موسیقی ایرانیان
 

در سوئيس

آزيتا حميدي، هارپ نواز مشهور ايراني- سوئيسي پس از يك دوره بيماري در سن 51 سالگي درگذشت.

به گزارش خبرنگار موسيقي آريا، آزيتا حميدي هارپ نواز مشهور ايراني- سوئيسي كه سال گذشته در بيست و هفتمين جشنواره موسيقي فجر، پس از يك دوره بيماري در سن 51 سالگي درگذشت.
بخشي از گفتگوي آزيتا حميدي در بيست و هفتمين جشنواره موسيقي  فجر؛
آزيتا حميدي هارپ‌نواز ايراني‌الاصل اتريشي گفت‌: هر چند در کشورهاي سوئيس و اتريش بزرگ شده‌ام اما موسيقي ايران بخشي از زندگي من است و اهميت زيادي براي آن قائل هستم.

آزيتا حميدي که به سختي مي‌توانست فارسي صحبت کند،گفت: از اينکه فارسي بلد نيستم شرمنده‌ام اما اميدوارم به زبان موسيقي توانسته باشم با شما ارتباط برقرار کنم.

وي با اشاره به اينکه موسيقي باعث نزديک شدن فرهنگ‌هاست، افزود: موسيقي ما در تلاش است تا مشترکات بزرگ فرهنگ‌هاي گوناگون و دور از هم را با خلاقيت، احترام و کمي بازيگوشي به يکديگر نزديک کند و اين اتفاق تنها از طريق زبان مشترک موسيقي که هديه آفريدگار است، ميسر مي‌شود.

اين هارپ‌نواز، گفت: از اين‌که ايرانيان با قلب گرم و حرارت زيادي از جشنواره موسيقي استقبال کردند، خوشحالم چرا که احساس کردم هر آنچه را که روي صحنه اجرا کردم دريافت کردم.

وي با ابراز تشکر از مسئولان برگزاري اين دوره از جشنواره ياد‌آور شد: حضور من در اين جشنواره باعث شد تا نيمه گم شد‌ه‌ام را پيدا کنم و آرزويي بود که با اجراي برنامه در ايران محقق شد.

حميدي با اشاره به‌ آشنايي‌اش با موسيقي ايران، تصريح کرد: هر چند در کشورهاي سوئيس و اتريش بزرگ شده‌ام اما موسيقي ايران بخشي از زندگي من است و اهميت زيادي براي آن قائل هستم.

آزيتا حميدي بعد از گذراندن 5 سال بيماري سرطان ظهر ديروز در شهر برن سويس دارفاني را وداع گفت. او يکي از اعضاي گروه “بازار” بود که سال گذشته با حضور درجشنواره موسيقي فجر توانست موسيقي شرق و غرب را درهم آميزد. اين نوازنده هارپ برداشت ملوديک خود از موسيقي شرقي را با تکنيک نوازندگي غربي درهم مي‌آميخت.


منبع: خبرگزاری آریا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=26736


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.