آرشیو ماهانه: مهر 1396

غلامعلی کویتی‌پور خواننده سرودهای انقلابی از ورود آهنگ‌های لس‌آنجلسی به مداحی‌ها و همچنین رویکرد دسته‌های عزاداری که در ساعت 2 نیمه شب در کنار خانه‌های مردم طبل و سنج می‌زنند، انتقاد کرد. نشست تخصصی “سوگ و سرود” سه‌شنبه 28 آبان ماه در کارگاه “درباره ترانه” فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. غلامعلی کویتی‌پور  در این نشست تخصصی گفت: بیش از 34 سال است که مفتخر به خدمت اهل بیت عصمت و طهارت هستم و همیشه در این مدت هرگاه با مردم عزیز کشورم به طور مستقیم روبه رو شدم از آنها خواستم به من مداح و نوحه خوان نگویند چرا که اعتقاد … ادامه مطلب»

یادداشتی از زینب مرتضایی فردمهاجرت آرام نُت‌ها...

مهاجرت برای خیلی‌ها واژه جذابی است و برای آنها که تجربه‌اش را ندارند جذاب‌تر، البته این روزها کم و بیش همه از دشواری‌های آن می‌دانند و دیگر تصویر رویایی گذشته را از مهاجرت ندارند و فکر نمی‌کنند کسی آن طرف دنیا برایشان فرش قرمز پهن کرده است…

می‌گفتند عود «ساز» عربی استگفتگوی مفصل با «منصور نریمان» پدر عود ایران

از نسل تکنوازان رادیو و برنامه گلهاست. نخستین کسی است که ساز کهن و زاده ایران‌زمین، عود را جدی گرفت و مستقل نواخت. پیش از او حتی استادان موسیقی ایران، عود را چندان نمی‌شناختند و آن را‌ سازی عربی می‌پنداشتند. سال‌ها یگانه تکنواز عود بود و دیگران همه بعدتر آمدند. اکنون نام عود با نام او یکی شده است.
+ آموزش نت‌خوانی از روح‌الله خالقی به صورت مکاتبه‌ی تلفنی!

این قطعه را با اجازه صاحب اثر از موسیقی ایرانیان آنلاین بشنوید و دانلود کنید«دلم میخواد» با صدای محمد زارع منتشر شد

قطعه «دلم میخواد» با صدای محمد زارع منتشر شد. در ادامه می توانید این قطعه را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت موسیقی ایرانیان آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.
+ آلبوم متفاوت محمد زارع به زودی منتشر می شود

انتقاد از مزاحمت صوتی دسته‌‌جاتغلامعلی کویتی‌پور: مداحی جای آهنگ‌های لس‌آنجلسی و شهر موش‌ها نیست

غلامعلی کویتی‌پور خواننده سرودهای انقلابی از ورود آهنگ‌های لس‌آنجلسی به مداحی‌ها و همچنین رویکرد دسته‌های عزاداری که در ساعت 2 نیمه شب در کنار خانه‌های مردم طبل و سنج می‌زنند، انتقاد کرد.

موسیقی ایرانیان – زینب مرتضایی فرد: «خداحافظی برج میلاد با کنسرت‌های پاپ تا پایان سال»؛ این جمله روز گذشته تیتر بخش فرهنگی اغلب خبرگزاری‌ها بود و امروز هم روزنامه‌های زیادی آن را احتمالا منتشر کرده‌اند. فرزاد هوشیار پارسیان، مدیرعامل برج میلاد تهران اعلام کرده است که به دلیل فشردگی برنامه‌هایشان کنسرت موسیقی پاپ برگزار نخواهند کرد و اولویت آنها تا پایان سال 92 میزبانی کنسرت‌های سنتی و ملی است. داستان از این قرار است که برنامه های برج میلاد تا پایان سال 92 پر شده است. ماه های محرم و صفر هم که کنسرت های موسیقی برگزار نمی شود و پس … ادامه مطلب»

یادداشتی از زینب مرتضایی فردبرج میلاد و نذرکردن روغن ریخته!

«خداحافظی برج میلاد با کنسرت‌های پاپ تا پایان سال»؛ این جمله روز گذشته تیتر بخش فرهنگی اغلب خبرگزاری‌ها بود و امروز هم روزنامه‌های زیادی آن را احتمالا منتشر کرده‌اند. فرزاد هوشیار پارسیان، مدیرعامل برج میلاد تهران اعلام کرده است که به دلیل فشردگی برنامه‌هایشان کنسرت موسیقی پاپ برگزار نخواهند کرد و اولویت آنها تا پایان سال 92 میزبانی کنسرت‌های سنتی و ملی است.

در پی امتداد وضعیت نا بسامان ارکسترهاآیا فرهاد فخرالدینی دوباره رهبر ارکستر ملی می شود؟

قرارگرفتن باگت رهبری ارکستر در دستان فرهاد فخرالدینی و رهبری او در تالار رودکی رویداد فرخنده‌ای برای اهالی موسیقی بود که شامگاه 5شنبه 9 آبان ماه رقم خورد و حدس و گمانه‌هایی را نیز به دنبال داشت. حدس و حاشیه هایی که البته سخنان داوود گنجه‌ای، عضو شواری عالی خانه موسیقی، در انتشار آن بی‌تاثیر نبود‌!

دانلود این قطعه با اجازه صاحب اثر از موسیقی ایرانیان«بیتابی» از محمد کریمی منتشر شد

اولین اثر محمد کریمی خواننده جوان موسیقی پاپ ایران با عنوان «بیتابی» و همکاری موسسه فرهنگی و هنری «نی داوود» منتشر شد. این قطعه را در ادامه می توانید با اجازه صاحب اثر از طریق سایت موسیقی ایرانیان آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.

+ تک قطعه ای با موضوع دفاع مقدس

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران