آرشیو ماهانه: شهریور 1396

داریوش پیرنیاکان از سمت دبیر و سخنگویی خانه موسیقی استعفا دادجنجالی که سریع به استعفا ختم شد

داریوش پیرنیاکان از سمت دبیر و سخنگویی خانه موسیقی استعفا داد. پیرنیاکان که در چهاردهمین جشن خانه موسیقی ضمن خواستار آزاد شدن صدای بانوان، گفته بود: «موسیقی باید به رسمیت شناخته شود و فقها باید پاسخگو باشند که چرا می‌گویند موسیقی حرام است؟ دکتر شریعتی هم گفته است که آیه‌ای در قرآن درباره حرام بودن موسیقی وجود ندارد.»

به آهنگسازی، سرپرستی و خوانندگی اهورا پارساکنسرت گروه خنیاگران «زُروان» برگزار می شود

کنسرت گروه خنیاگران «زُروان» به آهنگسازی، سرپرستی و خوانندگی اهورا پارسا، تاریخ‌ چهارم و پنجم آبان ماه سال جاری در شهر تهران برگزار می‌شود.
+خرید بلیط این کنسرت از سایت iranconcert.com

همشهری جوان نوشت: بسیاری در فضای رسانه ها از یکنواختی کنسرت ها مخصوصا خوانندگان پاپ انتقاد کردند و نبود خلاقیت باعث شد که بسیاری دیگر هیجان سابق برای رفتن به کنسرت را نداشته باشند. داستان که بالا گرفت، چهره‌های نامدار، با بی‌اعتنایی به این حرف و حدیث‌ها بازهم رویه قبلی خود را در اجراهای زنده پیش گرفتند و برخی دیگر برای اینکه نشان دهند به شعور و فهم مخاطبشان احترام قائلند، با ترفنده‌های مختلف سعی کردند که برنامه‌هایشان را دچار تحولات گسترده‌ای کنند. فرزاد فرزین یکی از آن‌هایی بود که به فکر خلاقیت افتاد تا کنسرتش را از تکرار نجات … ادامه مطلب»

به مناسبت عید غدیر خم و دهه ولایتگروه موسیقی «کایر» به روی صحنه می‌رود

گروه موسیقی نواحی ایران «کایر» به مناسبت عید غدیر خم و دهه ولایت در افتتاحیه جشنواره «کلیا» به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
+به سرپرستی سید جمال محمدی

صادقی پس از مدتها در تهران به روی صحنه رفتگزارش تصویری موسیقی ایرانیان از کنسرت رضا صادقی

کنسرت رضا صادقی پس از مدتها در شهر تهران و سالن همایشهای برج میلاد تهران با استقبال مخاطبین و به همت موسسه «آوای هنر» (به مدیریت محمد جلیل پور) برگزار شد. در ادامه گزارش تصویری موسیقی ایرانیان از این کنسرت را می توانید دنبال کنید.
+عکسها از آیدین پورایمان

«دُروج» از لحنی حماسی تا لحظاتی انتزاعیگفتگوی موسیقی ایرانیان با سهیل مخبری آهنگساز جوان موسیقی ایران

آلبوم موسیقی بی کلام «دُروج» با سازبندی و صدای جدید، اول مهرماه توسط موسسه «آوای باربد» در سراسر کشور منتشر و پخش شد، در همین یکماه اخیر و مدت زمان کمی که از انتشار این اثر میگذرد، به نظر می رسد این آلبوم به دل مخاطبان جدی موسیقی نشسته و فروش خوب «دُروج» هم مهر تاییدی بر این موضوع است. به همین بهانه به سراغ سهیل مخبری آهنگساز جوان موسیقی ایران رفته ایم تا گفتگویی با وی در این زمینه داشته باشیم، ضمن اینکه گفتگو را در ادامه می توانید دنیال کنید، در پایان این مصاحبه هم قطعه شنیدنی «اردیبهشت» از همین آلبوم را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت موسیقی ایرانیان آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.
+یادداشت  اردشیر کامکار برای این آلبوم

چهارم آبان ماه سال جاریاولین کنسرت رضا رویگری برگزار می شود

اولین کنسرت رسمی رضا رویگری خواننده و بازیگر سینما و تلویزیون در تهران برگزار می شود و در اين اجرا که در دو سئانس برگزار مي شود، این خواننده قطعاتی از آلبوم های «غوغا» و «کازابلانکا» را به روی صحنه می برد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران