید آواز بخواند

همزمان با آغاز فروش بلیتجدول اجراهای جشنواره موسیقی فجر منتشر شد | برنامه کامل اجراها

hot-topic-logoهمزمان با آغاز فعالیت سایت های بلیت فروشی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، جدول کامل اجراهای این دوره نیز اعلام شد.
+تالار وحدت، سالن رودکی، برج میلاد، سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، فرهنگسرای نیاوران و برج آزادی در جشنواره فجر پذیرای علاقه مندان است
+سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش از ۲۲ دی تا ۱ بهمن در تهران برگزار می شود

گزارش متنی و تصویری «موسیقی ایرانیان» از کنسرت «میان خورشیدهای همیشه»همه اقوام ایرانی با موسیقی «رستاک» گردهم آمدند


گروه موسیقی «رستاک» پس از دو اجرای موفق در شب‌های ۷ و ۸ دی ماه سال جاری، طی دو سانس دیگر در تاریخ ۹ دی‌ماه با اجرای آثاری از تازه‌ترین آلبومش از مخاطبان گسترده خود استقبال کرد.
+در ادامه عکسهای «علی چاشنی گیر» از کنسرت «گروه موسیقی رستاک» را مشاهده نمایید

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار