بزرگداشت استاد خرم برگزار می شودیادداشت حمید خزاعی برای استاد همایون خرم

موسیقی ایرانیان – حمید خزاعی: چند روز پيش خبر در گذشت استاد محمد بيگلري پور باعث تاثر و اندوهمان شد که باز هم يکي از اهالي هنر از ميان ما رخت بربست و به ديار دوست شتافت، اما هنوز داغ اين غم کم نشده بود که خبر بسيار ناگوار ديگري به گوشمان رسيد، باورش براي بنده و ديگر همکارانم بسيار سخت بود، استاد همايون خرم درگذشت، استاد بي نظير و با اخلاقي که تمامي ابعاد وجودش قابل ستايش همگان بود و همواره از او به عنوان اسطوره ي اخلاق و هنر ياد مي شد، استادي که نغمه هاي دل انگيزش خاطرات بسياري را براي همه ي ايرانيان به يادگار گذاشت، استادي که همچون پدري مهربان و دلسوز براي هنر موسيقي اين سرزمين، بدون هيچ چشم داشتي تلاش کرد و بي منت آن چه را که بايد به شاگردانش آموخت.

هرگز لحظات پر افتخاري که قطعات استاد را با اجازه و در حضور مهربانشان، توسط ارکستر آکادميک تهران در چند کنسرت اجرا کرديم و همراهي و دلگرمي بي انتهايي که ايشان، با حضور خود در اکثر اجراهاي ارکستر به ما دادند را فراموش نخواهم کرد.

حدود دو ماه پيش با دوست عزيز و هنرمندم بابک شهرکي که فرزند هنري استاد خرم و مفتخر به دريافت لقب نوه ي هنري استاد صبا از ايشان مي باشد و امين سالمي در جلسه ي هيئت مديره ي ارکستر در مورد برنامه ي بزرگداشتي براي اين هنرمند ستودني صحبت کرديم؛ با توجه به رويکرد هميشگي استاد به تکريم جوانان و اجازه ي ايشان مبني بر اجراي آثار فاخرشان توسط خوانندگان جوان کشور در سال هاي اخير بر آن شديم که کنسرت بزرگداشت استاد همايون خرم با حضور برخي خوانندگان جوان و با آتيه اي که افتخار اجراي اين آثار را داشتند برگزار شود.

با اين رويکرد برنامه ريزي اين کنسرت به منظور بزرگداشت استاد همايون خرم شروع شد؛ ولي افسوس که اين بزرگداشت بدون حضور ايشان برگزار خواهد شد، افسوس که جامعه هنري کشور بار ديگر گوهري گرانبها را از دست داد، افسوس که ديگر سايه ي مهربان ايشان بر سر ما نيست. افسوس که شمع وجود اين نازنين خاموش شد، اما نغمه هاي جاويد و ماندني ايشان، نام و ياد اين استاد را همواره زنده نگه خواهد داشت و تا اين جهان در گردش است نام استاد همايون خرم نيز در ياد و جان همه ي  ايرانيان در سراسر دنيا خواهد ماند، روحش شاد و يادش گرامي.

اينجانب حميد خزاعي خواننده و عضو هيئت مديره ارکستر آکادميک تهران به نمايندگي از اين ارکستر، درگذشت اين هنرمند وارسته و بزرگ کشور و آخرين يادگار از نسل شاگردان استاد ابوالحسن صبا را به جامعه ي موسيقي و هنري کشور و همه ي ايرانيان عزيز تسليت عرض مي نمايم.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

برچسب

یک دیدگاه برای این خبر “بزرگداشت استاد خرم برگزار می شود”

 1. یادمان استاد خرم گفت:

  یادمان استاد همایون خرم و پخش ترانه ای از استاد پژمان مصلح به یاد ایشان دررادیو7
  متن خبری زیر از خبرگزاری ایسنا است که برای یادمان استاد همایون خرم قرار است برنامه تلویزیونی رادیو 7 ویژه برنامه ای در شامگاه 4 شنبه داشته باشد.
  از نکات قابل توجه در این برنامه حضور فرزند ایشان به عنوان میهمان است.
  و دیگر پخش ترانه ای از استاد پژمان مصلح است که به یاد استاد خرم آن را ساخته و اجرا نموده اند.
  بی شک این ویژه برنامه ، یادمانی فاخر برای استاد همایون خرم عزیز خواهد بود.
  و متن خبری:

  یادمان همایون خرم در «رادیو هفت» با حضور فرزندش
  » سرویس: فرهنگی و هنری – تلویزیون و رادیو
  کد خبر: 91110302160
  سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۱ – ۱۶:۵۳

  یادمان استاد همایون خرم به مناسبت هفتمین شب درگذشت‌اش با حضور فرزند او رضا خرم، فردا شب (چهارشنبه) در برنامه رادیو هفت به صورت ویژه برگزار می‌شود.
  منصور ضابطیان مجری رادیو هفت در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از حضور رضا خرم به مناسبت گرامی‌داشت همایون خرم در برنامه رادیو هفت خبر داد و گفت: قرار است با ویژه‌برنامه‌ای یاد و خاطره این استاد، آثار و ترانه‌هایش را گرامی بداریم.
  وی در ادامه با بیان اینکه قرار است رضا خرم به عنوان تنها میهمان برنامه حضور داشته باشد، ازپخش ترانه‌هایی برای گرامی‌داشت این استاد موسیقی خبر داد و گفت: قرار است ترانه‌هایی از علیرضا قربانی، محمد اصفهانی،‌ رسول اکبریان، سالار عقیلی، بهرام حصیری و … پخش شود.
  ضابطیان همچنین گفت: برای اولین بار قرار است ترانه‌ای به یاد استاد همایون خرم در برنامه «رادیو هفت» پخش شود. این ترانه توسط استاد پژمان مصلح ساخته و اجرا شده است.
  به گزارش ایسنا، برنامه فرداشب «رادیو هفت» با اجرای رشید کاکاوند ساعت 23 به روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.
  انتهای پیام”
  منبع:خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه