آرشیو ماهانه: مهر 1396

خواجه امیری دوباره در مسیر عاشقانه‌ها!تاریخ انتشار «سی سالگی» احسان خواجه امیری مشخص شد

«سی سالگی» نام تازه ترین آلبوم «احسان خواجه امیری» خواننده مطرح موسیقی پاپ کشورمان است که در آخرین ماه تابستانی سال جاری، از سوی مؤسسه «آوای هنر» روانه بازار موسیقی کشور می شود.
+این آلبوم هم همچون سه آلبوم اخیر خواجه امیری از سوی مؤسسه فرهنگی هنری «آوای هنر» در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

با هدف معرفی فرهنگ و هنر کهن عاشیق‌ها و اشتراک‌های فرهنگی دو کشورعاشیق‌های ایران و ترکیه با هم جشن گرفتند

جشن عاشیق‌های ایران و ترکیه با هدف معرفی فرهنگ و هنر کهن عاشیق‌ها و اشتراک‌های فرهنگی دو کشور، با حضورعاشیق محمود قاراداش، عاشیق گلتکین بولوت از کشور ترکیه و عاشیق ایمران حیدری و عاشیق محبوب خلیلی از ایران برگزار شد. به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این برنامه نوری شیمشگ لر – رایزن فرهنگی ترکیه – با اشاره به اهمیت گسترش تعاملات فرهنگی و ادبی دو کشور، گفت: ایران و ترکیه در تمام زمینه‌های فرهنگی، ادبی و هنری روابط نزدیکی با هم دارند. توجه کشور ترکیه به زبان و ادبیات فارسی، از دوران محمود غزنوی آغاز شده … ادامه مطلب»

شب میراث زمینسپاس داری مردم در شصت و پنجمین زاد روز «حسین علیزاده»

hot-topic-logo
شصت و پنجمین زادروز «حسین علیزاده» در قالب پرفرمنسى در تالار حافظ جشن گرفته شد. در این پرفرمنس ابتدا آتیلا پسیانى، بهناز جعفرى، پانته آ پناهى ها و صابر ابر متنی را براساس زندگی حسین علیزاده به نویسندگى و کارگردانی «پیمان قدیمی» اجرا کردند در حالى که پشت سرشان روى پرده بزرگى ویدیویى از محله دوران کودکى، بازار، امام زاده زید، دبستان حافظ، هنرستان موسیقی، دانشگاه تهران، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی و… پخش میشد. در طول خوانش متن نیز اشاره هایى به آثار و زندگى حسین علیزاده مى شد.
+حسین علیزاده: حالم طورى شده که دلم میخواهد ١٢٠ سال دیگر عمر کنم، این مهر و عشق، به من تعهد مى دهد که کار کنم

محمدرضا بلادی: قطعاتی که اجرا کردیم، همگی بدیع و نو بودند که ریشه در آیین ها و موسیقی فولک بوشهر داشتنداستقبال فرانسوی ها از موسیقی بومی بوشهر

hot-topic-logo
با حضور گروه موسیقی بوشهری لیمر در ۵ فستیوال موسیقی فرانسه، آیین های بومی و محلی بوشهر مورد استقبال مردمان این کشور قرار گرفت.
+«آرام خلخالی» یکی از اعضای گروه موسیقی لیمر بوشهر از سوی رئیس فستیوال موسیقی مونتیگناک فرانسه به عنوان سفیر صلح و بانوی برگزیده این فستیوال انتخاب شد

«در استان خراسان با هر موسیقی که مواجهه صورت گرفته از جنس موسیقی ای بوده که مخاطبین آن مودب ترین به آداب هستند»اعتراض «خانه موسیقی» به لغو کنسرت ها در خراسان

hot-topic-logo
حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی روز گذشته در نشست ماهیانه به نمایندگی از جامعه موسیقی کشور به برخی اظهارنظر های صورت گرفته از سوی مسئولین در خصوص ممانعت از اجرای برنامه ها و کنسرت های موسیقی در استان خراسان و شهر مشهد اعتراض کرد.
+از نمایندگان مردم انتظار داریم از قانون اساسی پاسداری کنند
+انتظار از دکتر عارف خیلی بیشتر است
+جدا کردن شهر مشهد از دیگر شهرها توجیه پذیر نیست
+پاسدار شان بزرگان دین هستیم
+طی نامه ای از مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین مقام کشور درخواستمان را مطرح کردیم

گفت‌وگو با رهبر ارکستر جوانان جهاندامیانو جورانا: در ایران چیزی جز عشق نمی‌بینید

«دامیانو جورانا» چندی پیش با همراهی ارکستر جوانان جهان به ایران سفر کرد و تالار وحدت سه شب میزبان اجرای مشترک این ارکستر و ارکستر سمفونیک تهران بود. اجرایی که در آن جورانا با لوریس چکناواریان و نصیر حیدریان (رهبران ارکستر) نیز همراه شد و تجربه‌های متفاوتی را برای دو ارکستر دربرداشت. جورانا طی مدتی که در ایران بوده، نقطه نظراتی درباره موسیقی پاپ ایران، نوازندگان ایرانی و… دارد که درباره آن ها‌ صحبت کرده است. * شاید بد نباشد اول از ارکستر جوانان جهان برای‌مان بگویید. از فعالیت‌ها و اهدافش. این ارکستر به رهبری من، تنها ۴ روز پس … ادامه مطلب»

آواز زیبا بشنویداجرای گزیده‌ای از بهترین اپراها در تالار وحدت با کنسرت «بل کانتو»

ارکستر و گروه کُر «بل کانتو» هفتم شهریورماه سال جاری گزیده ای از برجسته ترین اپراهای ایتالیایی را با عنوان «شورآواز» در تالار وحدت تهران به صحنه می برد. نیما پناهی‌ها رهبر ارکستر و گروه کر «بِل کانتو» درباره تازه ترین فعالیت های این گروه توضیح داد: «شور آواز» عنوان جدیدترین پروژه از گروه «بل کانتو» است که بر اساس شور و اشتیاق مخاطبان و جذابیت اجراهای اُپرای ایتالیایی به این عنوان نامگذاری شده است. همچنین بل کانتو اصطلاح ایتالیایی است و به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص برای بهترین ملودی نویسان و بزرگترین اُپرانویسان تاریخ ایتالیا است. وی … ادامه مطلب»

مدیرکل دفتر موسیقی اعلام کرد:«دره ستارگان» جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان را به مردم معرفی کرد

فرزاد طالبی ضمن تشکر از سازندگان «دره ستارگان»، این مستند را در شناساندن جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان به مردم موثر دانست. فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مستند «دره ستارگان» که به زندگی شهرداد روحانی می پردازد و در گروه «هنر و تجربه» اکران شده است، گفت: این مستند هم به لحاظ فنی و هم از نظر انتخاب بازیگر و حضور هنرمندان متعدد و محبوب، بسیار ارزشمند است، زیرا در آن جایگاه و اهمیت یک موسیقیدان برجسته به مردم معرفی می شود. وی افزود: این مستند بر خلیج فارس هم تاکید دارد که … ادامه مطلب»

بورسیه پژوهشگران داخلی و خارجیعلی مغازه‌ای: موسیقی ایران دچار «زار» شده است

نشست رسانه‌ای فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» در حالی برگزار شد که مدیران برگزاری این رویداد موسیقایی برنامه های سالانه دبیرخانه فستیوال را تشریح کردند. علی مغازه‌ای دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» در نشست خبری که روز شنبه ۳۰ مردادماه در کافه نزدیک تئاتر برگزار شد، با اشاره به برگزاری این رویداد موسیقایی طی سه دوره گذشته بیان کرد: خوشبختانه با انعکاس مناسبی که از این رویداد موسیقایی در رسانه ها بازتاب پیدا کرد، مردم منطقه های مورد نظری که ما میزبان آنها در دوره های قبلی بودیم به تکاپو افتادند که موسیقی اصیل منطقه خودشان را بیشتر از اینها … ادامه مطلب»

بیوک موسوی خبر داد:"سعدآباد" در انتظار برگزاری کنسرت‌های جدید

«پس از هشت سال وقفه، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد اقدام به برپایی کنسرت سنتی کرد و از این به بعد این مجموعه‌ی تاریخی میزبان بزرگان موسیقی کشور خواهد بود.» بیوک موسوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با اعلام این خبر گفت: مجموعه سعدآباد در شب‌های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ مرداد میزبان کنسرت «پرواز همای» با همراهی گروه «مستان» بود که با توجه به استقبال علاقمندان، برنامه‌هایی از این دست در مجموعه سعدآباد ادامه خواهد داشت. او افزود: این مجموعه با تمام توان و ظرفیت خود در حمایت از جامعه فرهنگی و هنری کشور تلاش خواهد کرد و به این مسیر … ادامه مطلب»

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران