انتقاد رئیس سازمان صدا و سیما از شجریانضرغامی: شجریان به امام خمینی بی احترامی می کند

عزت‌الله ضرغامی که در پنجمين كنگره جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامی سخن می گفت در بخشی از سخنانش، بدون نام بردن از محمدرضا شجریان خواننده پرآوازه موسیقی ایرانی که در چند سال گذشته از منتقدان سرسخت سیاست‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود و بارها به پخش بدون مجوز آهنگ‌هایش از شبکه‌های مختلف صدا و سیما اعتراض کرده است، به انتقاد از شجریان پرداخت و او را متهم به همسویی با جریانات سیاسی مخالف جمهوری اسلامی ایران کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان صدا و سیما در بخشی از سخنانش در این کنگره گفت: «تفاوت زمان حاضر با سال 60 از نظر امکانات تبلیغاتی زیاد است. آن هنگام تبلیغات نبود و جریانات زود حذف شدند اما اکنون جریانات فتنه فقط به حاشیه رفتند؛ مثلاً یک خواننده قدیمی که به خاطر توجه نظام تصویر و صدایش پخش می‌شود و اذان نوستالژیک داشته دشمن از او شخصیت‌سازی می‌کند در حالی که کسانی بودند صدای خوبی داشتند و حذف شدند.»

وی در ادامه گفت: «این فرد مذکور خوشبختانه گفته است که ما از اول هم انقلابی نبودیم در حالی که بعضی‌ها می‌گفتند اینها فقط با رهبری مشکل دارند.»

به گزارش ایسنا او در ادامه افزود: «مي‌گويند از اينكه آهنگ ما با تصوير امام (ره) پخش مي‌شود ناراحت هستيم –البته حالا او امام نمي‌گويد بي احترامي مي‌كند -لذا اين مساله براي كساني كه فكر مي‌كردند مديريت فعلي نمي‌تواند اين افراد را اداره كند پيام خوبي بود.»

قابل ذکر است استاد آواز ایران اخیرا نیز در گفت‌وگو با بخش فارسی بی.بی.سی به انتقاد از سیاست های سازمان صدا و سیما و دولت پرداخته بود.


منبع: موسیقی ایرانیان

126 دیدگاه برای این خبر “انتقاد رئیس سازمان صدا و سیما از شجریان”

 1. saeed***kish گفت:

  اولا اقای ضرغامی این صحبتهای شما در کنکره بیشتر جنبه تخریب رو داشت نه انتقاد که این صحبتها از رئیس رسا نه ملی بعید است در جریان انتخابات یکطرفه رفتن رسانه ملی وحمایت شما وهمکارانتان از جریان اوصولگرایان مشهود بود وبعد رسانه ملی با موسیقی مشکل دارد هم با سنتی هم با پاپ ما بعد از 30سال از گذشت انقلاب هنوز الات موسیقی را در رسانه ملی ندیدایم وهنوز این الات موسیقی را اسباب موتربان می نامید واین نشانه بسته بودن فکر رسانه ملی در طول عمرش است پس شما که از موسیقی الات موسیقی خوانندگان سر در نمی اورید بهتر است که صحبت نکنید سنگین تر هستید

 2. green گفت:

  این یکی دیگه چی میگه ؟
  ضرغامی بره به فکر صدا و سیمای غیرملیش برسه که دیگه دو نفرم نمیبنش لازم نیست درباره بقیه چیزا نظر بده

 3. ناشناس گفت:

  جناب برادر ضرغامی لطفا شخصیت خودتون نو تو دیدگاها خراب نکنید استاد بی احترامی نکرده .به شما به جای مهندس ضرغامی بگن اقای ضرغامی شما ناراحت میشید این بی احترامی؟

 4. ناشناس گفت:

  ای ول green جون دمت گرم واقعا 2 نفرم tv ملی نمیبینن

 5. بهنود گفت:

  دم استاد شجریان گرم . این ضرغامی هم فکر می کنه تئوری نسبیت رو کشف کرده!

 6. حامد گفت:

  به نظرم شجریان در حدی نیست که اقای ضرغامی اصلا حرفشو بزنه.
  شجریان ادم حقیریه

 7. میلاد عشق گفت:

  درود به شرف شجریان بزرگ که همه حرفاشو رک و پوست کنده می زنه.شجریان اعتبار آواز و آزادگی ایرانی.

 8. حامد امیری گفت:

  بابا ضرغامی تو دیگه چقدر آدم …. هستی..
  استاد شجریان از دستت شکایت کرد باز هم داری حرف زیادی میزنی…
  اگه دوست داری تا استاد دوباره از دستت شکایت کنه و آبروتو ببره..
  هیچ کس نمیتونه این استاد گرانقدر رو از ما بگیره..
  مرگ بر انکس که کوچکترین انتقادی از استاد کنه روزگارش هلاکه

 9. بهنود گفت:

  آقای حامد شوخی میفرمایید دیگه ، درسته؟

 10. مسيح گفت:

  هميشه اينطور بوده كه ارزش مهره هاي ارزشمند و گرانقدري چون استاد شجريان در كشور ناديده گرفته شده ، بهمين خاطر هم اينقدر كشور رو به حقارت و پستي ميره ، چرا كه ارزش انسانهاي ارزشمند و والايي چون استاد رو ، اشخاص بي بوته و بي اصالت و … و بي هنري چون ضرغامي ارزشگذاري ميكنند . افتخارات كشور وقتي ناديده گرفته شوند ماييم و مشتي خاك

 11. مرتضی گفت:

  از ضرغامی و امثال اون جز تخریب شخصیتهای فرهنگی و هنری ایران کاری بیشتر ساخته نیست

 12. حامد امیری گفت:

  حامد جان تو لازم نیست حرفی بزنی…
  تو اصلن میدونی استاد شجریان یعنی چه؟

 13. عرفان گفت:

  به ضرغامی پیشنهاد می کنم با این حرفهای صدتا یک غاز بیشتر از این آبروی خودشو نبره.
  استاد یک همیشه جاودان در قلب من و همه ی عالم هستن.

 14. سبز گفت:

  ………..جای اینکه افتخار کشورتو حلوا حلوا کنی و ازش قدردانی کنی این اراجیف رو به هم میبافی؟؟؟؟

 15. امیر گفت:

  آقای ضرغامی شما بروید همان فارسی1 تان را نگاه کنید که بالاخره اسکار با تاتیانا عروسی میکنه یا نه!
  شما چکارتان به این حرفها دوست عزیز؟

 16. یک ایرانی گفت:

  من واقعا نمی دونم این اقای ضرغامی چه فکری می کنه راجع به بی احترامی کردن؟
  اقای ضرغامی بی احترامی این نیست که بجای القاب از لفظ اقا استفاده کنیم.
  بی احترامی این است که در یک جامعه که ادعای مردم سالاری دارره ادعای نظام دینی داره ادعای خدا و پیغمبر داره عدالت را که یک رکن اساسی هر دو مقوله است را رعایت کنه چه در مورد افراد و چه در مورد کل جامعه !
  نه من می خوام بپرسم که اقای ضرغامی این عدالته که شما در صدا و سیما دارید رعایت میکنید چه در مورد شخص اقای شجریان و اشخاص دیگر! و چه در مورد کل ملت ایران.
  شما در رسانه ی ملی با پخش کردن تصانیف و اواز های استاد شجریان بدون اجازه ی وی بی عدالتی را جار زدید.
  با انتخاب اهنگهایی متناسب با سلایق محدود ابتذال را به موسیقی ایران هدیه کردید.
  من شما و صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد را مسئول ایجاد موسیقی زیر زمینی و ابتذال در ان میدانم

 17. یک ایرانی گفت:

  با عرض پوزش
  در سطر چهارم نظر من “رعایت کنه” را به “رعایت نکنه” اصلاح میکنم

 18. ناشناس گفت:

  من بدون هیچ غرض ورزی یک سوال دارم آیا شجریان شجریان فرهنگ ایران رو دوست داره؟ پس چرا کراوات می زنه مغایرت داره؟

 19. عاشق فرهنگ و هنر ایران گفت:

  درود بر شرف استاد شجریان. ایشان در قلب همه ایرانی ها که به جای خود بلکه در دل میلیون ها غیر ایرانی هم جای دارند . همه ایشان را افتخار ایران می دانند . پس این حرف های …. هیچ.

 20. M گفت:

  خوبه حالا کسی رسانه های به قول خودشون بیگانه را نمی بینه.

 21. اميد(هنر هفتم) گفت:

  آقاي شجريان توهين نكرد…

 22. نگار گفت:

  شجریان یک وطن فروش واقعی است وباتمام وجودبرایش متاسفم که درواپسین روزهای عمرش بازهم دست ازسر این مزخرفاتش برنمی دارد وچقدریک ادم می تواندبدبخت باشد

 23. ارش گفت:

  باتوجه به نظرمسیح به نظرم شجریان بیشتر شبیه خرمهره است تایک مهره ارزشمند

 24. ارش گفت:

  حامدامیری من می دونم شجریان یعنی چه شجریان یعنی وطن فروش ..یعنی بیگانه تراز بیگانه…یعنی ابروبر…

 25. پرستو گفت:

  اقاي ناشناس واقا موتا سفم براتون….باعث بسي شرمساريه….

 26. توکا گفت:

  قابل توجه ناشناس “که میگویند چرا استاد کراوات می زنند باید عرض کنم که اگر اطلاعات کافی داشتید می دانستید که کراوات از ایران به سایر نقاط جهان رفت واولین بار در ایران استفاده شد…

  درضمن خانم نگار شما وطن فروش هستید که کشورمون رو به اعراب فروختید…ایرانی اصالت خودش رو حفظ می کند!به امید خدا استاد سالها عمر خواهندکردوهمینطور که شاهدیم ایشان افتخار ایرانندو خوشبخت…وشما که در آتش حسد می سوزید بدبخت!
  باشد تا ببینید که ظلم پایدار نیست.

 27. حامد گفت:

  درود بر خسرو آواز ایران

  دوستانی که درک اینو ندارن که بخواهند انسانی بزرگ و فریهخته ای چون استاد شجریانو بشناسند وسطح نگاه و درکشون در حد یک ادمی که در کما است بهتره که نظر ندن شما کجا استاد کجا اندازه این حرفا نیستین

 28. AmirHossein گفت:

  ضرغامی دیگه کیه…

 29. رضا گفت:

  اون كسي كه جمله “وطن فروشي” را مدام و با اسامي متفاوت در سايتهاي مختلف ابراز مي كنه به نظر من خودش علاقه خاصي به جملات همرديف اين…داره!

 30. sheida گفت:

  dava nakonid toro khoda,akhe heyfe name shajarian nist ke ba zarghami… ham radif beshe ??? zende bad soltane avaz e iran

 31. سارا گفت:

  مگه ضرغامی هم بی بی سی رو میبینه !!!!!

 32. سید محمد گفت:

  صدای شجریان به نظر من عالیه.ولی اون از این نعمت خدادادی برای مقاصد شخصی استفاده میکنه.اون با این حنجره میتونست یه قسمت از بار سنگین تبلیغات اسلام رو برداره و الان اینقدر اسلام حقیر نباشه که هر کسی بیاد و برای خودش نظر بده.به نظر حقیر بی بی سی دشمن ماست.وقتی که دشمن مارو تائید کنه یعنی یه جای کارمون میلنگه….
  به امید عاقبت بخیری همه

 33. مازیار گفت:

  آقای ضرغامی شما به چه وقاهتی به خودتون حق صحبت کردن در مورد یک شخصیت جهانی میدید که استاد این شخصیتو لطف و هدیه ای از سوی خدا می دونن. شما که حسابی برادریتونو ثابت کردین در نشون دادن تصاویر دروغ و اخبار کذب ار تلویزیون. دزد و قاتل دشمن خدا نیستن ، اما دروغگو دشمن خداست .
  من از مدیران و مسئولین این سایت خواهش می کنم فضای هنری این سایت رو با نوشتن این اخبار آلوده نکنین . آخه هر جایی که نباید با حضور این دروغگو ها آلوده بشه .

 34. [لبخند] گفت:

  سید محمد عزیز بی بی سی یه زمان نقطه ی حرکت انقلاب بود و نقشش در انقلاب نقش کلیدی بوده. 
  شجریان هم اگه نمیدونید، بهترین قاری قرآن بوده و در یکبار هم مقاوم اول رو در ترکیه کسب کرده. ربنا هم که بدون شرحه
  استاد شجریان چیزی جز فرهنگ اصیل ایرانی رو نمیخواد. آخه چرا موسیقی سنتی که هنری بسیار ارجمنده توسط چند تا فتوا حرام اعلام میشه. موسیقی ریتم زندگیه. چرا همچین اعتقادهای عجیبی وجود داره که نواختن ساز حرام نیست ولی آموزشش حرامه! تلویزیون هم پیروی میکنه و در موزیک ویدئوهایی مثل دلنوازان ، تصویر خواننده رو نشون میده و نوازنده رو یا نشون نمیده یا سازش رو سانسور میکنه. اینا چه معنی داره؟
  ایشون هم توهین نکرد. فقط گفت چرا آقای خمینی به موسیقی گفتند مخدر؟
  ایشون همش لفظ آقا رو در آوردن اسم ها هم رعایت میکردن و خیلی مؤدبانه به وقایع انتقاد میکرد.
  الآن هم همین عقیده هنوز پابرجاست. موسیقی سنتی میشه مخدر.. نشونش بدن همه میرن سراغ مستی! موسیقی که روان پریشی رو از انسان دور میکنه چطوری میتونه آدمو به مستی بکشونه؟
  متأسفم که مسئولین در اینجا انتقاد پذیر نیستند. صدا سیما برای موسیقی کارها تنها کاری که انجام داد مرده پرستی بود. هیچ موقع از بسطامی در صدا و سیما نشنیدیم تا روز فوتش.  افسوس از این بی توجهی ها و از این عقاید که کسانی که موسیقی نمیدانند ، از سبک و سیاقش آگاه نیستند اونو مخدر اعلام میکنند.

 35. سید محمد گفت:

  لبخند جان.این حرفهای تو درست.ولی اون مرجعی که میاد فتوا میده رو هوا که حرف نمیزنه.تازه اون از این حرف منفعتی نداره .اینا احکام اسلام هست که شاید دلایلی داره که من و شما نمیدونیم و باید بپرسیم.ولی این دلیل نمیشه که تا مخالف آدم حرف زدند برو اون طرف و پشت به همه چی بکنه.این نشون میده که اون فرد تا حالا نقاب به چهره داشته و الان اون نقاب رو برداشته.
  چرا ما در برابر قوانین اسلام تکبر میکنیم.چرا ما برای همه چیز به عقل خودمان رجوع میکنیم.
  باید وقتی به عقل رجوع کرد که اطلاعات کاملی داشته باشه نه از عقلمون به نفع احساسات و لذتهامون حکم کنیم.
  آقای شجریان با اینکه خیلی خدمات داشته ولی الان سرباز کسانی شده که حتی به یک کودک چند ماهه ایرانی هم رحم نمیکنند ولی دم از حمایت از جوانان ما میزنند
  براستی که آخرت زمان شده….
  به امید عاقبت بخیری همه

 36. سبز گفت:

  مرسی لبخند جان.سید محمد جان.مگه آیت الله منتظری مرجع نبودن؟؟؟مگه آیت الله صانعی و .. مرجع نیستن؟؟؟؟چرا بین فتواهاشون با بقیه اختلاف هست؟؟؟؟کی میتونه ثابت کنه کی حرفش درسته؟؟؟؟
  ولی دیگه هر …. میدونه موسیقی حرام نیست.یعنی فقط طالبان چنین حرفایی میزنن.یعنی من این آزادی رو نداشته باشم که موسیقی کار کنم یا نه؟؟؟اصلا به کسی ربطی نداره؟؟؟این کجاش دموکراسیه؟؟؟؟؟؟کسی که هیچی از موسیقی نمیدونه چطور میتونه راجع بهش نظر بده؟؟؟؟
  ما آزادی میخوایم دوست عزیز.آزادی همراه با امنیت.نه خرافه و امل بازی(روی م تشدید داره)

 37. سید محمد گفت:

  سبز محترم.کسی آزادی تورو نگرفته.الان هم آزادی که داری هرچی دلت میخواد میگی.هرکار دلتون خواسته کردید الحمدلله که هرروز دارید پیشرفت هم میکنید.پس اینقدر ناشکری خدا رو نکنید.شاید به حرفهای من بخندید ولی خداوکیلی شما که عقل گرا و روشن فکر هستید و همه بزرگان مملکت رو زیر سوال میبرید یه کم مردونه فکر کنید ببینید الان کی جز رهبرمون دلش برای جوانان میسوزه؟
  شما که اینقدر خون به جگر این سید میکنید میدونید که این مداحان اهل بیت که همشون موسیقی دان هستند و خیلی هم از آهنگ سازای الان قوی تر هستند،سبکهاشون رو برای تائید پیش آیت الله خامنه ای میبرند.اونوقت شما میگید کسانی که از موسیقی سر در نمیارن فتوا میدن.
  نه عزیز شما یه کم اطلاعاتتون رو افزایش بدید بعد نظر ارسال کنید.
  سبکهایی که افرادی چون محمود کریمی و سلحشور و… میسازند آنقدر قوی هستند که همه این آهنگ سازان موندن اینا از کجا میاد غافل از اینکه خداوند میفرماید:
  علم نوری است که ما در سینه انسانها قرار میدهیم

 38. سبز گفت:

  آره آره.حق با توئه..من موسیقی جهانی گوش میدم.موسیقی کلاسیک که به گوشت خورده؟؟؟باخ-بتهوون-شوپن-ویوالدی حتما از کنترپوان و تونالیته سردرمیاری دیگه.هم تو هم اونا.حتما میدونین فرق سبک بلوز با هاوس چیه دیگه!!حتما ارکستراسیون خوندن اون دوستان.آخه اینایی که میگی نت یکی از آهنگاشونو میتونن بنویسن؟؟؟آخه کسی که موزیک این آدما رو تایید میکنه نت بلده؟؟؟میدونه فرق قیچک و قیچک آلتو چیه؟؟؟؟میدونه اکسنت چیه؟؟؟میتونه 2 تا ساز بزنه؟؟؟؟؟؟

 39. میلاد خنده گفت:

  دوستان.این سید محمد هم عجب جوکیه!میگه مداحان اهل بیت موسیقیدانند!!!!!!وای من از خنده روده بر شدم!سید محمد که اینقدر از اسلام دفاع می کنی.تا حالا یه بار به طور کامل قرآن رو به زبان فارسی خونده تا ببینی معنیش چیه؟ برو ولمون کن آقا.خسته مون کردین با این جهل و نادانی تون.خسته مون کردین با این دروغاتون. به قول حافظ شیراز دور شو از برم ای واعظ و بیهوده مگوی من نه آنم که دگر گوش به تزویر کنم. ما گوشمون از این حرفها 1400 سال پر شده.شما رو چی به هنر.لطفا برید سینه زنی و عزاداری کنید با مداحان اهل بیتتون.موسیقیدان هنرمند و متعهد نسبت به جامعه نیازی به تایید هیچ مسئولی نداره.موسیقیدان محبوب من پرویز مشکاتیان هست که هرگز پیش هیچ مسئولی سر خم نکرد.راستی امروز روز زن هست امیدوارم همه برن سوره نسا قزآن رو بخونن تا جایگاه یک زن رو از دید اسلام نااااب محمدی بدونن.خرد نگهدارتون.

 40. بهنود گفت:

  آقای سید محمد ما به دلسوزی کسی نیاز نداریم!

 41. محمد گفت:

  بره …….بابا اون رسانه غیره ملی رو …. باید اسمش رو گذاشت رسانه اصولگرایی
  اینا وطن فروشن
  کسی که میادافتخار مملکتش رو بش توهین میکنه جای بحث نداره
  این و اونآقای شریعتمداری همه در یه حدهستن
  اصلن نباید اسمشون رو آورد
  آقای ناشناس به دت واسه شما متاسفم که با کروات زدن استاد مشکل دارید
  شما چیزی دیگه نفهمیدن به کروات
  یا شما نگار خانوم عرب بازی تا کی؟
  مگه ما ایرانی نیستیم؟
  مگه ما دارای فرهنگ کهن چند هزار ساله نیستیم
  من هیچ توهین به ائمه نمیکنم
  ولی ما ایرانی بودنمون یادمون رفته
  ما کورش کبیرمون یادمون رفته
  ما،فرهنگ غنی آزادی خواه خودمون رو یادمون رفته
  ولی خوب داریم از عربهایی که یه روزی ملخ می خوردن تقلید میکنیم
  من منظورم ائمه اطهار نیست
  منظورم عرب جماعت چون دین اسلام اینی نیست که اینا به خورد ما دادن دین اسلام شیرین ترین دینه
  ولی ما ایرانی هستیم مدر اصل جز با فرهنگ ترین انسا های دنیا
  ولی همه چی یادمون رفته
  میدونم این نظرم تایید نمیشه ولی کاش میشد من بد نگفتم
  حرف دل خیلی ایرانی هاست

 42. ارش گفت:

  چه سایت جالبی…

  نظراتی که راحت به دولت ونظام توهین شده روبا آب وتاب درسایتتون درج می کنیدولی من که چند بار به خاطر اخلاق زشت ووطن فروشانه اقای شجریان نظردادم رودرسایتتون نزدید شما که تحمل حرف حق وازادی درسایت کوچکتان راندارید چطور خواستار ازادی بیان در یک کشوربزرگ هستیدبه نظرم بهتره ازخودتون شروع کنید
  …………………………………………….
  پاسخ: کاربر گرامی این مکان قسمتی از عالم است، ما از خدا یاد گرفتیم که دهان بنده ها را نبندیم و اختیار را از آنها خلع نکنیم، و بگذاریم هر چه می گویند بگویند، هیچ گاه خدا دهان یک فحاش را نمی بنند بلکه بر طبق قانون الهی خود اجازه می دهد انسان ها طبق اختیارشان عمل کنند، جریان سایت هم همینطور هست ما تا جایی که بتوانیم و تا جایی که نظرات تبدیل به الفاظ رکیک نشود، همه ی کامنت ها را تایید می کنیم، با اینکه این موضوع برای ما خیلی گران تمام شده ولی ما طبق اعتقاد خودمان عمل می کنیم و نمی توانیم کامنتی را بی دلیل حذف نماییم…4 نظر شما با نام های آرش و نگار هم همگی تا به حال تایید شده و گمان کنیم شما بطور دقیق کامنت ها را مشاهده نکردید…

 43. رضا گفت:

  جانم فدای شجریان
  نفرین بر دشمنان و بدگویان ایشان
  استاد شجریان افتخار ماست
  ایشان محبوبترین شخص در این سرزمین هستند
  استاد شجریان صدای ملت هستند
  چه کسی جرئت تعرض به ساحت ایشون رو داره؟

 44. اریا گفت:

  میلاد جان خوشم اومد درور بر تو.یه سوالی که واسه من همیشه مطرحه اینه که ما هممونتو یه محیط یکسان بزرگ شدیم و چرا ما درک میکنیم و اونا از درک این عاجزند اگه میشه این درک و خرد و یه قرص کنیم بدیم بخورن تا این همه سنگ جلو پامون نندازن .اینا به نظرو ÷ژنتیکی مشکل دارن اخه کم حمله نکردن اعراب و مغول ترک .احتمالا ایناهم از همین قماشن قول میدم بهت اخه من یه کردم و کردهای زیاد یرو دیدم که حتی سواد اکادمیک ندارند اما به راحت ی تشخیص میدن ضرغامی چطور آدمیه .اصلا من موندم اینا چه جوری دارن از موبایل و تکنولوژی استفاده میکنند اخه تفکراتشون مال دوران اول زمین شناسیه کاش بشه که اینا نباشن پیر ما رو در اوردن اخه تا کی 1400 ئسال هوس و از و زنبارگی و تجاوز بس نیست اه اه اه به وجود اینا به گفته پیر پارس

  عرب هر که باشد به من دشمن است بد اندیش و بد خوی و اهریمن است ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیده است کار که تاج کیانی کند کند ارزو توفو بر تو ای چرخ گردون توفو

 45. محمدرضا گفت:

  مثل اینکه همه طرفدارای دولت دروغگو و متقلب هستن !با چند تا اسم نظر داده!ها ها !لول

 46. اریا گفت:

  اخه جانم چرا محمل میبافی مگه نمیبینی نظرات و که send مکنی سرعا میاد رو صفحه چرا فکر مکنین اینقر مهمید
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تو اگه نظراتت و فریاد هم کنی کسی دیگه این اراجیف تو ذهنش نمیره .امتحان کن

 47. پوریا گفت:

  چقدر بده به خدا هوادارای این دولت…
  میان با چندتا اسم نظر میدن
  (آرش ونگار)
  چه جالب شما …. کلا همش اهل تقلب کردین.
  همه جوره
  واقعا زشته وقتی هوادراش اینجوری باشه وای به حاله بقیه
  درود بر استاد شجریان عزیز

 48. بهنود گفت:

  در پاسخ به آقای آرش (شاید هم خانم نگار!) که استاد شجریانو به وطن فروشی متهم کرده باید بگم مشکل شما اینه که وطن و نظام رو یکی می دونید. در طول تاریخ کشور ما نظامهای زیادی بودن که از بین رفتن ولی وطن ما یعنی “ایران” همیشه برقرار بوده .در مورد اینی هم که که گفتی “شجریان در روزهای واپسین عمر خود….”باید بگم عمر دست خداست البته خود را به جای خدا گذاشتن عادت…

 49. میلاد گفت:

  در پاسخ به آریای کرد هموطن مهربانیارم باید عرض کنم تنها راه درمان جهل و نادانی گسترش خرد و آگاهی و تبادل نظر آگاهانه است.اگه هرکس وظیفه شخصی خودش بدونه که مهرورزی و خردورزی رو گسترش بده ما فردا ایرانی زیباتر خواهیم داشت.در پایان شعری برایت از مرتضی بادکوبه ای میگم امیدوارم تو هم این شعر رو به گوش سایر هم میهنانمان به مهر نه اینکه بزور و اجبار بخوانی و برسانی   ما ستم را نشانه گرفته بودیم اما                    همه تیرها از کمان دانش پرتاب نشد       ای کاش      نخست جهل را نشانه گرفته بودیم.بدرود آریای کرد ایرانی.                   

 50. شروین گفت:

  درود بر استاد آواز ایران شجریان و انتقاد هایش.

 51. ارش گفت:

  باز هم می گم سایت جالبی دارید البته بایدبگم مدیریت جالبی داردکه نه تنها کاربران خودرااحمق فرض می کندبلکه انها راکورنیز می داندعزیزم همه که اریا ومحمدرضا و… نیستند.ماباتوجه به نظراتی که داده بودیم به غیرازدیروز هرروز یاخودم یانگاربه سایت شماسرمیزدیم تاازدرج نظراتمان مطلع شویم اماامروزدرکمال تعجب هم نظراخیرم وجواب مدیریت وهم نظرات قبلی خودم ونگاررادیدم فقط می توانم بگویم نظام ماازاین بابت سودبرده است که دشمنان احمقی دارد.اریاباتوجه به نظراتی که داده بودی برای توگذراندن یک دوره مفصل املاصحیح زبان فارسی ازهرچیزی واجب تراست بااین تفاسیرتونیزازهمشهریان بی سوادت دست کمی نداری ناگفته نماند که نیازی به فریاد من نیست چون خوشبختانه همه مثل تو نیستند وماهموطنان بافهم وشعورزیادی داریم وهمین بس که نظردرکمال ارامش وسکوت من تووامثال توراازبندگسیخته کرده است.همچنین اقامحمدرضا ما معتقدیم که همه جابایدصداقت داشت حتی درعالم مجازی امیدوارم که بفهمی …واقعا راست گفته اند که کافر همه رابه کیش خود پندارد .اقابهنودنظام ووطن مایکیست وطن به خودی خود یه مشت خاکه مثل خاک افغانستان وپاکستان …این انسانهاوحکومت داخل خاکند که به ان معنا می بخشنددر ضمن من که نگفتم که شجریان بره بمیره گفتم این اخرعمری مواظب حرفاش باشه گورش روتنگ ترازاین نکنه

 52. میلاد گفت:

  آقا ارش نظام و وطن تفاوتش از زمین تا آسمان هست. وطن یه مشت خاک نیست من از این … تعجب می کنم. وطن مجموعه از آداب و رسوم و فرهنگها و هنرهای یک ملت هست که در طول تاریخی بسیار بیشتر و پیشتر از سی سال اخیر شکل گرفته که حکومتهای مختلف در شکل گرفتنش کمترین سهم رو داشته اند. من نمی دونم چرا بعضی دوستان اصرار دارند حکومت و وطن رو یکی بدونن. آقا ارش در طول تاریخ اینهمه حکومت اومدن و رفتن آیا وطن ایران تغییری کرده جز تغییرات مرزی و جغرافیایی؟اگه اینجوری باشه که وطن یه مشت خاکه پس مثلا در زمان داریوش وطن ما وطن تر بود از وطنی که الان ابعاد خاک و جغرافیای مرزیش کمتره!!!!!!!!!!!!!نه دوست من کاش در معنی واژه وطن تفکر بیشتری می کردی.در پایان شعری از مارگوت بیگل با ترجمه شاعرانه شاملو ی بزرگ شاعر وطن و آزادی  را برای همه وطن دوستان عرض می کنم                                      موطن آدمی را بر هیچ نقشه ای نشانی نیست         موطن آدمی      تنها               در قلب کسانی است که دوستش می دارند

 53. سبز گفت:

  آرش خان.برو آهنگ وطن عصار رو گوش کن.حداقل متن شعرو بخون.میفهمی وطن یعنی چی

 54. وحید گفت:

  دوستان من قبلا هم گفتم این نظرات اصلا اهمیت نداره حالا سه چهار نفر میان از استاد شجریان بد میگن و توهین میکنن فردا اصلا کسی یادش نیست چی گفتن تو نظرات اون مطلب

 55. امیر گفت:

  ضرغامی؟!

  نمیشناسم !

  استاد شجریان همیشه استاد بوده ….هست….خواهد بود….!

  ولی اینا که من ممکنه به شکل نشناسم…!!!! ولی از باطنشون خبر دارم!

  پس:

  ……بودن……هستن…..و….خواهند بود….!

  مــــــــــــــــــرسی!

 56. atra گفت:

  توهین به شجریان توهین به موسیقی ایرانیه هرکس در مورد استاد بد صحبت کنه باید بگم ………

 57. ارش گفت:

  اقا میلاد به نظرت اداب ورسوم اززیرخاک به عمل می اید…نه عزیزم اداب ورسوم ساخته وپرداخته دست مردمان اون جامعه است.بعدازاون شمامگه درزمان داریوش زندگی می کردید حالااگه اون موقع هم بودیدمی گفتیدزمان مادهاعالی بوده ببخشیداانگار بعضی هاروهرکارکنی باز ناله می کنندوناشکرند.اهنگ اقای عصارهم این حرف روتایید میکنه که مامردمان عالی داریم که ایران راایران کرده اند بهتراست این توصیه راخودتان عملی کنید.بعداقاوحید حالاکدوم یک ازاین نظرات درذهن ها باقی می مونه ویا مگه ما نظرمی دیدم که ایندگان ازمایادکنندواسممون درتاریخ ثبت بشه

 58. بهنود گفت:

  اگه وطن و حکومت یکی باشه پس با نابودی حکومت قبلی در واقع وطن ما را نابود شد!

 59. یک دوست گفت:

  [جناب مهندس ضرغامی. با سلام. جنابعالی چند ساله که در راس این دستگاه عریض و طویل تشریف دارین؟ آیا در این مدت چه مشکلاتی رو از قشر موسیقیدان پیگیری کردین؟ یا رسانه ای کردین؟ شهروند درجه سه هم که باشند بالاخره اندازه ی یک خبر که ازین آب وخاک حق دارند. استاد شجریان چتد سال در ایران موند و تحمل نا مهربانیهای …. رو کرد؟ چند بار رفتیم وبرنامه اش رو به هم زدیم؟ اصلا فقط بعد از انتخابات رو میگم: آیا اگه هرکی هم رای ما نیست رو باید طرد کنیم؟ باید منکوب کنیم؟ این دعوا رو اول کی شروع کرد؟ مگه کیهانمون نبود ؟ که به ااستاد رو با ام کلثوم و باقی قضایا؟ مهندس من هم مانند شما اصولگرایی فکر میکنم ولی برای همون اصولگرایی میگم :قرار نیست اگه کسی تا یه جایی دوست بودیم ویه دفعه بنا به آزارها و تحریکات خودمون یه جایی منتقدمون شد رو به اسفل السافلین حواله بدیم .مهندس جان حافظه ها میبخشند ولی فراموش نمیکنند. بیاییم اندکی فراتر نگریم و حتی اگر کسی چون استاد شجریان هم به دلایل … روزی گلایه وانتقادی کرد در عوض میبایست ظرفیت نظام وسیستم انقدر بزرگ باشد که با دیده ی حسن و انتقاد پذیری برخورد نماید. از خدا سلامتی همه ی هنرمندان این دیار را دعا میکنم.

 60. سجاد گفت:

  واقعا ادم فقط باید متاسفم باشه که
  ببینه به استاد موسیقی ایران به افتخار موسیقی به تنها کسی که توی ایران همه ی جهان میشناسنش توهین شده
  ای خدا اگه یک ایه حتی یکی اوردین که توش نوشته بود موسیقی حرامه من به شخصه موسیقی رو میزارم کنار
  اخه این اقایی که در باره ی استاد انتقاد میکنه یه نفر از یه کشور دیگه میشناسدش؟؟یه ساز از موسیقی رو بلده؟؟؟یه تنظیم بلده بکنه؟؟؟یه نوازندگی ساده؟؟؟
  مداحان اهل بیت موسیقی دانن؟؟؟
  ایییییییییی خدا سرمو بکوبم توی دیوار؟؟
  اخه یه صدای سینه زنی یه اگو کمی تیون و یه صدای ضمخت شد اهنگ؟؟؟
  ادم با این به اصطلاح اهنگ به ارامش میرسه؟؟؟
  ادم صدای استاد رو گوش نکنه
  صدای خوش خش و رویایی چاوشی رو گوش نکنه
  صدای اسمانی صادقی رو گوش نکنه
  چه چه های خواجه امیری رو گوش نکنه
  تنظیم های سیروان و صفاریان رو گوش نکنه
  نوازندگی های ویسانلو صنعتی حجت و… رو گوش نکنه
  بره مداح اهل بیت گوش کنه؟؟؟
  خداییش خودت خندت نمیگیره؟؟؟
  به مولا قسم خنده دار ترین جکیه که تا حالا ساخته شده
  یه ….استادمونه به خدا قسم از وقتی باهاش اشنا شدم فهمیدم اسلام این چیزی نیست که اینا نشونمون میدن
  فهمیدم… فقط اینایی نیستن که ما میبینیم
  اونم کمی به اینا رفته ولی در مقابل اینا ادم فقط دوست داره باهاش رفیق باشه
  جالبه بگم یه طرفدار تعصبی اقای چاوشی هم هست

 61. سجاد گفت:

  یعنی یه اخوند سانسور داره؟؟؟
  باشه اینم به خاطر شما یه روحانی طرفدار تعصبی چاوشیه

 62. میلاد گفت:

  آقا آرش خودت هم داره میگی آداب و رسوم از زیر خاک به عمل نمیاد بلکه مردم اونو به وجود میارن.پس خودت داری حرف قبلیتو نفی می کنی.آره عزیز برادر ولی احتمالا این مردم از نظر شما که حکومتها نیستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن من زمان داریوش نبودم ولی اگه تاریخ ایران فقط یکبار مطالعه می کردی می دونستی که در زمان داریوش ایران از نظر وسعت جغرافیایی کشور بزرگتری بود تا حالا.ولی من منظورمو اینه که وسعت خاک که به نظر جنابعالی وطن یه مشت خاکه در کنار حکومت خیلی فرق داره با وطنی که مردمش در طول تاریخ ساخته اند.ولی در کل خوشحال شدم که مواضع خودتو در مورد وطن تغییر دادی چون در آخرین مطلبی که نوشتی دیگه حرفی از حکومت و نظام نبود و همش از مردم گفتی که واسه من جالب بود.خرد نگهدارت.

 63. ارش گفت:

  برادرعزیز ….من حرفامو نفی نکردم وبه انها معتقدم من ازحکومت ونظام چیزی در مطلب قبلی نگفتم بااین باور که متوجه حرفم شدی وبه جای دیدن یک نقطه کلیت ماجرارا می بینید.به نظرت یک جامعه بدون نظام وقانون وحاکمیت شکل می گیردواداره می شودویا زمان داریوشی که خداروشکر داریمش که هرچیزوهر کسی روباهاش مقایسه کنیم جامعه روهوا اداره می شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  تاریخ هم همه رقمه دوره کردم ووسعت کشوردران زمان روهم می دونم چقدروسیع بوده ولی فکر نکنم این نظام وحکومت اون رو به اندازه حال حاضردراورده باشدومنظورمن ازیه مشت خاک اینه که مردم وطن پرست من بیشترازبیستون هاوتخت جمشیدهای کشورشون به مردم دلیرش می بالند درضمن فراموش نکن که حکومتی ها ازکره ماه نیامدند بلکه ازخوداین مردمند.

 64. سید محمد گفت:

  سلام بر آقایان روشنفکر و ایرانی.
  آقای میلاد خنده توکه از موسیقی چیزی سر در نمیاری مجبورت کردن نظر بدی.عزیزم هر صدا و اصواتی که باگوش میشنویم در یک دستگاه موسیقی ادا میشود.حتی صدای یخچال خونه خودمون.حالا سوال :آیا بدون شناخت از دستگاههای موسیقی میتوان سبک ساخت.اصلا هر سبکی حتی خواندن یه سرود معمولی.
  عزیز پر ادعا برو یه کم تو همین اینترنت سرچ کن آموزش دستگاههای موسیقی استاد محمود کریمی رو نگاه کن بفهمی استاد یعنی چه.
  شما که از حضرت حافظ شعر میاری و سند میزنی میدونی که حافظ شیعه بوده و غزلیاتش در مورد امام حسین موجود هست .
  این حافظ کسی بود که استاد مطهری در مورد مقام و عرفانش کتاب نوشته.
  حالا شما میایید از اون روح بزرگوار سند میزنید.اون استاد شجریانتون که با اشعار حافظ به اینجا رسید حالا کروات زن شده.
  اصلا ما با کروات ایشون کار نداریم.از کوزه همان برون تراودکه در اوست.این آقا که در کاراش از عشق و عرفان دم میزنه حالا که جیره خور انگلیسی هاست.
  اصلا فرض محال میکنیم که حق با این آقا باشه.به احترام اشعار و شخصیت عرفانی کاراش آیا عقلانی هست که دست به این کار زده.شما که دم از عقل میزنید….
  اون عزیزی که نوششته سوره نساء بخونید.قرآن بر وجود مبارک رسول اکرم نازل شد.شما که اون زمانی ها را ملخ خواران معرفی میکنید دیگه چکارتون با قرآن.
  شما که طرفدار بی بی سی هستید دیگه چکارتون با قرآن.فقط همین مونده که بی بی سی بیاد برنامه تفسیر قرآن بزاره.
  عزیزان به کوری چشم دشمنان اسلام و انقلاب ما هر روز در حال پیشرفت هستیم.در هر زمینه ای که شما بگید.
  این مملکت صاحب داره.
  انشا الله منتقم خون اباعبدالله (ع) میاد اونوقت میگیم که حق با کیست…

  غزل حافظ در مورد حضرت ابالفضل:
  شاه شمشاد قدان خسرو شیرین دهنان – که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان
  با صبا در چمن لاله سحر میگفتم – که شهیدان که اند این همه خونین کفنان

 65. سجاد گفت:

  اقای ارش باید جواب کدوم اسمتو بدیم؟؟؟
  جون هرکی دوست داری جون عزیزت هرچی دوست داری به هرکی میخوای توهین کن فقط این زمان رو با زمان داریوش مقایسه نکن
  الان اینقدر خار شدیم که یه عرب ملخ خور(نانسی عجرم)میاد توی وبسایت رسمیش میگه شما از کشور کثیف ایران هستین گم شید بیرون و دیگه این کار رو تکرار نکنید
  این در حالیه که یه زمانی از تمام کشور های جهان پادشاهانشون میومدن پابوس پادشاه ایران
  در ضمن کسی که از خود مردم باشه هیچوقت اونا رو نمیکشه اونم به جرم انتقاد به انتخابات
  خودتم موندی چی بگی همش حرفای تکراری میزنی
  از طرز حرف زدنت معلومه خودتم از این وضع راضی نیستی فقط میخوای الان سر حرفت مونده باشی

 66. میلاد گفت:

  عزیز دل برادر!من نگفتم که در دوره داریوش آزادی و قانون بیشتر بوده یا کمتر من منظورم این بود که وقتی ملاک وطن واسه شما یه مشت خاک میشه با حکومتش از این نظر زمان داریوش وسعت خاکش بیشتر بود پس احتمالا وطن تر بود!!!!زمان داریوش هم آزادی به آن صورت نبود و یه نوعی پادشاهی دیکتاتوری بود ولی اگه قرار باشه بعد از دوهزارسال ما همونو داشته باشیم که واویلا!!!!منظور من از آوردن نام داریوش این بود که بگم وطن یه مشت خاک نیست که اگه بود زمان داریوش از الان وطن تر بود!!!!در ضمن من حق و به شما می دم که از شرایط فعلی راضی باشید ولی انتظار نداشته باشید همه مثل شما فکر کنند همونطور که من انتظار ندارم شما مثل من فکر کنید.بالاخره منافع هرکس با شخص دیگه فرق می کنه.امیدوارم روزی برسه که همه بتونن در کنار همدیگه با هر دین و عقیده و تفکر آزادانه صحبت کنن نه اینکه تا   کسی مخالف نظر شخصی یا دولتی حرف بزنه پاسخش تکفیر باشه و چماق و …………………………..این هست ایران آرمانیه من. نمیدونم شاید شما از ایران فعلی بیشتر خوشتان بیاد.اگه ایران فعلی شما در اوج اقتدار و سر بلندی هست پس خوش به حال شما!!!!!بدرود برادر. 

 67. میلاد خنده گفت:

  دوستان بیخود نمیگم این سید محمد جوکه جوک از هر حرفش کلی خنده به وجود میاد!!!!!!دوستان منم نمی خواستم حرفی بزنم که حمل بر خودستایی بشه ولی این سید محمد منو مجبور کرد!شرمنده!!!!آقای سید محمد من به سازهای گیتار کلاسیک  تار و سنتور ایرانی و ویولن آشنایی دارم و تو شهر خودم معلم موسیقی هستم.اون استاد محمود کریمی که شما میگید با این محمود کریمی نوحه خوان زمین تا آسمان فرق می کنه.استاد محمود کریمی استاد آواز ایران بوده و ردیف هفت دستگاهی که با صدای ایشون ضبط شده در سایت بیان موزیک موجوده.ایشون استاد خیلی از خواننده های ایرانی بوده اند و سالها پیش فوت کرده اند نه این محمود کریمیه نوحه خوان شما!واقعا واسه اطلاعات موسیقیایی شما متاسفم که شما شباهت این دوتا اسمو برابر کردین با هنرشون؟وای برشما!البته اگه نوحه خوانی هنر باشه!!!!حافظ اگه شیعه بود و انقدر امام حسین و دوست داشت اولین مصراع کتاب غزلش شعری از یزید نمی بود با این مضمون    الا یا ایها الساقی ادر کاسا وناولها   متی ما تلق من تهوی دع الدنیا و اهملها!!!اصلا حافظ در اوخر عمرش اعتقاد دینی نداشت که میگفت     غلام همت آنم که زیر چرخ کبود ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است   یا میگه    این خرقه که من دارم در رهن شراب اولی   وین دفتر بی معنی غرق می ناب اولی  یا میگه  ما را به رندی افسانه کردند پیران جاهل شیخان گمراه.چندتا دیگه شعر می خوای واست بیارم که بهت نشون بدم حافظ بعد از دوره جوانیش مثل خیام فکر می کرد.لطفا غزلیاتتون رو از حافظ در مورد امام حسین بیارید تا ما هم مستفیض بشیم!!!حافظ اول سنی بوده بعد به دینهای مختلف از جمله مهرپرستی رو آورده و چون راه درستی تو هیچکدومشون ندیده به راه دیگه ای که راه خردورزی هست رو آورده.لطفا حافظ و به نفع خودتون مصادره نکنید همین حافظی که شعراش همه در مورد شرابه و وجود واسه ایرانی نعمته مثل خیام مثل فردوسی…!در ضمن به نظر  من بی بی سی و صدا سیمای ایران هردوشون تا حدودی دروغگو هستند این ماییم که نباید راحت فریب بخوریمو درست و از نادرست تشخیص بدیم. شماهم لطفا به جای صدای شجریان به سروصدای یخچال خونه خودتون گوش کنید!!!در پایان بگم اون دوبیت شعر حافظ هیچ ربطی به حضرت ابوالفضلتون نداشت بلکه در مورد معشوق حافظ یعنی شاخه نبات بود این شمایین که هر چیزی رو دوست دارین به نفع اعتقاداتتون مصادره کنید.اگه سوالی هم در مورد موسیقی داشتید می تونید بپرسید تا پاسختونو بدم.بدرود سید محمد متعصب. 

 68. ارش گفت:

  ببخشید اقامیلادشما متنهای من رومی خونید وبعد نظرمیدیدیانه!!!!!!!!!!!!!!!
  من می گم یه سرزمین بامردم ونوع حکومتشه که معنی پیدامی کنه حالا شما سوزنت گیرکرده هی یه مشت خاک یه مشت خاک می کنید. البته من مثل شما دنبال منافع شخصی نیستم ومنافع ملی روبرمنافع شخصی تر جیح می دهم .من هم به دنبال مدینه فاضله هستم ولی باایران ارمانی شما که دران هرکس باهراعتقادوفهمی وسوادی هرچیزی خواست حتی اگردروغ واشتباه بود بگویدهیچ کس هم نگوید بالاچشمت ابروست مخالفم هیچ جای دنیااینگونه نیست…..بله چماق وبدترازاون سهم ادمایی است که مسجدروکه خانه خداست اتش می زنند،به مردم بی گناه سنگ پرتاب می کنند،پدری روباچوب ولقدجلوی چشمان کودک وحشت کرده اش می زنند،روزعاشورامی رقصندواعتقادات مردم رامسخره می کنندواموال عمومی را هیزم اتش خریت خود می کنندوهزاران غلطی که کردندوبعدمیان وحرف ازدموکراسی می زنندومی گن مافقط بادولت مخالفیم…جالب است نه مسخره است .. این همه ازدولت انتقادراست ودروغ می کنند وراست راست هم دارن راه می روند حالا چماقه کجاست الله اعلم.
  بله عزیزم خوش به حال من ازاین بابت که هدفمومی شناسم وبرای رسیدن به اون تلاش می کنم ومی دونم چی میخواهم نه اینکه دهنمو باز کنم وآسمون رونگاه کنم ببینم کی چی می گه دنبال روآن شوم .هیچ جاوهیچ کس کامل نیست جامعه من هم ایراداتی دارداما خوبی هایی روهم دارد چرادوست داریم چشمون روروی همه حقایق ببندیم؟چرادوست داریم ازدور دست به سینه وایسیم وفقط انتقادکنیم ؟ پس ماتواین جامعه چکاره ایم ؟دکوریم. امیدوارم که شماهم روزی خوش به حالتان شود.
  اقا سجادچون حوصله ندارم برات توضیح بدهم پیشنهادمی کنم نظرات قبلیموبادقت بخونی تادرمورد اسمهامتوجه بشوی البته اگه توجیه نشدی مهم نیست خودتو زیاداذیت نکن .درضمن ببخشیدشما عقب افتاده تروکج وکوله ترازنانسی پیدانکردی که کشورباعظمت مابخوادبا حرف به قول خودت یه ملخ خورخاربشه وقتی مادرمورد خودمون اینجور فکر کنیم هر ننه قمری به خود جرات میده درمورد مانطق کنه.یه سوال من کی دوره خودمونو بادوره داریوش مقایسه کردم شما نظرات منو یه خط درمیون خوندی؟من اگه حرفی روهم تکرار کردم به خاطر امثال شماست که علاقه ای به شنیدن حقایق نداریدواگه به نظرت تکراریه شمابایدحرفای اقامیلادوبخونی تاانشاالله متوجه بشوی حرفای من درمورد نظرات ایشونه همچنین استنباط شمااز حرفای من با چه اندازه درک وفهمه که با منظور من 180 درجه فرق دارد؟

 69. میلاد عشق گفت:

  آقا ارش شما از کجا کشف کردی من دنبال منافع شخصی هستم؟آیا بهتر نیست اگه تو مدینه فاضله شما کسی دروغ هم بگه و نظرشو اعلام کنه جوابشو با منطق بدید نه با چماق؟اگه اونجوری باشه که هرکسی نظر مخالف خودشو با چماق بده که هیچی!! دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.میشیم مثل قبائل سرخپوستهای وحشی که همش تو فکر دعوا وآدمکشی هستن!! یه جوری حرف می زنید انگار من خانه خدارو آتیش زدم یا  به مردم سنگ پرتاب کردم  یا روز عاشورا رقصیدم؟نه برادر اشتباه گرفتی حالا جنابعالی بگو در روز عاشورا و ماه های محرم الحرام که جنگ و خونریزی از نظر شرع اسلام حرام هست  آیا رقصیدن و سوت زدن بهتره یا مردمو کشتنو با ماشین تو روز روشن از رو مردم رد شدن؟من علاقه به شنیدن حقایق جامعه شما دارم اگه این جامعه خوبیهایی داره بگید ما هم از گمراهی در بیام؟!!!در ضمن خدای من به من عقل داده که هرچیزی رو قبول نکنم نه اینکه رو به آسمون و منبر کنم و هرکی هرچی گفت مثل گله گوسفندان بگم بععععععععع.من اصلا قصد توهین به کسی رو ندارم ولی یادتون باشه اگه ما نتونیم با حرفای هم کنار بیام چطور میتونیم فردای بهتری داشته باشیم؟گرچه شما مخالف افکار و عقاید من هستیم ولی من شمارو به عنوان یک ایرانی دوست دارم ما باید همه به ایرانی بودنمون در درجه اول اتکا کنیم تا بتونیم بهتر در کنارهم زندگی کنم.همونطور که شما از شرایط فعلی بیشتر از من راضی هستید باید این حقو به من بدید که منم به عنوان یک انسان ایرانی حق زندگی تو این مملکتو دارم هرچند عقایدم با شما و دولتتون ناسازگار باشه.ولی شما خوب میدونید اگه من بیام تو خیابون و نظر مخالفی بدم احتمالا یا کشته میشم یا میرم کهریزک و اوین و …!امیدوارم درک کنید!من با با کسی خصومتی نداریم و فقط دوست داریم ایرانمون آزادتر و آبادتر ازحالا باشه.بدرود.

 70. مهرداد گفت:

  آقای سید محمد :یعنی من اگه جای تو بودم اصلا دیگه حرف نمیزدم.آخه مردک تو که فرق یک استاد قدیمی آواز ایران رو با یک نوحه خوان جیره بگیر دولت نمیفهمی مگه مجبوری در افشانی کنی.برو چهار تا کتاب موسیقی بخون بعد بیا حرف یامفت بزن.آدمای متعصب و بی سوادی مثل تو همتون همینجورین از روی شکم حرف مفت میزنین ادعاتونم میشه.چقدرم به این پیشوند ….اول اسمش مینازه یه مشت عرب 1400 سال پیش اومدن به این مملکت تجاوز کردن حالا شما باهاش پز میدین.خیلی با مزه این D:

 71. سبز گفت:

  درور بر میلاد عشق

 72. سید محمد گفت:

  آقایان مهرداد خان و بقیه اساتید.من منظورم از استاد محمود کریمی همین مداح عزیز هست و اصلا اون فردی رو که شما گفتید نمیشناسم.
  گویا آقای مهرداد خوان دل پری دارند ولی باید بگم عزیزان شما که همه موسیقی دان هستید.
  مفسر قرآن هستید.
  استاد ادبیات هستید.
  همه رو محکوم میکنید.
  تا دهو تا پست قبل از حافظ سند میزدی
  یه باره اونو مهرپرست معرفی میکنی.
  تو بچه خوشگل از عرفان چی میدونی که اشعار حافظو تفسیر میکنی.
  نکنه معلم ادبیات هم هستی.
  اون آقا مهرداد با این طرظ حرف زدنش شخصیت خودشو نشون داده که دیگه جای بحث نداره.
  شما که پیامبران رو قبول ندارید ، با بی بی سی هم کار ندارید ، اون عالمی که چند سال درس میخونه رو هم قبول ندارید .را به را به حرفهای من هم میخندید شما بگید از چه منطق و استدلالی دارید پیروی میکنید.
  تو ادعا میکنی معلم موسیقی هستی و میای در مورد موسیقی حرف میزنی.حرفت قبول
  ولی اون عالم یا مرجعی که چند سال درس میخونه و ریاضت میکشه رو راحت رد میکنی
  عزیز به نظر من تو بنده نفس خودت هستی و مصداق این آیه قرآن:
  (صم بکم عمی فهم لا یعقلون)
  تو حالا میتونی از یه در دیگه به من حمله کنی .ما که به قول خودت جوکیم.
  ولی تو که استادی وجدانا یه کم فکر کن شاید خدا لطفی فرمودند و چراغی بر سر راهت نهادند.
  به امید عاقبت بخیری همه
  یا صاحب الزمان(ارواحنا له فدا)

 73. میلاد خنده وعشق گفت:

  سید محمد متعصب یه خورده چشمو گوشتو واکن عزیزم.بیخود اظهار نظر نکن.توکه فرق یه نوحه خوان با یکی از اساتید آواز ایرانو نمیدونی چطور به خودت اجازه میدی نوحه خوانتو به عنوان معلم ردیف هفت دستگاه آوازی موسیقی سنتی معرفی کنی؟اگه استاد محمود کریمی رو نمیشناسی و بجاش نوحه خوان میشناسی این بخاطر اطلاعات پربار موسیقیایی تو هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!در مورد مهرپرستی حافظ در دوره ای از زندگیش به معنی این بیت شعر حافظ توجه کن شاید بفهمی حافظ کی بود (بر دلم گرد ستمهاست خدایا مپسند که مکدر شود آیینه مهر آیینم)اولا بچه خوشگل خودتی من زیبایی رو به اندیشه زیبا میدونم نه ظاهر زیبا دوما معلم ادبیات نیستم ولی مطمئنا بیشتر از تو کتاب خوندم وگرنه منم مثل تو متعصب میموندم.سوما ادعا نمیکنم معلم موسیقی هستم چون هستم و می تونم هر سوال تخصصی که در رابطه با سازهایی که بلدمو بهت جواب بدم و مطمئن باش در مورد چیزی که اطلاعات ندارم اظهار نظر نمی کنم.استاد هم نیستم معلمم.حالا تو بگو اون عالمی که سالها درس حوزه می خونه و روحانی میشه آیا میشه این درسو واسه شخص خودشو آخرتش بخونه و از اعتقادات مردم استفاده مالی نکنه آیا حاضره لباس روحانیتشو در بیاره و مثل آدمای معمولی کار کنه تا پول دربیاره یا فقط بلده دنیای مردمو بگیره و آخرتشو بهشون پیشفروش کنه؟ به قول حافظ من که امروزم بهشت نقد حاصل میشود وعده ی فردای زاهد را چرا باور کنم؟ اگه کسی ریاضت بکشه واسه خودش اینکار هیچ اشکالی نداره و به خودش مربوطه ولی اگه پس از یه دوره ای ریاضت کشی یهو بیاد بگه مثلا یه درختی هست تو فلان جا و حاجت برآورده می کنه مردم برن پول حاجت بگیرن آیا خوبه عزیزم؟فرق من و تو اینه که تو معلمتو مطهری میدونی ولی من خیام و فردوسی و حافظ و سعدی و مولانا و شاملو فروغ و…..تمامیه این بزرگان هم انسان بودند و مثل من و شما خطاهایی در زندگی کردند ولی ادعای پاکی و آسمانی بودن نکردن.نه مثل کسی که تا لباس روحانیت می پوشه نمیشه بهش گفت بالای چشات ابرو!از طلبه معمولیش گرفته تا حجت الاسلامش! من قصد حمله به تو از هیچ دری که تو فکر می کنی رو ندارم ولی از تعصب کورکورانه به شدت بیزارم.مطمئن باش اگه تو با چماق هم به استقبالم بیای من یه شاخه گل بهت میدم و روی ماهتو می بوسم چون تو اول از همه هموطنمی و اگه با من همعقیده نیستی این حقته که هرجور می خوای فکر کنی و این حقو نه من و نه هیچکس دیگه ای نمی تونه و نباید از تو بگیره.امیدوارم از حرفام فقط خشمگین و ناراحت نشده باشی و در مورد حرفام فکر کنی.در مورد قرآن و سایر کتابهای مذهبی بزرگترین پیشنهادی که میتونم به تو عزیز دل بکنم اینه که لطف کن معنی فارسیشو بخون نه عربی و سعی کن این کتاب و هرکتابی رو بدون تعصب بخونی و هرجا یی در هر کتابی حرف غیر منطقی دیدی به عقل و خرد خودت بجای ایمانت رجوع کنی شاید واسه تو هم مثل من باعث بشه راه نوینی در زندگیت بازبشه.بدرود هموطن.

 74. ارش گفت:

  اقا میلاد(عشق)البته امیدوارم که همان میلادباشید که دارید درادامه صحبتهای قبلی تون نظر می دهید!
  احتیاجی به کشف نبودخیلی واضح است گویاشمانگاهی به جامعه خودکه کل ایران راشامل می شود نداریدپس این استنباط می شود که شما وضعیت نامساعدی داریدوان رابه کل جامعه ربط می دهیدودرنظراخرهم بدون هیچ فشاری به خودوهیچ فکری ازمن خواستیدخوبی هارابرایتان بشمرم چون گویاخودتان چیزی پیدانکردید.سیستان وبلوچستان،ارومیه وغیرهو غیره جزایران هستند این روکه قبول دارید؟ ومردمانش همان مردمانی هستندکه شمابه عنوان یک هموطن دوستشان دارید درسیستان وبلوچستان قبل ازاین دولت کپرنشینی وجودداشت بله باورتان شود هنوز مردمانی بودند که روی خاک زندگی می کردندویک قطره اب شرب نداشتندفکرش رابکنیددران منطقه ای که تابستانش بهترازجهنم نیست ویاارومیه ای که به سرماوکوهستانی بودن معروف است مردم روستایی گازلوله کشی که هیچ گازکپسولی هم گیرشان نمی امدو…حال وضعیت انان قابل مقایسه باقبل نیست وخیلی بهترشده به نظرشمااینان مردم ایران نیستند؟ این تغییرات اتفاقات خوبی نیست ؟فکرمی کنیدایران تهران است؟ ایرانی شماییدوبس؟این اتفاقات نمی توانست دردولتهای قبل بیافتد؟و….؟؟؟؟؟
  همچنین موضوع انرژی هسته ای که انقدرموضوع مهم وبزرگی است که دراینجاقابل توضیح نیست وخیلی موضوعات دیگر.
  درضمن مدینه فاضله ملک پدری من نیست که بخواددراینده بهم ارث برسه که شماان رابرای من می دانید،مدینه فاضله همان ارمان شهری است که هرانسان عاقلی ان راهدف خودقرارمی دهدواین یک مثال است البته من این رامی دانم که شماان رامی دانید ومی فهمید!راستی خوب شد قضایای بعدازانتخابات افتادوالاایاشماهاچیزی برای گفتن داشتید؟کلمه چماغ راازخیلی مثل شماهاشنیدم معلوم است لغت نامه های مشترکی دارید پس بهتراست این کلمات راازطرف من برای قضاوت عادلانه درذهن بسپارید خون ، سنگ،مردم بیگناه،ظهرعاشوراو…
  یک سوال درموردماشین روز عاشورا که به قول شما مردم رازیرمی گرفتند،راننده ماشین اقای احمدی نژادبوده یاماشین پلاک قرمزبوده که شماروبه این نتیجه رسونده همچنین شماکه ازمسایل شرعی به خوبی اگاهیدومی دونیدکه خون ریختن درمحرم وصفرحرام است پس حتما این روهم می دونید که توهین به امامان معصوم کمترازقتل نیست وانشاالله باکلمه مرتد اشناهستید.چه کسی گفته هرکس ازدولت انتقادکند کشته می شود چقدراحت تهمت می زنیدشماکه گفتیددنباله روحرف دیگران نیستیدولی حرفاتون خلاف این رومی رسونه!!
  برادر بزرگواربایدبدانی که مابیش ازاندازه دشمن داریم (داخلی بیشترازخارجی)پس بهتر وعاقلانه این است که هیزم اهداف شوم انهانشویم توبه این دولت اعتقادنداری خوب ،هیچ اشکالی نداردولی بایدبه نظر اکثریت هموطنانت که به قول خودت دوستشان داری احترام بگذاری وبرای رسیدن به همان ایران ارمانی عاقلانه،تاکیدمی کنم ایران ارمانی که همگی به ان اعتقادداریم نه اینکه نظرشخصی خودمان باشدتلاش کنی وبدان آن ایران باحرف ونقدهای غرض ورزانه ساخته نمی شود ونخواهدشد.

 75. سجاد گفت:

  اقای به اصطلاح محترم سید ممد:
  کسی که به یه نفر دیگه بگه بچه خوشگل خداییش ما باید در مورد سید بودنش چه فکری بکنیم در مورد تمام سید ها باید چه فکری بکنیم؟؟؟خودت بگو
  ———————————–
  ارش:
  عزیزم مطمئن باش همون سیستان بلوچستان اگه هر دولت یا نظام یا کشور دیگه ای هم میبود بعد از این مدت پیشرفت میکرد
  عزیزم امثال منو خیلی از همین مخالفا دفعه ی اول به اقای احمدی نژاد رای دادیم هیچوقت هم هیچکس اعتراضی نکرد
  اما به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها!!!!
  اما در این مورد باهات موافقم که مسائل داخل ایران فقط و فقط به خودشون مربوطه اگه من از دولتم ناراضی باشم به خاطر اینه که من اینجا زندگی میکنم نه اونایی که اونور هستن
  حتی وقتی یه ایرانی توی یه سمینار جلسه یا…توی خارج شرکت میکنه خود سخنرانیش افتخار امیزه
  اما شاید بلد نیست توی مسائل داخلی چطور کار کنه
  یه مثال میزنم واست:
  شما امیر قلعه نوعی رو میشناسی؟؟
  ایشون توی فوتبال داخلی خیلی حرفه ایه و توی هر تیمی باشه قهرمان لیگ برتر میشه اما وقتی میره جام اشگاه ها نمیتونه کاری کنه چون استعدادشو نداره که با تیم های خارجی بازی کنه

  اقای احمدی نژاد برعکس اونه نمیتونه مسائل داخلی رو اداره کنه اما توی مسائل خارجی خیلی خوب عمل میکنه

  امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم

 76. سید محمد گفت:

  بدريائی ، شناور ماهيی بود
  كه فكرش را چو من كوتاهيی بود
  نه از صياد تشويقی كشيده
  نه رنجی از شكنج دام ديده
  نه جان از تشنگی در اضطرابش
  نه دل سوزان ز داغ آفتابش
  در اين انديشه روزی گشت بی تاب
  كه می‏گويند مردم : آب ، كو آب ؟
  كدام است آخر آن اكسير جانبخش
  كه باشد مرغ و ماهی را روان بخش
  گر آن گوهر متاع اين جهان است
  چرا يا رب ز چشم من نهان است
  جز آبش در نظر شام و سحر نه
  در آب آسوده وز آبش خبر نه
  مگر از شكر نعمت گشت غافل
  كه موج افكندش از دريا به ساحل
  او تاييد خورشيد جهان تاب
  فكند آتش به جانش دوری آب
  جان از تشنگی بر لب فتادش
  به خاك افتاد و آب آمد به يادش
  ور آواز دريا چون شنفتی
  بروی خاك غلطيدی و گفتی
  اكنون يافتم آن كيميا چيست
  كاميد هستيم بی او دمی نيست
  دريغا دانم امروزش بها من
  كه دستم كوته است او را ز دامن

  عزیز دل هیچ عالمی چشم به پول من و شما نداره
  اگه من هم حرفی زدم به خاطر وظیفم بودوالا برای من فرقی نمیکنه کی چیکارست
  من دیگه تو این سایت پست نمیدم چون دلیلی نداره و من به قول شما متعصب گویا کاری ازم بر نمیاد
  ولی رفیق یه توصیه:
  زیاد به این عقل ناقصمون نباید اعتماد کنیم چون در کنار عقل وسوسه شیطان هم هست که ما صدای آن ملعون رو صدای عقلمون میدونیم
  شعر بالا رو از کتاب (امدادهاي غيبي در زندگي بشر)از استاد مطهری آوردم
  خداییش جای فکر کردن داره …….
  خدایا تورو شاهد میگیرم که ما همه جوونا تو این جنگ فرهنگی امکان گمراهی داریم.
  مارا از شر دشمن و وسوسه و شک و تردید حفظ کن.
  خدایا عقل رو تو به ما دادی و پیامبران را برای راهنمایی ما فرستادی ولی باز اقرار میکنیم که بدون لطف تو و عنایت ائمه و اهل بیت محققا هلاک خواهیم شد ….

 77. سید محمد گفت:

  در ضمن در مورد این شعر حافظ که سند زدی یه کم توضیح داشت یادم رفت :

  من که امروزم بهشت نقد حاصل میشود

  وعده ی فردای زاهد را چرا باور کنم

  عزیز منظور شاعر این است که من در این دنیا توانستم به وجود حق پی ببرم و آن ذات مقدس را درک کنم.
  من از بزرگترین نعمت حق در این دنیا برخوردار شدم و آن هم لقاء الله بود که من وشما که نه اون عالمانش هم نمیتونن درک کنند.
  آری يك ماهی كه همه عمر در آب زيسته ، و در راست و چپ و بالا و
  پائين و مبدأ و مقصد و مسير خود جز آب ، چيزی نديده است ، چيزی را كه‏
  درك نمی‏كند و او را نمی‏بيند و در وجودش شك می‏كند و ارزش آن را
  نمی‏يابد همان آب است ، اما همين كه لحظه‏ای از آب خارج شد و وارد دنيای‏
  ضد آب شد بوجود و ارزش و اهميت آب پی ميبرد و آنرا می‏شناسد .
  مقصود اينست كه غيب بودن غيب ، و راز غيب بودنش مربوط بمقدار
  توانائی دستگاههای حسی و ادراكی ما است نه بوجود حائل و مانعی ميان‏
  دستگاه ادراكی و حسی ما و غيب

  محمود شبستری عارف معروف می‏گويد :
  اگر خورشيد بر يك حال بودی
  شعاع او بيك منوال بودی
  ندانستی كسی كاين پرتو اوست
  نبودی هيچ فرق از مغز تا پوست
  جهان جمله فروغ نور حق دان
  حق اندر وی ز پيدائی است پنهان
  چو نور حق ندارد نقل و تحويل
  نيايد اندر او تغيير و تبديل

  حافظ می‏گويد :
  ز سر غيب كس آگاه نيست قصه مخوان
  كدام محرم دل ره درين حرم دارد
  هم او ميگويد :
  ما از برون در شده مغرور صد فريب
  تا خود درون پرده چه تدبير می‏كنند
  خيام می‏گويد :
  اسرار ازل را نه تو دانی و نه من
  وين خط معما نه تو خوانی و نه من
  هست از پس پرده گفتگوی من و تو
  چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من

  آره عزیز.منظور شاعر اینه نه اینکه من تو این دنیا به شهوت و عشق و حال بپردازم.
  پیامبران رو رد کنم و بگم اونا مال 1400 سال پیش هستند.
  نه عزیز ( زمان) رو ما تعریف کردیم وگرنه چیزی به اسم زمان بی معنی است.
  بله اولیاء خدا محدود به زمان و مکان نیستند.

  حديث لطيفی هست مبنی بر اينكه علم در سه درجه است ، تعبير حديث‏
  اينست كه علم سه وجب است ، بشر همين كه بوجب اول علم می‏رسد تكبر باو
  دست ميدهد و همين كه بوجب دوم ميرسد تواضع و فروتنی باو دست ميدهد
  زيرا معلومات خود را در برابر مجهولات ناچيز می‏بيند وقتی كه بوجب سوم‏
  ميرسد می‏فهمد كه هيچ چيز نمی‏فهمد و می‏گويد معلومم شد كه هيچ معلوم نشد .
  بو علی سينا رباعی معروفی دارد ، می‏گويد :
  دل گرچه در اين باديه بسيار شتافت
  يك موی ندانست ولی موی شكافت
  اندر دل من هزار خورشيد بتافت
  آخر به كمال ذره‏ای راه نيافت
  بزرگترين دانشمند فيزيك و رياضی و در واقع بزرگترين دانشمند طبيعت‏
  شناس عصر ما اينشتاين است . در مقدمه ” خلاصه فلسفی نظريه نسبيت ”
  می‏گويد : بشر پس از آشنا شدن با فيزيك جديد همين قدر می‏تواند ادعا كند
  كه با الفبای كتاب آفرينش آشنا شده است نه بيشتر . يعنی مثل بشر از
  نظر آشنائی با حقايق جهان مثل كودكی است كه تازه بدبستان رفته و الفبای‏
  يك زبان را شناخته است ، اين كودك تا وقتی كه بتواند كتاب‏های علمی كه‏
  بان زبان نوشته شده است بخواند و بفهمد ، چقدر فاصله دارد ؟ بشر امروز
  نيز تا وقتی كه بتواند كتاب طبيعت را بخواند همين قدر بلكه بيشتر فاصله‏
  دارد.

  عزیز کتاب خوندن ملاک نیست.تو اگه هر کتابی میخونی به نفع خودت تفسیر کنی و چیزی بر ضد به قول خودت عقلت ولی در حقیقت نفست رد کنی و بگی دروغه یا قدیمی یا سندش کو و … که فایده نداره.
  وقتی ظرفی آلوده باشه هرچی آب داخلش بریزی آلوده میکنه.حتی اگه اون آب آب زلال ترین باشه
  عزیز ظرفتو پاک کن

  با عشق حسین تمام آلودگی ها شسته میشوند و میروند.با چشم دلت بخون

 78. میلاد عشق گفت:

  آقا ارش اگه تو ابن دنیایی که همه چیز در حال پیشرفته و  هرجایی در دنیا داره تلاش می کنه پیشرفته تر بشه ما بیایم بگیم کشوری مثل ایران با این همه ثروت ملی با نفت و گازی که داره با طبیعت جهانگردی که داره و می تونه خیلی بالاتر از اینا باشه اکتفا بکنیم که سیستان و بلوچستان و ارومیه گازکشی شده یا آب شرب داره این باعث افتخاره؟!من خودم بچه شهرستانم نه تهران و دارم میبینم مردم با سیلی صورت خودشونو سرخ نگه می دارن آخه وجدانم چیز خوبیه.در مورد اون ماشینی هم که روز عاشورا مردمو زیر کرد همه دیدند که ماشین نیروی انتظامی بود فیلمش هم تو سایت یوتیوب  موجوده لطفا یه خورده به خودتون بیاین.من دیگه بیشتر از این حوصله توضیح دادنو ندارم.

 79. میلاد خنده و عشق گفت:

  سید محمد عزیز من دیگه حوصله جواب دادنتو ندارم شرمنده.تو لطف کن با عشق حسین تمام آلودگی هاتو پاک کن من با مطالعه خوندن کتابهای مختلف و خرد ورزی و تعصب ستیزی اندیشه خودمو روشنتر میکنم.من به عقل و خرد بیش از هرچیزی اتکا میکنم چیزی به نام شیطان به نظر من وجود نداره این ما آدما هستیم که همش دوست داریم کارهای خوبمونو به خدا نسبت بدیمو کارای بدمونو بندازیم گردن شیطان و با این نوع تفکر از خودمون سلب مسئولیت اخلاقی کنیمو مثل عروسک خیمه شب بازی همه چیرو به قضا و قدر موکول کنیم.اگه عقل بد هست خدا چرا به انسان داده؟”اگه عشق و حال بده چرا وجود داره؟چرا من نباید استفاده کنم؟این خدا مگه عقلش نمیرسیده که به ما عقل بده و ما ازش استفاده نکنیم؟یعنی شما از خدا بیشتر می فهمی؟اگه کتاب خوندن ملاک نیست چی ملاک هست؟دعای ندبه و زیارت عاشورا؟من شخصا عقل ناقصو به ایمان کورکورانه ترجیح میدم.کاش این تعصبتو نسبت به وطنت داشتی. در آخر بگم بهت آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند.بدرود.

 80. ارش گفت:

  سجا دعزیز
  شما که مطمئن هیچ ازمطمئن هم اون ورترباش که سیستان وبلوچستان وامثال آن شهرهای درفقرفرورفته بعدازسی سال که هیچی بعدازسیصدسال هم اگردست دولتی چون دولت های قبل ازاین می بودنسل آدمهایش منقرض می شد(یابافقریاباترور)،پیشرفت پیشکش.اگرقراربوداتفاقی بیافتدبایدخیلی قبل ترازاین می افتادفکرنکنم سی سال فرصت کمی بوده عزیزم.
  اقامیلاد(عشق)یابهتراست بگویم اقامیلادجدید
  متاسفم نمی دانم چه بگویم الحمدالله شمانه حرفهای خودت که خوب است مکتوب شده یادت می ایدونه ازاوضاع جامعه ات خبرداری.ایران کشوری است که ازهرلحاظ درتحریم به سرمی برد.اگرشمابه گازونفت وصنعت توریست کشورت می بالی وتوقع داری ایران باداشتن این امتیازات درصدر باشد بهتراست این راهم بدانی که امتیازنفت وگاز وصنعت گردشگری دردست مانیست وکشورهای دیگری این امتیازات رادارند.
  شماازمن مثالی ازخوبی هاخواستی من هم برای احترام به شما دو سه موردازهزاران مورد را ذکرکردم فکرمی کردم هموطنا نتان برایتان مهم هستندوخوشحالی انان خوشحالتان می کند گویا اشتباه کردم اشکالی ندارد شماخودتان رااذیت نکنید تا حوصله تان بیشترازاین سرنرود.
  برادرراستگوی من شمااگر خدای ناکرده خلافی ازتان سربزند شماراازشهرستان به اوین وکهریزک نمی برند.
  درمورد جمله آخرت هم که اصلاًخوشم نیومدبایدبگم که مگرچیزی برای گفتن داشتی حالا میخوادحوصله داشته باشی یا نه باادب

 81. ارش گفت:

  اقای میلادخنده وعشق
  نظراتت را می خواندم ،دوست نداشتم وارد شِرووِرهایت شوم امانظر آخرت خیلی افسارگسیخته بود
  یاکتابهایی که خوندی مورددارد یاشعوروفهمت
  توپیامبراعظم خدا،امام حسین علیه السلام باآن همه عظمت رازیرپامی گذاری تاازعقل وتدبیریا شجریان وطن فروش دفاع کنی.
  هزاران هزاردوپای به اصطلاح آدمی چون تووشجریانت فدای ذرات خاک پای اسب های یاران امام حسین علیه السلام.توحالا باآن عقل نصفه نیمت به خوداجازه می دهی درموردبزرگانی نطق کنی که هزاران سال قبل فراترازان عقل وخردی که توصدهاسال بعد هم نمی توانی درموردش فکرکنی رفته اند.
  توبایدباتعصب بجنگی آدم بیغ وسیب زمینی مثل تومعلوم است باغیرت وتعصب همیشه درستیزاست.
  دهنتوواکردی حرف زدی(اگه عشق وحال بداست چراوجوددارد؟)خیلی چیزهاوجوددارد،کثافات وفاضلابها هم وجودداردپس تامی توانی ازآنهااستفاده کن…..
  به نظرمی رسدبااین همه فهم وشعوری که توداری کتابهایی که خواندی که به قول خودت بی شمار بوده همگی درحد حسنک کجایی؟ حسن کچل ودوستان ،حسنی به حمام نمی رفت بوده است.
  تورو چه به زیارت عاشورا
  یه جور ازعقل وخرد حرف می زنی که آدم فکرمی کنه به غیرازاملاشون چیزی ازاونا حالیته.
  ولی باشعر آخرت که گویاوصف حال خودت است موافقم.

 82. میلاد عشق گفت:

  آقا ارش تو با ادبیات مودبانه ات شخصیتتو نشون دادی!!!.کسی که جواب حرفو با فحشو توهین بده یعنی از پاسخ منطقی دادن عاجز و نا توانه.من نمی خواستم دیگه باهاتون بحث کنم ولی یه خورده فکر کن اگه من و تو در ایران بدنیا نیومده بودیم آیا مسلمان شیعه بودیم؟آیا بازم همینجوری از دین خودمون دفاع می کردیم؟اگه تو چین بدنیا میومدیم می شدیم کمونیست اگه تو اسرائیل بودیم میشدیم یهودی اگه تو امریکا بودیم می شدیم مسیحی پس انتخاب دین ما با خودمون نبوده بلکه بخاطر جبر جغرافیایی بوده و خانواده ای که در اون بدنیا اومدیم.پس هیچ حق انتخابی در آغاز کار نداشتیم.اگه شاه اسماعیل صفوی در آغاز حکومتش اکثر مردم ایرانو به زور شمشیر شیعه نمی کرد معلوم نبود الان دین منو شما چی بود.پس ما انتخابی نداشتیم حالا چرا باید از انتخابی که نداشتیم کورکورانه دفاع کنیم.من نمیگم دینی بده یا خوبه یا دعاکردن بده یا خوبه.من میگم کسی نباید کورکورانه چیزی رو قبول کنه حالا اون چیز هرچی می خواد باشه باشه.من نه می ترسم از اینکه با اینجور حرفا عذاب الهی بگیرمو سنگ بشم و نه انسان رو اینقدر کوچیک و پست میدونم که بخوام خاک سم اسب کسی حساب کنم.حالا یه سوال در پایان میکنم اگه وجود پیامبران واجب هست چرا خداوند برای قاره آمریکا یه پیامبر نفرستاد؟مگه اونا مخلوق خدا نبودند؟چرا همه پیامبران در خاورمیانه ظهور کردند؟چرا مبدا ادیان در اینجور جاها بود؟یه ذره فکر بدون تعصب کنی همه چیزو می فهمی.می بینی که من به جای اینکه جوابتو با توهین بدم بازم دوستانه دارم باهات حرف می زنم که اگه اینجوری حرف نمیزدم مطمئنا مثل تو بودم ولی حتما باید یه فرقی بین دیدگاه من و تو و نوع نگاهمون به زندگی اطرافمون باشه دیگه.مگه نه!امیدوارم با آرامش به حرفام فکر کنی و به جای اینکه بیای به من جواب بدی به اندیشه و و جدان خودت پاسخگو باشی.بدرود برادر عزیزم آقا ارش.

 83. سبز گفت:

  من نمیدونم چرا نظرات زننده و بی ادبانه این آرش رو تایید میکنید!!!!!واقعا که با اون طرز فکرش انتظار بیشتر از این نباید داشت

 84. مهرداد گفت:

  ضرغامی داره با این حرفها و کاراش ارزش خودشو میاره پایین نمیدونم چطور جرات میکنه در مورد استاد اینجوری صحبت، یه عده دکتر مهندس بیسواد دارن جامعه رو به قهقرا میبرن و بزرگان کشور و بد نام میکنن.

 85. ارش گفت:

  نمی دانم کی هستی ولی مهم نیست همتون مثل همید با یک طرزفکرمشترک وبااسامی متفاوت
  درموردنظرم درمورد میلادخنده وعشق باید بگم که اسم سلمان رشدی بددررفته ازاون بدتراشم دم گوش خودمون هستند.اگه خیلی دوست داری نظرات مودبانه بخونیددرجواب اراجیف هم قطارانتون، بهترین گزینه سیدمحمداست .اون که مودبانه حرف میزدولی بازچیزی جزتوهین به اعتقاداتش نمی شنید.چراکسی ازاون دفاع نکردبرعکس کاررابه جایی رساندن که پیشوند وحتی اسمش رابه سخره گرفتند.تعریف شما ازادب چیه هرکس خلاف نظرشما حرف بزنه وازاعتقاداتش دفاع کنه بی ادب وبی منطقه ولی اگه به هرحرف شما سرودم تکان دهد ومثل سبزچپ وراست بی ربط وباربط به شمادرودبفرستد باادبه؟؟؟؟؟؟؟؟
  ترفندکلیشه ای دستمالی شده ی نخ نمایی راانتخاب کرده اید اول به همه چیز وهمه کس توهین می کنی بعداگه جوابتوبا ادبیات مورد علاقه ات دادندبگوادبیاتت معرف شخصیت توست واگه می تونستی جوا ب منطقی می دادی عزیزم ،فدات شم،…نگاه کن من چقدرباادبم ………………………………..واقعا مسخره است.مردم احمق نیستند اگه کسی هم دیدیدجوابی بهتون نمی ده دراین مونده که شمااون روبه جای انسان چی فرض کردی یا حتی خودتونو.
  وبهتراست برای خودیک خط قرمز هایی راقراردهیدتابه قول خودت بدون هیچ ترسی هر حرفی روبه زبون نیارید این حرفای شمانقدنیست توهینه فرقشم اززمین تاآسمونه.
  شما که تا سایت یوتیوب می رید وقت کردی یه سری هم به سایت مراجع دینی که پاسخگوهستندبزن وسوالات دینیتوازاونا بپرس ونذاردرذهنت تلمبارشه وطرزفکرت با کلمات وقیح وگستاخانه ضددین وضدخدابیرون بیادوچه بهترمعقولانه تراداشود.
  درضمن من همه نظراتم رادرکمال آرامش دادم ازاین بابت خیالت راحت وخودتونگران نکن.
  میلادعشق وسبزو.. هرکی بخوادبه اعتقادات من وهموطنانم توهین کنه باقربونت شم فدات شم ازما جواب نمی گیرد ازاین بابت مطمئن باشید

 86. میلاد عشق گفت:

  من هیچوقت اسمم جز میلاد نبوده اقا ارش مودب. این لقب و پسوند اسمم بوده که یا عشق بوده یا خنده یا هردو من همیشه میلاد بودم نه سبزم نه سفیدم نه خاکستری!این شمایین که طبق گفته همین سایت با اسامی ارش و نگار اظهار نظر می کنین.شما پاسخ هیچکدوم از سوالای آخرین نظر منو ندادین.حدسم میزدم که به جای جواب دادن بزنین جاده خاکی و طفره برین ولی من جوابمو گرفتم.شما هم که به جای جواب دادن منو پاس میدین به مراجع و روحانیون.من توهین نکردمو سوال کردم حالا که نمیتونید جواب منطقی بدید لطفا بهونه نیارید.بدرود.

 87. میلاد عشق گفت:

  اقا ارش یا نگار دیگه هم در این قسمت با شما حرفی و بحثی ندارم قرار نیست که همیشه سنگ خارا موم بشه.شاید پرسیدن این سوالات تو یه جامعه به شدت قشری و متعصب زود باشه.شاید صدسال دیگه ایرانی بتونه این سوالارو مطرح کنه.البته شاید.شاید مثل اون رنسانسی که در اروپا اتفاق افتاد در ایران هم در آینده داشته باشیم.من امیدم به شماها نیست به آینده است.خدانگهدار.

 88. سینا گفت:

  آرش !

  شما هم حق نداری به اعتقادات دیگران توهین کنی و این و اون رو فدای فلان چیز کنی … طرفدار ضرغامی هستی ؟ خوب باش .. اما خودتی پاره پاره هم کنی از استاد دفاع می کنیم ..

  اگر تو وطن رو در این نظام و فلان آقا و ابا عبدااله میدونی ، ما هم وطن رو در امثال استاد میدونیم … ما به سی و یک سال ناچیز نگاه نمی کنیم و به همه برچسب وطن فروش و یک سری مزخرفات دیگه نمیزنیم. فاضلاب و … باقی ادبت هم شایسته … دوست داری اینجوری حرف بزنیم ؟ حال میکنی ؟

  به کوری چشم مخالفانش از پیر و جوون و مذهبی و غیره استاد رو دوست دارن.
  به هیچ کسی توهین نکن تا بهت توهین نشه .. تو کشورم تا دلت بخواد تنوع دیدگاه هست .. در هر زمینه … هر کدوم هر استدلال های خودشون رو دارن.. به کسی توهین نکن تا دیگران ( من و … ) هم به اعتقاداتت توهین نیکنن !

 89. امیر هوشنگ گفت:

  آقا اگه موسیقی سنتی خودمون در همه جا از جمله صداو سیما عطر افشانی کنه دیگه کسی سراغ ساسی ماسی چوسی نمی ره این آهنگهای آشغال از نبود موسیقی سنتی ماست
  مشکل در فهم موسیقی سنتی ماست
  . موسیقس سنتی حتی در عروسی ها هم می تواند استفاده شود مردم اصلا با آن غریبه اند باید با فرهنگ خودمان آشتی کنیم تا عطر واقعی عشق به خداوند همه جا رو پر کنه

 90. مهرداد گفت:

  مهران: کاملا حق با شماست

 91. مهران گفت:

  آقا مهرداد، کجا حق با منه؟ شما این بالا نظری از من میبینی ؟ نمیبینی دیگه، شاید چون حق با من نبوده خود به خود حذف شده! ولی اگه این که مینویسم تایید بشه فقط میخوام بگم تا همه بدونن من به کسی توهین نکردم از امام هم بد نگفتم، بلکه حرفم این بود کسانی که امروز ………..، امام ، اصل انقلاب و اسلام رو وسیله ای برای رسیدن به خواسته های ناحق خودشون قرار دادن و اصلا به نظر ملت که اساس جامعه هستن توجهی ندارن و اگه کسی هم مخالف میلشون حرفی بزنه از Recycle Bin سر در میاره و بعد از کلی خوشگذرانی تو اونجا وقتی بیرون میاد کلا فرمتش عوض شده تازه این بهترین حالتشه، بعضی ها همون اول Shift+Delete میشن.
  آقا مهرداد من خوشحالم که حداقل یه نفر آدم حق شناس نظر من رو دیده و خونده و تایید کرده و شاهده که من فقط دلم به حال ایران میسوزه و میگم دروغ ، تزویر و ریا و تملق درسطح بالای مملکت داره بیداد میکنه چیزایی که پیغمبر خدا(ص)، ائمه اطهار(ع) ، امام خمینی(ره) و رهبر معظم از اونا برائت داشته و دارند!!!! ولی فعلا دور دور اونهاست ،البته تا اون روز که ورق برمیگرده.
  گفتنیست حتما تایید کنندگان اولیه هم حق شناس بودن ولی مصلحت اندیشی کردن یعنی نخواستن بیخودی به دردسر بیفتن “بیخودی: به خاطرانعکاس حقیقت” حالا حتما نظر شما در تایید نظر قبلی من رو چندین نفر دیدن و دیگه برا وب نویسان محترم اصلا خوب نیست اون رو حذف کنن شاید نیازی هم به حذفش کردنش نبینن، ملت میگن حتما مهرداد اشتباه نوشته، اینجا که مهرانی در کار نیست!
  شهامتتان زیاد ملتمان آزاد استادمان در وطن ایرانمان سربلند
  حق نگهدارتان
  ………………………………………………
  پاسخ: برادر عزیز حق شناسیم ولی چه کنیم که سایت ما موسیقایی است نه سیاسی…

 92. ارش گفت:

  میلا دعشق من هم که گفتم اسمت اصلا مهم نیست ومن هم جواب اسمت رو که ندادم جواب نظرت رودادم من ونگارمثل شما راحت نمی تونیم دروغ و…بگیم یعنی عقل وشعورمون اجازه نمی ده به خاطرهمین هرکس نظرخودش رومی گه به همین راحتی نمی دونم چرا فهم این مطلب اینقدربرای شما سخته .هرسوالی که درنظرات قبلی ات بودراجواب دادم به نظرت چیزی تغییرکرد؟توتوجیه می شدی ولی حاضرنبودی اون روقبول کنی.شمابه هیچ چیزی پایبندنیستی واین معلق بودن خیلی خطرناک است(البته برای خودت)
  وسوالات نظر اخرت برای من خیلی مضحکه ،ماخیلی فراترازاینها روداریم فکرمی کنیم حالاشما لنگ اینیدچراپیامبران دراروپاظهورنکردندحالاانگاراروپایی هابی دین موندن گفتم اگه جوابی بهت بدم دوباره بهت برمی خوره برای همین بهترین لطفی که می تونستم بهت کنم این بود که مراجع معتبرپاسخگوروبهت معرفی کنم چون می دونستم اوناباامثال توبرخوردداشتند ومی تونند دراندازه درکت پاسخگوت باشند.این سوالات شماهزاران سال قبل توسط انسانهای ازهمه جابی اطلاع پرسیده شده بود واگرایرانی بخواهدصدسال بعد این سوالات رامطرح کند فاتحه ایران وایرانی روباید خوند.
  درضمن آقامیلاد من شما روقسم ندادم که بامن بحث کنیدشماخودت سربحث روباز کردید.البته که شمانبایدامیدتان به من باشد همه ماچه شماباآن اعتقادات…وچه من بایدامیدمان به خداباشدوبس البته اگه منکرخدانشی.
  سینا
  البته نمی دونم ازکجامثل قارچ سینا سبزشدی ازاندازه فهمت دردرک نظرات من وهمچنین مقایسه دورازعقلت،امام حسین علیه السلام باچه کسی ؟آدم قحط بود،شجریان وطن فروش که فاصله شان ازعرش تافرش که چه عرض کنم بی نهایته ……اصلا قابل مقایسه نیستند،می شه فهمید که چه ادم ابلهی هستی.
  بله درکشورتعدد دیدگاه وجوددارد البته دیدگاه های معقولانه نه دیدگاه های شماکه باعقل هیچ بنی بشری جوردرنمیادچه برسه به اینکه براشون استدلال هم داشته باشی.اعتقادات توچیه اقامیلاد نه ببخشیداقاسینا(معنی اعتقادرومی دونی انشاالله) کفر،اسلام ستیزی،…
  من صدسال سیاه هم نمی تونم به اعتقادات امثال تو که چیزی جزتوهین به خدا نیست احترام بگذارم سعی کن مثل یک انسان صحبت کنی ودلیل بیاوری ممکنه اولش برات خیلی سخت باشه اما دورازذهن نیست واین روبدون که ففط تویی که بااین جفتک پرانی هاحال می کنی

 93. مهرداد گفت:

  مهران عزیز.این که نظر شما حذف شده یکی از ویژ
  گی های ما ایرانی هاست که تا یه مطلبی یه مقدار باب میلمون نیست سریع حذفش میکنیم که البته این قضیه تو 30 سال گذشته خیلی بیشتر هم شده

  ………………………………… شما هم دوست عزیزی که فرمودین سایت موسیقی است یا از همون اول نباید اجازه این طور بحث ها رو میدادین یا وقتی اجازه دادین نباید نظر کسی حذف میشد

 94. مائده گفت:

  آقای مهران

  صحبت شما صحبت بسیار از ایرانیان بوده و هست. بنده هم دیدگاه ملی دارم و کمتر مذهبی. وطن رو در اشخاص ( هر کدومشون ! ) و نظام جمهوری اسلامی ( که هنوز حتی عمرش به پهلوی هم نرسیده ) خلاصه و جمع بندی نمیکنم.

  اما متاسفانه از اونجایی که اینجا دیانت و سیاست ما یکی شده ، عیب گرفتن از اشخاص معنی های عجیب قریب ، با کلمات عجیبتر پیدا می کنه!

  ایران مردمی از مذهبی مذهبی داره تا کاملآ غیر دینی و حتی کسانی که اعتقاد ندارن به خدا .. دیدگاه سیاسی هم از تابع بی چون و چرای ولایت مطلقه فقیه داریـــــــم تا کاملآ سکولار. هر کدوم دلایل بسیار محکم و منطقی دارن و برای من کاملآ محترم..

  سر شما و مسئول کنترل نظرات این سایت ( مخلصیم ; )! )

 95. مائده گفت:

  آقای مهران

  صحبت شما صحبت بسیار از ایرانیان بوده و هست. بنده هم دیدگاه ملی دارم و کمتر مذهبی. وطن رو در اشخاص ( هر کدومشون ! ) و نظام جمهوری اسلامی ( که هنوز حتی عمرش به پهلوی هم نرسیده ) خلاصه و جمع بندی نمیکنم.

  اما متاسفانه از اونجایی که اینجا دیانت و سیاست ما یکی شده ، عیب گرفتن از اشخاص معنی های عجیب قریب ، با کلمات عجیبتر پیدا می کنه!

  ایران مردمی از مذهبی مذهبی داره تا کاملآ غیر دینی و حتی کسانی که اعتقاد ندارن به خدا .. دیدگاه سیاسی هم از تابع بی چون و چرای ولایت مطلقه فقیه داریـــــــم تا کاملآ سکولار. هر کدوم دلایل بسیار محکم و منطقی دارن و برای من کاملآ محترم..

  سر شما و مسئول کنترل نظرات این سایت ( مخلصیم ; )! ) رو درد نیارم … ما عاشق ایرانمون هستیم. استاد و هر انسان آزاده دیگه رو به شدت دوست داریم. روزی میرسه برای بچه هامون تعریف میکنیم که به استاد موسیقی علاقه داشتیم که جلوی زور و ظلم استاد . برای ما تصنیف خواند. دیگران سکوت کردند اما او سکوت نکرد .

  انسان های آزاده و با شرافت که در صد سال اخیر ایران بودند ، نمردند و نمی میرند .

  پاینده
  ایران

  ببخشید دو تا کامنت شد 🙂

 96. پویا آریانی گفت:

  این آرش چقدر بی ادبه!!!!آرش جان.فقط همینو بهت بگم که از این حدود 100 تا کامنت ببین چندتاش موافق توست و چند تا مخالفت

 97. میلاد عشق گفت:

  اقا ارش من فقط واسه جواب شما به این رباعیات خیام اکتفا می کنم.                               سازنده چو ترکیب طبایع آراست   از بهر چه او فکندش اندر کم و کاست    گر نیک آمد شکستن ازبهر چه بود    ور نیک نیامد این صور عیب کراست؟        تا چند زنم به روی دریاها خشت؟   بیزار شدم ز بت پرستان کنشت   خیام که گفت دوزخی خواهد بود؟   که رفت به دوزخ و که آمد ز بهشت؟.من هیچ ندانم که مرا آنکه سرشت  از اهل بهشت کرد یا که از دوزخ زشت    جامی و بتی و بربطی بر لب کشت  این هرسه مرا نقد و تورا نسیه بهشت!     آنکس که زمین و چرخ و افلاک نهاد  بس داغ که او بر دل غمناک نهاد   بسیار لب چو لعل و زلفین چون مشک  در طبل زمین و حقه خاک نهاد.گویند بهشت و حور و کوثر باشد  جوی می و شیر و شهد و شکر باشد  پر کن قدح باده و بر دستم نه     نقدی ز هزار نسیه خوشتر باشد!می بینی اقا ارش یا نگار خانوم.این حرف من نیست اینجور حرفا در ادبیات ما بسیار فراوانند.ولی کو گوش شنوا و چشم بینا.ایرانی ها همیشه دوست دارن خودشونو با توهمات و رویاها سرگرم کنند تا بدیهیات و حقایق.از سایت موسیقی ایرانیان هم می خوام به این اقای ارش یا نگار خانوم حالی کنه من سینا یا هرکس دیگه ای که ایشون فکر می کنن نیستم.با سپاس از موسیقی ایرانیان.

 98. منصور گفت:

  اصلا لیاقت ادمهایی مثل استاد رو ندارین…بر سرتون

 99. سینا گفت:

  @ آرش !
  مطمئن هستم این کلام زیبا و سراسر ادب هم به خاطر عقاید مذهبیت هست ! اینکه خودت رو محور بشر میدونی و بقیه رو ابله واقعآ برام عجیب نیست .. اینکه فقط اسلام ( از نوع جمهوری اسلامی ) رو قبول داری و بقیه رو توهین و کفر و فلان ستیزی میدونی هم زیاد تعجب نداره. اینکه کلی از انسان ها رو … و … بدونی هم اصلآ مهم نیست …
  امثال شما زیاد نزدیک من هستند. سر سخت ترینش که از شما هم آتیشی تر بود ، آروم شد !!
  نمیدونم کدوم شهر هستی، فقط محض اطلاع تا دلت بخواد در این کشور هموطن داری که با عقایدت به شدت مخالفن. من در مذهبی ترین شهرها اینها رو دارم میبینم.
  حالا میل خودت ! میتونی بگی از کجا سبز شدن. …. خطابشون کنی. بی شعور و نفهم و … ولی مطمئن باش اونها هم تو رو دقیقآ همونطوری خطاب میکنن. کسی با شماها ستیز نداره اگر به دیگران احترام بگذارید .
  گوش من و دیگران باز هم برای شنیدن سخنان سراسر ادب تو باز است 🙂

 100. ارش گفت:

  پوریااریانی
  اصلا اصلا برام مهم نیست که تووامثال تومنوبی ادب خطاب کنید چون می دونم شما ادب رودر چه چیزی می دونید.خواستم خیالت روازاین بابت راحت کنم. چون مترادف کلمه ادب درفرهنگ لغت شما بیغ وخنثی بودن است ویاازترس اینکه باهاتون مخالفت نکنند خودتون روهمرنگ اونهامی کنیدکه مبادا ازقافله عقب بمونید من برعکس شما به اعتقاداتم ایمان دارم وازاین بابت هیچ نگران نیستم که از100تانظر کسی بامن موافق نباشد وملاک من این 100نفرنیستندوکل جامعه من رواین 100نفرتشکیل نمی دهنددرضمن حتما این یکی روحداقل می دونی که ممکنه یه نفر10بارنظرداده باشه!وبدون من مثل تودنبال تشویق وهوراکسی نیستم.
  میلاد
  چقدر بداست افکارانسان انقدر محدودوتاریک باشه که بیادوسخنان یک مخلوق روبرخالقش ارجهیت بده !
  بدترازهمه اینه که ادم برای توجیه کارای خودش بره بگرده دنبال یک جمله یامصرع ازیه ادم معروف وبعداونوهرجورکه دوست داره تفسیرکنه وبدتراونکه اون بنده خداروهم زیرسوال ببره.خیام بزرگه امابرای من بزرگترازخدانیست .
  اصلا شما متوجه هستیدچی می گید؟؟؟شماازیه طرف نظرخودتون رونظرکل ایرانیان می دانید ازیه طرف هم همه ایرانیان رودرتوهم ونادونی… وخودتون رواستادوعلامه ،آخرسرایرانیان عاقلندمثل شمایا….
  شمادنبال گوش شنوا وچشم بینابرای دیگران می گردیددرحالیکه خودت ازاین دونعمت به شدت محرومی.
  میلادیاهرکی که هستی هروقت تودرمورداسم من چیزی حالیت شد اون موقع بگرد دنبال این وان تابه من حالی کنند(ادب درجمله اخرت موج می زد)
  سینا مطمئن
  مطمئن باش که این کلماتی که تودرنظرمن خوندی که گویاخیلی هم دوسشون داشتی وگوشاتوبازترکردی که بیشتر بشنوی فقط انعکاس همون حرفای خودت که دروگوهرازاون می باریدومقداردرکت بوده وبس .حالاتومی خواهی اون روبه چیزای بی ربط وصل کنی اشکال نداردمن اون روبه حساب مقداردرک وفهمت می گذارم.
  یه سوال اونیکه خیلی آتیشی وسرسخت بوده باحرفای قشنگ شماآروم شده یاازبحث باشما خسته شده(نرودمیخ آهنین درسنگ)؟
  من هم محض اطلاع شماعرض کنم خداروشکرامثال شما اقلیت ناچیزی ازجامعه ماراتشکیل می دهند که بهتون اقلیت متوهم نیزمی گویند که این اقلیت متوهم اینگونه اند ،کم اندولی درتوهم جهانی بودن هستند ازچیزی اطلاع ندارندولی ولشون کنی ازهمه شهرها وکشورهابرات آماردرمیارن .
  راستی توچرااینقر خودت روجمع می بندی وازکلمه دیگران استفاده می کنی درصورتی که مخاطب من فقط تویی نکنه داریدهیئتی نظرمی دید!!

 101. میلاد عشق گفت:

  خلق را تقلیدشان بر باد داد    ای دو صد لعنت بر این تقلید باد

 102. مهرداد گفت:

  .آرش :بابا جان جمع کن این حرف هارو .آخه تا کی میخواین سرتونو زیر برف بکنین.این همه به دینتون مینازین ……مردم تو این مملکت نون ندارن بخورن حرف هم میزنن تو سرشون میزنن هی بگین آزادی بیان هست.آره آزادی پس از بیان نیست.تا وقتی آدمایی با افکار خراب مثل شماهاتو این مملکت هستند وضع ما همینه که خزر رو ازمون میگیرن.خلیج فارس رو میگیرن .شما هم هی برین از فلسطین و لبنان دفاع کنین که تو سازمان ملل رای ممتنع میدن.بسه دیگه بابا .حالم از این همه دو رویی و ریا به هم خورد

 103. ارش گفت:

  میلادعشق به غیرازشعرچیزه دیگه ایهم بلدی؟
  مهرداد حداقل ماچیزی به این باارزشی داریم که بهش بنازیم شماچی دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شمابرای کشورتون چکارکردیدکه همیشه مثل طلبکارایید؟به غیرازحرفای دورازعقل کاردیگه ای هم کردید؟
  شماهابااین طرزفکرمزخرفتون ثابت کرده ایدکه نه دلتون برای همین مردمی که می گیدنون ندارندبخورند سوخته نه نگران تغییراسم خلیج فارس وازاین بابت خیالت راحت که اگراسم ایران روهم عوض کنند شماودوستانت ککتون هم نمی گزه پس لطفا ادای آدمای مردم دوست رودرنیاریدچون دیگه خیلی تابلوست
  بهتره این روهم بدونی که حمایت ایران ازفلسطین ولبنان به خاطرمردم همیشه درجنگ واوارش هست نه دولتمرداشون(که اگه بلدبودن کاری کنندبرای مردم کشورخودشون می کردند)همچنین ازبین رفتن فلسطین ولبنان توسط اسرئیل مساویست بالشکرکشی اسرئیل به پشت دروازه های ایران که دراون صورت فکرنکنم ایران بتونه روی امثال شما حساب باز کند ولی اسرئیل چرا.

 104. مهرداد گفت:

  الکی طفره نرو اگه جواب داری بده.خوب معلومه که کم آوردی و فقط میخوای یه چیزی گفته باشی.بعدم تو از کجا میدونی من و امثال من (به قول خودت) کاری برای کشورمون نکردیم.بعدم بحث کشور و دولت یا حکومت کاملا از هم جداست.این وظیفه مطلق یه دولته که برای مردمش کار کنه بدون هیچ چشم داشتی .اگه نه میتونه به راحتی کناره گیری کنه و جاشو به دولت دیگه ای بده.برو فکر کن که چرا این اتفاق نمی افته یا دولت نمیزاره که بیوفته.جواب سوالای منم ندادی؟!

 105. مهرداد گفت:

  در ضمن خیلی جالبه که باز مقداری از حرف های من سانسور شد.مثل این که ما عادت کردیم به این کار :حذف عقیده مردم

 106. میلاد عشق گفت:

  ارش من جز شعر چیزای دیگه هم میدونم همون شعرا رو هم اگه شما و امثال شما در طول تاریخ می فهمیدین که حرف مولوی بعد از هشتصدسال دوباره هی تکرار نمیشد.این شعر واسه هشتصدسال پیشه ولی شما که درکش نمی کنید فقط مسخره کنید تا مولوی بشه واسه ترکهای عثمانی و بقیه بزرگان ماروهم سایر کشورها به نام خودشون مصادره کنن.من با شعر و موسیقی زندگی میکنم.شما که حتما جز شعر چیزای دیگه هم بلدید بگید دوستان کسب فیض کنن مثل دعای ندبه و مفاتیح الجنان و زیارت عاشورا و دعای عرفه و از این جور چیزا.در پایان هم بگم خلیج پارس افتخار ایرانی ها است و من خودم بارها از اینکه اعراب اونو به نفع خودشون مصادره کنن اعتراض کردم  همونطور که سایر هموطنانم اینکارو کردن مثل تو بازی ذوب آهن تو جام باشگاهای آسیا.در ضمن خلیج پارس نه فارس دلیل تبدیل پارس به فارس در ادبیات ما اینه که اعراب تو حروفشون پ ندارن و به جای پ از ف استفاده میکننن.پس بهتره  ما بیایم از هویت ملی خودمون دفاع کنیم و مثل شما بقیه ایرانی هارو وطنفروش و بی خیال نسبت به ایران ندونیم و خودمونو یگانه فرزندان  مام میهن!

 107. میلاد عشق گفت:

  راستی ارش جان اگه قرار باشه حمله ای به ایران بشه همه در کنار هم دوشادوش هم من و تو و سایر هموطنان برای دفاع از ناموس و وطن و ایران پاکمون خواهیم جنگید هم تو هم من و بقیه دوستان همانطور که در مقابل عراق چه بزرگان از جان گذشته ای جنگیدند تا خاکمان به دست متجاوز نیفتد از بسیجیان وطن دوست تا دکتر و مهندس و ورزشکار و مسلمان و نا مسلمان وطن دوست فارغ از هرنوع ایدئولوژی فکری در کنار هم برابر عراق جنگیدند زیرا هدف مشترکشان آزادی ایران بود.درود به روان همشان.ایکاش همانطور که ما از ملت ستمدیده لبنان و فلسطین  حمایت میکنیم و این حمایت وظیفه هر انسانی هست از کسانی که در روسیه و چچن و در چین مورد ظلم واقع میشوند نیز حمایت کنیم نه اینکه منافع سیاسی دولتها بخاطر روابطشان بر منافع انسانی برتری داشته باشد.درپایان ارش جان خیالت راحت در حال حاضر هرگز جنگی بین ایران و اسرائیل و امریکا آغاز نخواهد داشت زیرا تمامی این کشورها نیاز به یک دشمن ظاهری دارند که همیشه باشند ونابود نشوند تا دولتمردان این کشورها اشتباهات خودشان را گردن دشمنهای ظاهری بیندازند.همه این دولتها پشت پرده با هم روابط دارند و فقط ما مردمان ساده لوحیم که بازیچه دولتمردان فاسدیم.همانطور که در جنگ ایران و عراق  سلاح و مهمات را ما از ,,,,, می خریدیم و عراق از امریکا.تا زمانی که این کشورها و دولتمردانشان فاسدند نیاز به دشمن دارند و هرگز دشمنشان را نابود نخواهند کرد  پس خیالت راحت.بهت پیشنهاد میکنم بری کتاب 1984 جورج اورول رو بخونی تا کاملا منظورمو درک کنی.بدرود.

 108. مهران جون گفت:

  استاد شجریان تو قلب ما جاداره، حجم بی سابقه کامنت ها (109 تا الان) نشوندهنده این مطلب هست، شجریان محکم پشت مردمش ایستاد و مردم این موضوع رو فهمیدن و ما هم تا جان در بدن داریم ما پشتش ایستاده ایم، و حمایتش می کنیم و عاشقانه دوسش داریم …

 109. ایرانی گفت:

  سلام دوستان. من حرف های هر دو طرفو قبول دارم.این که وضع موسیقی ما زیاد خوب نیست یا چمیدونم … دولت و نظام بعضی کاراش اشتباهه.ولی ما که دم از ایران و اقتدار میزنیم نباید به این مساله توجه کنیم که به مدت سی سال ابر قدرت های جهان با ما درگیرند.سی ساله که بیشترین فشارها روی ایرانه .هر فشاری ، فشار تحریم یا از اون مهم تر فشار تبلیغاتی .سی سال کم نیست . آیا چون مثلا ما با مذهبی ها خوب نیستیم باید با رهبرمون هم بد باشیم.کسی که تو این چند سال این همه فشار روش بود.کسی که تونست این همه سال ایران رو حفظ کنه.شما واسه کسی که آواز میخونه و کار فرهنگی انجام داده این همه سر و دست میشکونین.ولی واسه کسی که فکرش آزادی و اقتدار مردمه چی کار میکنین ؟

 110. ایرانی گفت:

  شاید از این بحث خیلی گذشته باشه ولی دوستان ،خوانندگی رو با مداحی مقایسه نکنید این 2 تا بحث جدا از همند.

 111. ارش گفت:

  مهرداد چرا ازلکی جَو میدی؟حالامگه ماباهم مسابقه دوگذاشتیم یافکرکردی اونقدرحرفات محکم وپرمحتواوبی نقصه که باعث شده من طفره برم یاکم بیارم .من جواب توروبه این واضحی دادم حالاکجای حرفای منو متوجه نشدی نمیدونم وفکرکنم مشکل جای دیگری است …
  شایداشکال عمده افرادی مثل شما این باشد که اصلا نمی دونی وظیفه دولت چیه یافکرمی کنیدکشوررافقط دولت اداره می کند.
  تاحالا این کلمات به گوشت خورده قوه مقننه،قوه قضاییه. به غیرازدولت(قوه مجریه)این دوقوه نیزوظایف مهمی رادراداره کشوردارند که اصلا ربطی به دولت ندارد. نمی دونم چراشمافکرمی کنیدوظیفه دولت فقط اینه که نون رولقمه کنه بذاره تودهن مردم یامردم ازدولت فقط اینومی خوان که شکمشونو سیرکنه.به نظرتون این یه توهین بزرگ به مردم مانیست؟شایدتنهادرخواست شماازدولت این باشه ولی مردم ماازشکم مهمتررااولویت خودقرارداده اند.پس بهترین کاربرای شمااینه که اول بری مفصل فکرکنی بعدجواب بدی یاسوال کنی.
  میلادبهتره شماهم این روبدونیدکه مثنوی معنوی یادیوان های دیگر تک نسخه نبوده که حالا بخواددست شماباشه ودیگران هم نه تاحالا اوناروخونده باشندونه بتوننددرکش کنند درضمن من اگه به کسی وطن فروش گفتم مستقیم اشاره کردم واگه لازم باشه بازمی گم پس لطفا کل مردم ایران روباخودتون جمع نبندید.
  درباره کتب مبارکی که گفتی که مطمئنا فقط افتخاراینوداشتی که اسمشونوفقط بشنوی واصلا نمی دونی چی هستند بایدبگم هرکس اونا روبخونه حتما فیوضاتی نصیبش می شودحتی شما…ونیازی به عرض بنده نیست .راستی چرااسم قرآن رونیاوردی یادت رفت یاروت نشد؟!
  قربون خدابرم چه بنده هایی داره ازتغییراسم یکی ازآفریده های خودش به شدت جبهه می گیرند اما به راحتی تایپ کلمات سخنان باارزشش رابی اهمیت وپایین ترازسخنان بندگانش می دانندواقعا راست گفته اندکوتاهترین صبرخداچهل سال است.
  درضمن من نگفتم اسراییل یه ربع دیگه حمله می کنه که حالا بخوام نگران باشم وازاون طرف شما هم برای من لشگر کشی کردیدوخط مقدمی هاروانتخاب کردیدومنودلداری دادید،من فقط علت حمایت ازفلسطین روعرض کردم لطفا اگه نظرمیدیدجملاتم رابادقت وکامل بخونید.

 112. امير گفت:

  آقاي ضرغامي عالي بود ،واقعاً حق يك چنين آدم كثيفي همينه ،بشين كه مردم براي آروق تو كف بزنند . بي لياقت آخه اگه همين مردم تو رو بزرگت نكرده بودند حالا بي شرمي نمي كردي

 113. عليرضا الفت گفت:

  آقاي ضرغامي بهتره بره يك كم فكر براي بي كفايتي هايش بكند به جاي اينكه سعي كنه يك چهره ملي رو تخريب كنه، حرف من به ايشون اينه : اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست – عرض خود مي بري و زحمت ما مي داري

 114. ناشناس گفت:

  شجریان اسمی نیست که بخواد با نظر صد تا یه غاز چنتا بسیجی از بین بره
  برای رسانه مثلا ملی متاسفم
  فقط همین

 115. علی گفت:

  آقای ضرغامی شما و بسیاری از مسولین اصلا با فرهنگ و اصالت ایرانی مشکل دارید بهتون حق میدم این حرفها فقط در خور افرادی مثل شماست

 116. فرزانه گفت:

  درود بر آرش . واقعا” دل دوستداران اسلام و اهل بیت را روشن کردی . گمان نکنم مباحثه تو با افراد کم مایه ای چون سینا و میلاد راه به جایی برد . اینان به فرموده قرآن کور و کرند و هرگز بینا و شنوا نمی گردند چون غرق در هوسهای لجام گسیخته خویشند . هرجا هم کم می آورند پای ادب و ادبیات را پیش می کشند در حالی که همین افراد حقیر با وقاحت و بی ادبی تمام به قرآن و وجود مقدس اهل بیت توهین می کنند .با مدعی مگویید اسرار عشق ومستی .تا بیخبر بمیرد از درد خودپرستی

 117. سعید گفت:

  نظرات میلاد واقعا” مضحکه

 118. ولایت گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  آیا تابحال به این فکر کرده اید
  1-چرا این به اصطلاح /خواننده/ از پخش ربنایش اعلام نارضایتی کرد آیا همین برای اثبات عنان داشتنش با دین عزیز اسلام کافی نیست
  2-این شخص اگر به قول بعضی از اراجیف نویسان در این سایت ملی گراست چرا نمیخواهد آوازش در رسانه ملی پخش شود ابتدا بروید و مفهوم ملی گرایی را بیابید سپس بیایید وملی گرایی را برای ما شرح دهید ملی گرا یعنی کسی که میهن و هم میهنانش را دوست دارد لازم به ذکر است این دو بدون دین مفهوم و معنایی ندارند
  3-اگر با اسلام آشنایی ندارد لااقل در یک کشور اسلامی ساکن است چرا باید با زنان بی عفت مطرب هم آواز شود
  در پایان از عزیزانی چون فرزانه . آرش و دیگر دوستانی که خوی دینی و مذهبی خود را ثابت کردند کمال تشکر را داشته و از کوچولوهای تازه به دوران رسیده ای که شرایط اظهار نظر را ندارند خواهش می کنم طبق فرموده قرآن مانند کور و کران اظهار نظر نکننند.
  والعاقبة للمتقین.

 119. سرباز کوروش گفت:

  به یزدان که گرماخرد داشتیم

  کجااین سرانجام بدداشتیم
  رییس صدا وسیما غلط کرد

 120. مهدی گفت:

  این ضرغامی با اون رسانه انحصاریش بره بوق بزنه
  .

  استاد شجریان افتخار جهانی ایران زمین است

 121. عباس سپهوند گفت:

  شرط لازم در بحث کردن احترام گذاشتن به عقاید دیگران و تمامیت ادب و احترام به طرف مقابل است. دوستان به بحث توجه کنید نه به شخص. من واقعا ادب رو در بیان آقای میلاد دیدیم و تمامی حرفاش با عقل هماهنگی کامل داشت. و در عوض به دوستانی که به جای منطق و استدلال درست با هجوم الفاظ نادرست به بحث می پردازند در خواست می کنم در ابتدا درس اخلاق بیاموزند.
  من واقعا متاسفم که فقط حرف یک شخص ( آقای ضرغامی) شعار یک سری از دوستان شده.
  حضرت استاد شجریان افتخار موسیقی و فرهنگ ایران است.

 122. ناشناس گفت:

  سلام بر دوستان
  انصاف از فضایل اخلاقیه
  ]قای شجریان آوازش خوبه اما نمی شه از بعضی تفکراتش دفاع کرد. به خاطر دنیای دیگران آخرتمون رو از دست ندیم.

 123. علی گفت:

  من سیاسی نیستم و نمخوام باشم ولی ماه مبارک رمضان با صدای استاد صفای دیگه ی داشت که متاسفانه از دور دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد از اون صدای دلنشین محروم شدیم .

 124. psk گفت:

  حیف شد اقای شجریان جایگاه خودش رو ندونست و با دشمنان نظام هم صدا شد

 125. حسن گفت:

  میگن جرا صدای شجریان پخش نمیشه دوستان برن این سیوال رو از خودشون بپرسن ک جرا سال ۸۸توصدای امریکا موقعی ک جلوی دوربین اشک تمساح میریختین ازاقای ضرغامی خواستین دیگه صدای شما رو پخش نکنن
  درحالی ک ب گفته بعضی ها شما پول پخش صداتون روهم گرفتین
  اکنون بعداز گذشت ۶سال ازون جریان بعضی سرشون روزیربرف کردن و مصیبت جانسوزبرای شمامیخونن.همین قدرم ک بهتون احترام گذاشتن و میتونین بیاین و برین خدارو شکر کنین ک سزای منافق بیشترازیناست.امیدوارم یار۱۵سالهتان تااخر باشما همدم باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه